Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 09:23 radim Re: Lucie
Řasa na které se chytá detrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 08:25 Lucie – Bílé "Chloupky"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosila bych o radu. Mám přilepené na kytkách i na skle takové bílé "chloupky" nevíte někdo co by to mohlo být? ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.11.2015 21:13 Žena Raviolka [2148] Re: Branci
Ahoj. Kvalita fotek nedostačuje na to, abych ta zvířátka poznala - jsou to lasturnatky? Myslím, že pokud sám aktivně projdeš několik stránek tohoto tématu, tak bys měl sám poznat, o co jde - vidíš to na vlastní oči, ty fotky jsou žalostné.

Jen bych ráda upozornila na to, že jestli jsou PRI krevetkách, a ne NA krevetkách nebo V krevetkách, tak to paraziti nebudou.

Termín parazit je úplně nevhodně používaný na označení nečeho, "co se mi nelíbí a nechci to". To, že je to mrňavé, hýbe se to a já jsem to do akvária nedal a nechci to tam, neznamená, že je to škůdce, natož parazit. Někdy lidi panikaří zbytečně, trocha tolerance k přírodním jevům neuškodí, naopak se můžeme ledasco naučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 22:21 Branci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vas priatelia pomohol by mi.niekto z z identifikaciou tohto parazita? Mamm ho pri krevetkach su to akobe male.tmave blchy akosa ich zbavit ? Ďakujem za každú radu rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 22:16 Radno77 Re: Jifi
Díky. A ti drobní hádci? Zkusila jsem to nafotit na poslední fotce, moc to asi nevynikne :-D. Visí tam jeden uprosřed z listu dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 21:54 Muž Jifi [675] Re: Radno77
Okružák a levatka.
Ty levatky se množí celkem rychle.
To je běžný "úlovek" spolu s rotlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 21:52 Radno77 – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, s posledníma plovoucíma kytičkama z Výstaviště v Lysé jsem si přinesla tyto šnečky, co to je? Tmavší plž/šnek často jako by nemohl ani unést ulitu, často ji má na stranu. Menší světlejší se špičatou ulitou se mi zdá, že se začíná nějak rychle sám množit. A pak jsem ještě zaregistrovala v akvárku po nasazení plovouček takové pidihádky, cca půl cm, průsvitné, často přilepené u skla. Nevím, co to je. Poradíte, prosím? Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2015 22:12 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: larix
Také bych to tipoval na buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 21:34 Muž larix [1420] Re: niky
Aj keď fotka je v porovnaní s niektorými príspevkami dobrá, asi by to predsalen chcelo silnejšie zväčšenie. Skús pri fotení použiť lupu. Takto mi to pripomína cyklopa bez ovisakov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 09:43 Žena niky [13]
Fotka k příspěvku Zdravim,nevi nekdo co by to mohlo byt?Objevilo se to ve vytiracce. Dlouhodobe zabehnute 30l AQ,teplota 28°C, hole dno,spousta najasu a okrehku,filtrace bublifuk.
Predchozi poter byl krmen mrazenym ciklopem,ze by neco z nej?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 15:06 Žena sivon [1694] - PlžiRe: PetraK
Raději živé drobné korýše - aby se hýbaly, čolek je trošku "natvrdlý" tvoreček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 07:42 Petra K Re: Makky
Děkuji za radu, uvidím, co to udělá.
P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 16:54 Žena Makky [101] Re: PetraK
zkusila bych to nakrmit nítěnkama, nebo patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 13:50 PetraK – obojživelník
Fotka k příspěvku Dobrý den,
v nádobě, kam liju vodu z akvárek a dávám přebytečné rostliny, jsem včera objevila toto zvířátko. Občas se tam dostane kreveta, chtěla jsem ji přelovit a tohle asi kreveta ani rybka nebude :-) Mohl by to být axolotl? Co bych pro něho mohla udělat? Zatím jsem tam vždycky hodila něco pro krevety, ale to mu asi stačit nebude...
Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:35 R Muž romant [27981] Re: O.Tom
Jak jsem již napsal výše, myslím si, že když se to nebude přehánět s přílišným dopřáváním potravy rybám, nebude problém ani s lasturnatkama. Teď už se jich nezbavíš, tedy si dovolím skromně prorokovat a to že je neuvidíš, neznamená že tam nebudou. ;-) Ovšem chce to klid, nejsi ani první, ani poslední, kdo si něco z přírody přinesl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:27 Muž O.Tom [439] Re: romant
Žily u mě v podstatě z ničeho, holé akvárium s rozpadajícím se mechem z přírody (pokus) a sem tam hnědou řasou na skle.
Co jsem tam přelovil ty betty, tak po půl dni nemůžu najít ani jednu lasturnatku.
Pár jedinců (dokud jich bylo hodně) jsem přelovil a rozhodil do velkých zařízených nádrží s rostlinami, pískem atd. ale jak jsem psal, je tam i spousta ryb a pochybuji že přežijou.
Když jsem viděl ty betty, jak se tím cpou, přišlo mi to jako zajímavá potrava.
Možná se bavíme každý o jiné velikostní variantě, nedokážu si představit, že by zrovna ty moje blechy nějak užíraly rybám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:09 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Darmožrouti to jsou, ale myslím si, že v neprodukčních nádržích to bude tak trochu jedno, vždyť přeci akvaristi hobbysti na nějakou tu kačku v podobě toho papáníčka hledět nebudou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
Je fakt, že u bet je skoro nemám, ale je to tím, že vejce jsou kdesi a vylíhnou se až poté, co bety z nádrže zmizí... jsou to prostě malinkaté bestie... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 17:54 Muž O.Tom [439] Re: LiborSprysl
No už se stalo :) pochybuji že se chytnou, ale kdyby přece, tak snad jsem si nezadělal na nějaký problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: O.Tom
O tom vůbec nepochybujte a radím nedělejte to! smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:48 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
No nasadil jsem tam párek bojovnic a ty to začly zobat jak slepice...
Možná by z toho bylo zajímavé krmení... něco málo jsem ještě odchytil a zkusil tím naočkovat větší nádrže, ale pochybuji, že se těch pár jedinců v těch několika stovkách litrů s rybí osádkou chytne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.08.2015 20:35 R Muž romant [27981] Re: sajfrdík
sajfrdík napsal: A proč je ničit?Vždyť ničemu nevadí..Majitelé pěstíren jistě budou "nadšeni" až se jim v jejich nádržích ukáží. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 20:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: sajfrdík
A čemu prospívají ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.08.2015 20:29 Muž sajfrdík [14] Re: MonterMonty
A proč je ničit?Vždyť ničemu nevadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2015 16:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
lasturnatek je spousta druhů , pěkně blbě se jich dá zbavit , hod tam jednu gupku a uvidíš jestli ji bude brát ,pak je na dobu kdy bude v nádrži udrží na uzdě , ovšem jestli to má být třeba krevetárko , budou tam zas a zas , pokud budou ryby , většinou to vyžerou - pokud to tedy není nějaká s velmi tvrdou lasturou a ryby ji nepozřou nebo nestráví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 14:21 Muž O.Tom [439] Re: radim
na ty jsem se díval, ale myslel jsem, že jsou větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2015 13:34 radim Re: O.Tom
Lasturnarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 12:51 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dotáhl jsem si domů z přírody do akvária nějakou malou havěť a vůbec nevím co to je...
Má to tak 1,5 mm na délku a 0,5 mm na šířku, hojně se mi to množí a lítá to po celém akváriu, převážně to po něčem leze, ale umí to i plavat :) (akvárium je prázdné, je tam jen pár šneků a rostlin). Zkusil jsem to vyfotit a zvětšit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:25 Muž smile [1]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:24 Muž smile [1] – Parazit
Fotka k příspěvku Lepšie foto sa mi nepodarilo nakoľko je to moc malé.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:24 R Muž romant [27981] Re: smile
Mrknul bych na pojem hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:23 Muž smile [1] – Parazit
Ahoj. Chcel by som sa opýtať, či náhodou neviete čo je to za parazita. Je to biele a približne 5mm dlhé. Je ich tam veľa menších a nemôžem sa toho zbaviť. Mám to v krevetkariu kde mám len cherry krevetky. Myslel som si že sú to plostenky ale aj keď som opakovane používal No planaria vôbec nič sa nezmenilo. Je možné že keď tam dám clea helena tak by dokázali zredukovať tie potvory?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 10:24 Žena RudeRat [9] Re: Turbínka
Ale asi máš pravdu, jak koukám na další fóra s heslem "vajíčka neritin" a na fotky, tak to vypadá uplně stejně. Navíc se ty tečky objevily pár týdnů poté, co jsem dvě nerity dokoupila. Jééé, tak oni se u mě maj dobře, to je super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 10:23 Žena Turbínka [2558] Re: RudeRat
Já sůl nepřidávám a stejně vajíčka od neritin mám, je to u nich běžný jev. Časem se z toho vylíhne larvička (ta potřebuje mořskou vodu pro další vývoj), umře a vajíčka zmizí. Tedy v akvaristice mají pravdu - neritiny opravdu nejspíš nerozmnožíš :-)
A budou tam mnohem déle než dva týdny, klidně i dva měsíce než to zmizí. Je to prostě kousek přírody se vším všudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 10:21 Žena RudeRat [9] Re: Turbínka
EH?! No, pravda je, že při každé výměne vody přidávám mořskou sůl bez jódu, ale v akvaristice mi tvrdili, že nerity prostě nerozmnožím... A navíc tam ty pupínky jsou už aspoň 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 10:14 Žena Turbínka [2558] Re: RudeRat
Vajíčka neritin, nic škodlivého, časem zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 10:10 Žena RudeRat [9] – bílé kuličky na kamenech, skle...
Fotka k příspěvku Ahoj, začaly se mi v akváriu množit tyhlety bílé pupínky. Nejdřív jsem si myslela, že jsou to jen vajíčka šneků, ale to by po nějaké době (po vylíhnutí) zmizely nebo se aspoň přesunuly. Jenže to se nestalo a pupínky se začaly množit, jsou přilepené na skle, na kamenech, dokonce i na stonkách anubiasu. Nejvíc jsem jich asi našla zespodu kamene ve stínu (neleží přímo na kamínkách, mezi ním a dnem je mezera). Nevíte někdo, co to je a jestli je to nebezpečný? Dá se toho nějak zbavit?
Na ryby to nejde, teda aspoň nejsou žádné viditelné změny.

Akvárium běží rok, objem 75l, svítím 12W LED (bílo-modré světlo), teplota 22*C. CO2 přidávám nepravidelně v pumpičce CO2 Vital od Rataje. Mám hodně kytek, sem tam na listech rostlin trocha řasy (asi ruducha, ale ne moc). Ryby: 2x ancistrus, 2x pancéřníček skvrnitý, 1x tetra krvavá, 2x tetra neonová, 5x tetra žhavá, 3x mečovka, 4x nerita + plevelní šneci (ještě pořád nepřešnekováno). Pravda je, že mi v rozestupech týdne sem tam nějaká rybka uhyne, ale přikládám to spíš tomu, že jsem jim před 2 měsíci dala nové světlo, které je oproti starému mnohem silnější. Teď mají akvárko zarostlé s plovoucíma kytkama, můžou se schovávat a kytky rostou, tak myslím, že je to ok.

Prosím, poraďte :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 22:38 Žena sivon [1694] - PlžiRe: vaaclav
Na tu jsem tedy úplně zapomněla stydim Díky
A navíc by mne nenapadlo, že po roce a půl samotky v akváriu začne klást vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2015 22:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sivon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 21:50 Žena sivon [1694] - Plži – Vajíčka
Fotka k příspěvku Našla jsem v akvárku u krevet záhadná vajíčka. Bydlí tam krevety, okružáci, levatky a nově i čolek, který se tam záhadně objevil, je to však jen larvička a je tam sám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 12:03 KubaK Re: prasan
Diky za navedeni - nefotil jsem to ja :-) - dival jsem se na to z blbe strany (spletl jsem si hlavu se zadkem :-) ) je to larva potapnika

ytiscusMarginalisLarva.JPG" target="_blank">cs.wikipedia.org/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 11:42 - Re: KubaK
Foto nie je najideálnejšia ale zrejme ide o larvu vážky.
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 11:39 KubaK – Kreveta v jezirku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ve venkovnim jezirku se nam objevil tvor na fotkach - ma tak 5 cm na delku a nikdo nevi co to je, ci jak se tam dostal, vetsinu casu travi na dne ale obcas vyleze nahoru... Jezirko nema zadne vzduchovani ani rybi osadku - je v nem jen leknin a to uz hodne prerostlej.
Diky za tipy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:56 Muž MartinH [142] - L144 závoj – Pijavička
Tak a jak to dopadlo:
Podařilo se mi ji odsát, jenže asi někam nakladla vajíčka a pak se dno jen hemžilo jejím potomstvem. Nakonec jsem je zlikvidoval obětováním jedné generace krevetek a nasadil jsem mládě mečovky. Už dlouhou dobu jsem žádnou pijavičku nenašel. Mečovku zatím nechávám v akva pro případ, že by se vyklubali další. Časem ale půjde k ostatním do velkého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2015 12:30 Juura Re: Juura
Odpovím si sám, snad správně. Vypadá to na voduli a prý může parazitovat na krevetkách, musím je vychytat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 23:46 Juura – Pavouček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte někdo co to je? Dotáhl jsem si to s dafnii z přírody. Hýbe se dost rychle, takže se blbě fotí... Tělíčko ma tak do 1 mm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 20:23 Muž Sareneth [7] Re: radim
Pěkná fotka :-D lovit se mi je stejně moc nechtělo tak uvidím jak si poradí s redukci pistie díky které se zde asi vzali. Možná to je případný příkrm pro ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2015 19:55 radim Re: Sareneth
www.google.cz/…
jsou to oni
mám je už několik let a likvidovat je nikdy nebylo třeba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:38 Muž Sareneth [7] – Chvostok?
Fotka k příspěvku Ahoj,

jelikož jsem si prohlížel blíže svou dokonale zarostlou hladinu pistii a objevil tohohle živočicha a podle článku to usuzuji na Chvostoka nebo nějakého jeho příbuzného tak by mě zajímalo jestli se pletu nebo ne + jestli se je mám nějak snažit likvidovat? :-D Chvostok by snad nic dělat neměl jen se mě nelibí na té hladině.

PS: Redukce Pistie by možná stačila (stejně to chci udělat) mít jí na hladině prakticky celého akva i tak nebude to pravé ořechové :-) .

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 12:14 R Muž romant [27981] Re: FalconG
Jsou pro ně moc tvrdý.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=1501