Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 15:40 kubric01 Re: kubric01
Takže vše zpět, dnes chyceno. Pokračování zde: rybicky.net/forum/17684 potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 15:39 kubric01 – co to je? a proč to tam bylo
Fotka k příspěvku Dobrý den, tohle jsem včera objevil v akváriu. A dnes konečně chytil a vylovil. Nevíte co by to mohlo být, případně stihlo se to namnožit??
Děkuji za reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:30 kubric01 – Něco divného v prckově akva
Dobrý den, před pár dny jsme založili klukovi akvárko. Spíše ze zbytků, ale má z něj obrovskou radost. Pak jsem přivezl 5 otíků, z čehož dva umřeli (měli propadlá bříška). Tři přeživší jsou v pohodě a čilí. Jen pro info - použil jsem do toho akva zaběhnutý vnitřní filtr, který do teď běžel v našem "velkém" akva v obýváku. Proto se nebojím hned vysadit ryby. Teď se čeká na krevetky.
Nic méně k dotazu, dnes jsem se šel na akvárko podívat a na tabletě pro otíky bylo něco divného. Vypadalo to jako ohlodaná páteř rybky. Tak si to tak prohlížím a hledám otíky a najednou se ta páteř vlnivými pohyby vytratila. Taková rychlost to byla coze Takže nějaký nevítaný host :-( Co jsem tu prošel, tak bych to snad i tipnul na rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra , ale tohle bylo spíše do hnědočerna. No prostě divné. Jo a na skle vedle filtru je takový cucek plný bílých teček. Myslel jsem si, že je to od šneků, ale teď si tak jistý nejsem.
Nevíte, co by to mohlo být. Nerad bych za pár dní vypustil krevetky a sledoval, jak je něco likviduje. A otíci, to asi těžko sežerou, když jsou to bíložravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:39 Žena barcatt [5] – nieco v akvariu
Fotka k příspěvku tak mam konecne moznost dat sem nafotenu tu vec z akvaria
makroskopicky: vyzera to ako biely cervicek - tak 0,5 mm x 0,1 mm najrv som si myslela ze je to rovnake ako buchanky ale tie skakali a toto sa vyslovene plazilo po skle. cisto biele.
mikroskopicky viz foto a pripadne video ak pojde spustit
video: www.dropbox.com/…

prosim o rady co by to mohlo byt a ci by to mohlo byt nebezpecne pre krevety
plostenka je vsade na obrazkoch vyobrazena s trojuholnikovitou hlavou a nenasli sme nic vacsie vsetky biele veci boli rovnako mrnave - ale vsimli sme si to tam prvy krat, nevylucujem ze do tyzdna nenarastu.
Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:27 radim Re: cezarmilan
toto není ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:00 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:21 Žena barcatt [5] Re: Selket
tiez mame nieco podobne v akvariu - popis presny, dali sme to pod mikroskop a nema to tu peknu hranatu hlavicku plostenky vobec netusim co toje :( tiez mame krevetarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 14:09 radim
Fotka k příspěvku čau,
nevíte někdo co by to mohlo být? vím že fotka by byla lepší, ale je to dost malé a nejde mi to vyfotit...
je to spíš bezbarvé průsvitné (ten střed s kuličkama je do hněda), celkově nehybné, přisedlé na stěně nádrže, ty největší mají tak 1mm ale většinou tak 0,5mm, někdy se v tom něco mrská jak jsou ty kuličky s válečkem (ten váleček). To mezi těma dvoma "rohama" je blanka.
vajíčka od něčeho?
mám dobrou lupu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 00:26 Žena Turbínka [2558] Re: Ciffik
Jo taky si to už myslím, teď mi před očima vycucla okružáka. A zabarvila se do těch googlovských obrázků. No co na to říct, mám fakt radost :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 00:23 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: MonterMonty
ehm? netuším, co tím chce básník říct...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 00:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Ciffik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Turbínka
tipnu Glossiphonii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:18 Žena Turbínka [2558]
Fotka k příspěvku Našla jsem tohle v akváriu na pistii. Má někdo tušení co to je? Na ploštěnku to nevypadá, že by nějaký druh pijavky nebo chobotnatky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 23:48 Selket – něco dravého
Ahojte, obávám se, že mám problém v akváriu s krevetkama - objevili se mi tam takoví malí tvorečci plavou si tam, chodí po skle mají vajíčkovitý tvar těla, velikost tak do půl milimetru, nedokážu blíže určit, pouhým okem to nepoznám. Dnes jsem tam našla ještě tenkého bílého červíka asi 1 - 1,5 cm dlouhého, plazí se po skle, myslela jsem, že je to obyčejná neškodná hlístice, ale jak jsem se dívala do akvárka, všimla jsem si, že ta hlístice žere toho malého a potom další hlístice jednoho chytla, když lezl po skle vedle ní. Napadlo mě, jestli to není ploštěnka, ale nemá to tu typickou hlavičku (podle toho jsem usuzovala, že jde o hlístici), dokáže se smrštit, po vytažení z vody má tělo načervenalé. Mám tam i malé krevetky od půl cm a byla bych nerada, aby mi je ta potvora zlikvidovala. Myslíte, že je to tedy ta ploštěnka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Ciffik
Ja to nedoporučujem priamo, ale ako jednu z možností hmm
No a ďakujem za skúsenosť, nikdy som to nepoužíval a podľa tvojho vyjadrenia ešte aj ušetrím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:07 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: cezarmilan
úplně na prd, nikdy se tím ploštěnek nezbavíš - pouze redukce stavu a navíc ta cena :-|

objednej no-planaria a máš za 200,- vystaráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 15:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: styfi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 13:51 R Muž romant [27987] Re: styfi
Pohledej pojem ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 13:33 Muž styfi [0] – Červíky v akváriu
Fotka k příspěvku Ahojte, v praci v akvariu mame nevitanych obyvatelov, su to asi 0.5-1.5 cm hlisto-cerviko-slimaky. Neviete nie kto co su zac a ako sa ich zbavit? Kolega tam dava pripravok na nicenie slimakov, nalevnikov, vodnych zakalov - Gastropex. Ciastocne uspesne, po nejakej dobe sa vsak vzdy znovu rozmnozia. Posledna vec, evidentne su masozrave

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:09 Muž dome [6] - RostlinyRe: radim
radim napsal: www.youtube.com/…
nebo?


řekl bych že takhle to vypadá.mám toho daleko méně(zatím).
částečně v substrátu,ale tohle se tomu velmi podobá..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dome
skus to natočit , nebo aspon vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:33 radim Re: dome
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:31 radim Re: dome
jak se pohybují? trhavými skoky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:08 Muž dome [6] - RostlinyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: Zřejmě asi rybicky.net/forum/4822
nebo koukni sem rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici


ja to všechno pročetla,el odpověď nevim :( vychází mi z toho ta blecha ,nebo Vířníci či co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 10:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dome
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 10:32 Muž dome [6] - Rostliny
dobrý den.u substrátu,nad ním ale trochu už i ve vodě se objevily malé bíle,plaché,pohyblivé tečky,potvůrky velikosti asi desetiny milimetru.asi jako mšice,ale trochu menší dejmetomu 5-10teček na cm.když na sklo zatuk tak zdrnou...co to je a hlavě jak se toho rychle zbavit?děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 22:12 JosefVavra Re: Buffy
doporučuji microbe lift , nic lepšího neznám a k bettě vylouhuj olšové šišky nebo pořiď jiný preparát pro tmavou vodu , například betta relax a pd a vodu neměň tak často jako u jiných ryb ( betty to nemají rády ) tvrdost vody doporučuji max 400 tds
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2014 17:33 Žena Raviolka [2154] Re: Buffy
Měsíc je krátká doba, akvárium se teprve zabíhá. Ono se to časem zlepší, ale je potřeba teď postupovat opatrně, ať se toho betka dožije. Každopádně měnit každý týden většinu vody je špatně, chce to měnit jednou za týden třeba 1/4. A ubrat v čištění filtru, jak už psali přede mnou. Taky by se hodily nějaké rychlerostoucí rostliny (např. růžkatec, Ceratophyllum).

Dusičnany nejsou většinou z odumřelých rostlin a já jsem zmiňovala dusitany, to je něco jiného. Ale test kupovat nemusíš, pokud je akváriu jen měsíc a péče taková jak popisuješ, tak zaběhlé určitě není. Neber to zle, každý nějak začínal a je toho hodně co se učit, vážně to myslím dobře.

…jinak mě napadá, pokud ta betta není vyloženě napadená baktérkou, tak bych jí dala do toho většího akvária, které funguje. Tady v tom momentálně moc šancí nemá. A pokud to druhé akvárium funguje doopravdy, tak ryby v něm mají slušnou imunitu a tenhle nově příchozí jim neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:46 R Muž romant [27987] Re: Buffy
Je to obdobný přípravek, ale nemám s ním osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:46 Buffy Re: Buffy
Fotka k příspěvku Tady je fotka
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:26 Buffy Re: romant
Já mám něco podobného (Tetra safestart). Stačí to nebo mám dokoupit ten nitrivec? A myslíte, že to ta betta přežije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 12:21 R Muž romant [27987] Re: Buffy
Vše nechat jak je a použít Nitrivec(tentokrát doporučím), pomůže s dusitanama, to bude ten problém, čím je způsoben už Ti asi došlo. Po týdnu začít normální rytmus výměny 1/3 vody a filtr nečistit častěji než 1x za měsíc, jak taky už víš a společně s tímto neodkalovat, to až za týden, bez čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 12:17 JoKa Re: Buffy
Téměř celou vodu jednou za týden a asi tak čtvrt každý třetí den

Spíš bych volil každý třetí den tu jednu třetinu. Odsávat většinu vody podle mě není správně... A téma praní filtru jsme tu také sáhodlouze rozebírali. Měl by se prát, až když klesne průtok... To bude možná ten tvůj problém, nedáváš nitrifikačním bakteriím moc šancí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:14 Buffy Re: prasan
Téměř celou vodu jednou za týden a asi tak čtvrt každý třetí den. Filtr čistím tak, že si naliju vodu z akvária do plastového asi 3l boxu a tam ho properu. Jednou za měsíc o vydrhnu pak celý v normální vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:01 - Re: Buffy
Filter čistíš vo vode z akvárka? Ako často meníš časť vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:58 Buffy Re: prasan
Akvarko mám asi měsíc, má 15l, filtr je fm-120 od firmy blau a rozhodně nepřekrmuji ( dávám dvě kuličky pro betty 2x denně a nesnědené odsaju). Dusičnany jsou většinou z odumřelých rostlin a ty z vody vybírám... Vůbec nevím co dělám špatně. Mám ješté 54l akva a tam vše funguje v pohodě... Filtr funguje, vodu odkaluju. Jednou se mi už stala stejná věc s bettou v malém akva a vůbec nic mi nepomáhalo a do týdne umřela. O tuhle bych nechťela přijít. Dnes si skusím koupi ESHa 2000 a uvidím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:37 - Re: Buffy
Treba viac dbať na hygienu akva.Odkalovať,neprekrmovať.Potom sa stratia i červíky(sú pre betu neškodné) Prípadne skontroluj filtráciu či funguje tak ako má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 11:35 Žena Raviolka [2154] Re: Buffy
Z těch červů betta určitě nemocná není - spíš to ukazuje na to, že akvárium není zaběhlé, překrmuje se tam nebo má jiný "hygienický" problém. Jak dlouho je založené, jak je velké, jaká je tam filtrace, kolik vody měníte, používáte nějaké přípravky, jsou tam šneci?
Slepené ploutve by to chtělo prohlédnout, jestli to není baktérka, a léčit pořádně - jen výměny vody a zvýšení teploty nepomůžou. A jak mám výměny vody ráda a doporučuju jako zásah první volby, tak tady by to asi chtělo nepřehánět. Doporučila bych otestovat na dusitany a pak se podle toho zařídit (ale důležité je odpovědět na otázky výše).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 11:26 Buffy – Malý bílý červ a nemocná betta
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Onemocněla mi betta. Má jakoby slepené ploutve. Vodu ji měníme každý týden, občas i dvakrát. Teplota je okolo 26 stupňů. A tak ji teď měním vodu každý den a teplota je na 30 stupních. No a při výměně jsem si všimla, že když hýbu štěrkem vyplavávají z něj takový malí asi 1-2mm dlouzí červy. Je možné, že je betta nemocná z nich? Případně jak se jich můžu zbavit.
Děkuju za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:35 Žena moonby [7] Re: baletka
Ano jsou i světlé výjimky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 12:23 Žena baletka [624] Re: moonby
Já ano. Už jsem to tu psala. Zvláštní sadu na akvo mám, a pokud použiji něco jiného, důkladně omývám horkou vodou. Ruce vždy po jakékoliv manipulaci v akvu (jakékoliv!) umývám dobře mýdlem a tak teplou vodou, jakou snesu. Mimoto když odkaluji, hrabu se v rostlinách atd, používám poté gelovou desinfekci. Stojí to pár kaček a trvá to asi dvacet sekund, než se to rozetře a uschne. edit: přendávání věcí z akva do akva se po určité zkušenosti s nepěknou krupičkou vyhýbám, karanténa je svatý základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:21 Žena baletka [624] Re: Sid
Fujky! Co to je? Nějaká tasemnice či co???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 07:51 Rapl Re: Sid
tak to je mazec .... cumim co se sa da najit sem este to stesti nemel .... .a doufam ze ani met nebudu coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 22:19 peter3103 Re: Sid
coze super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2013 21:32 Muž Sid [6634] - Rostliny
Fotka k příspěvku Někdy se člověk nestačí divit, co se dá v rybách najít.
Tohle třeba vypadlo při léčbě z terčovce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:29 Žena moonby [7] Re: Rapl
Tak snad hlavně člověk pořád rukama a jinými nástroji nějak zasahuje do akvárií a dost pochybuji, že má každý sadu k určitému akvu příp.že si důsledně dezinfikuje ruce po každém zásahu ;-) O přendávání dekorací a kytek ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.12.2013 17:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rapl
Chce se to nejdříve trochu zamyslit nad tím jak by to bylo možné. Kdyby jsi na to nepřišel tak se Libora zeptej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 16:21 Rapl – Re: LiborSprysl
Taky nechcu nijak utocit ale to by me docela zajimalo ten prenos pres sklo :) to je pekna hovadina smich jak moze neco prenest ze zakryteko akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:52 peter3103
Nebudem ti brat tvoj nazor a ani sa ho snazit spochybnit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2013 14:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: peter3103
To není pravda...objeví se i v pravidelně velmi udržovaných nádržích!Stačí když jich stojí více vedle sebe, právě proto, že je přenos velmi snadný.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=1951