Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:40 - Re: LiborSprysl
Skôr sa objavujú v akváriách kde sa moc prekrmuje.Osobne som doma žiadnu nespozoroval a račej sa o to ani nebudem pokúšať.Chcem prežiť a vstúpiť do nového roku s pokojnou mysľou. :-D
PF 2014
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:40 peter3103
Zanedbane akvarium neznamena spinave ale neudrziavane cize pri beznom odkalovani a taktiez pri upratani ci uz pod dekoraciami sa taketo veci minimalizuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: peter3103
peter3103 napsal: Tema plostenky bola uz vela krat spominana na roznych forach a ludia s nich maju priam panicky strach. Otazka je preco? Kazdy sa snazi dosiahnut nejaku tu rovnovahu v akvariu a zivotny cyklus a ked sa im to konecne podari su s toho hotovi? Jedno je fakt plostenka v akvariu je uplne bezny zivocich ktory zive v 90% akvariach ak nie viac a majitelia o tom ani nevedia. Plostenka je INDIKATOROM CISTEJ VODY !...
...Je fakt ze pri zanedbanych akvariach sa im bude dobre darit


Si nějak protiřečíte kolego... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:34 peter3103
Ale vzdy je riesenie :-D vypustit s akva vodu a naliat po vrchny okraj akva savo. Zarucujem sterilne prostredie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:32 Rapl
presne v akvarkoch je tolik druhu zivočichu kteri vylezaju jen v noci a cely den jsou zalezeni v pisku ze o nich ani nevite ..... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2013 13:41 peter3103
Pri beznom akvarku s rybkami o tom ludia ani nevedia pretoze ich ryby pozeru a plostenky vyliezaju hlavne v noci skuste v noci zahasit v akvarku a nechat v miestnosti tmu 1-2 hodky a prehladavat dno cm po cm a myslim ze vela akvaristou pochopi ze ich ma a ani o tom nevie. Ich bezna potrava su mini slimaky ktore konzumuuju a tak sa slimaky moc nepremnozia.Dostanu sa do akva s rybou rastlinou krmivom hlavne mrazenym .... vyskytuje sa v kazdej vode v europe. Ak si ludia myslia ze ked pred vpustenim ryby do akva namocia rybu 2x do sava a povedia si haaa bude to sterilne jak zavarane uhorky tak ich vyvediem s omylu. Plostenky nemusia byt hned take velke ako su na fotkach a videach ale mozu dosahovat len 1-2-3 mm takze pokial clovek nepreskenuje dno pod lupou nemusi na to nikdy prist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2013 13:34 peter3103
Tema plostenky bola uz vela krat spominana na roznych forach a ludia s nich maju priam panicky strach. Otazka je preco? Kazdy sa snazi dosiahnut nejaku tu rovnovahu v akvariu a zivotny cyklus a ked sa im to konecne podari su s toho hotovi? Jedno je fakt plostenka v akvariu je uplne bezny zivocich ktory zive v 90% akvariach ak nie viac a majitelia o tom ani nevedia. Plostenka je INDIKATOROM CISTEJ VODY ! takze aspon viete ze sa dobre starate. Mozete sa ich akokolvek snazit zabit darmo pretoze zabijete jel dospele jedince ale vajicka NIKDY patri medzi najodolnejsie zivocichy v akvariach. www.youtube.com/… na youtube je milion roznych videii ohladom planarii. Horsie je to v krevetariach kde si plostenky najdu zdroj potravy mlade jedince kreviet. Pri akvariach s aktivnymi a rybami a tak isto s nocnymi rybami napr ancistrus sp. a kopec inych sa im moc darit nebude pretoze je to prirodzena potrava pre ryby. Je fakt ze pri zanedbanych akvariach sa im bude dobre darit a moze to dopadnut napr takto www.wirbellose.de/… taktiez treba zvysit opatrnost pri potere ktore by mohli byt lahka korist. za zmienku stoji aj vzhliadnutie videa ako si dokaze plostenka poradit s patentkou zvirata.hyperinzerce.cz/… Su velmy citlive na rozne bezne chemikalie /hnojiva/ ci uz co2 vital od rataja alebo Flourish Excel a mnoho dalsich pretoze vacsina tychto srandiciek obsahuje glutaraldehyd. Kazdopadne si to mozete sami odskusat odchydte plostenku a pridajte do danej nadobky napr spominany co2 a uvidite co sa s plostenkou stane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.12.2013 13:13 Žena Raviolka [2154] Re: Raviolka
Jsem si poměrně dost jistá. Každopádně bych nepanikařila, už jsem viděla spoustu pijavek v akváriích (s rybami a krevetkami) a ani jednou nějaké problémy, které by to způsobilo. Tím neříkám, že jsou neškodné, ale nebrala bych to jako nějakou apokalypsu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:18 Žena Turbínka [2558] Re: Raviolka
Pokud je to skutečně pijavka tak jsem lidově řečeno v ***. Jsi si jistá? Těchle potvor se "dá" zbavit snad jen důsledným sbíráním. A ryby z toho nadšené nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:02 Žena Raviolka [2154] Re: Turbínka
Nerada vstupuju do debaty o ploštěnkách - ale to co je na tvém okružákovi je ve skutečnosti pijavka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:49 Muž Ciffik [761] - Rostliny
no ty bláho tam jich teda je...já mám v průměru jednu na skle za noc, přes den jsem žádnou neviděl, do teď jsem je likvidoval kapkou easy life carbo - do 2 vteřin je po nich. Dneska došel balíček s No planaria, takže...mějte se hezky ploštěnky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:14 Žena Turbínka [2558] Re: štěpina
Jak bylo řečeno pastičky nezachytí všechny ploštěnky. A neřeší problém od příčiny, pořád tam nějaké budou, které dospějí a nakladou vajíčka a ty se vylíhnou a cyklus se opakuje, sice počet ploštěněk jde dolů, ale nikdy se nezachytí všechny. Zde na fóru jsem si fóru všimla, že se moc zobecňuje pojem chemie a všichni se při použití tohoto pojmu vyděsí. Tzv. "chemie" na ploštěnky míním nyní přípravky na veterinární předpis (Flubenol, Panacur; u No planaria jsem důsledně nepročítala složení a nepřemýšlela nad mechanismem účinku, ale bude to asi podobné) jsou látky, které blokují u živočichů kmene ploštěnců (patří sem třeba i tasemnice nebo motolice) buněčné dělení, tím buňky ploštěnce se nemohou obnovovat či tvořit nové buňky a tak do 3-5 dnů živočich umírá, je nutné přeléčení po vývoji nových jedinců z vajíček 2-3 týdny. Syntéza nových buněk u tohoto kmenu živočichů, probíhá mírně chemicky odlišně (tohle je velmi neodborně a stručně řečeno, prosím neberte to doslova, nechci se tu rozepisovat s biochemií) než třeba u savců, ryb nebo třeba i krevetek nebo se při zablokování jedné z části hlavní cesty pro tvorbu nových buněk celá tvorba prostě zastaví, jelikož organismus neumí vytvořit daný produkt jinou biochemickou cestou a další poměrně důležitá věc většinou platící v biologii, čím nižší živočich dle taxonomie tím obvykle stačí menší dávka i přes to, že se léčí v organismu/systému, kde má daný preparát stejné či podobné účinky, proto je tolik důležité hlídat dávkování. Většina léčiva se metabolizuje v těle ploštěnce, zbytek se dá lehce z vody odstanit filtrací přes aktivní uhlí a častou obměnou vody. Jedinou nevýhodou této léčby, je to, že ve dně zůstanou mrtvá těla ploštěnců, i s tím si více méně poradí aktivní uhlí a výměna vody. Čím více je ploštěnek, tím větší paseka. Ideální by byla kombinace obojího. Vychytat co nejvíce ploštěnek pastičkou umístěnou po určitou dobu, tím se sníží počet jedinců v nádrži, kteří po aplikaci léčiva budou tlít a poté aplikovat "chemii" ve dvou po sobě jdoucích cyklech, abychom eliminovali i vyvíjející se zárodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 06:29 - Re: štěpina
Akurát to nie je stopercentné.A čo vlastne je? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 00:42 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: radim
Je jich tam dost :-) ,nechtěla bych to mít doma :-) .Past na ty potvůrky mi přijde jako dobré řešení,na chemii je času dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 00:15 radim Re: štěpina
tam jich je hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 23:04 Žena štěpina [10] - Cichlidy – Zcela jednoduché řešení problému přemnožení ploštěnek v akváriích
macenauer.eu/…
Snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 21:29 - Re: Ciffik
To sa proste nedá.Občas treba preventívne preliečiť nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 20:41 Žena Turbínka [2558] Re: Ciffik
Dnes díky čtení spousty článků o ploštěnkách jsem se dozvěděla, že ploštěnky se zavlečou do akvária buď s rostlinami nebo se špatně ošetřeným živým/mraženým krmivem. U rostlin by se tomu dalo předejít jejich přeléčením na ploštěnky v karanténě hned po zakoupení a znovu po 3 týdnu po vylíhnutí případných zárodků. A pak leda krmit něčím jiným. Docela se děsím, aby se mi to u krevet neukázalo taky, mám teď jednu samici s vajíčky a 3 mají už připravený žloutkový vak za hlavičkou a bohužel jsem do krevetária přidala jednu rostlinu z "nakažené" várky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:59 Muž Ciffik [761] - Rostliny
když už je řeč o ploštěnkách...jak jim (zavlečení) předcházet, bohužel jsem min. týden zjistil, že u mě bydlí taky (docela to vysvětluje úbytek krevet a žádný mimina) No planaria by měl přijít hned jak se pošta vymotá ze svátků...ale tak do budoucna, abych věděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:46 Žena Turbínka [2558] Re: prasan
Díky za tip, ale už mám po ruce Panacur. Je to čertvě založemé akvárium, takže mi léčivo rozhází akorát biologickou rovnováhu, která tam stejně nyní není. Jeli jsme dnes se psem k veterináři, tak jsem to vzala při jednom, na tenhle preparát jsem četla poměrně příznivé recenze při řešení tohoto problému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:34 - Re: Turbínka
Inak ak nebude stíhať rybka,tak doporučujem No-Planaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:06 Žena Turbínka [2558] Re: prasan
Četla jsem, že čichavci a gupky si na tom "pochutnají", ale o bettě ani slovo :-) Bojovnici mám hned vedle v akvárku, ale je ještě docela čerstvé, před měsícem beťák absolvoval pobyt v novém akváriu z provizorních důvodů, má toho za sebou dost, ale mám tu ještě jednu bojovnici na hlídání, uvidíme, ale je to dobrý tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Turbínka
Vyhoď tu černobílou hrůzu co máš na dně a dej si tam něco lepšího. Tohle je to nejhorší co si tam mohla nasypat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:21 - Re: Turbínka
Alebo jednu bojovnicu.Tá si rada na ploštenkách pochutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:13 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Tím je nejspíš otázka ohledně krevet vyřešena. Něco o tom načtu, ale nejsem zrovna nadšená z přítomností zrovna tohoto bezobratlého živočicha. Dokud zde nejsou obyvatelé vyšších řádů, mohlo by se s tím něco zkusit dělat. Pastička na ploštěnky, No Planaria, zasolení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:58 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Pokud ta nebudeš mít krevetky, jako že si myslím že ne, tak to nebude zase taková tragédie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:56 Žena Turbínka [2558] Re: Roman
To byl také můj typ po přečtení www.akvarijni.cz/…, no nejsem moc potěšená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:53 Roman Re: Turbínka
To vypadá na ploštěnku a bát by se měl spíš ten okružák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:49 Žena Turbínka [2558]
Fotka k příspěvku Zdravím, mám akvárium 54 l založené 6 dní, středně hustě osázené, denně měněna 1/3 vody (krom 2 denní pauzy), obyvatelé pouze okružáci a levatky. Neví někdo prosím co to má okružák na ulitě? Mám se bát?
 

Starší reakce

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Už jednou jsem viděl v akváriu červíka. Dnes jsem ho zahlídl podruhé. Foto jsem nestihl. Je bílý, ztočený, při ztočení měl cca 2cm. Plaval tak, že se točil. Plaval k hladině, kde ho následně razborka kalimantanská zbaštila. Nevíte co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:23 R Muž romant [27987] Re: zervan
Nitrifikace už se chytá jak má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Sľúbil som, že napíšem, takže: Včera neskôr večer som ešte 2. raz menil vodu (40%), lebo sa mi nepáčilo správanie rybiek - nevyzerali síce choro, ale ani nie tak radostne ako v predošlých dňoch. Ráno som meral NH4+ - bolo to lepšie ako včera (bodaj by nie po toľkej výmene vody), ale stále merateľne (hoci menej ako 1. farebná hodnota, teda kdesi medzi 0 a 0,5), tak som zase vymenil 40% vody. Počas dňa sa rybky správali už živo, mini neónky až bláznivo (bavili sa v prúde z filtra). Mali úplný kŕmny pôst (koniec-koncov, ako mávajú každý piatok). Tých bielych "parazitov" prakticky už ani nevidno. Zajtra zmeriam všetky N látky (NH4+, NO2-, NO3-), že ako to vyzerá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:51 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Tak se vytahuj s tím že maj tvoje ryby nadstandard smich LiborSprysl napsal: Raviolka napsala:Tak to by mohly být lasturnatky nebo jiní drobní korýšci - platí to samé, není se čeho bát. Není to parazit. Kdybys neměl mlsné ryby, tak to tam není.
Markéto... no z podstaty slova parazit lasturnatka parazitem v samé skutečnosti ale je... :-P Ty píšeš, že by nebyly v nádrži, kdyby tazatel neměl líné ryby. To tak úplně není pravda, nesměl by je nejspíš krmit. I když ani to podle mne není všelék. To funguje pár lidem, a jak začnou opět běžně krmit, lasturnatky se objeví opět.
No a teď proč tvrdím, že lasturnatka parazitem je :-P ona parazituje na mně, ne na rybě. Nechává se živit, a žádný užitek z ní nemám :-D. Dokonce mne ani neuspokojuje jásání nad tím,že mám v nádržích určitě čistotu vodu a podobné kladné hlášky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Ono to NH4 bolo vždy na nule (až som si vyčítal, načo som ten test vlastne kupoval a teraz som rád, že ho mám, inak by som si ani nevšimol problém), až do včerajšieho merania. Neviem, uvidím zajtra - verím, že to bude lepšie, lebo skoro všetky (aspoň si myslím) zdroje opadávajúcich lístkov sú preč. Potom napíšem. Zatiaľ vďaka za tipy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:36 R Muž romant [27987] Re: zervan
Sbírání odumírajících listů se povoluje, to je jiná a jinak pokud máš měřitelný NH, tak nitrifikace asi moc pevně nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Nemyslím vŕtať (OK, tomu sa vyhnem a už ani nebudem ďalšie rastliny vyťahovať, kým sa samé neodtrhnú), ale len stiahnuť zo dna opadané hnijúce lístky. Vodu pravidelne monitorujem, nitrifikácia funguje, hodnoty boli výborné, ale akonáhle začalo to odhnívanie lístkov (a objavili sa tie mini parazity na nich), systém to neutiahne. Dobre, tak svietenie nebudem meniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:17 R Muž romant [27987] Re: zervan
Ne, ne do dna nevrtat a nechat normální režim i co se týká svícení, to kouzelný slovo se jmenuje nitrifikace, kterou máš načatou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 16:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Áno, situáciu beriem vážne a počítam s každodenným odsávaním dna, kým sa to nezlepší. Síce je samotného NH3 v pesimistickom odhade len cca 0,02 mg/l, treba to riešiť, lebo pri nečinnosti by to išlo vysoko. Zaujíma ma však - môžem tomu pomôcť dočasne dlhším svietením? Rastliny by za svetla mali spracovávať aj amoniak, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 14:50 R Muž romant [27987] Re: zervan
Tak to bych byl ostražitej a měnil vodu jak vo život. Měřitelné množství NH4 to nevěstí nic dobrýho, Žádný krmení, žádný trhání rostlin, žádný čištění filtru, prostě klidovej režim, jenom měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 14:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jamajcan
Včera som tie najhoršie rastliny pretrhal. Dnes som opäť odsával detrit, je ho strašne veľa - odnívajúce lístky Egeria densa robia riadny neporiadok. Normálne mi vystúpila hodnota NH4, to sa mi teda nestalo ešte. coze

Vybral som von najhoršie rastliny - zatiaľ som ich nevyhodil, ale dal do malej karantény s čistou vodou. Nech si hnijú tam - alebo nech sa spamätajú.

Parazita tam už dnes je oveľa menej - po vypnutí filtra to už nebolo posypané celé sklo, ale len sem-tam. Zrejme som včera väčšinu naozaj zotrel zo skla. Na tých zlých koreňoch Egerie samozrejme pretrváva.

Inak divím sa jednej veci, ktorá musí o nejako súvisieť: Predvčerom večer som dal prísavníkom tabletku krmiva a bola tam doteraz! (už som ju vyhodil) Inak ju za jednu noc zjedia, teraz tam bola 2 noci a skoro 2 dni. Pritom majú bruchá plné, takže asi sa priživujú na mäkkých lístkoch Egerie. Parazita asi nejedia, to je príliš drobné, to jedine tak poter by jedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raviolka
Raviolka napsala:Tak to by mohly být lasturnatky nebo jiní drobní korýšci - platí to samé, není se čeho bát. Není to parazit. Kdybys neměl mlsné ryby, tak to tam není.
Markéto... no z podstaty slova parazit lasturnatka parazitem v samé skutečnosti ale je... :-P Ty píšeš, že by nebyly v nádrži, kdyby tazatel neměl líné ryby. To tak úplně není pravda, nesměl by je nejspíš krmit. I když ani to podle mne není všelék. To funguje pár lidem, a jak začnou opět běžně krmit, lasturnatky se objeví opět.
No a teď proč tvrdím, že lasturnatka parazitem je :-P ona parazituje na mně, ne na rybě. Nechává se živit, a žádný užitek z ní nemám :-D. Dokonce mne ani neuspokojuje jásání nad tím,že mám v nádržích určitě čistotu vodu a podobné kladné hlášky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:23 jamajcan Re: zervan
V tom případě zase nevíme co to je.Každopádně podle mého názoru se podobné potvory živí tlejícím organ.materiálem,takže bych odstranil všechny kytky které hnijou,tím jim sebral potravu a v případě,že uvažuju správně,měly by zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Mohla by to být Mákovka vodní.Čo som narýchlo vygooglil, tá by mala mať viac ako 1 mm, kdežto tento môj drobizg má malý zlomok milimetra. Nedokážem odhadnúť koľko, možno 0,1 mm, možno i menej. V podstate mi môže byť jedno, čo to je, len by som chcel vedieť, či:
a) tie "roztoče" ničia rastlinku Egeria, preto jej hnijú listy;
b) rastlinke hnijú listy, preto sa tam objavili "roztoče".

Lebo ak je variant a) pravda, tak asi budem musieť vybrať všetky Egeria von a buď nejako "liečiť" alebo vyhodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:10 jamajcan Re: zervan
Mohla by to být Mákovka vodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Pripájam fotky, nie sú moc dobré (nemám dosť silné svetlo a blýskať nechcem), ale snáď vidno ten problém:
fcdn.zervan.info/…
fcdn.zervan.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 15:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Keď som vypustil tretinu vody, tie malé behajúce bodky zostali na skle, tak som ich aspoň z tejto časti zotrel preč. Mám dojem, že nejako súvisia s odnívajúcimi lístkami Egeria densa, ktorú som sadil nedávno a má hlavne spodné listy hnedé, stávajú sa priesvitnými a na koncoch sa akosi strácajú (v podstate som ich už takto kúpil, zistil som to až po rozbalení, ale najhoršie som odrezal). Tuším sú na tom tie bodky, ale nie som si tým istý, lebo to môže byť aj vodný kameň biogénneho odvápňovania (ten však vidím skôr na zelených listoch hore). Ono na tých lístkoch nevidím poriadne, sú svetlé a bodky tiež, pri takom malom je slabý kontrast na rozlíšenie. A aj ak sú to oni, tak neviem, či sa bodky objavili kvôli hnijúcim listom (ako nálevník) alebo naopak - bodky napadli Egeriu. Tak uvidím, ako sa to bude vyvíjať.

EDIT: Niekoľko minút su uprene hľadel na Egeria densa a áno, tie drobné biele bodky na nej sa pomaličky pohybujú, nie je to vodný kameň. Lístky majú hrany neostré, rozstrapkané. Na ostatných druhoch rastlín ich nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Raviolka
OK, pre mňa je podstatné, že to nepredstavuje hrozbu. Lepší parazit ako nepriateľ :)

Dúfam, že neškodí ani prísavníkom, lebo dnes ráno som našiel tabletu - krmivo na dne takmer nedotknutú. Dávam im vždy večer po zhasnutí a ráno nikdy nenájdem nič, v noci ju zjedia. Ale včera som viac kŕmil rybky (v súvislosti s novým prírastkom, nech sa na ne, vyhladované, nevrhnú), tak snáď je to len tým, že sa i prísavníkom čosi ušlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:16 Žena Raviolka [2154] Re: zervan
smich
Chápu. Jinak taky jsem přehlídla, že to leze po skle. Tak to by mohly být lasturnatky nebo jiní drobní korýšci - platí to samé, není se čeho bát. Není to parazit. Kdybys neměl mlsné ryby, tak to tam není ;-) . To co se vznáší ve vodě ("jemné bublinky") ale nálevník bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Raviolka
Parazit - neparazit: no ja som ho tam úmyselne nenasadil a on sa tam nasáčkoval, takže parazituje na mojej práci, krmive a podobne, takže z môjho pohľadu je to parazit :)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=2001