Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 13:31 RybiDracek – Marcela H - podstavec pod akvarium
Tak jsem nakonec sehnala zelezny stojan, spokojenost. Prezentaci nadrze mam v profilu. Zatim jedna fotka po mesici - svetlo se chystam doresit. Snad se to rozjede :) diky vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:29 GP Re: Kačka
vetsina toho nabytku je z papiru, takze i kdyz se to muze zdat ze zacatku dost pevne, tak nejaky unik vody to muze dost pocuchat imho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2016 21:35 Žena azalka [38] Re: Kačka
Komodu z IKEA nahraď jinou od stolaře, která bude mít všechny stěny z pevnýho lamina. Pokud ne, tak zásadním způsobem zmenši velikost vybrané nádrže nebo si pořiď dobrý pojištění domácnosti, kde budou i škody způsoběný vytopením akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 21:30 Kačka Re: MonterMonty
Tak já už tu komodu mám, takže to je zbytečné řešit...a řekla bych, že jsou dost pevné, oproti jiným kolekcím, které jsem taky už někdy montovala, ale tahle sada je i dražší než ostatní, tak asi je lepší...zkusím toho řemeslníka a uvidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2016 21:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kačka
jen tak mezi námi , IKEE bych nevěřil ani nos mezi očima smich něco už jsem se jejich výrobků namontoval .
za 9 tis máš ve stejném dezénu od stolaře skřínky dvě ,kor pod takovou dětskou vaničku jak píšeš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 20:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Kačka
Pro šikovného řemeslníka to není žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 20:02 Kačka Re: NHKG
Jasně, tohle je hloubka...bylo by 100x40x45cm...no problém je, že když si nechám vyrobit skříňku na míru, tak nebude nikdy zapadat do designu celého prostoru, navíc tu ani už nemám místo a tahle komoda je vhodný kandidát svým umístěním...myslíte, že by se dala od šikovného řemeslíka nějak vyztužit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačka
Na hloubku to je jasné, já se ptal na šířku. Ale to by byl jenom další z problémů. Vzhledem k váze akvária by bylo lepší si nechat vyrobit poličku stolařem.

Rozměry výrobku
Šířka: 160 cm
Hloubka: 40 cm
Výška: 81 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:35 Kačka Re: NHKG
Ano, bylo by na přes celou šířku komody, tj. 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:35 Muž ercan [38] Re: Belisana
Jo jasan! To sem střelil jen tak ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:24 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: ercan
podle akva kalkulačky 270 Kg, celkové zatížení 600 kg/02,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:20 Muž ercan [38] Re: Kačka
Já myslím,že to nebude dobré. Si vemte,že to akvo bude vážit přez 200 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačka
Bez úprav určitě ne. Hrozí zborcení do strany. Ty nožky jsou dost neprakticky řešené a určitě má záda jen z papíru. Navíc bylo by akvárium na celou šířku skříňky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 19:09 Kačka – komoda pod akvárium
Ahoj všem, omlouvám se, že dávám dotaz sem, ale je to jedno z aktivních vláken...

Mám tuto komodu: www.ikea.com/… a zajímalo by mě, jeslti si myslíte, že by udržela akvárium 180 litrů? Ikea píše nosnost 50kg, ale to si myslím není faktická nosnost. Ve středu komody je příčka a spodní obdélník s nožkama je z masivu. Děkuji za vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 12:05 Mitek – Skrinka
Fotka k příspěvku Mam TP taky z lamina vsechny sszeny zdvojené teky sem tomu nevěřil nějaký průhyb v předu byl tak s tam dobastil tu dřevěnou prostřední podperu akvarko je 400 litru délka 168 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 12:13 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Mam juwel akva 180L aj so stolikom.
www.juwelonline.sk/…
Rozmýšlam ze by som tam dal väcsie akvarium asi tak do 250L.
Co myslíte udrzal by to ta skrinka?
Tu spodnu dosku by som poprípade vymenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 23:00 Muž Sagittariusi [19] Re: dravec
Ďakujem ti. Cenu moc neriešim pretože by som bol rád aby to už nejak vyzeralo a viem že sám nič také nezostrojím ani náhodou :-). A čím lepšie to bude vyzerať bude mi to aj doma schválené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 17:33 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Sagittariusi
AHoj, Vyzera dobre. Ja som si napriek vsetkým ponukam, dal vyrobit namieru. Vyslo to cosi lacnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 23:07 Muž Sagittariusi [19] – ADA style
Ahojte rád by som sa opýtal, či máte niekto skúsenosti s týmito skrinkami. m.heureka.cz/…

Ako sú riešené z vnútra a či sa investícia oplatí. Ďakujem za názory a odpovede :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 21:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marcela H
Pokud je dostatečně bytelný, tak je to výborné řešení. potlesk
Mnohem lepší než kdyby jsi si sama vyráběla poličku z lamina nařezaného někde v OBI.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 21:04 Marcela H – Skrinka pod 450 l akva
Tak jsem nakonec na 1200 Kc koupila zelezny stojan pod akvarko, takze staci jen oplastit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:22 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: ctibum
Tak to natoč a drcni do toho :-D jsem zvědavej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 20:57 R Muž ctibum [6907] Re: BuldozerGT86
Já mám v Hornbachu na Čerňáku vždycky sto chutí do tý jedný plný dvoustovky drcnout ze strany, co to s tou skříňkou udělá. Přijde mi, že se to musí složit jak domeček z karet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2016 15:25 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Marcela H
Kdo hledá najde... Já jsem byl v Hornbachu na Černým Mostě a náhodou jsem tam objevil skříňku pod akvarium a další den jsem tam byl zase a zase jsem tam našel AKCI na poslední kus. Takže skříňky co stojí na internetu celkově cca 10,000 jsem měl za 3999kč... Jinak to mám myslím v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 20:38 Marcela H – skříňka
Všem moc díky za nápady a tipy, půjdu na to. Až to akvárko rozjedu, vložím foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 00:31 Muž dudak [1885] Re: Marcela H
když už se tady zmiňovalo moje akvárko rybicky.net/fotogalerie.php… se stolkem tak jen doplním. Je to dělané z 18mm lamina, nic jsem nezdvojoval, stojí to na 4 stojkách (500 l na 2 metrech) A je to v pohodě po 3 letech. Cena byla za materiál kolem 2000,- + vlastní práce. Některé věci bych ale dnes udělal jinak. Stojek bych dal asi 6, protože u skříněk je patrný asi 2mm průhyb, a malé akvárko uprostřed bych udělal větší. Jinak doporučuji jednoznačně ohranovat ABS hranama, to je asi nejdražší položka v ceně materiálu. Naměřit nechat si to nařezat, vyvrtat díry pro panty a ohranovat a pak spojit konfirmátama. Řezání i díry pro panty jsou ve většině hobbymarketů zdarma. Sestavení trvalo několik hodin. Už jsem tu několikrát sdílel zajímavé návody, podle kterých jsem postupoval já, tak ještě jednou.
www.akvamalawi.com/…
blog.valasinec.cz/…
snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 00:25 Muž ludvik [1082] Re: MonterMonty
To moje pod velkým stálo 9800,- Lamino 18 mm, tři ze čtyř stěn zdvojeny. Troje dvířka, čtyři šuplíky. Nejdražší (ale už nevím kolik říkal) je dno a vršek - z poctivé, tlusté kuchyňské desky. Ta má výhodu, že zepředu můžu cákat jak chci a nic mi nezpuchří. A ještě jsem si nechal impregnovat nějakým lakem všechny řezy.
Celé to prý vážilo 130 kilo ...

Jediné čemu moc nevěřím je dvanáct štelovacích nožiček (nebo deset?), které jsem potřeboval kvůli vyrovnání podlahy. A netuším, kolik z nich je v zátěži ... ale ani se to nehne. Budí to i takový ten pocit "to udrží parní válec".

Jenom vysouvací polička na pivo mi tam chybí. :-)

Horší je originál eheim pod malým akváriem. Je to na takové rychlospojky ... stabilitou to zase moc neoplývá. A co je horší - nateklo mi (vzlínáním okolo teploměru) pod něj, do takové obruby ve které je zasazeno vlastní akvárium. No a na všech hranách je to vidět, prokapalo mi to zkrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcela H
Zadní stěna by měla být plná ,aby se to nešmejklo do strany, na zásuvky a hadice se do ní vykružují díry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:45 Marcela H Re: MonterMonty
Luxusni prace, ale na me uz moc velke, me staci neco mensiho. Tak ja pujdu do te 18' a vyztuzim to, muzu to i polepit kotvou, at se to ani nehne a uvidim. No tak pojisteni odpovednosti za skodu zpusobenou blbosti bude treba mit :-D jinak zadni stena nebude plna, m v ni zasuvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcela H
jen tak pro představu - tohle stálo cca 8tis - rybicky.net/fotogalerie.php… 186*76*60
ale jsou to dražší dezény lamina , je to opláštěná železná konstrukce ,taky jsem si vymyslel kuličkové plnovýsuvy na šuplíky a jiné blbiny ,které to krapet prodražily cena je samo bez práce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:38 Marcela H – Skrinka pod 450 l akva
Nekoukala jsem na cenu preklizky, ale asi to tak bude.

Taky nejsem nadsena delat si to sama, ale 5000 uz nemam :-D kdyz teda nevypustim nejake prislusenstvi akva. Tak vymyslim co a jak. Dekuji moc za rady, popremyslim, jeste pockam, zda nekdo neco prida.

Pekna skrinka a moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcela H
Pokud myslíš stavební překližku, tak ta je cca dvakrát tak dražší než středně drahé lamino a samej "kaz" na dezénu (pokud není fóliovaná-což jezas více peněz), pokud myslíš truhlářskou překližku bez defektů na dezénu , může být i třikrát a více dražší než lamino , záleží z jakého materiálu je lepená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marcela H
Já mám taky lamino bez železa pod 450l akváriem, vše 1x18mm: rybicky.net/nadrz/6396/d137086.jpg
Vyšlo mě to se vším všudy do 3500Kč. Ale dělali mi to učni, lamino prý bylo trochu poškrábané (není nikde vidět) a odvezl jsem si to sám na vozíku.
Pokud jsou plné záda, vrch i spodek a je správně nakolíkovaná, tak se polička nerozjede. Ale je pravda, že ani vedoucí výcviku učňů, co tu poličku dělali, takové konstrukci nevěřil. smich Lidi nosnost lamina hrozně podceňují.
Ale sám bych si to nedělal. Určitě bych to správně nenakolíkoval a v OBI a podobně nemají tak přesné pily, jak je potřeba. V dílně to nejdřív nařežou (trošku větší) a pak to ještě z boku stroj zbrousí, aby to sedělo na chlup.
Dneska jak chce člověk nechat něco méně běžného vyrobit a nemá na to známé nebo balík peněz, tak je v <>. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:29 Marcela H Re: janesik1xjakep
janesik1xjakep napsal: Počítal jsem s tím, že se svářečkou umí zacházet :)

Se svareckou neumim, nemam, jinak byvh se tu neptala. Bohuzel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:26 Marcela H – Skrinka pod 450 l akva
Tak dekuji moc za radu, ja teda zkusim neco vykoumat s tim, ze byvh teda pripadne steny zdvojila, zas tak moc penez navic to nebude a jistota je jistota. Az budu mit hotovy produkt, dam vedet. Jeste jsem nekde koukala, ze je dobra i preklizka. Nazor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:21 Muž janesik1xjakep [63] Re: MonterMonty
Počítal jsem s tím, že se svářečkou umí zacházet :) jinak bych doporučil asi celodřevěné, ale tam fakt nevím, co to udrží a co ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcela H
500 litrů bez železné konstrukce- domácí výroba rybicky.net/nadrze/18609
počítej že jen železo 40x40x2mm bude stát odhadem 1.500,- takové tři hodiny práce svářeče/300,-/hod + matroš - to když narazíš na slušného řemeslníka tak za trojku to pořídíš - ovšem bez opláštění holé železo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 22:02 Marcela H – Skrinka pod 450 l akva
Takze ty to mas z te 13' nebo 2*18? Fakt se bojim, ze se to rozjede. Necham si nacenit tu konstrukci, ale nemam paru, kolik muze takovy kov stat. Mam z toho vitr, prip. kvuli pojistce. Myslela jsem, ze juwel to dela z vyssi tloustky, protoze mi prave jeden prodavac rikal, ze neveri, ze to ta 18' zvladne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 20:10 Muž liborass [174]
já jsem si dělal stolek pod 400l akvarium sám, boky jsem zdvojil, dal pevný záda ze stejnýho lamina a akva stojí v pohodě přes rok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 19:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Marcela H
Někdo tady psal ,že právě skřínky Juwel , jsou zhotoveny z 13mm silného lamina a vydrží, což ale není úplně běžná tlouštka , nejběžnějí se prodává 18mm ,pokud bude skřínka vyrobena přesně podle Juwelu z 18mm , vůbec bych se ničeho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 16:54 Muž janesik1xjakep [63] Re: Marcela H
Nejlepší máš posvarovat si kovový stojan a ten "obléct" do dřeva.
Myslím, že to tady bylo i v nějakém článku, moc nemám čas, ale pokud ho najdu, tak pošlu.
Edit-Odkaz na jeden z článků popisujících výrobu, samozřejmě si ke své velikosti musíš upravit parametry.
rybicky.net/clanky/505-jak-sestrojit-skrinku-do-1500-kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 15:56 Marcela H – Skříňka pod 450 l akvárium
Ahoj, prosítám zde diskuze, ale nějak sje zatím nenašla informaci, kterou potřebuju. Chtěla bych si sama udělat stolek pod 450 l akvárium, ale nevím, z jakého materiálu to bude nejvhodnější, aby se mi skříňa nerozpadla. Zatím se tady dočítám, že by do toho nikdo sám nešel, že se to dává ke stolaři, ale zatím mě všichni odmítli, že mají moc práce a jeden dokonce, že si to na triko nevezme, že nejlepší je ocelová konstrukce. Stáhla jsem si teda plánek na skříňku od Juwelu, RIO 450 a nevím, co s tím, bojím se, že něco lidově poseru. Ráda bych Vás poprosila o realistické odpovědi, pokud to nejde, stačí říct, nechci se tady s nikým dohadovat. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 23:38 Muž Horác [3942] Re: Mislow
Co dělá Juwel vím :o) ... (kopie stolku Rio 400 mi kdysi stála v obýváku :o). S tím sesunutím do strany ... já myslel, že ta hlavní výztuha (říkám tomu háčko - shora to vypadá jako velké písmeno H) to dokonale zavětrovala(?) Je to pospojovaný kolíkama a konfirmátama a pojištěný úhelníkama. Sice jsem ještě vyztužil každou tu původní skříňku středovým žebrem, ale ve skutečnosti na ně vůbec nespoléhám ... To háčko to musí udržet, i kdyby tam (ty skříňky) vůbec nebyly(?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 22:38 Muž Mislow [304] Re: Horác
Mas tam hodne vertikalnich pricek k pevnymu podkladu, ty se nehnou, vrchni deska pomuze s rozlozenim vahy, trochu bych se bal, kdyby to zepredu byly dvirka, ale nejsou, jsou to dalsi pevny pricky, to unese hrozne vahy. Samo to musi dobre drzet dokupy a nebyt nakrivo, jinak by to mohlo cely i s akvem pomalu (nebo taky rychle) sjet na stranu. :-D
Se podivej na cem delaj Juwelacky akva, bys taky nerek, ze to udrzi ... jde jen o fyziku .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 22:20 Muž Horác [3942] Re: Mislow
Ani nevíš, jak rád to slyším (čtu) smich ... Já jsem věděl, že to budu montovat sám, (a taky vím, jak jsem levej :o) ... tak jsem musel vymyslet něco bytelnýho, něco Horácovzdornýho smich ... Stolek pod velký akva (650L) jsem už radši svěřil truhláři :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 22:14 Muž Mislow [304] Re: Horác
Ahoj, to tvy by uneslo tunu, pokud to nemas na krivo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:56 Muž fogy51 [2] - AmerikaRe: Horác
Ďakujem za tento dobrý nápad :-) Už to nejako vymyslím nech je to poriadne pevné a pôjde sa na zariaďovanie akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2016 21:43 Muž Horác [3942] Re: fogy51
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku fogy51 napsal: Máte s tým niekto skúsenosti? Já mám tak čerstvé "skúsenosti", že čerstvější už bejt ani nemůžou :o) - zhruba před hodinou jsem dokončil tohle. Taky na tom bude 450 litrů. Je to ze tří skříněk na knížky ... kvalita nic moc, made in Poland, záda ze sololitu, ale škoda to vyhodit ... Nejsem zrovna dvakrát šikovnej, takže na to padla celá neděle :o))) ... Na tohle už to klidně dám ... a teď to porovnej s tím tvým :o) ...
Edit: Tak koukám, že jsem tě už ani nemusel přesvědčovat. Dobrá volba. Tohle by se sesypalo ... snad hned při napouštění ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:38 Muž fogy51 [2] - Amerika
Dám to teda asi spevniť k stolárovi..... Polystyrén pod skrinku kvôli tomu aby náhodou sa nepoškodila podlaha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:35 Muž Horác [3942] Re: fogy51
Tak na tohle dávat akvárko ... toť holé šílenství :o) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=801