Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 12:08 FalconG Re: radim
:)))) ma smysl s tim neco delat ? nebo je to dobra potrava pro rybicky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 11:33 radim Re: FalconG
Horác má výkonnou kouli :-D Vypadá to opravdu na ty lasturnatky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 11:29 FalconG – falcon
Fotka k příspěvku toz sem zkusil to vyfotit....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 21:56 Muž Horác [3942] Re: FalconG
moje křišťálová koule říká, že to jsou lasturnatky ... (ale někdy pěkně kecá, takže to ber s rezervou :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 21:51 Muž larix [1420] Re: FalconG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 21:42 FalconG – maly breberky :)
Hezky vecer ,
mam otazecku ohledne malych tvorecku v akvarium . Jiz delsi dobu se prohaneji po stenach akvaria maly breberky velikosti 1 milimetru tvaru spendlikove hlavicky . nachazeji si i na korenu pro ancistruse a jsou barvy bile :)

dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 12:56 RBSC Re: lojzalojzovic
No, nejčastěji se zdržují buď na dně, nebo na rostlinách, takže jsi je mohl přibrat klidně i společně s nitěnkami(ty máš z přírody, nebo nějakého velkochovu?). Nevím, co jsi přidával do akvárií - klidně tam může být i přes dva měsíce(nevím jak rychle rostou - obecně žijí spoustu měsíců až několik let a svléknou se mnohokrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 12:32 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBSC
no má tak 1-1,5cm, přemýšlím v čem mohly být - živé nitěnky? mohlo by to být z nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 12:11 RBSC Re: lojzalojzovic
Z vajíčka asi do 4 týdnů nejpozději. Používám většinou karanténu minimálně 1,5 měsíce.
Nicméně tohle je už asi trochu vyšší instar(je asi dost malá ta larva-nymfa, co?), takže nejspíš nebyla ve vajíčku, když jsi ji dostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:50 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBSC
jj, vážky mi po baráku běžně nelítají :-), jak dlouho trvá než se vylíhnou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:37 RBSC Re: lojzalojzovic
Vzhledem k tomu, že to není poprvé, kdy máš případ s breberkou... používal bych karanténu pro nové kytky(případně cokoliv z přírody). ano
(Předpokládám, že je nepravděpodobné, že by přiletěly klást zrovna do akvária, i když umí létat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:10 Muž lojzalojzovic [327] Re: larix
potvora z moře vytažená, fuj,

dík za rady jak ju zmerčím tak pude

a ještě dotaz, jak se mohla dostat do akva? případně jak se množí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2015 10:31 Muž larix [1420] Re: lojzalojzovic
Je to larva šidielka (Zygoptera). Je dravá a pre menšie ryby a krevetky nebezpečná. Väčšina druhov je chránená zákonom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2015 10:30 RBSC Re: lojzalojzovic
Něco z Odonata(Vážky). Raději přelovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:16 Muž lojzalojzovic [327] – dotaz
Fotka k příspěvku prosím o radu, v krevetárku jsem našel několik zvláštních hmyzáků, konkrétně 3, jednoho jsem přelovil do většího akva v naději že ho spasou větší ryby, nicméně jim utekl, druhý byl zmáčknut a ani mrtvého ho ryby nechtěly - laply a vyplivly, třetí je zatím v krevetáriu, o co by se mohlo jednat, a je to nebezpečné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 23:14 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně
no mám jen 1x SAE, 1x přísavku thajskou, 1x červeného ancíka a pak tetra krvavá a razborka klínoskvrná, teter a razborek je víc tak by to mělo být něco z toho, ale docela se divím, když bylo dříve akvárium plné jiker tak z toho nebylo nic, a teď jsem před 14ti dny díky hlísticím vysavoval celé akva a vyměnil vodu, což tedy asi byl spoušťeč že se něco vytřelo.. viděl jsem ale jen jeden kousek a už to asi posloužilo jako potrava. jen mě to teda překvapilo. Hlavně že se to drželo na bočním skle...Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 07:00 radim Re: BHMarten
gratuluji k potěru Otocinclus....jen odhad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 22:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: BHMarten
Len dodám, že malá krevetka vyzerá ako veľká krevetka, akurát nie je moc zafarbená a je ledva vidieť bez lupy (hlavne tie čerstvo vyliahnuté). Nesedia však na skle, zväčša sú zašité v rastlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2015 09:22 Muž Legioix [574] Re: BHMarten
Krevetka to není. Je to potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 08:55 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně – krevetka nebo rybka ?
Fotka k příspěvku zdravím... ví někdo jak vypadá malá krevetka ? tohle jsem včera našel na skle akvária, očekával bych krevetku, protože jedna krevetka nosila vajíčka, ale když hledám larvy krevetek vypadají trochu jinak, v akvárku mám krevetky cherry,razborky klínoskvrné, tetry krvavé...pak další ale to už jen po jednom kousku...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 22:29 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: MartinH

cs.wikipedia.org/…


Postupně dát každý druh vyhledat na Google a obrázky porovnat. Může to být ta hltanovka.

Bez ohledu, co to je, bych to dávno odstranil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 22:01 Muž NASREDDIN [1383] Re: MartinH
Ať to nemusíš hledat ;-)
RBSC napsal: rybicky.net/forum/17684-co-je-to-za-zivocicha
Srolovat dolů, nebo ctrl+f "RBSC" .

Rizika se odvíjí od druhu(ten Ti však neurčím) - většinou budou asi pro klasické akvárko neškodní, zpravidla se živí vysáváním měkkých tkání - věšinou bezobratlých - měkkýši, korýši, hmyz,... některé druhy napadají i obratlovce(např.ryby), ten tvůj exemplář vypadá lehce nakrmený, takže buď je v akváriu relativně chvíli, nebo se má čím živit.
Druhy které by napadaly krevety, raky, nebo akvarijní ryby neznám, a ani nedokážu s jistotou určit.

www.sazp.sk/…
inovace-mbb.upol.cz/…
www.mollusca.cz/…
is.muni.cz/…
species.freshwaterlife.org/…
www.marinespecies.org/…
research.amnh.org/…
is.muni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:56 Muž Miky1981 [57] Re: MartinH
...jukni cca 5 stránek zpět...jsou tam odkazy co mi napsal RBSC...je tam jeden kde jsou popsány druhy které se nalézají v ČR....jestli to plave nemůže to být třeba chobotnatka rybí...divám se na to na telefonu....tak to ber jako nástřel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:45 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Pijavička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co se mi to najednou objevilo v akvárku? Umí se to přichytit na obou koncích, a leze to tak že se to natáhne, přichytí vepředu , vzadu pustí, zase se to smrskne a přichytí zadkem, pustí předkem natáhne, atd... když jsem to chtěl chytnout pinzetou, tak se to rozvlnilo a uplavalo.

Je to nějak škodlivé šnekům a rybám? Likvidovat co nejrychleji, nebo to může počkat a čím se toho zbavit, aby to neublížilo krevetám a šnekům?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:02 Muž Miky1981 [57] Re: cezarmilan
...tak v to doufám.... :-) no musel jsem dospět k tomu, že ruční vyzobávní nepomůže... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
Zmiznú, takmer okamžite ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:43 Muž Miky1981 [57] Re: cezarmilan
...to byl jeden z eshopu kam jsem posílal dotaz....už mám z obchodu potvrzeno, že mají skladem, budu objednávat....jsem zvědav jak to dopadne....doufam,že ty potvory zmizej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 20:00 R Muž romant [27981] Re: Miky1981
Velmi trefně napsáno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 20:00 Muž Miky1981 [57] Re: romant
Děkuji za názor....snad se podaří sehnat...jen bych měl dotaz proč právě planaria....oproti gastropexu je "šetrnější" ke všemu ostatnímu - jako, že to není takovej blivajz???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 19:23 R Muž romant [27981] Re: Miky1981
Planaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 19:17 Muž Miky1981 [57] Re: Miky1981
...tak jsem po pár dnech vyzobávání vetřelců z mého akva dospěl k názoru....že budu muset přitvrdit....začal jsem se na netu porozhlížet po přípravku, co mi doporučoval cezarmilan, tedy NO PLANARIA a nenašel jsem kde by byl skladem (a poštovné se nepřiblížilo ceně přípravku)...při brouzdání jsem narazil na přípravek GASTROPEX od f.eSHa....po zadání názvu zde na fóru jsem narazil na příspěvek, kde Legioix píše, že tím likvidoval pijavky (a úspěšně)....proto bych zde zkušenější chtěl požádat ke kterému přípravku se přiklonit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 16:57 Muž Miky1981 [57] Re: Verča
....tak snad jsem se trefil, jinak u betty v atlasu je psáno všežravec....živé, mražené, sušené, vločkové....tak třeba jim přijde na chuť... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:17 Verča Re: Miky1981
Díky za uklidnění :)
budu akva sledovat a snad se mi ta havěť nepřemnoží, neonky už by se mi do akvárka nevešly, tak třeba si s nimi betta poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:16 Verča Re: RBSC
Díky za reakci,
pro ty ancistrusi jsem dostala krmivo Wels-chips od značky sera.
No nic jiného než na tu buchanku mi to nepřijde :-D divím se kde by se mi tam vzaly. Jiné korýše nemám. V mém 21 litrovém akváriu mám jen tu bettu, 2 ancistruse a z rostlinek mám Vallisneria torta a Hygrophila siamensis - u téhle mi něco zase vyžírá vnitřky listů.

Jediné nové co v tom akvárku je, tak to krmení a ti dva ancistrusi.

Pustila jsem trochu víc filtr, ať se ta voda trochu hýbe a dneska ještě vyměním část vody, ale když jsem tak zběžně koukala už jsem tu havěť nemohla najít.. tak třeba si na nich v noci betta smlsla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 05:58 Muž Miky1981 [57] Re: Verča
...měl jsem je v akva než jsem vpustil první osazenstvo...po rozkoukaní neonek proběhla rychlá redukce...tak třeba je betta taky ochutná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 00:16 RBSC Re: Verča
Jaké nové krmivo? Buchanky? Jiní korýši? to může být jejich zdroj. Eventuálně nějaká nová kytka, nebo prakticky téměř i cokoliv jiného.

Jak Tvé bojovnici chutnají nevím, ale hypoteticky by je měla časem zredukovat.
Krom otravy(a takové prasárny nedoporučuji) mne nic efektivního teď nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 23:30 Verča – nezvaný host
Ahoj, dneska jsem pozorovala mého beťáka na co tak upřeně v akvárku čučí. V akvárku mi poskakují nějací malinkatí bílý tvorečkové... pravděpodobně to bude ta buchanka... rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna
má to podobný tvar.. ale jelikož to lítá po akvu tak to ani nestihnu zachytit foťákem...

Jen by mě zajímalo kde se tam vzali... akva už mám půl roku zaběhlé a celou dobu nic.. jediné co jsem teď nově přidala jsou před měsícem dva ancistrusi (po návratu z dovolené jsem měla zarostlé akva zelenou řasou tak jsem zvolila ekologickou cestu) a tím pádem nové krmení...

Poraďte někdo prosím co s tím? Beťák z nich moc nadšeně nevypadá, je takovej neklidnej a leká se... a nerada bych aby se mi tam přemnožili.. dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 16:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Zavesiť kúsok hovädzieho srdca na dno 100L akvária a na dno 10L bude rozdiel. No neverím, že sa tým vyhubí do posledného ;-) Samozrejme som tiež skúšal kadečo a iba som tým odkladal kúpu spomínaného prípravku, čo sa nevyplatilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:52 R Muž romant [27981] Re: Sid
Jj, stačí večer zavěsit do akva a ráno bývá obsypáno. :) Ovšem totální likvidaci ploštěnek touto metodou předpokládat nelze, nicméně funguje velmi efektivně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Anebo syrové... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cezarmilan
Jestli funguje hovězí srdce, nevím, ale jak už jsem párkrát psal - starší literatura uvádí jako "ideální past" na ploštěnky kousek vyvařené kůže od špeku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 15:14 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: cezarmilan
Ploštěnek jsem míval tisíce kusů v půdním filtru pod břidlicovými deskami,planárie v noci spícím terčovcům,opřených řítní ploutví o podklad,ožíraly ploutevní lemy až na kostní paprsky.Likvidaci ploštěnek byla provedena zavěšením kousku hovězího srdce uvázaného na nití a umístěného na dně nádrže.Opakovanou výměnou nástrahy jsem se zbavil ploštěnek během několika dnů beze zbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:14 Muž Miky1981 [57] – prasan, cezarmilan
pánové děkuji....

tzn. po případném použití a zjištění úhynu pozapomenuté levatky udělat hloubkovou kontrolu - pro jistotu pak vytáhnout vše co brání ve výhledu do všech zákoutí akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
Ako píše prasan, uhynuté slimáčiky môžu narobiť šarapatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:01 - Re: Miky1981
Neškodné.No-planaria je rastlinný prírodný výťažok Betelovej palmy.Podľa šarže to niekomu slimáčiky zlikvidovalo inému zas ani nie.No až sa tak náhodou stane,tak by som sa skôr obával toho bordelu z uhynutých slimákov ako samotnej No-planarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:57 Muž Miky1981 [57] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal:
Pozor potom i na slimáčiky


myslíš před použitím toho no planaria??? asi všechny levatky neodlovim - je jich tam docela nepočítaně :-) tak proto mi zase tolik nevadí, že sem tam nějaký padne za potravu těm vetřelcům....pokud se budou věnovat jen levatkám a na rybky se vyprdnou ( zatím to tak vypadá) tak to ruční vyzobávání zatím postačuje...
jen bych měl dotaz: no planaria vs bakterie ve filtru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
A nečakaj dlho, ono to bude vyzerať (niektorý deň), že už tam nie sú, no na druhý deň....? coze
Pozor potom i na slimáčiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:03 Muž Miky1981 [57] Re: cezarmilan
...jooo máš pravdu...taky to začínám zjišťovat, jeden den odlovím a druhý den ráno vidím, zase další....až mě to přestane bavit, tak dojde na ten přípravek co jsi mi doporučoval... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 13:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miky1981
Dopredu ti poviem, že odchyt je nekonečná robota. Rovnako pasca, ver mi viem o čom hovorím ;-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=1551