Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
...vazka...


Zdravím, včera jsem taky jedno objevila v akvárku, nemám tušení kde se tam vzalo, kytky jsem kupovala naposledy v dubnu. Chci se zeptat co s tím? Nechali jste ho nebo bylo vyhozeno na mráz?

Nevím co s ním.
Starší reakce
a nevravte mi že je to vodná dážďovka - žížala

Ahoj, mne sa to tiež objavilo v akva na dne medzi skalkami. Videla som to len raz, ale zaručene to vyzeralo rovnako ako to čo si tam mala ty. Neviem sa nikde dopátrať k tomu, čo to je. Nevieš mi poradiť? Čo si s tým robila? Alebo mi poradte hockto kto s tým má skúsenosť
Starší reakce
jj díky, hledal jsem pavoučky,broučky ale roztoč mě nenapadlo. je to ono.
Já je mám taky

jsou to vodní roztoči...ale odkedy mám drápatečky,tak začeli záhadně mizet

Já jsem je měl v akva taky. Ale nic zásadního se nezměnilo. Myslím že nemusíš mít obavy.

Ale co to je za potvůrky nevim.

Nerad se ptám pokud si nejdřív nesnažím něco vygůglovat,ale nic takového jsem nenašel.
Vím že jsem si to přinesl na rostlinách z rybníka. I když jsem je vypral,den nechal v roztoku proti plísním atd. Dnes jsem našel 3 tyhle pavoučky.
PORADÍTE ??? prosím .
Můžeš,žíjí v tak hnusné vodě,že ten záchod bude pro ně jenom menší očista

ten odkaz sice nejede ale podle lat. nazvu jsem nasel jine obrazky

Takze to mam sklidem splachnout do zachodu, ze to neni nic vzacneho ?

já sem to totiž přečetla a okamžitě sem běžela pro knížku ve který sem jí zahlídla.Pak sme si to ještě ověřovala na netu abych neplácla blbost..a než sme to napsala...tak ste to sem napsal vy

tak sem si to neodpustila

neco jako potvrzení toho co ste řek

Jo...vždyť to je eristalis tenax


Ahoj, mel bych tady podivne skarede potvory, jestli nekdo netusi co to je. Pravdepodobne to vylezlo ze dreva, ktere jsem si donesl domu, leze to za spinavou vodou..
Ahoj.Dnes A vcera jsem nebyl domakdyz jsem dneska priselbyla bila voda TAk rychle sel vymenovat vodu a vsimnul jsem si naskle neceho bileho.A kdyz jsem se kouknul poradne tak tam toho bylo plne.Je to milimetrove docela to rychle lezea jeto bile.Opravdu nevim co to je kdese to tam v zalo.Prosim o rady
Přesně tuhle potvůrku jsem myslel, dostal jsem ji pryč tak že jsem asi 4 kusy po setmění sebral na špejli, to nebylo moc efektivní, pak přišla na řadu rašelina a asi ji nemají rády, tak už se neobjevily... ( snížil jsem pH asi o 0,5 dolů z 7,8 na 7,3).

Ano Horác boduje! Také mu dávám palec nahoru, je to Ploštěnka a mám jich tam víc. Hned je jdu přidat do seznamu obyvatel. Ulovil jsem i lepší foto...

Dnes se mi plazil po skle akvária tento tvor. Je asi 4 mm dlouhý, bez ulity, vypadá jako zmenšenina slimáka. Lezl rychlostí asi 3-5 mm/s. Neví někdo kdo to je? Rád bych měl přehled o tom, kdo u mě bydlí... Foto bohužel kvalitnější nemohu...
Starší reakce
Já si tyhle člunice doslova pěstuji, protože to jsou jediní šnečci, kteří nepohrdnou zelenou přisedlou řasou a dokáží ji odstranit i z listů rostlin, aniž by je okousali jako ampulárie, nebo ohoblovali jako ancistrusi.
Jinak je s přehledem během pár minut zlikviduje v celém akvárku čtverzubec trpasličí, a to i bez rozmačkávání

Jasan, klidmě si dojeď

Jéééé nechceš mi ty své rybky na pár dní půjčit??? rozmáčkla sem jí a ryby mi to plivou ...Asi je mám nějaký rozmazlený, či co

Taky je mám, dokonce v obou AQ. Když jsou na skle, tak je rozmáčknu a rybky je sežerou. Jinka mi ale nevadí.

jako bych jich měla málo...Počasí na nic, poslat okružáky k zájemcům nemůžu a ještě další potvory...

už je separuju do kýble, páč zachvíli bych měla akvárka holý...
Máš dalšího šneka do sbírky.

Klidně je beru.

Jo jo, vypadá to, že to je ono

kde se to tam vzalo??? potvory

ale koukám, že se tam píše, že to není nic strašného, to mít v akvárku, tak jsem si právě oddychla

tak přecejenom jsem se mýlil

Člunka nebo člunice? Koukni do atlásku "ostatních"...
Myslím, že jsem to nedávno zahlédl taky. Podle mě to je ploštěnka, ne? Jestli se mýlím, tak mě opravte.Zbavili mě toho rybky po malé pauze v krmení.


Dnes jsem narazila na něco nového v akváriu :-/ Nevím, co to je, nikdy jsme to tam neviděli lézt...Má to kolem sebe takovou bílou průhlednou blanku a seškrabuje to řasy ze skla. Viz. foto, co to je zač? doufám, že to není nějaký parazit

Starší reakce
Ukončil jsem test, jedna krevetka zmizela neznámo kam, planárie se vesele prolézají a šnečci živí.
Ja to mám v akvu tiež,sú to zrejme ploštenky alebo nejaké neškodné hlístice

Super si na tom pochutnajú

Ahojte, zalozila som si cca pred mesiacom a pol male akva-40 litrov, asi po dvoch tyzdnoch som pridala rybicky- 6 neoniek a 4 platy. Vsetko bolo v poriadku, na dva tyzdne som vsak odisla na dovolenku a kedze sa v akva svietilo menej ako predtym tak mi odosli niektore rastlinky. ked som sa vratila tak som rybky radsej prelozila do mojho vacsieho akvaria-144l a myslela som si ze ak zacnem opat vela svietit a pridam hnojivo na rastlinky tak bude vsetko ok a rybky prelovim spat.
K tomu preloveniu som sa vsak este vzdy nedostala, lebo v malom akva som si vsimla plavat nejake malilinke zivocichy, su to male biele bodocky, plavaju trhavymi pohybmi a dost rychlo, casto sa pohybuju po skle.
Rastlinam sa dari ale ryby si netrufam do akva dat, neviete co by to mohlo byt?
uz som zufala, vo velkom akva sa mi mnozia mecovky ako dive a pomaly to tam zacina byt prerybnene, potrebovala by som niektore rybky dat do toho maleho akva.
Přidat reakci
1 ...... [73] ...... 87 88
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 60446x