Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 22:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tomino240584
Jak už jsem psal.. klidně mi napiš sz..
Pokud si budeš kupovat cokoliv jako panty, tipony, na to "push to open" otvírání dvirek.. atd možná i lamino na oplastovani... stačí napsat... zjisti, si jestli poblíž vašeho většího města máte demos, netuším jak to na slovensku nebo kde bydlis chodí.. u nás je skoro všude firma demos, něco jako kili atd.. kde ti jsou schopný sehnat jakykoliv kování a v demosu dokonce někde řezají a olepují dílce, stačí si jen zadat rozměry a z jakyho dekoru a jakou hranou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 22:51 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ZDRI
No rada je to fajn ale z truhlarskyho hlediska to nejni teda nic moc.. pracovky nejsou levný zas o tolik.. a věř mi že ze sparovky z baumaxu bych doma taky nic nechtěl... zvlášť ze smrku a tehle sracek.. ještě ta borovice a bůh ví jak ta bude vypadat...
Když se domluví s nějakým kámošem truhlářem aby mu tohle nějak obstaral co nejlevnějš tak to sežene třeba i levnější než z baumaxu jde o to jestli si něco prirazi sobě,nebo ne :)
Dle mě ten jeklovej stojan je ale fajn základ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 19:02 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvku Také jsem dělal jednoduchý stolek z jeklu, je to pod 720l akvárko, celková váha s vybavením je 1 tuna a skříňka drží perfektně. Teď je to už samozřejmě zadělané dřevem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 17:49 Muž dimmur [283] Re: ctibum
vrtas-li predem /myslim pred naterem apod/ tak je to jedno. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 17:45 Muž Tomino240584 [0]
Dakujem Vam velmi pekne za vycerpavajuce odpovede.
A prepacte, zabudol som spomenut, ze tu joklovu konstrukciu mozem mat skoro zadarmo, okolo 20€, a mozno aj zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 17:18 Muž ZDRI [1415]
Pro tuto velikost a váhu je kovová/jeklová konstrukce skoro zbytečná, ta má opodstatnění spíše u vícepatrových stojanů. Ze statického hlediska zde s velkou rezervou vyhoví i primitivní "bedna" z lamina 18 mm (dno + strop + záda + mezi to 4 stojky), zepředu možno přidat dvířka (nemají vliv na nosnost).

Já osobně bych to pro dobrý pocit nedělal z lamina 18 mm, ale z nějaké levné lamino pracovní desky (25-40 mm), mají v různých dekorech skladem a na míru přesně nařežou všechny hobby markety, vč. hran (ty bych pro jistotu pečlivě zatřel silikonem).

Popř. (pokud to má doma ladit s masivním nábytkem) je možné použít masivní spárovku 25-28 mm (běžně mají smrk/borovice/bříza/hevea) a doma natřít/namořit voděodolným lakem podle libosti.

Mmch., z hlediska statiky/nosnosti, je důležitější síla těch čtyřech příček a zad, než síla horní a spodní desky. Vše výše uvedené platí za předpokladu, že je rovná podlaha a stojan stojí celoplošně na spodní desce (dně).

Výše popsané - je to hotové za chvilku a vyjde mnohem levněji, než přesně a pečlivě svařený jekl + jeho povrchová úprava. Pravda - jsou interiéry, kam se naopak hodí pěkně udělaný kovový stojan. Ale U TÉTO VELIKOSTI nemá funkční/ekenomickou logiku kombinace jekl + lamino opláštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 16:45 Muž Tomino240584 [0] Re: Strakááč
Mas Ty veru pravdu, urobim ten stolik vacsi, lebo clovek nikdy nevie co bude neskor chciet (aj ked si myslim, ze toto mi bude isto stacit).
Vpredu chcem mat 3 alebo 2 otvaracie dvierka na pantoch a otvaranie/zatvaranie na dotyk bez madla, ako to je napr. na stoliku Juwel SBX Rio.

Ako je mozne, ze ten stolik Juwel Stolík SBX pre akvarium Rio 300/350 ma nosnost az 900 kg? - co to je z kvalitneho hrubsieho dreva alebo nejako zosilene ci co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 16:37 R Muž ctibum [6921] Re: dimmur
Jde o pohodlí, ne o nosnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 16:16 Muž dimmur [283] Re: Strakááč
I kdyby vrtal do těch jeklu, tak na tu nosnost to nebude mít téměř žádny vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 15:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tomino240584
to už ti unese i tunový akvárium :) dal bych tedy vrchní desku i boky i přední desku z 18mm lamina a zevnitř to našrouboval na rám... takže ti poradím to, co plno lidí neudělalo a nechtalo pak vrtat do jeklů..
přivař si tam v každým růžku i kdyby jen na dvě "smrknutí" pásky z pásoviny s dírkou skrz kterou to přišroubuješ... boky na čtyři šroubky, půdu např na šest..
jinak když už to děláš..... pokud máš dost místa tam dát ten podstavec větší, udělal bych to do budoucna např na 140cm akvárium x 50 podle místa atd.. ale udělal bych to klidně větší.. uvidíš že zachvilku bys tam stejně nejradši dal větší :)
přední (čelní) desku bych tam nešrouboval ale dal jen na magnety a měl jí vyndavací.. mohl bys tam mít eventuelně místo třeba na uklizení vysavače, nebo něčeho takovýho :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 14:03 Muž dimmur [283] Re: Tomino240584
MjBuď v klidu horní deska to roznese. Jen bych si nechal vyrobit vrchní díl a dno a to pak propojil nohama bude to mít větší nosnost. Myslím ten svařenec. Nohy vložit mezi dno a vrchní díl. Pak svařit. Snad jsem to napsal srozumitelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 14:00 Muž Tomino240584 [0] Re: dimmur
Pocitam, ze Ta vaha moze byt az okolo 450 az 500 kg (akvarium 116x48x55 cm, hrubkla skla 10 mm + voda + strk + viacero skal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 13:45 Muž dimmur [283] Re: Tomino240584
Tohle ti unese 300 kg úplně v klidu. Jsem zamecnik a sám sem si to dělal podobně. Konstrukci jsem pak obložil laminem áje to. Já jsem na vrchní desku použil zbytek desky z kuchyňské linky. Ale když to bude vyrobené dle nákresu, tak nemusí být tak silna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 13:07 Muž Tomino240584 [0]
Fotka k příspěvku Idem si teda dat vyrobit ocelovy stolik vysoky 70 az 80 cm, z joklu asi 40x40x2mm, a oblozit to doskami z 3 stran a vrchnej strany.
Aku hrubku dosky mam zvolit pre vrchnu dosku, a aku pre boky?
Dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 18:10 Muž fido16 [631]
Tak takové akva by mělo být lepeno už 10mm skla. Cítím ve vzduchu prů.... To sis před postavením nezkontroloval skříňku vodováhou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 16:53 Muž ZDRI [1415] Re: luky89
Vždycky se dá něco dělat. Vyměnit polici, vyztužit její uložení třeba kovových profilem, namontovat přímo na zeď nosný profil, který vůbec nebude v kontaktu se skříní, ale těžko konkrétně navrhovat bez fotek a podrobného popisu současného řešení. Jen mi vrtá v hlavě, čím to, že takto silná LTD deska (36 mm) je prohnutá ve středu směrem nahoru. To skoro vypadá, že vnitřní příčka (střed) stolku je vyšší než ty krajní.

Osobně bych se ale víc bál té osmičky skla (při výšce 60 cm). Nejde jen o sílu/pevnost skla, ale i o plochu styčných hran lepení (silikon/sklo). Jedna věc je, co se (bohužel) běžně dělá (a dělají to i známé značky) a druhá je dlouhodobá provozní bezpečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 16:37 Muž Tommo [828]
Opravdu je tloušťka skla 8mm?? Při takové velikosti akva se dělá 12mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 16:17 Muž 4Sima [1897] Re: luky89
Pokud by se nedalo se skríňkou nic dělat, i vzhledem k síle skla k výšce akvária, by to šlo předělat na paludárium....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 13:24 luky89
Ďakujem páni za názor. Dnes to teda vypustim,nerad by som vytopil susedov. Najvačší problém je, že so skrinkou sa už nedá robiť nič :(. Je to vstavaná skriňa, kde je priestor na akvárium. Konštrukčne je to prispôsobené, že tam bude také akva, ale asi montážnici nemontovali úplne do roviny. Nie je možnosť, že by som ten styrodur len vypodložil do vodováhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 12:36 Muž ZDRI [1415] Re: luky89
Viz vedlejší téma:
rybicky.net/forum/14336-sikma-podlaha-
Tzn. vodováhou napřed zjistit, co konkrétně není rovně.
a) Styrodur je izolace, která se při plošném zatížení (téměř) nedeformuje
b) pokud nádrž leží většinou své váhy jen na středu, je to docela problém, nejen pro akvárko, ale i pro skříňku pod ním (neplést s akvárkem, které stojí PO OBVODU jen na hranách)
c) těch 60 cm je výška? a k tomu sklo 8 mm? tím spíš bych to začal hodně rychle řešit...

Ono se to lokální přetížení nemusí projevit hned, ale je to časovaná bomba. Stačí následně (i jinak neškodný) vnější impulz a je z Tebe Noe...

PS: Jarry byl rychlejší - nedomluvili jsme se a vidíme to oba úplně stejně :-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2018 12:26 Muž Jarry [1437] Re: luky89
Jestli to leží na dně a boční skla jsou ve vzduchu, tak bych to rozhodně vypustil a řešil, zvlášť u 8mm skla. Kdyby to stálo na bočních sklech a ve vzduchu bylo dno, tak by to bylo ještě celkem ok, ale takhle bych to nenechával. Jestli je akvárium čerstvě napuštěné, tak bych to řešil v každém případě, ten styrodur se podle mě nestlačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 11:56 luky89 – Prehnutá doska
Dobrý deň, chcel by som sa informovať o jednej veci. Pred pár dňami som zakladal nové akva. 120x40x60 (8mm sklo, výstuhy na dne aj hore). Pod akva som dal 2cm styrodur ale vrchná doska 36mm LDT je asi mierne prehnuta. Akva v strede sedi na styrodure, ale na krajoch asi 10-15cm od konca je mierne vo vzduchu. Na jednej strane postupne do 2mm a na druhej do 1mm. Čakal som, že keď sa napustí tak sa styrodur stlači a akva sadne po celej šírke. Je napustene už tri dni a stale su kraje vo vzduchu :( Myslíte, že je to nebezpečné? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 09:16 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Můžeš přidat Ústí nad Labem - Acer, berou od Demosu, řežou a hraní sami, cena i kvalita ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:39 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
jinak ještě k těm městům, kde demos funguje..
Ostrava
Praha
Brno
České Budějovice
Havlíčkův Brod
Hradec Králové
Liberec
Litoměřice
Olomouc
Opava
Plzeň
Třebotov
Uherské Hradiště
najdou se tam hlavně celkem moderní věci, který na běžných shopech těžko najdete a když už něco jo, tak je tam toho sotva čtvrtina... existuje např ještě kili, dřevotrust a tak dál, jenže to všechno bejvávalo... např u nás v ČB díky objednávání a dlouhým čekačkám zavřeli dřevotrust, a kili mi přijde jak těsně před zhroucením.. nic tam nemají, ani základní věci, když náhodou něco mají, nemají zas další věc... to se v demosu nestává skoro vůbec.. a navíc objednávky trvají pár dní, často je to i do tří dnů... proto doporučuju hlavně to.. ale jak říkám, je možná lepší se domluvit s truhlářem kterej tu cenu má ještě nižší zhruba o 20-30% podle toho o co jde.. :)

EDIT: teď mi dochází, že to zní skoro jak reklama... nechci dělat žádnou reklamu.. nic za to nemám.. ale fakt ten obchod doporučuju co se truhlářských věcí týče...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:19 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: hunti
Jinak jak tak koukám, tak to maj celkem prasácky olepený... Nejlepší bys to měl někde u truhláře.. nejlíp taky v tom demosu to dělají... hlavně to je kvalitní a pěkný, firma v kterej dělám si to tam nechává běžně narezat a olepit případně vyfrezovat nějaký otvory který si nechají rovnou olepit.. což se na dílně prakticky nedá... nikdo se s deskama dneska tahat nechce, rezat to, olepovat to... to všechno stojí hlavně obří prostory a nikdo tu praci nezaplatí... a mít olepovacku za dvě mega která to stejně tak dobře neolepi a nemluvim o tom mít narezovy centrum kde je cistej řez a je to narezany zachvilku s minimem lidské síly, to taky musí ject aspoň 16 hodin denně aby se to vyplatilo mít :) to jen k tomu demosu, kde se vlastně sezene všechno i olepeni a naformatovani desek dělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:32 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Jo to je fakt:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:26 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
to lamino je fajn nápad, ale tíha jde do boků a příčky... - mezi deskama skoro žádnej tlak nepůsobí a nožičky by měly v poho vydržet... ty kluzáky co jsem předchvílí poslal používáme jako truhláři dost často u věcí, kde lidi nechcou klasický kuchyňský nožičky který se nižší jak 8cm nedělají... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
konečně jsem to našel...
tohle doporučuju... www.demos-trade.cz/… navrtáš díru skrz do dna tak abys boky překryl zespoda a neměly tendenci lézt dolů ve spoji.... šteluješ je pak tou vyvrtanou dírkou vevnitř ve skříňce... myslím že to je ma imbus 6mm :) nosnost na jednu nohu 100kg..
uprostřed bych je dal prostě k jednej straně, aby podepíraly tu tvou příčku, je fuk, že nebudou přímo pod ní :) hodně štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:13 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
zas.. jako truhlář bych to řešil buď těma nožičkama jak už se tu psalo níž.. a nebo vyplodžit.. štelovacíma nožičkama se to dá vyštelovat nádherně a přesně, ale např na linu to může dělat bordel.. nebo tedy vypodložit.. určitě by to ale chtělo to přejít vodováhou.. a nebo aspoň to udělat pomocí akvárka, aby hladina byla stejně valeko ode dna.. nemusí bejt plný to akva.. stačí tak 2cm vody.. :) kdyy byla ta vodováha problém, je to i přesnější.. vypodložit na to by už ta vodováha byla potřeba.. určitě bych tam nic mekkýho nedával, to je největší hloupost.. přeci nenacpu gumu pos skříňku a když zatěžkám akvárko guma se zmáčkne a bude to dělat bordel.. dá se to ale vypodložit čímkoliv... jedině tu měkkou část dát vepředu vyšší, aby zedek byl trochu ve vzduchu a přel se do zdi a sedlo si to. např na tom polystyrenu.. ale pořád to nejni ideál..
koupil bych prostě štelovací nožičky.. nevím jaký akva tam bude.. ale mohl bys koupit klidně tyhle hettich www.obi.cz/… koupil bych jich minimálně 6 nastavíš si je rukou jak je třeba u krajů, jsou jednoduchý a nejspíš na tvou váhu akva dostačující v pohodě.. štelují se možná hůř, ale ty na to čas máš si s tím vyhrát :)
jinak na Démos najdete co se týče nábytku úplně všechno, tedy skoro.. ale tak 99% tam prostě je co se týče nábytkových serepetiček od pantů přes úchytky po tisíce druhů a rozměrů nožiček.. tady je odkaz na nožičky www.demos-trade.cz/…
to je u nás nejoblíbenejší obchod co se týče nábytkového kování a prakticky všechno mají skladem ihned k odběru.. vím, že jsou v ostravě, budějcích, praze.. a ještě někde, to se tam taky dá najít... doporučuju všechno shánět tam, je tam všechno levnější.. a domluvit se s nějakým týpkem od firmy, jestli by vám to nekoupil za nižší cenu, s tím že si beztak něco za to ještě vezme do kapsy pro sebe, tak to pořád vyjde o dost levnějš :) doporučuju horem dolem.. hornbach, baumax obi nevím co ještě jsou jen hobby.. většina věcí je předraženejch, a výběr oproti třeba tomuhle demosu úplně nulovej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:06 Muž hunti [4] Re: NHKG
Ta podložka vypadá dobře, možná by bylo ideální řešení dát ji pod stolek + ještě pod ni 1-2 vrstvy mirelonu na celkové vyrovnání. Jinak na délce akva 90cm je rozdíl cca 2mm tam je to skoro rovné. Ale na šířce 40cm mám rozdíl 5mm čili hlavní problém je na té šířce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:04 Muž Jarry [1437] Re: hunti
Měl bych strach, že 144l bude málo na plošné stlačení i celkem měkkého materiálu. Osobně bych v tomto případě asi zkusil sehnat ty štelovatelné nožičky, navíc bych dal mezi každou tu nohu a lamino třeba překližku (nemusí být moc silná), aby se zatížení na nohu rozneslo na větší plochu lamina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 15:28 Muž hunti [4] Re: Xlienka
Mám horní a dolní desku vcelku a svislé stěny jsou mezi nimi uvnitř, z fotek to asi není vidět. Vepředu jsou před deskou akorát dvířka. Jinak je to pospojované dřevěnými kolíky + na každou desku navíc 2-3 konfirmáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2018 14:40 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: drvi
Já objednávala tady www.hachy.cz .
Práce opravdu kvalitní, ceny trochu vyšší i když já si toho navymýšlela docela dost. Nevím kolik práce mají teď já čekala před třemi roky cca 2-3 měsíce. Ale nahoru jsem chtěla masiv dub 38 mm tlustý, vyfrézované drážky, pak posuvný dveře... tak tam byla docela dlouhá čekací doba než to přišlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:28 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: hunti
Já mám přímo od truhláře malé stavěcí nožky, výška i šířka myslím 5-6cm a nosnost byla 300kg na jednu. Mám jich tam 6 (dvě uprostřed) a vyztužený spodek (deska 38mm), ale já mám 160*50 s projektovanou plošnou únosností 1 tuny.
Tohle je malé, tak třeba by stačili i 4. Jinak to máš to dno pouze vsunuté mezi bočnice? Nedělá se to spíše opačně horní a dolní deska v celku přes celé a bočnice, záda a prostředek dovnitř? Alespoň co se týče statiky to má větší význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 14:10 traincz
Zkusil bych místo Mirelonu korek, slisuje se mnohem míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:06 Muž Krtecek [9] Re: hunti
Dal bych nožičky něco na tento způsob, hlavně, aby to mělo velkou nosnost. Možná to bude vypadat i líp.
Např. www.vseprotruhlare.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 14:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hunti
Mirelon je nanic. Měl jsem ho jako podložku pod akvárium a slisuje se. Lepší je toto: www.podlahovyraj.cz/… Něco podobného používám jako podložku pod akvárium, mám to i pod jednou skříňkou, ale nevyrovná to moc a hlavně pokud je podlaha ze šikma, bude i hladina v akváriu. Já mám mezi kraji rozdíl cca 5mm při šíři akvária 190cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:59 Muž hunti [4] Re: drvi
Nad tím jsem nejvíc uvažoval, dát pod to celoplošně nějakou gumu, nebo něco stlačitelného. Ale nejsem si jistý co a jak by to fungovalo až bude akva napuštěné.

Třeba něco jako tohle dát celoplošně? www.podlahovyraj.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:55 Žena drvi [2894] Re: vaclav
A co to celý plošně vypodložit stlačitelným materiálem, třeba jako je polystyren nebo tužší molitan, že by se to místy stačilo víc, místy míň. Myslíte, že by to nepomohlo, když by se ten tlak rovnoměrně rozložil? Teda nejsem technik, jen to tak napadlo můj selskej rozum stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:36 Muž ludvik [1082] Re: hunti
Existují laditelné nožičky. Sám jsem je musel mít. Hloupé je, že si nepamatuji kde jsem je sehnal (resp. asi je sehnal truhlář). Jedna má psanou nosnost myslím 95 kg.

Ale kdybych mohl, tak bych vykopal tu plovoučku a udělal normálně betonový (a hlavně vodorovný) sokl. Nohy jsou jen opruz, ladí se to blbě a je z toho blbý pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:26 Muž hunti [4] Re: vaclav
No přemýšlel jsem jak to podložit, ale pokud pod ten kraj šoupnu například kousek koberce nebude dno stát celoplošně resp. pochybuji že se mi to povede podložit tak dokonale aby stálo. Nevím z hlediska statiky jestli je to ideální. Akva je 144l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 13:14 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Vodováhu a kraje a prostředek vypodložit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 12:59 Muž hunti [4] – Hotovo, nový problém
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

Před týdnem jsem tu psal dotaz ohledně výroby skříňky. Už je to hotové tak jen pár fotek, myslím že to dopadlo vcelku dobře.

Ale mám nový problém. Zjistil jsem, že ve starém dobrém paneláku je podlaha u zdi skoro o 0,5cm výš takže skříňka, která měla stát celoplošně na dně, se kýve a není úplně stabilní. Skoro to vypadá že ta podlaha je i lehce vyboulená, takže se skříňka kýve na obě strany. To asi není úplně ideální, kývající se akvárko mi nepřijde zrovna to pravý ořechový a navíc je blbý z hlediska pevnosti, že to nestojí stabilně na ploše.

No jo, ale co s tím? Koupit nějaké rektifikovatelné nožky? To nevím jak by při té zátěži fungovaly. Nebo to zkusit nějak podložit pomocí kartonu?

Nenapadá vás jak to nejlíp pořešit? Jinak to akva dát nemohu a předělávat kvůli tomu podlahy to tady ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 08:38 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: babajaga
To s nábytkem moc společného nemá. Mám stejně řešenou boudu pro psa. :-)
Ale připomnělo mi to jednu poučku ze střední školy: "Profil nastojato a ženská neležato, unese všechno" :) (dámy snad prominou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 08:25 Žena drvi [2894]
Nevíte někdo o nějakým slušným truhláři z Prahy a okolí, kterej by byl ochoten vyrobit atypickou skříňku pod akva podle našeho nákresu, nejlépe dýhovanou - a ne až za rok? Co jsem tak zkoušela, tak všude mají spoustu zakázek a ochota k práci na nule :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 06:30 babajaga
Keby sa niekto bal robiť z dreva skrinku pod akva...
m.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 10:48 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Vím nemají šablonu jen na to, ale na všechno kování od blumu existujou šablony, dokonce maj i vrtaci centrum :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 09:25 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Blum má na panty takovou plastovou šablonu, kde jsou vyznačené díry, moc šikovná věc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2018 09:04 Muž Yirka [9126] Re: ctibum
A já jen dodám, že když dodáš rozměry skříňky, udělají správný rozměr dvířek a otvory na panty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 06:48 R Muž ctibum [6921] Re: Strakááč
V Bauhazu to nařežou, ohraněj i navrtaj panty ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=251