Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:11 Bexim – Co ukouslo hlavu krevetce
Mám 12 l akvárko a v něm ted už 5 neocaridina palmata.Včera sem našeljednu 5 mm velkou krevetku s ukouslou hlavou.Nevíte co jí to mohlo udělat?Jinak v akvárku je od doby co tamsou krevetky nějakživolozí tam po skle jacísik bílí červíci a ve vodě někdy plave jakásik bílá nitka ale všechny ty breberky když je vydím tak je zabíjím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 01:25 Muž Killer [133] - Sumci – Re: king1@seznam.cz
si zajdi k řece,určitě když tam budeš šourat sítí někde po dně,tak si nějakýho přineseš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:27 king1@seznam.cz – Re: tonik666
hele plz napis jestli mi naky ty nezmary nechces dat pac bych je docela chtel chovat klidne i samotny ale spis bych jim tam soupl par malich rybicek aby meli pestrejsi stravu :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 17:25 renie
tak jsme jí chytli a pinzetou toho zmetka sundali,tak doufám,že už jich tam víc nebude...nevíte ještě v jakém tak můžou být množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2008 17:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: renie
Tak to vam ve zverimexu poradili vyjmecne spravne :).O ocasek bych se nebal i kdyby se kus odtrhnul tak brzy doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 17:10 renie
ano kapřivec!!!díky moc za radu.mám ho přisátýho na závojnatce,která je asi 15cm velká a bojíme se aby se ta ryba necukla a něco jsme jí neudělali...i když to má vzadu na ocásku...ve zverimexu nám bylo řečeno,že to musíme sledovat a cíleně chytat a vyhazovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 17:07 Žena ustavprochore [567] – Re: renie
stačí trochu zagooglovat - viz třeba www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2008 17:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pravdepodobne myslis kaprivce.Je nebezpecnej jen pro hodne male ryby.Pokud je prisatej na rybe tak ji odlov a pinzetou to z ni sundej.Jestli je na nej nejaka chemie nevim ale prijde mi to zbytecny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 16:51 renie
tak jsme zjistili že by to měl být kapříkovec...máte s tím nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 16:47 dox
Určitě by to chtělo foto. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 16:20 renie – parazit???
našli jsme ted v akva něco asi 3mm velkýho s maličkejma nožičkama a plochyým tělíčkem.může mi někdo poradit co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 12:24 0 – Re: ghostik
Fotka k příspěvku Jo a nakonec z akva vyleze monstrum.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 12:00 Žena ducky [1] – Re: ghostik
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 07:19 Muž ghostik [81] – Re: ducky
Ruku bych tam nestrkal. Takova havet je drava a houfujou se - zvladnou pak do 30s klidne ohlodat i jeden prst coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 22:32 Žena ducky [1]
je možné, že jsem si mohla tyhle potvory přinést třeba s novou rostlinkou? co je ale pravda, tak asi před 2 týdny jsem v akva u krmítka našla na plovoucí rostlině přichycenou asi 3cm velkou okřídlenou vážku (zřejmě), ubyla jsem ji k smrti...a pak teď tu larvu, co je na foto výše...nejde mi ale do hlavy, kde se takové zvířectvo v akva bere...teď se tam bojim dát ruku coze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 12:29 Muž Snofrev [54] – Re: F
tady se řešilo, že si ducky přinesla domu dvě zelené larvy
já řekl, že je to larva vážky, vy jste řekl, že šidélko - pravdu máme oba
vy jste řekl, že jsou neškodné, já že všechny larvy vážek jsou dravé a tudíž jsem doporučil odstranit z akva

to jestli larva potápníka nebo znakoplavky je dravější, tu řešit nehodlám

spíš by mě zajímalo jak jste určil, že ta zelená larva je zrovna larva šidélka kroužkovaného?
je možné, že jste se trefil, ale těch šidélek je u nás celkem dost, tak pozor aby vás třeba johan nechytil za slovo a nevysvětlil, že zrovna tohle šidélko to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2008 11:51 0 – Re: Snofrev
Fotka k příspěvku Měl jsem na mysli pro člověka a chovné ryby , ne plůdky a mladé od krevet. Tento druh mi potěry nenapadal - v akváriu a i v přítomnosti larev velkých druhů šídel a vážek v jezírkách jsem odlovoval na podzim mnoho potěru akvarijních ryb. Mnohem nebezpečnější jsou larvy potápníků a znakoplavky.

Foto: od těchto šidélek je ta larva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 20:08 Muž Johan [4945] - Rostliny
vaclav napsal: Přeci jen je mezi nimi drobet rozdíl jak ve velikosti a dravosti, tak v době strávené pod vodou, od několika let po pár měsíců. Píšu o tom, že sem takhle prostě nelišej. ;-) zygoptera mají vývin larev od 8 týdnů do 5let. a anisoptera od 6 týdnů do páry let, čili stejně. A velikost? No, tak větší bývají imaga anisopter, to je pravda, ale ty v akva nejsou :), pokud někomu nelítají pod krytem.
vaclav napsal: Tak ten tvůj rozdíl bych chtěl znát. :-) například ty přívěsky na zadečku u zygopter ;-)
vaclav napsal: Čím je larva větší a starší, tak tím je to větší predátor. Proto drobet nechápu o čem to píšeš. :-) To asi jo, čím je větší, tím dokáže ulovit větší kořist, ale když se velikostí nelišej, tak nevím o čem to píšete vy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:31 Usine – Re: johan
Čím je larva větší a starší, tak tím je to větší predátor. Sám se jich drobet bojím, když jich desítky házím zpátky do jezírka při čištění. Proto drobet nechápu o čem to píšeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:10 Muž Snofrev [54] – Re: johan
..... a mě jako lajkovi se zdají úplně stejní :-D .

jsi si tím lajkem zcela jist?
děkuji za přednášku, hned jsem chytřejší, ikdyž za hodinu nebudu vědět o čem jsi to tu psal :-D palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:09 Žena bucliik [99]
já nikdy netvrdila že se členové řádu nechovají rozdílně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 19:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Yirka
Už to tu několikrát bylo. Všechny jsou dravé, všechny žerou jiné potvůrky. Jen některej druh je malej, jinej velkej, ale to není řádem ;-) . A když je malej, tak by teoreticky měl žrát jen malé živočichy, ale co se stane, když v akva nebudou? že by se pokoušel žřát větší živočichy, které dokáže jen poranit... ale kdo chce mít v akva poraněné ryby nebo krevety, že? ;-) Jinak každej druh se chová trošku jinak, proto to je taky druh ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:55 Muž Yirka [9118] – Re: johan
Docela sranda, co někdy dokáže jedna věta rozpoutat. Nejsem na vodní hmyz žádný odborník, jak píšete (bucliik) patří do 1 řádu, což však ještě neznamená že se členové řádu nechovají značně odlišně v akvariu - a o to asi šlo. Ony třeba i parmičky čtyřpruhé a pětipruhé jsou z jednoho řádu a jsou si dokonce podobnější než zmíněný hmyz a ne každý by si je dal do nádrže ke své osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:47 Muž Tonys [16]
Souhlasím s většinou larvy vážek a šidélek jsou dravé. Některé mohou dosahovat až 7cm! ROzdíl mezi šidelky a vážkamy je skoro žádný. Souhrně se šidélaka a vážky shrnuji jako jeden řád. Jinak výše je uveden odkaz tak kdyby mi někdo chtěl oporovat tak ať si to přečte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vaclav
Stačí se kouknout do nějaké knížky a net je toho taky plnej ne? hmm A jelikož mě vážky moc nezajímaj tak nevím ;-) . Ale někdo tu zmiňoval šidélko (což by se dalo říct, že imaga šidélek bývají menší než imága vážek a šídel ale hlavně mají vnější tracheální žábry na zadečku, čili to na obrázku níže je larva zygopter, čili šidélka, motýlice, nebo spoustu jiných potvůrek.) A rozdíl mezi šídlem a vážkou nevím (oba dva mají anální žábry). Protože patřej do stejného podřádu (anisoptera - vážky, šídla, klínatky atd.)a mě jako lajkovi se zdají úplně stejní :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:43 Žena bucliik [99]
:) Protože jsem nucena se učit na opravnou zkoušku ze zoologie tak myslím, že vím co tím chtěl Snofrev říct....Řád Vážky obsahuje 2 podřády:Motýlice (sem patří šídélka a motýlice) Šídla (sem patří šídla a vážky), takže se doopravdy nepletl, byť tam rozdíl je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:19 Usine – Re: johan
Tak ten tvůj rozdíl bych chtěl znát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 18:08 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vaclav
Tak rozdíl mezi nimy je, ale rozhodně né dobou strávenou ve vodě a velikostí. Všecko od vážek je dravé a každej dravec se dá použít k regulaci něčeho přemnoženého, ne? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 17:47 Usine – Re: Snofrev
Přeci jen je mezi nimi drobet rozdíl jak ve velikosti a dravosti, tak v době strávené pod vodou, od několika let po pár měsíců. Může to být dobrý regulátor živorodek. V jezírku mám paví očka přes léto a i když je tam spousta těchto i dalších dravců. Vyndám jich vždy více než jsem jich tam dal. Takže komu se v akva přemnoží živorodky může to zkusit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 17:07 Muž Snofrev [54] – Re: Yirka
jestli se nepletu (a to se tentokrát nepletu), tak i šidélka patří mezi vážky :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2008 16:42 Kai – Re: Snofrev
Souhlasím.Tyhle potrvory jsem měl u krevetek a než jsem si ji všiml,že mi tam škodí,docela slušně je zredukovaly tone .Takže se toho každopádně raději zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 16:21 Muž Yirka [9118] – Re: Snofrev
Šídlo a vážka jsou dost odlišní tvorové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 12:45 Muž Snofrev [54] – Re: F
neškodná?
ale jděte
všude, kde jsem zkoušel sehnat informaci o těhle potvorách (taky jsem si ji přinesl domu) tak se píše, že všechny larvy vážek, jsou dravé
některé larvy mohou být sakramensky velké a nemají problém ulovit drobnou rybku
co se potěru týče, tak ten lový celkem běžně a pokud má někdo krevetky, tak mladé jsou také zcela jistě vítaným spestřením jídelníčku

jednoznačně chytit a vyndat, nebo ji chytit, zabít a nechat sežrat (tak jsem to udělal já)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 12:32 0 – Re: ducky
Larva šidélka - neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 23:58 Muž Sprachys [48]
jestli je to voda z kohoutku tak u vas bych si stavu nedelal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 22:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ducky
Jsou věci mezi nebem a zemí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 22:35 Žena ducky [1]
moc moc děkuju za odpovědi ;-) , potvoru jsem z akva vyndala, dala do skleničky a uvidím, co z ní vyroste...každopádně nikde u vody nebydlíme, živou potravou nekrmím...a vůbec netuším, kde se to vzalo, když mám akva kryté hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 22:16 Usine
www.hmyz.info/… bude to larva (nymfa či najáda) některé menší vážky a asi nebude zas tak nebezpečná. Mě se jich v akváriu vylíhlo asi 6 a až třepot křídel pod krytem mě na ně upozornil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2008 21:55 irza
Je to vazka,urtite zlikvidovat rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 21:00 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ducky
Jj. něco na způsob vážky. Každopádně vyhodit z akva od rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2008 20:22 Muž Jammes [72] - Afrika
vypadá to jak larva vážky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:16 Žena ducky [1]
Fotka k příspěvku a poslední foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:12 Žena ducky [1]
Fotka k příspěvku další foto...ještě v akva..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 20:09 Žena ducky [1] – Co je to za potvoru???
Fotka k příspěvku Ahoj všem! Víte někdo, co je to na přiložených fotkách za potvoru? Dnes jsem ji našla přichycenou na plovoucí rostlině :-O . Je už druhá, kterou jsem v akva našla. Je to nebezpečné? Jak se toho zbavit? Děkuju moc za rady a odpovědi!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:58 Muž tweety1 [4]
nekrmit, pak jim přes den zatemni ať vylezou (nalákat je do pasti) a pak jim rozsviť, rbky budou hladový a budoumít hody :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:51 Muž Snofrev [54]
chemii až jako poslední možnost
já bych zkusil pár dní nekrmit, měli by si s tím ryby poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 09:48 Peli – Bílí červíci asi 3mm dlouzí
Ahoj, mám problém. Asi 4 dny pozoruju v akvárku asi 2-3mm dlouhý bílý červíky, kterejch sou stovky. Tady sem to hledal a dočetl sem se že je pravděpodobně příčinou překrmování. Přiznávám se že sem to v poslední době trochu přeháněl :-) Krmení jsem omezil a čekal že se s nimi ryby vypořádají, ale červíci vylézají kupodivu jen za tmy! Ráno nikde nic ale když večer zhasnu osvětlení tak jich po pár hodinách vyleze hafo ven a lezou všude po skle a plavou i ve vodě a ryby v tu dobu už spí takže sou tam pořád, jen brzy ráno když už zase zalízaj do štěrku tak jich pár zblajznou paví očka. Jak to mám tedy řešit? Chemií? :-( Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2008 22:02 Muž klm007 [114]
Fotka k příspěvku Pozor na ploštěnky: Jsou to dravci, žeroucí kořist přiměřené velikosti, takže v případě akvária by mohly být v ohrožení jikry či potěr. Jsou to hermafroditi, takže množení je velmi snadné. Mají také velmi dokonalou regeneraci - když ji třeba rozdrtíte, tak z každého kousku doroste nová ploštěnka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 10:57 Muž Mobbydick [4]
Mám dotaz:
V menší nádrži jsem včera zaregistroval pohyb - malá kulička cca 1 mm průměr, průhledná, která lozila za šutrama. ( původně jsem si myslel že je to čerstvě vylíhlá endlerka, ale ono to po tom dně lozilo jako by to mělo nožičky a bylo to dost rychlý). A vyfotit se to nepodařilo. Podotýkám, že žádný hlístice apod. co tu řešíte jsem v akva nikdy neměl a nový kytky jsem do tý nádržky cca 5 - 6 týdnů nedával. Akorát kdysi tam žila jedna krevetka - ale na tu mi to nějak nepasovalo. Co by to mohlo být?- čistě ze zajímavosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 19:59 Muž jiricek.cz [3] – k ploštěnkám.
karanténa rostlin je lepší v kombinaci : malachitová modř a malachitová zeleň, té zeleńe jen kapku.
rostlinám v karanténě nesvítit.24 hod. karantény stačí.za 9 let co mám akva.jsem do něj nic nedotáhl. možná jen štěstí. ;-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=3901