Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:58 Muž tweety1 [4]
nekrmit, pak jim přes den zatemni ať vylezou (nalákat je do pasti) a pak jim rozsviť, rbky budou hladový a budoumít hody :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:51 Muž Snofrev [54]
chemii až jako poslední možnost
já bych zkusil pár dní nekrmit, měli by si s tím ryby poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:48 Peli – Bílí červíci asi 3mm dlouzí
Ahoj, mám problém. Asi 4 dny pozoruju v akvárku asi 2-3mm dlouhý bílý červíky, kterejch sou stovky. Tady sem to hledal a dočetl sem se že je pravděpodobně příčinou překrmování. Přiznávám se že sem to v poslední době trochu přeháněl :-) Krmení jsem omezil a čekal že se s nimi ryby vypořádají, ale červíci vylézají kupodivu jen za tmy! Ráno nikde nic ale když večer zhasnu osvětlení tak jich po pár hodinách vyleze hafo ven a lezou všude po skle a plavou i ve vodě a ryby v tu dobu už spí takže sou tam pořád, jen brzy ráno když už zase zalízaj do štěrku tak jich pár zblajznou paví očka. Jak to mám tedy řešit? Chemií? :-( Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2008 22:02 Muž klm007 [114]
Fotka k příspěvku Pozor na ploštěnky: Jsou to dravci, žeroucí kořist přiměřené velikosti, takže v případě akvária by mohly být v ohrožení jikry či potěr. Jsou to hermafroditi, takže množení je velmi snadné. Mají také velmi dokonalou regeneraci - když ji třeba rozdrtíte, tak z každého kousku doroste nová ploštěnka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 10:57 Muž Mobbydick [4]
Mám dotaz:
V menší nádrži jsem včera zaregistroval pohyb - malá kulička cca 1 mm průměr, průhledná, která lozila za šutrama. ( původně jsem si myslel že je to čerstvě vylíhlá endlerka, ale ono to po tom dně lozilo jako by to mělo nožičky a bylo to dost rychlý). A vyfotit se to nepodařilo. Podotýkám, že žádný hlístice apod. co tu řešíte jsem v akva nikdy neměl a nový kytky jsem do tý nádržky cca 5 - 6 týdnů nedával. Akorát kdysi tam žila jedna krevetka - ale na tu mi to nějak nepasovalo. Co by to mohlo být?- čistě ze zajímavosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 19:59 Muž jiricek.cz [3] – k ploštěnkám.
karanténa rostlin je lepší v kombinaci : malachitová modř a malachitová zeleň, té zeleńe jen kapku.
rostlinám v karanténě nesvítit.24 hod. karantény stačí.za 9 let co mám akva.jsem do něj nic nedotáhl. možná jen štěstí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 18:24 Muž isamik [180] – Re: xx
Odhadem tak 1-1,5cm a mensi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 17:15 xx – Re: isamik
Taky to vypadá na ploštěnky. Jak je to velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:28 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Taky bych neco mel k identifikaci :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:16 akita
já taky nedávám živou.nevim,jakto že se to objevilo.podle mě to má rádo stojatou vodu s nižšim osvětlenim ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:15 Muž Snofrev [54]
tak nejvíc mě to připomíná toto
www.naturfoto.cz/…
ale tu hlavičku to mělo oddělené od tělíčka krátkým krčkem a posazenou jako by nad tělíčko
možná jsme ale jenom lbě koukal a nebo tu halvu může nějak zvednout a mně to tak připadalo

každopádně děkuji za nasměrování a každopádně to skončilo v záchodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:08 Muž Snofrev [54]
ještě to zkusím popsat slovně
tělíčko o malinko větší jak hlavička, hlavička na krátkem krku a trochu výš nad tělíčkem, tři páry nohou a na zadečku dva výrůstky ve tvaru V, barva tmavě hnědá, velké černé oči zabírající velkou část hlavy

snad to někomu něco připomene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 20:03 Muž Snofrev [54] – Re: vaclav
bruslařka ne, při focení to sedělo na dně odměrky a objevil jsme to na Sagittarii subulatě, tedy u dna
při odchycení se to zavrtalo do dna, ale já tu mršku vydoloval


asi to bude ta larva vážky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:53 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
to je hezký larva vážky v akvišku tak bacha na yby menší rybky je schopna chytit a sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:43 Muž klm007 [114] – Re: Snofrev
Fotka k příspěvku Podle trojúhelníkové hlavy tipuji na vážku - viz. obrázek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:35 Žena Voloďka [59] - Tetry
Rostlinky do krevetkária jsem si dala ze své větší nádrže, živou potravu nedávám a ty potvory taky mám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 17:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Snofrev
Vypadá to na "vážku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 17:01 Muž Snofrev [54]
Fotka k příspěvku snad lepší detail
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 16:57 Muž Snofrev [54]
Fotka k příspěvku pomůže mi prosím někdo s identifikací co jsem to objevil v akvišku?
nejspíš se to tam dostalo s larvama komárů
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 12:13 speedTT – Re: chicko
Mám podobný problém, objevili se mi v krevetkáriu asi po necelém měsíci od založení a nevím si s tím rady. sad Zkoumal jsem je pod mikroskopem, ale moc mi to nepomohlo, akorát jsem si všiml, že nemají moc v lásce přímé sluneční světlo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 19:30 Usine – Re: Aantares
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 13:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Aantares

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 17:52 Muž pepik [6]
no neco podobnyho.jo a este sem zapomnel napsat ze to plave spis u dna a je to dost dobre videt a je toho tam snad vic nez tech normalnich blech ale jen na jednom miste na tom miste kam jsem jezdil predtim tam to neni ale nor... blechy uz taky ne sad (myslim stejnej rybnik)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 15:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pepik
něco takového? rybicky.net/fotogalerie.php… akorát s jednou "kuličkou"? To budou asi vznášivky. Jsou neškodné, ale některé druhy buchanek jsou i parazitické, ale to je riziko lovu ve volné přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:47 Muž pepik [6]
mam dotaz a nechci zakladat nove forum, chodim na blechy do rybnika a ted se mezi tema zelenyma objevili i takovo zeleny s takovou bilou kulickou u prd... ,muze to neco udelat rybam? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:45 Muž merxx [0]
No tak asi zůstanu u komářích larev,i když nejmenší ryba je u mne neonka a afinis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:40 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: merxx
Určitě. Ale nedával bych to k potěru. Jsou ve schránkách z uhličitanu a rádi se ke všemu přichytávaj. Menším rybám, které by je nežrali, by mohli ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:36 Muž merxx [0]
super.díky.a akvarijním rybám se to může dávat jako krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: merxx
Fotka k příspěvku Jak už tu bylo psáno, lasturnatky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:19 Muž merxx [0]
Fotka k příspěvku takže upraveno přes photoshop
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 14:08 Muž merxx [0]
No tohle je nejostřejší,je to makro a proti sluníčku ve skleníku...
Velikostně měli necelé dva mm.nebyly vidět nožičky.plavali ve volné vodě...
Už jsem je vysál.Nejdřív jsem je chtěl nachytat rybám k večeři,ale pak i z čas,důvodů šli čerpadlem do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 13:35 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: merxx
Nemáš detajlnější fotku? třeba i na suchu. Takhle je to špatně vidět. A hodili by se aj rozměry. (třeba má to milimetr, nebo dva centimetry?) A je to jen přisedlé nebo to plave i volně ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 12:16 0 – Re: merxx
Není ten snímek zcela ostrý , ale připomíná mi to lasturnatky ( jsou různé dr. ) - korýši žijící v periodických vodách. Nejsou nebezpečné. Blešivci to nejsou , ti vypadají přesně jako prodávaný sušený gamarus označovaný - mořský ráček ; krmivo pro želvy a drcený i pro ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 17:19 Muž merxx [0]
je to možné,ale vypadalo to hodně kulovitě.
Pod mikroskop se mi to dávat nechtělo(mám ten dětský na půdě)...:-)
Blešivce jsem ještě neviděl,tady jsou spíš komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 17:14 skull
vypadá to na blešivce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 17:00 Muž merxx [0] – malé potvůrky ve vodě
Fotka k příspěvku Nevíte náhodou někdo,co je tohle?
Namnožilo se mi to v zatopeném skleníku.Bylo toho mraky a vesele to plave.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 22:19 karelpavel
a jinak jak sem zjistil dale, tak uz se tam objevil zase dalsiho smejda :) taky sel - doufam ze jich tam uz vic nebude :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 18:00 Muž Paul Ramon [17] – Re: VladaK
Díky za info, tak asi to nebude nic strašnýho. Začnu míň krmit mraženou potravou a snad se to zlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:45 VladaK – Re: VladaK
Fotka k příspěvku a ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:45 VladaK – Re: Paul Ramon
Fotka k příspěvku Zdravím. Měl jsem to samé u Terčovců, řešilo se to tenkrát zde www.akvarista.cz/…=
jen ty fotky už jsem vymazal, takže přikládám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:31 Muž sportsmen [62]
ahoj me se tyhle cervy objevily po zalozeni noveho akva, ktere jsem kompletne predelaval a nechal ho mesic odstat pouze s rostlinama aby se mi zabehlo. Podle me se jedna o nejake hlisty (hlistice), take jsem se jich lekl ale po nasazeni ryb cervy zmizely, predpokladam ze je ryby sezraly. Takze bych rekl ze nejsou skodlivy. Ale nevim nezkoumal jsem je pod mikroskopem. Ani kytky mi to nenicilo. Pravdepodobně se zivy nejakymi organickymi zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:27 Muž Paul Ramon [17]
Právě že jsem se toho celkem dost lekl coze Každopádně díky - alespoň už vím, že to snad není nic závažného...breberky jedny... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 13:30 Raťafák
Taky jsem to tam měl, je to tak týden a už to zmizelo.

Ale je to dost hnusný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 12:51 zanek
netusim ale vypada to hrubě palec !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 12:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: groula
nevypadá to nějak takhle? rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 12:12 groula
Mám ten samej problém, s jediným rozdílem, nekrmym VŮBEC živou potravou, ale jenom těma sušenejma vločkama a vždycky přes noc, když je vypnutý světlo, vylezou na sklo takový maličkatý skoro průhledný bestie. Nejdřív sem si myslel, že je to nějaká řasa, ale pak sem zjistil, že se to pohybuje.
Přes den, když se svítí se někam zašijou a přes noc zase vylezou.
Zkusim to vyfotit a dám sem snímek, přesto nemáte někdo tušení, co s tim. Po ránu akvárium vypadá jak rakovinou zasažený coze
Díky Groula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:40 Muž Diego [72]
To sem měl taky a pak to ryby sežraly. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:33 Muž Paul Ramon [17] – Bílí červi u hladiny....co to je?
Zdravím, dnes jsem dělal úklid v akváriu, stříhal rostliny atd. a v průběhu práce jsem si u hladiny všiml několika bílých "asi červů". Nevíte, co by to mohlo být?

Natočil jsem jednoho na video - odkaz zde:

www.youtube.com/…

Moc díky za pomoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 08:12 Muž Diego [72]
Moje ryby sem to žrát neviděl,ale od 25.3.08 jich je ted třetina.Tak si myslím,že zmizej taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 05:22 zanek
zdravim, mam uplne to samy ano , bily necelej mm velky poskakujici u hladiny, jedna plovouci rostlina a kolem ni se jich mota asi tak 150. chtel bych se zeptat jestli by je nežral potěr nebo naky mensi druhy ryb??? diky
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=3951