Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Žádná další stránka   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 19:36 RAP
A co si dát dovnitř železný rám? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 18:07 Muž Malapa [494] - Afrika
Neřeš to, podívej se nejdřív na tu fotku, na kolíčkách to vůbec nebude stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 16:53 HELLBOY
ked si predstavis, ze je to v drevotrieskovej doske....neviem...ja si myslim, ze by sa to vyrvalo...ak tam nebudu podpery...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 16:39 Muž Malapa [494] - Afrika
Problém nosnosti těh "kolíčku" zde nehraje roli. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 15:18 HELLBOY
ja si myslim, ze kritickym miestom tych polic budu take tie kovove stupliky, na ktorych su policky polozene....ja by som som to na drevotriesku nepolozil ani keby bola vystuzena oselovymi platmi...uz len preto, ze na nu bude posobit vlhko a mohla by sa ti dyha /povrch policky-je nalepena na drevotrieskovej doske-tenucky plat dreva/ zacat zkrucat..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:50 Muž Nik [191]
si tam sedni a uvidíš:-) Já to takhle taky vždycky řeším. S menším akváriem samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:42 Muž filipsi [1295]
Jasne, to na ty 2 desky nic neni. Radeji ke kraji, ne kvuli pevnosti, ale aby se ti nejak neprohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 22:39 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
ďakujem, idem hladať nejaké dosky ;-)
A ešte sa chcem spýtať či tam zatiaľ keď to nieje ešte vystužené či tam môžem dať 22 litrové( kým to vystužím a kým bude väčšie) alebo radšej neriskovať? 22 litrov=28 kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 16:01 Štěpán
Fotka k příspěvku Přesněji:

Zkrácení police taky možné, ale raději bych řezal výztuhy... Nezapomenout na prostor pod skříňkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 16:00 Štěpán
...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:59 Muž Malapa [494] - Afrika
Fotka k příspěvku Pokud skrátíš vnitřní polici o 2x tlouš´tku desky a vložříš desky do míst co jsem zakreslil, tak tam můžeš dát akva co se vejde rozměrama volného prostoru zcela bez obav.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:47 Muž Martafix [12] - Rostliny
chlape nevím nevím ale myslím že to bude ta dřevotříska jestli jo tak by sis udělal podpěry do těch šuplů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:46 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku detail spoja dosiek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:45 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku tu je tá skrinka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2007 15:44 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Ake velke akvarium?
Ahoj. Plánujem spraviť tretie akvárium a mám naň aj pekné miesto v nábytkovej stene.
Neviem ale aké veľké akvárium( koľko litrov max.) môžem položiť na skrinku ktorá je na obrázku.

Rozmery sú 78x38cm.
Materiál: Bukas alebo drevotrieska?
nevystužené- obyčajná skrinka
hrúbka dosky 1,7cm

ďakujem za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 12:51 Muž Roman [100] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 19:57 Muž georged [44] - Živorodky
Mne se taky v Praze špatně sháněl stolek... nakonec jsem koupil ten co se dělá pro akvaria Juwell... tento stolek mají třeba na www.profizoo.cz a mají ho tam lacinějc než ostatní online obchody. Ale taky bych docela rád věděl kde se dají sehnat stolky "na míru" za rozumnou cenu (myslím aby to taky nějak vypadalo - svařované konstrukce by se mi do bytu moc nehodily sad hmm ) ... protože chci přistavět ještě jedno akva(převážně rostlinné) někdy na podzim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 19:35 Žena Markii [10] – stolar
proc samovyroba neprichazi v uvahu? odkud jsi? mozna bychom se mohli domluvit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2007 19:09 Xirius – Stolek pod akvarium
Poradil by mi někdo od jaké firmy koupit stolek pod akva (nejlépe co nejlacinější - samovýroba bohužel nepřichází v úvahu). Nebo eventuelně nějakou lacinou firmu co dělá komplety (cca 300 litrů). Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 11:26 Vodník – Podložka
V hornbachu prodávaj podložky na míru, stojej tak něco přes 100 podle velikosti a nemusíš to řezat. Je to něco jako karimatka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 22:15 Muž [] – co pod to?
Desku na srovnání.Na to polyester či tu k-matku.Ještě se dá levněji dát několik pruhů polyesteru vedle sebe.Váha to stlačí jak potřebuje.První řešení je jistější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 20:19 Štěpán – .
kolik mm je mezera uprostřed?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2006 20:12 Štěpán – .
já bych tam dal 2 cm polystyrenu, pak dvě vrstvy karimatky, pak 1 cm polystyrenu, 1 karimatku a na to samet s krajkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 20:07 Caleb – stolek/skříňka a podložka
Zdravím,

rád bych se zeptal na dvě věci:

1) jakou podložku pod akvárium doporučujete a proč (polystyren vs. karimatka)? Jaké máte zkušenosti? Na čem se lépe rozloží síla?

2) mám 112L akvárko (80x35x45cm dxšxh) a umístil jsem ho na skříňku, která má 85x40cm. Z 1cm polystyrenu jsem si vyříznul 3cm široký rámeček pod akvarko (bylo mě doporučeno, že rámeček je lepší než celá deska.....akva komplety jsou také vlastně na rámečku).

Bohužel je skříňka mírně prohnutá, takže mě akvárko sedí jen na 35cm dlouhých podélných stranách. Předpokládám, kdybych měl akvárko mírně delší než skříňku, bylo by to v pohodě. Co navrhujete? Raději jsem ho zkušebně napustil asi 30-40 litry. Nehrozí při plné zátěži rozpůlení dna (ideálně v prostředku)?

Co dát na skříňku například silnou pracovní desku, co se dává na kuchyňské linky?

Dále mám menší skříňku kde by akvarko z delších stran přečuhovalo zhruba o 12cm na každé straně (jako se dělají akvarijní stolky...zhruba)....co použít opět silnou desku s rozměry akvaria?


Díky moc za odpovědi.

ČUS

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2006 17:31 Janik – stolek
Pritel ma 700 litrovy akvo a zadnou zeleznou konstrukci ve stolku pod nim nema. Koho to vic zajima (pruhyb stolu) at se koukne na tento odkaz: www.akvamalawi.com/…

Jinak ja mam 100 litrovy akvo a stolek mam pod to delanej. Material mi narezal truhlar a sesrouboval k sobe strejda. Stal me celkem 840 kc a je moc peknej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 23:28 Heavyk1 – JJ
Přesně tak, záruční doba je rok, tak mám obavy, aby se potom nerozviklal a každý dva roky nekupoval nový a nový, ale asi se to musí prubnout:))) Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 21:27 Muž vena [52] – STOLEK
no jestli ti jde jen o to jestli ten stolek akva unese tak urcite
nekolik sem jich videl a bylo to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 12:44 Heavyk1 – viděla jsem
To mám prostudované, ale je problém sehnat materiál, není kdo by to svařil, takže velký problém, který by mě vyšel draho. Co se týká stolku, který mám na mysli, je o rozměrech 101x41x73 a cena za něj asi 3200. Garantují to poskládáním dřeva, ovšem nevím, zda to udrží akvárium 200l. Tvrdí, že ano, vlastně vyrábějí celé komplety, jsem však nějaká skeptická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2006 12:18 Muž vena [52] – stolek
Mrkni se sem rybicky.net/rady.php…
Treba na me jsou ty skrine moc drahe = radsi si ji vyrobim sam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2006 09:08 Heavyk1 – stolky pod akva
Ještě mě zajímá, zda má někdo zkušenost se stolky od firmy JUWELL a vaše názory na klasický svařovaný stojan, či různé výrobky pouze z dřevotřísky. Mám obavu, aby to "neruplo", přestože garance tam je. Celkově komplety už kov neznají. Dík moc. Budu si pořizovat nádrž cca 200l.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [48]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2351