Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 20:26 slada
nech to a uvidíš..buď paví očko zabije vážku, nebo vážka paví oko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 20:12 Muž georged [44] - Živorodky
Vy máte v Ostravě vodovod hmm :-D, né promiň to bylo ode mne hnusné :) . Z vodovodu to určitě nebude, to co teče v vodáren to je tzn. "mrtvá voda". Z ní to určitě nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 20:12 pavelonder
Co stím nechat sežrat rybám nebo muže to být jim nebezpečné zatím tam je jen paví oko v karanténě.Byly tam dvě ale samička umřela nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 19:53 Dejw
No jestli se to dá dotáhnou se štěrknem, tak to potěš koště tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 19:36 pavelonder
Taky mi to nejde do hlavy normální ostravský městský vodovod spíše to je z rostlinek nebo štěrku ale ten byl balený propíraný a já sem ho ještě propíral tak fakt nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:27 slada
:-D :-D :-D vážku jsem ještě nepil...(aspoň myslim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:18 Muž Sprachys [48]
odkud beres vodu? snad nemate vazky v kohoutku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:17 Muž Jammes [72] - Afrika
larva vážky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 15:02 filipo
Vypadá to na larvu vážky nebo potápníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2007 14:59 pavelonder – co to je?
Fotka k příspěvku To jsem dnes oběvil v akváriu kde je jen jedna rybka paví okoco je to za hmyz ?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 17:56 tonik666
Nechtěl jsem to téma sám otvírat, ale když už to udělal někdo jiný, tak se přidám. Před měsícem, dvěma jsem objevil v akvárku zelené nezmary, jsou celkem maličcí. Už jsou celkem rozlezlí, ale přesto se mi je nechce nějakou chemií ničit, právě proto, že bych to musel dělat chemií. Mám taky pocit, že je něco žere(že by tetry císařské?:-).
Můžete prosím někdo vyjmenovat důvody, čím by mohli být zelení nezmaři v akváriu škodliví?


Odkaz na obrázky:
images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 14:59 Muž Horác [3942]
Pěknej obrázek ... táta/máma nezmar s pučícím nezmárkem ... rodinná idylka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 14:55 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku nemysleli ste tohodle nezmara?
www.sportovci.cz/…
měl by se jmenovat spíš zmar...
nezmar hnědý může dorůst 2-3cm,to už bude vidět-je nebezpečnej pro potěr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 14:37 Muž Horác [3942] – Lucie
Nezmar je přece klasický "modelový organismus", na kterém se žáci ZŠ učí, co je to láčkovec, jak funguje, jakou má stavbu těla atd. To už jsi tak "stará", že jsi to zapomněla nebo tak mladá, že jste to ještě nebrali? :)
Mimochodem, až mi v mém (ještě nezařízeném :o) krevetkáriu pochcípou (dosud nezakoupené :o) krevetky, chci si do něj pořídit potápníky, vodomily, splešťule, jehlanky, vodní berušky, šnečky a jinou vodní havěť - včetně NEZMARů.
Tak kdybyste měl někdo cestu kolem Svobody nad Úpou ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2007 14:24 Sarr
Fotka k příspěvku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 11:30 ubozak
petrys:nemám,ale to je jedno,bylo to na nově koupené rostlině,radši sem to oškubal,stejně měla některý listy pryč.díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:36 Žena petrys [107]
a nemáš akva někde blízko okna nebo na něj nedopadá sluneční svit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:39 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jj pokud je nechceš chovat:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 22:29 Pavel – Útvar na listu
Tipnul bych to na hnízdo šneků asi okružáci. Pryč s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 19:19 ubozak
Fotka k příspěvku taky mám dotázek co to je?je to přilepený na listu nově koupené rostlinky,mám to oddělat?nechat to tam? hmm
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 15:10 honky
nechapu jak se tam dostala

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:53 smajlik
Limnophila se neuvěřitelně rozrostla za tři týdny (nehnojím ničím) ,ale ty valisnerie se mi z akvárka pomalu vytrácejí :-) .Mršky zelený si dělají co chtějí :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:49 Muž Sprachys [48]
ja mam ruzkatec a za 14 dni ho mam pul akvarka tak z 8x 25cm kytek.. (akva 100l) nestiham protrhavat a ed se mi jeste k tomu chytly asi po 3 mesicich valiserie giga takze odvazim koleckem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:39 Page
Limnophila mi roste rychle, pouze při přihnojování PMDD :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:15 smajlik
Myslím,že lepší než růžkatec je Limnophila sessiliflora.Je krásně zelená,pevnější a rychle roste.Což se může v začátcích hodit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:08 smajlik – rostlinky
Koukni tady do atlasu rostlin.Myslím,že by z ní ještě mohlo něco být,může se nachat jako plovoucí a až obrazí,pak taprv ji zasadit.Ona to totiž není prvá "kořenová" rostlinka.Taky potřebuje dost světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 20:48 klaudia – rastlinky
Kupila som rastlinky, vsetky sa mi chytili, az na jednu: Ceratophylum demersum. Listie /ihlicie/ mu opadalo. sad Mam este nadej, ze sa da do poriadku? :-( Na koncoch este ostali take male chumaciky listov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 20:27 Klaudia – RE:smajlik
dobre, tak pockam este tyzden. Chceme mat predsa krasne akvarko. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 19:59 smajlik
Pro Klaudia:já bych rád poradil,ale moc si netroufnu.Brácha měl skaláry,po roce k nim přikoupil dvacetihlavé "stádo"neonek a za týden jich měl sedm.Ale někdo říká,že pokud jsou na sebe rybičky zvyklé od malička,snáší se docela dobře.Třeba by se mi líbilo velké hejno těch teter konžských.k tomu něco na dno ...Myslím,že méně druhů je někdy lepší.Opravdu se podívej v atlasech ryb tady na netu(radši na více stránkách,na některých jsou informace zavádějící)a porovnej nároky a jejich charakteristiku.Některé ryby žijí v hejnu,některé ani nezahlédneš protože jsou noční tvorové,některé jsou agresivní,ale když je jich víc tak si ostatních rybek nevšímají...A pokud bude radit prodejce,buď ve střehu :-) .
A s tou trpělivostí - hodně začínajících lidiček by ti mohlo vyprávět,že litují,že neposlechli radu - akvárko nechat aspoň tři až čtyři týdny "zaběhnout" bez rybiček.Přeju tobě i tvým dětem,ať vás nepotká hned na začátku žádný karambol :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:44 Klaudia – rybicky
dakujem vam za radu, rada by som pockala este tie 2 tyzdne, ale mam 2 male deti a oni mi strasne pilia usi. :-)
Takze asi zacnem tymi gupkami a ostatne dokupim postupne. ano
smajlik, podla teba, co by som mala vynechat z tej mojej zostavy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 19:22 smajlik
Fakt bych ještě aspoň 14 dnů počkal.Pokud to nemůžeš vydržet (což je škoda) tak začni těmi gupkami.A dobře si rozmysli,jestli vyjmenované rybičky jsou ty pravé k sobě.O každé si vyhledej informace(radši z více zdrojů)ať se ti do sebe vzájemě nepustí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 19:19 Muž Sprachys [48]
urcite postupne.. nejdriv bych tam dal nejaky ty krunyrovce a nejaky min narocny rybky a potom postupne dokupovat.. urcite tak na 3 etapy i vic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 19:18 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
nejdřiv bych tam dal na záběhnuti náký gupky a ty mečovky a pak postupně doplnit ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 19:15 klaudia – nakup rybiciek do akvaria
11 dni mam zalozene 300 litrove akvarium /kamienky, drevo, rastlinky, vzduch, ohrev, filtre a osvetlenie/. Teraz by sme chceli nakupit rybicky. Mozme ich naraz alebo radsej postupne? Jednalo by sa o tieto druhy : nejake sumceky na dno, do strednej vrstvy : skalare, gupky, mrenka ruzova, tetra cervena, fantom alebo plata. No a k hladine: mecun, bojovnicu, colisa lalia alebo tetru konzsku. Proste, co sa da v tych dvoch predajniach tu na okoli kupit. Teraz by sme prosili o radu: osadit nadrz naraz alebo postupne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 18:58 terete
no právě tu pampelku jsem myslela že určitě ne,kvůli té š´távě.já jsem to nemyslela zle. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:12 zoo – ??
a proc ne? jakej je v tom rozdil? (no zznavam, ze pampelisky pousti tu stavu, to by asi nebylo to pravy), ale ten zbytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:08 terete
to určitě nen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:05 zoo – trava
zdravim, jen me tak napadlo, kdyz jdu domu a trham zelve nebo jinyhmu zvirectvu pred barakem travu (teda spis zeleny - pampelisky (mlici), jetel..), jestli se to muze dat i zviratkum v akva???
diky.
zu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 08:54 Žena Lucíšek [2]
takže to tam můžu nechat nebo to mám raději odlovit, abych toho neměla plné akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 00:58 Havel-st – tetra císařská a zelenina
Jó, pravda, dneska jsem ji načapal po zhasnutí, jak užírá šnekům spařenou brokolici. Dařilo se jí utrhnout i kousky toho stonku (nebo co to je).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 22:06 tonik666
Ještě pro Havla-st:

Tetry císařské jdou na salát, ale musí být důkladně spařený, aby změkl a tetry byly schopné vykousnout dírku. To se daří lépe dospělým tetrám.

U kamaráda jsem krmení viděl, šlo o vařený mangold(něco jako špenát) a tetry ho rozcupovaly obratně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 20:57 Muž Roman [100] - Cichlidy – okružáci
No jak správně podotknul Sidonius-měl jsem okružáka ploského.To co všichni máme vnádržích není ten zmíněný ploský.je to jiný druh, akorát se ani přesně neví kam ho zařadit.Takže je to jenom nějakej okružák "rostlinožravej". :-) No ale větším rybám chutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:44 oldkiwinka
no já mám 1 okružáka ploského a 3 ampullarky,ale to už je asi jiný stránka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:43 Žena kosiska [18]
Nesuhlasím s tím, že se okružáků nedá zbavit. Ke mně se nějak sám nastěhoval jeden a práve proto, že jsme se báli přemnožení, potomky jsem vyházeli hned, jak jsme nějakého uviděli(ale aspo'n nějakého jsme chtěli). Jenže než se milý okružák znovu rozmnožil, odešel na onen svět a tím u nás okružáci vymřeli. Teď máme měchýřovku, která žere kytky, a jsme z ní nešťastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 19:30 Muž Sprachys [48]
mne by asi dlouho neprezili.. podle me by se nestihli ani rozmnozit protoze mrenky nadherny by je zkonfiskovaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 17:55 Havel-st – vodniak
Zkoušel jsem kdysi Molucid od Dajany, ale nebyl to dobrý nápad. Rostliny přestaly růst, uhynuly dvě rybky a "vodniaků" zůstalo dost, aby se mohli znovu rozmnožit. Kolegové výše mě utvrdili v tom, že je třeba se s nimi naučít žít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:46 Muž Hugo [8] - Cichlidy
je o clunice mam je taky mam jich tam asi 100 a vice, v atlase se nekdo spletl a dal tam foltku nejakeho okruzaka,podivej se tam a dej to vyhledani v googlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:02 oldkiwinka
na tohle se ptal uz taky kdosi.a bylo mu doporuceno toto mini zvířátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:00 Žena sharon [126]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 12:51 Žena Lucíšek [2] – co to je?
Fotka k příspěvku nevíte náhodou, co to je, několik takovýchto věciček máme přicucnutých po skle akvárka, nevíme jestli to jsou další pancéřníčci nebo něco jiného,
myslíme si, že je to spíš něco jiného, protože pancéřníčci měli jikry kulaté, toto je oválné
(to za "jikrou" je teploměr)
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=4151