Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 17:55 Muž ToGi84 [2]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 17:53 Muž ToGi84 [2] – Prosím co to je?
Ahojte, mám nove založené akva (malawi). Voda tam je asi tyden a pul, zatim mám bez ryb. A dneska jsem objevil na stenách akva nejaky malý bíly červíky, tak pul mm tluste a 1-2 mm dlouhe, netusim co to je. Když jsem prošel tadyto forum, tak většina lidí říkalo nepřekrmovat, jenomže já nekrmím vubec, pže nemám co krmit....přikládám hodne mazle a zaostřene foto, jak se toho zbavit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:20 Chrostík
Chemie mě ani nenapadla. Před chvilkou jsem měnil 1/3 vody a vejce a dospělce jsem oškrábal a odsál. Extrémě se mi ještě nepřemnožily, ale trochu už ano. Prvně jsem je zaznamenal asi před týdnem a od té doby se rozmnožily až až. Je zajímavé, že levatek mám v akváriu asi 5 a okružáky asi dva a ty se nemnoží vůbec. Holt člunicím se u nás líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 18:16 Chrostík
Fotka k příspěvku Něco na ně budu muset vymyslet.
honky, jejich vejce vypadají asi trochu jinak. Já bych řekl, že to co je na fotce jsou jejich vejce. Tam kde projedou zůstává toto..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 18:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Chrostík
buďto počkat až nebudu mít tolik žrádla, ale sami si jí nesežerou, musíte jí nějak redukovat vy. třeba míň žrádla.. a nebo snížit ph a tvrdost, což je podle mě nejúčinější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 17:51 Chrostík
johane, to je sice pravda, jem kdyby těch hajzlíků nebylo tolik. Oni jsou už všude kam se podívám. Snad mi to jednou od řasy vyčistěj tak, že se jejich počet upraví na snesitelnou mez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 17:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Chrostík
ale přeci jenom člunice sežere mnohem menší řasy než parmička ;-) chce to prostě nemít řasy a to v akva moc nejde.. a zbavit se šneků a nechávat řasy a detrit na rybách a akvaristovi je podle mě bytečná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 17:32 Chrostík
Já krmím úplně minimálně. To co rybkám dám, tak to sežerou dříve než za dvě minuty. Zkusím to na týden ještě více omezit, ale nevím, nevím jestli to pomůže. A co se týká řes, mám pocit, že se mi v 540 litrovém akvárku uživí tak miliarda člunic a to tym ma žasy mám i parmičky černopruhé. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:22 honky
jé, pardon za ten caps lock
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:21 honky
TEN NA TÉHLE FOTCE ZROVNA KLADE VAJÍČKA ano potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:12 rolandmynar – Re: Alofok
jen pro úplnost www.iabc.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:08 Alofok – Re: johan
Acha-děkuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2008 15:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Alofok
to ste trochu ulítla.. například medůzka sladkovodní žije ve sladké vodě též ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Chrostík
tak co kdyby ste zkusitl teď chvíli nekrmit a začas, třeba za týden krmit je tak co do dvou minut rybky sežerou.. tak když má šnek potravu, tak se rozmnožuje, když ji nemá, tak umírá.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:38 Alofok – Re: nezmar
jj a jako jedinej z žahavců žije ve sladké vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:56 nezmar
Xara napsal: Nezmar patří mezi žahavce(stejně jako medúza),ale je to polyp=žije přisedle na rostlinách,kořenech..Naše nejznámější druhy-nezmar hnědý,nezmar zelený(10mm).Má vakovité úzké tělo a na vrchní části kolem ústního otvoru má 6-8 chapadel.Vnašich vodách je hojný nezmar hnědý.Prodávat sem ho nikde nevidela,ale v akwa se dá taky chovat(ten hnědej je myslim trochu větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:52 Chrostík
Fotka k příspěvku To že neškodí, to je sice dobře, ale ony se snad množí giometrickou řadou. Každým dnem jich tam mám víc a víc. Sem zvědav, co budu dělat, až se mi tam nevejdou. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 08:56 oldkiwinka
jé todle mám v akvárku taky, a fůru:-D neškodí to tam ani nějak, vždy ráno po rožnutí akvárka jsou na skle:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:11 Chrostík – :-)
Díky moc. Když tedy neškoděj, tak je tam nechám žít ( :-) )a budu je používat jako indikátory kvality vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:14 Muž filipsi [1295] – Re: johan
Kamomil je myslim kulatejsi, s malicko vetsi spickou. Ale tohle je jeste moc malinke, aby se daly delat zavery, a krom toho je to fakt jedno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 14:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Chrostík.
já v tom vidím spíš kamomila.. ale co to je je asi jedno. ale jisté je, že oba dva plži jsou dosti ciliví na kvalitu vody a podmínky v nádrži. signalizují, že máte prostě "špičkovou" nádrž co se týká vody. buďte za ně rád ;-) v žádném případě neškoděj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 11:31 rolandmynar
Mno nejvíce šneků je tam, kde je nejvíce řas a přebytků potravy. Po desinfekci stačí, aby přežil jeden z tisíce a poku je to zrovna hermafrodit, tak jsou jich za chvilku zase spousty. Jen ale pokud mají co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 11:28 Chrostík – :-)
By mě zajímalo, kde se to všechno bere. Písek, rostliny i kořeny jsem řádně opláchl, proplách a dezinfikoval a a během pát týdnů jsem tam měl okružáky, levatky a nově člunice.....ještě čekám, kdy se vyhrabe ze štěrku nějaká piskořka :-D . Člunice mi zas až tak nevadí, jeno mám obavu, že se mi příliš přemnoží. Už nyní když se po ránu podívám na zadní tmavou stranu akvárka, tak jich tam mám desítky. Se divím, že jí nevadí mejch 29st. co tam mám, když je to plž evropskej. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:54 Sid – Re: filipsi
Zbavuje akva řas. :-) A to může být problém k uvztekání... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:47 Muž filipsi [1295] – Re: Chrostík.
Ja v tom clunici vidim. Proc zbavit, necim te zlobi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:33 Chrostík. – FOTO
Fotka k příspěvku a tady přidávám ještě jedno foto. Tak ty hajzlíci vypadají z druhé stany.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:31 Chrostík.
Fotka k příspěvku ÁÁÁ, tak jako vždy se mi foto na 1. pokus nenačetlo :-D . Za méně kvalitní fofo se omlouvám, můj aparát stojí za nic :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:29 Chrostík. – Co je to? Je to Člunice?
Ahoj, včera ráno při jsem si všiml, že mi v akvárku po skle lezou nějaký malincí živočichové. Až dnes se mi je podařilo vyfotit. Chtěl bych se zeptat, co to vlastě je. Podle atlasu bych řekl že je to Člunice jezerní, ale jistej si nejsem. Dál bych se chtěl zeptat, jak se mám těch plžů (ať je to člunice, nebo něco jiného) zbyvit.
Díky moc Ch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:14 beri
Zajímalo by mě tedy, odkud se do akvárka dostali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:44 Muž DrSova [28] - Rostliny
Ja je mam na hladine taky a vubec je neresim.Nic nedelaji jen si tam tak hezky poskakuji :) Mohlo by je vyhnat proudeni hladiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 17:27 Usine – Re: beri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:46 beri
Fotku nemám, je to moc malé. A plovoucí rostliny taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: beri
nemáš fotku? plovoucí rostliny?... no, asi to stejně ryby sežerou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:41 beri – bílé skákající "něco"
Mám založené akvárko od srpna 2007. Zatím je všechno v pohodě, ale před 14 dny se mi na hladině objevily ani ne 1 mm velcí bílí skákající broučci (cca 30 ks). Pohybují se podobně jako vodoměrky. Co by to mohlo být? Nekrmím živou ani mraženou potravou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: gošice
Cetl jsem dobre reference na Flubenol, pry nezmary nici vyborne. Poter i citlive ryby prezivaji. Asi bych to zkusil, v pripade biologickeho boje je myslim podobna sance, ze to krevetky odnesou taky.
Sam o sobe nezmar neskodi, ale poter si umi ulovit, a tipnul bych si, ze i vetsi krevetku zvladne, takze v krevetnicku bych se ho hledel zbavit. Odlovil krevety vedle, co pujde, aplikoval Flubenol, pockal 3 dny, vymenil kus vody a par zpatky, a kdyz ok, zbytek taky.

(ted jsem tady vyhledal flubenol, a vladi zminoval, ze i krevetky prezily, tak nebudes prvni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 21:43 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
mne to cichlidky kakadu nechceli žrať, tak som kúpil dva rajovce ktoré ma nezmarov zbavili ale žial aj krevetiek sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 21:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já ke krevetám cpu potěry parmiček,gupek,mečovek a neni problém:-)umi to vyžrat..jinak pomáhá dieta pokud sou v akva ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 21:25 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Taky by mě zajímala odpověď, na předním skle u krevetek je jich asi 10...a ráda bych se jich zbavila, co je požírá, krom labyrintek, těm by totiž mohli chutnat i krevetky. Četla jsem že plovatky....napadl mě ancistrus? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:36 Žena Markii [10]
to je okružak ampularia nebo tak nejak, mela jsem je potvurky.
je jich hodne druhu, jen tenhle je tak velky.
ty sede potvurky nejsou to mali potapnici?občas to tam dotahnu, ale pak to nekdo sežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 11:17 Muž georged [44] - Živorodky – Re: bucliik
No tak ho tam nech dýl a uvidíš... vyrostou.(Zatím mám 6 co už mají 2,5cm :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 09:24 Žena bucliik [99]
2-4cm okružáka jsem ještě neviděla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 01:47 Muž georged [44] - Živorodky
Jinak šneky chytám do šnečí pasti na okurku nebo salát... a želva je přímo miluje :-P :-D , škoda, že v terárku se nemají možnost a čas množit :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 01:45 Muž georged [44] - Živorodky
Dneska jsem v akva náhodou narazila na dva dospělý okružáky (už maj asi půl cm)

Pokud mají 0.5cm, tak nejsou ještě zdaleko dospělí :-D Ale reprodukce schopní už jsou :-D ... dospělí okružák má mezi 2-4cm ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 21:51 Muž Onďa [32]
Já sem dal do akva okurku, šneci nereagovali, akorát na to přilezla jedna krevetka.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 23:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
Na ty šneky je třeba schneckopur od SERA, ale nedoporučuji to, udělá se z nádrže neskutečně páchnoucí žumpa.Pokud plže likvidovat, tak mechanicky jako já.Klasicky lezou na okurku jako ancíci, tak je stačí 1x denně s plátem vyndat a zlikvidovat.Já to zkrmuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:21 Muž Onďa [32] – Kryplak
V případě mřenek je to bohužel i bez rostlin. :-O Od září jsem choval 5 mřenek žlutoploutvých a v únoru jsem je musel dát pryč; kromě kryptokoryn, anubiasů a acorusu neměla žádná rostlina šanci vydržet 24 hodin v akváriu vcelku. Prostě jim uhryzly listy a rostlině zbyly zdravé kořeny v písku a nepoškozené listy plovoucí na hladině. hmm Teď mám mřenky trpasličí, které sice rostliny taky trochu ničí, ale jsou to mí oblíbenci, takže maj štěstí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:59 mat – šnek
na šneky bych urcite nepouzival chemii protoze az uhynou tak je po akva plno mrtvolek a kazí to vodu nejlepsi je fakt jak bylo řečeno mene krmit ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 15:15 Žena Dinamit [68]
Já jsem postupem času a svými zkušenostmi na šneky změnila názor. Když nepřekrmíte ryby, tak šneci se taky nerozmnožej. Dneska jsem v akva náhodou narazila na dva dospělý okružáky (už maj asi půl cm), před tim jsem si jich vůbec nevšimla. A proč? Neškodí mi v akva. Spíš jsou jako taková malá údržba.
Takže bych je v akva klidně nechala. Když se nepřemnoží, tak neublíží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 14:55 Muž Sprachys [48]
na sneky bych si poridil nebo pujcil ctverzubce nebo mrenky.... a je to bez chemie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 14:52 Aja
Jestli budou zpívat nebo ne, to fakt nevím. Ale asi je ten výrobek k rybám šetrný, jinak by to na trhu nemělo šanci. hmm
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=4051