Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2022 21:15 Ld23 Re: elizabeth
Parazit to určitě není, draví červi takhle nevypadají takže bych byl v klidu. Ono mi to přece jen připomíná žížalici, podle jakých znaků jste usoudila že se o ni nejedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 20:19 elizabeth Re: Ld23
Děkuji za rychlé reakce, takže i při té velikosti cca 4cm můžu být v klidu a nevšímat si jich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2022 18:13 Ld23 Re: elizabeth
To bude nějaký neškodný detritový "červ", takto velcí a pohybující se v substrátu bývají zcela neškodní, dojídají zbytky a provzdušňují dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 14:51 R Muž afc1886 [14655] Re: elizabeth
Podle mě to bude nějaký druh hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 12:40 elizabeth – Co to je zač?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v rok založeném akváriu 120l se mi objevili tihle červi nebo jak to nazvat, v akva jsou krevetky, ancitrus a živorodky. Nevíte co by to mohlo být zač? Prohledala jsem celý internet a nic se tomu nepodobá ani žížalice nitěnky nic. V akváriu nic nově přidaného není, živočichové vypadají jako oživlý rybí trus- průhledné tělo a uvnitř kousky červené potravy, jsou pouze v substrátu, nahoru nevylézají jen za sebou nechávají výkaly jako žížala. Co to je a dá se toho zbavit? Neohrožuje to ostatní v akváriu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 15:34 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: afc1886
Děkuji za rychlou odpověď. Takže ty chobotnatky budu muset zlikvidovat :-/
Někde jsem četl, že vydrží bez potravy přes rok. Nevím co žerou u mě. Možná nic. Možná sajou šneky? Protože mi ubyla po explozi šnečí populace. Zkusím pátrat.

Edti: www.youtube.com/…
Třeba se někomu bude hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2022 15:30 R Muž ctibum [6868] Re: Rovano
Na fotce bych tipoval nějaký druh chobotnatky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2022 15:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Rovano
Hlístice a chobotnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 15:17 Muž Rovano [233] - Rostliny – co to je
Ahoj, mám tu pár živočichů. Budu rád, když mi pomůžete identifikovat dané subjekty.
U první várky 4 fotek si nejsem jist, jestli to je jeden nebo dva druhy něčeho. Protože jeden mi přijde hladký a druhého jsem dneska náhodou našel ve filtru a nevím ani jestli ještě žil. A to je ten zvrásněnější na vatě. Našel jsem to dneska už i v menší formě(mladší generace). Třeba na listu rostliny ve dne, dalšího na kořenu rostliny a nebo v substrátu. Občas to leze po skle.
rybicky.net/nadrze/33221-juwel-rio-125…
video se schvaluje

Další 2 fotky v prezentaci jsou předpokládám hlísti nebo další druh pijavice? nebo azse 2 podobné vzhledem druhy? Ten pohyb mě mate.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Děkuji za Váš čas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2022 07:34 Ld23 Re: Hendule
To vypadá na blešivce. Prodávají se jako živé krmení pro rybičky. Jsou prospěšní. Když v akváriu přežijí útoky ryb, tak se živí řasami a zbytky krmení podobně jako šneci, dokud je nějaká ryba nesežere. Jak ten váš dopadl:) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 01:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hendule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 18:54 Hendule – Co to je za breberku?
Fotka k příspěvku Dnes při údržbě akva jsme ve filtru objevili tuto breberku. Můžete mi prosím poradit, co to je a zda je návštěvník prospěšný či ne? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2022 10:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Uzivatelkapetra
Samičky kladou vajíčka na rostliny a do pěstíren se určitě dostanou a s těmi pak k tobě teplá voda pak nastartuje jejich líhnutí možná za další měsíc by ti už lítala po bytě motýlice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 07:24 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: klm afc
Děkuji.
Člověk si řekne kde se to tam tak uprostřed zimy vezme, kor u akvária založeného sotva dva měsíce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2022 22:44 Muž klm007 [114] Re: Uzivatelkapetra
Je to larva šidélka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2022 13:24 R Muž afc1886 [14655] Re: Uzivatelkapetra
Toto ti pomůže.
www.eko-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 13:21 Žena Uzivatelkapetra [112]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem přesazovala nějaké rostliny, rušila staré, ubytovala nové a našla jsem v akva toto. Má to cca 3cm, sytě zelené, taková vodní strašilka...
Co to prosím je a kde se to tam vzalo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 21:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bambuča
Udělal bych rybám týden půst a uvidíš, jak zmizí. Zřejmě i trochu překrmuješ, protože jinak si s nimi rybky poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:56 Muž Waly [0] Re: Bambuča
Mám v krevetárku kobercovku tak se špatně odkaluje a měl jsem je všude. Ale začal jsem používat Seachem Pristine a téměř zmizeli. Žijí i ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:24 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Bambuča
Jak píše vaclav, větší péčí o akva. Dokud budou mít co žrát, budou se množit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 14:28 Muž Bambuča [1] Re: vaclav
A jak se toho nejlepe zbavit? Mam v akva sneky krevetky a ryby diky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 14:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bambuča
Většinou jde o neškodné hlístice živící se ve dně detritem. Jejich přemnožení tam kde nejsou ryby svědčí o zhoršující se hygieně v nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:38 Muž Bambuča [1] – Poradíte co to je a co mam dělat? Prosim
Fotka k příspěvku Jsou to nějací bili cervici .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 13:31 Žena tramtra [3202] Re: Petr
A myslíš si to správně, vypadá to na lasturnatku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 13:29 Petr – prosím o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o identifikaci. Je to takový malý brouček (je asi 2-3mm velký), pohybuje se celkem rychle hlavně po kamenech, ale dokáže i plavat. Zavlekl jsem si to AQ s nějakou rostlinou. Zatím v AQ žádné jiné živočichy nemám.
Myslím, že by to mohl být nějaký druh lasturnatky, ale jistý si nejsem.

Předem děkuji za vaše reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   02.01.2022 14:58 Muž rudolf [4681] Re: Uzivatelkapetra
Máloštětinatec, téměř jistě naidka z čeledi Naididae, vzhledem k chobůtku vpředu to svádí k naidce chobotnaté (Stylaria lacustris), což je běžný živočich z bentosu našich vod. Pokud je to tropické, tak zřejmě jiný druh, ale naidka téměř jistě. Bližší informace např. E. Wohlgemuth: Olejnušky a naidky v našich akváriích, Akvárium terárium 7/1995, strana 25-26. Gratuluji k té první fotce, ta je jediná, podle které se to dá poznat.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2021 17:36 Žena Uzivatelkapetra [112]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, netušíte co to mám ?
Docela mě to znervózňuje, mám pocit, že přibývají.
Koupit nějaké rybky, které to žerou? Je to krátce založené akva jen s pár kusy krevetek a dvěmi neritinami.

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 22:48 jarba Re: afc1886
Ahoj.
Porovnal som, no nijako mi to nepasuje. Našiel som machovku plazivú o ktorej diskutujú na niektorých fórach v zahraničí. Machovka sa šíri z jednej plazivej stonky, z ktorej v určitých vzdialenostiach vyrastajú akoby vejáriky www.biolib.cz/… . To moje vyrastá v samostatných trsoch a mne to pripomína takú mikro sasanku (žiadny vejár, kruh - proste trs vyrastajúcich tyčiniek zakončených guľkou). A tomu najpodobnejšie som našiel ako vorticella www.garnelenhaus.de/… . Ale k tomu som veľa informácií nenašiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2021 06:54 R Muž afc1886 [14655] Re: jarba
Na telefonu to moc dobře nevidím, ale vyhledej si mechovky a porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 21:59 jarba – Pomôžte s identifikáciou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našiel som podobnosť s vorticellou. Nevie niekto presne čo to je? Škodí to v akváriu? Riešiť to?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 08:38 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jab63
Tak to je otázka, co to je, nikdy jsem to neměl. NoPlanaria jsem úspěšně použil na Plostěnky, ale tak jako obvykle to rozhodí chemizmus vody. Pořád platí, že v AQ je nevidím, třeba to bude dobré. Včera jsem našel velkou populaci Levatek ve filtru a hadicích, v AQ přitom už nebyly...tak je dost možné, že ty šneky efektivně likvidují Ramirezky, protože si myslím, že by se takovej červík do filtru bezproblémů doplazil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 21:24 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Passenger77
Pokud jsou ti skutečně hlístice tak ty jsem měl dost dlouho. Těžký soupeř. Používal jsem přípravek No-planaria. Pomohlo to ale ne úplně. Časem vymizely. Chtělo to víc čistoty v akva. Ničemu nevadily ale hodně mě štvaly když jich bylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 20:32 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Hlístice ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o identifikaci červíků, kteří mi možná likvidují Okružáky. V AQ jsem je nikdy neviděl, všiml jsem si jich náhodou ve váze s rezervní populací Okružáků. Velikost je 2~5mm, tenké jak vlas, plazí se po skle obvykle stylem harmonika.
Přikládám běžné foto 2x a následně výřez z makropředsádky s úpravou kontrastu atp., kde je vidět článkovité tělo.
Okružáci se již nějakou dobu nemnoží ani moc nepřirůstají. V AQ je doráží ještě i Ramirezky ;-) Je šance, pokud tam pár měsíců budou jen Neritiny ze šneků, že se jich v AQ zbavím? Nebo tento parazit vyžaduje chemickou cestu?
Díky předem za ochotu palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 20:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Drodo
Ahoj. Fotka není moc kvalitní. Jediné co mi to vzdáleně připomíná je mšice leknínová. Ale těžko říct. Ani velikost se takto nedá odhadnout. Navíc jsem ji nikdy neviděl jinde než nad hladinou. Ale mají prý schopnost částečně přežít pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 16:41 Muž Drodo [0] – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co to je? Pouhým okem je viditelná jen hnědá tečka. Díky foťáku jsou u toho vidět i tyhle nožky. Drží se to u substrátu převážně na skle a rostlinách u skla. Hýbe se to velmi pomalu a ve vodě to neplave. Druhý dotaz na druhé fotce je vidět kořen na kterém jsou takové hnědé kuličky (něco jako řasa). Je to tvrdé a z kořene to nejde. Nevíte co to může být? Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2021 17:04 R Muž Anthrax [4739] Re: Papik
U mě tetra ohnivá lasturnatky nežrala. Zkoušel jem i endlerky ale taky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2021 08:34 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Takovýhle? Vypadá to jako černě pruhovanej brouk, co strašně rychle běhá. Lasturnatky na předchozích fotografiích vypadaly úplně jinak, spíš jako malej průhlednej plž...

Hledal jsem po internetu další fotky a asi opravdu ano. To by vysvětlovalo záhadné vymírání krevetek. Ach jo, docela průser. :-(

Netušíte někdo jestli lasturnatky žere tetra ohnivá (Hyphessobrycon amandae)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2021 08:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Papik
To jsou lasturnatky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2021 08:12 Muž Papik [617]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, netušíte někdo prosím, co to je za breberky? V akváriu jsou již delší dobu, ale teď se nějak hodně namnožily. Na sklech jsou vidět i drobnější bílé, které jsou možná mláďata tady těch?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 22:03 Silviebaris Re: Mája123
Určité můžeš,ale já je vždy raděj rozmáčknu o sklo,mě tam rozčilují ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 22:01 Žena Mája123 [54] Re: Silviebaris
Díky. Tak to si ho můžu i nechat, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2021 21:54 Silviebaris Re: Mája123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 21:46 Žena Mája123 [54] – Co to je za placku?
Fotka k příspěvku Ahojte,

Nevíte co je toto? Je to parazit a nebo šnek?

Na začátku jsem jich našla asi 5 a vyhodila s tím, že je to zaručene nějaký svinstvo. Jenže jedna mi tam zůstala. Já na rozpacích,že to je možná malej šnek, jsem to tam prostě nechala,ze časem uvidim. Jenže ten tvor vůbec neroste, už je to tak měsíc a vypadá pořád stejně. Kytky zijou, ryby taky, žádná invaze nenastala, pořád je ten živočich jen jeden. Tak já nevím. Mám to nechat zit? Může ho bejt malej okruzak? Nebo je to nějaký parazit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 19:45 Honza – Bili cervi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vsechny akvaristy, prosim o radu co se mi to objevilo v akvariu. Zalozeno tyden, zivocichy krome tech cervu zadny zatim nemam.
Je to tak 1 cm dlouhy cerv, prichyceny zadeckem ke sklu nebo jinemu podkladu. Hlavu ma cernou. Vypada jak normalni cerv, zda se mne ze ma lehce clankovane telo. Vylejzaji ze substratu kde jich bude dost.
Hlavu jako plostenka to nema...
Video a stejny dotaz jsem polozil i na fb.ve skupine akvaristikanpro normalni lidi.
www.facebook.com/…
Dekuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2021 22:12 Žena BBchory [851] Re: fuska12
Mohlo by to být tohle?
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2021 20:53 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: fuska12
Budu jenom odhadovat: tím dlouhým tenkým se nadechuje z hladiny, celkově tvarem tělíčka připomíná absolutně neškodné larvy much pestřenek čmelákovitých. Ty sice bývají standardně tmavé, někdy ale muší larvy variabilitou zbarvení překvapí.
Pro příklad: svým poněkud přerostlým rybičkám kupuji dost často v rybářských potřebách jako krmení muší larvy které bývají uniformně béžově bělavé. Není to ale tak dávno, co jsem se po otevření jedné krabičky nestíhal divit - byli tam jedinci zelení, modří, fialoví, červení... Doslova v umělých plastových odstínech :-D
Třeba housenka petřenky - albín?
Fakt to není určení, jenom odhad na základě podobnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 12:29 fuska12 – Larva
Fotka k příspěvku Dobrý deň viete mi poradiť o aku larvu vodného hmyzu sa jedna pôvodne zo záhradného suda ma nožičky ako húsenica ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2021 05:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Nadia
Lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 02:20 Nadia – Biele malé živočíchy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam aj ich video kde je vidieť ich pohyb. Môžem poslať cez mail.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2021 14:22 R Muž Anthrax [4739] Re: BBchory
Z fotky toho bohužel moc poznat není. Může to být i nějaká chobotnatka. Je jich hodně druhů.
Edit: vyhledej si například pojem „Alboglossiphonia“ a porovnej.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=201