Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:45 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Dáška
Tohle bych tipoval na vážku. Tohle se dostává do akvárka s živým krmením nebo z rostlinami přímo z přírody.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:21 Muž Rounce [30]
vypadá to jako kreveta nebo nějaká vážka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:10 Dáška – Identifikace potvůrky
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc ahoj . Dnes jsem čistila akva a našla jsem tam potvůrku, která tam nepatří coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: . : Hunter : .
Žížalice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:23 Muž . : Hunter : . [17] Re: romant
No ta skupina kde patria pijavice a dazdovky, inak diki za info. Ale este jedna vec tieto ziju v skoro pitnej vode u
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:16 R Muž romant [27981] Re: . : Hunter : .
Podle mě ano, pokud si správně překládám ty kroužkovce(obruckavce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 21:06 Muž . : Hunter : . [17] Re: romant
Myslel som si, len to ze neziju v bahne, inak patria medzi obruckavce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:53 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku Caute, chcel by som sa spytat ze co to je, nachadzam to volne vo vode, v prirode, v takych studnickach, dnes som to zase nasiel, na fotke su 4 a su cva 10 cm dlhe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 12:41 xx Re: invalida
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 12:40 xx Re: LojzaaLiza
Jak se do akvária dostaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 12:37 xx Re: vlacek
Vodule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2012 12:34 Muž vlacek [402] Re: xx
maji 4pary koncetin.... Brouci nee ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 12:28 xx Re: LojzaaLiza
Plavčíci (Haliplidae)?

tolweb.org/…

Bez detailní fotky té breberky to asi nepůjde určit. Co třeba to chytit a vzít na to lupu a porovnat?

Snad to půjde zalinkovat - tady je klíč k určování vodních brouků:
www.sci.muni.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 11:40 Muž LojzaaLiza [2]
Fotka k příspěvku Já odpověď nemám, spíš další všetečný dotaz :-D Dneska sem v písku objevil malinký zvířátka, mají zhruba půl až jeden milimetr a sou jich tam mraky. Objevil sem je náhodně na fotce, jinak bych je považoval za smetí. Tipuju na nějaké roztoče? Pokud jo, je to na škodu nebo je můžu ignorovat?

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 22:12 Muž Seminelibi [8]
JJ výrazně větší. Nejdelší strana ma přesně 6,5mm, nejkradší 4mm. To tmavé kulaté něco uprostřed má 0,5mm. Co jsem koukal z boku nádrže tak je to vypouklé tak 1mm.
V nádrži mám kromě člunek ještě Kružníky malé a jednoho Okružáka buď Kanadského nebo Ploského. V nádrži jsem něco takové našel poprvé.
Uvidíme jeslti se z toho něco vylíhne. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 16:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Seminelibi
Bohužel bez měřítka se to špatně určuje. Takže tím pádem to je větší než člunka? Tak v tom případě nepovedená snůška okružáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:05 Muž Seminelibi [8]
Skutečně to neni člunak ani člunčince. Tohle je spíš něčí jikra nebo vajíčko. Ale čí, nebo spíš čeho?
Je to stále na jednom místě, takže ta organická průhledná hmota drží tu černou tečku uprostřed na místě. Bohužel můj foťák nezaznamená člunku, takže nemůžu ukázat rozdíl, ale mé člunky mají nanejvíš 4mm, tohle má na délku 7mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2012 21:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Seminelibi
člunka pravohrotá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:28 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Seminelibi
ale vypadá to na člunici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:23 Muž Seminelibi [8]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka =)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:21 Muž Seminelibi [8]
Fotka k příspěvku Zdravím. Dneska jsem našel na přední stěně akvária zevnitř tohle, nevíte co to může být?
Předevčírem jsem čistil skla, takže to tam nemůže být dlouho. A co se změn v akvariu týče, tak jsem si akorád včéra prinesl Razborky Galaxy, ale žádnou rostlinku. Určitě to není člunčice ani člunka, ty v akvárku mám a jsou velmi rozdílné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:38 Muž honzek [8] Re: katterinecka
Prave premyslel a premyslim cim dal casteji :-) Jen si rikam, na tu mou stovku, jake..
Zivorodky jsem mel, a uz bych je asi nechtel - hodne chodi na zachod a prijde mi, ze jsou moc citlive na PH, respektive mnozstvi CO2 ve vode..

Snad neonky nebo jine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
a nepřemýšlel si že bys tam přidal nějakou rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:28 Muž honzek [8] Re: Lila1
smich Jo jo, proc se snazit pestovat krevetky, pestovat rosliny, kdyz muzu mit bez prace a namahy pijavice a dalsi zivocichy :-D To by bylo prece taky pekne - a hlavne vse zdarma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:24 Žena Lila1 [31] Re: honzek
Já je měla v jávském mechu spolu s levatkami - zakoupeno v OBI. Lasturnatky a levatky zdarma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:22 Muž honzek [8] Re: katterinecka
No prave tone Pred par lety, nez jsme zrusili 400l akvarko, tak v nem dlouhe roky bez problemu. Koreny, kameny z prirody, zadne moc velke vedatorovani a no-problemo.
Jen by me zajimalo, odkud ty breberky mam. Ale myslim si, ze to bude nejspise z cerne drte, kterou jsem koupil v Bauhauzu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
záleží jestli by to proti takovým breberkám vůbec pomohlo. Spíš bych řekla že máš smůlu, plno lidí si dá do akvárka všechno možný bez jakékoli desinfekce, klidně kořen z přírody, a nic takovýho si tam nenatáhnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 19:17 R Muž romant [27981] Re: honzek
Desinfekci rostlin je možné provést vykoupáním rostlin ve velmi slabém(růžovým) roztoku hypermanganu, 20 minutová koupel a následný opláchnutí vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:13 Muž honzek [8] Re: usine
Noo, o tom jsem uz neco cetl, tusim namacet rostlinky do peroxidu, nebo tak nejak ze ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzek
Všechno co do akvária dáváš by jsi měl desinfikovat. Neměl by jsi potom takové problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:12 Muž honzek [8]
Jo jo, to ja se desim prave docela casto. Jak nemam zadnou rybu, tak den co den z akvarka vytahuju pijavice, plostenky, larvy od vasky (jepic) a kdo vi co jeste.
Nic me tak nevadi jako ty larvy vasky, jelikoz me zerou krevety a navic se me opravdu ale opravdu nelibi. Ty pijavice, plostenky, lasturnatky, by vyresilo ryby osazenstvo, ale ty larvy, ty prave nee :-(
Takze me akvarko uz delsi dobu tak nejak smutni rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:41 Žena Lila1 [31] Re: honzek
Není zač :-), kdysi (26.12.):-) jsem se také děsila, co mi to plave v akva :-)a tehdy mi tu poradil Haimdol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 17:38 Muž honzek [8] Re: Lila1
Anoo, to je ono. Ctu ze je neskodna.. Aspon nejaka dobra zprava :-)
Dekujii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 17:35 Žena Lila1 [31] Re: honzek
Fotka k příspěvku Že by lasturnatka? vedajekrasna.cz/…
Já je mám v 9 litrech
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honzek
Zřejmě to není jen jeden druh. Tyhle larvy nemusí být vážky, ale třeba jepice, nebo něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:12 Muž honzek [8] – Co to je ?
Fotka k příspěvku Odkalil jsem vodu do kybla, nechal odstat, usadit sediment a nyni pozoruji, ze na dne mam nejake breberky. Odsal jsem je do slenice a vyfotil.
Jelikoz maji ani ne pul milimetru, popisu je zde, jak asi vypadaji.
Pri pohledu zvrchu tvarem pripomina plostici nebo blechu. Tento zivocich narozdil od plostice LEZE a pomerne k jeho velikosti rychle (ovsem ne jako plostice nebo plz) - ikdyz nohy diky jeho velikosti videt nejsou.
Dale tento zivocich dokaze plavat, zde bych ho prirovnal pohybem snad k nejakemu bicikovci, nebo spermii smich ?

Jeste doplnim, ze jeho telo neni elasticke, jako maji plzi. Spis bych ho prirovnal k nejake schrance.

V akvariu mam krevetky (ovsem toto krevetky urcite nejsou) a larvy vazky.. Tak snad si rikam, zda to neni nejaka prenymfa teto larvy vazky...

--

Tu jeste doplnuji, ze lze pri detajlejsim pozorovani zahlednout, jakysi ocasek/bicik (ktery prirovnam k ocasku larvy vazky), ovsem muj exemplar se pohybuje timto bicikem vpred
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 16:26 Muž honzek [8] – Larva vášky
Ahoj kluci, při zakládání akvária (listopad), jsem si prinesl vajicka larvy vazky. Ty se pres vanoce vylihla a vyrostla cca do rozmeru 1cm. Od Vanoc do dneska tyto larvy po akvariu sbiram. Vzdycky jsem chytl larvu cca 1cm velkou, dnes jsem chytl uz cernou, cca 1,5cm velkou, no a dneska odpoledne zase 5mm velkou.. Zacinam si rikal, zda se mi v tom akvariu nemohou mnozit. Sice pokud vim, vazka se mnozi v okridlene podobe pohlavne, tak si rikam, zda se nemohou mnozit i nejak ve vode?? Jak by bylo jinak mozne, ze od tohoto prosince sbiram tyto larvy ktere s dobou rekl bych rostou a najednou najdu larvu mnohem mensi, nez predtim... sad achjoo uz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:38 Muž Creasyczek [1]
V mém akváriu jsem to také již viděl. Může to nějak uškodit akváriu nebo rybám? (viz příspěvek z 18.02.2012 od jitusss).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 14:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ageJ
to je rozpad listu u cryptocoryn (kryptokorynová nemoc), nix neobvykleho pri nahle zmene.... pokud prezijou koreny (coz je skoro vzdy), kytka zakratko vyhodi novy listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2012 13:24 xx Re: ageJ
Už se prodávají i lyofilizované:
angelfins.ca/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.02.2012 12:20 Žena sivon [1694] - Plži – Šídla
Myslím, že by bylo vhodné diskusi ukončit takto:
Je výborné, že ještě existují lidé, kteří na svém pozemku připraví takové podmínky pro ohrožené druhy, že jsou tyto potvůrky ochotné se k nim nastěhovat a v lepším případě i vyvádět mladé. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 12:06 Muž ageJ [6]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.02.2012 11:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: hr
Myslím že troška nadhledu by nyní svědčila spíš tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:43 Muž ageJ [6]
Před měsícem mi začly rozpadat se a hnít listy kryptokorýn... Doufám, že to nemá spojitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:42 xx Re: ageJ
Žížalice není nebezpečná, dravcům přijde k chuti.

PS: Kdyby to byla nítěnka, tak bude v misce s vodou vytvářet klubíčko s jinými jedinci, v akváriu s pískem bude čouhat tělem vem a vlnit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:41 Muž ageJ [6]
Fotka k příspěvku Cca 10cm. Asi to bude ten žížalovec. Našel jsem tam i tlustější a větší, ale tu se mi ještě nepovedlo chytit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:38 Muž ageJ [6]
A poradí mi někdo, jestli je ta žížalice pro akvarko nebezpečná? A jak se jí dá popřípadě zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:37 xx Re: ageJ
Jak je to dlouhé a silné? Podle té fotky s korunou mi to na nítěnku nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.02.2012 11:31 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hr
jéé,zbytečně se rozčiluješ,ber to trošku s humorem ;-) mě to přišlo podle příspěvků,že jsi xx trošku sedl na lep :-D
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=2651