Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 07:18 Muž sollik [257] - Cichlidy
Lucky005 napsal: ... nebo jeste lepe v drevoprodeji, ale tam se musi koupit cela tabule
Mě vychází líp ten baumarket. V dřevoprodeji mám lamino bez zákaznických slev (truhlařinou se neživím) takže mě vychází téměř na ty samý peníze jako v baumarketu (když jsem si dělal kuchyň bral jsem materiál na jednoho truhláře - úplně jsem čuměl jaké má slevy !!!). Jak píšeš - v dřevoprodeji musím vzít celou desku, zaplatit 15,- Kč/řez a na ohranování odvézt někam jinam, nebo si ohranovat sám. V baumarketu dám rozměry a pak už si jen přijedu pro hotové dílce.
Nevím jak hotové výrobky, ale lamino berou baumarkety (aspoň co vím Bauhaus a Baumax) od Kronospanu, takže v pohodě ... Jediné v čem je občas problém je minimální řezatelný rozměr (i když už mi taky uřízli na míru malý pruh) a použitý formát - Bauhaus pouze 122x244 cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 06:15 Muž Miras [111] Re: Hasák
to je pravda, bacha na některé ty Hojnbachy, Bauxity apod. Materiál tam mají levnější(někdy) ale to jen proto, že je lamino řidčí, kolikrát krz to projede šroub jak do másla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 19:23 Hasák – Domácí tvorba :)
Fotka k příspěvku Ahoj lidi stolky které se prodávají jsou předražené a materiál je šmé já si udělal pro své 450L akva z Lamina 18mm tloušťka a vyšlo to za materiál 1800kč a v Hojnbachu bych za to dal tak nejmíň 8tyček kdo byl v Hojnbachu :) a viděl ty stolky je to oničem ! dělaj to z polského Lamina je to tenší a materiál shit ! a kdo by chtěl nějakej stolek udělat za rozumnej peníz tak ať napíše :)do vzkazu :) Hasák :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 17:57 Muž Lucky005 [197] Re: Beastie
jak rikal solik narezat v baumarketu, nebo jeste lepe v drevoprodeji, ale tam se musi koupit cela tabule a treba tady je postup www.akvamalawi.com/… je to zabava a clovek ma presne to co chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 14:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
i truhlář by ti to měl navrhnout tak aby to uneslo určité zatížení. Stačí vědět že má být skříňka pod celým akváriem, vymyslet výšku a jak to má zhruba vypadat. Když si najdeš nějakýho truhláře tak ti cenu určitě řekne předem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:52 Žena Beastie [318] Re: sollik
Přemýšlela jsem nad samovýrobou, ale nažehlování hran ( vím jak vypadá kuchyně, potom co jsem to dělala). Plus ono v paneláku v Praze se přeci jen vrtá a šroubuje hůř, nemůžu si to vzít do garáže například. Ještě musím navíc domyslet ty podpěry někdo to vypevňuje ocelovýma Lkama pro lepší rozložení váhy,a díry na kabely - to věřím že mi truhlář například navrhne lépe.
Samozřejmě že cena bude další věc, takže chci to nejdřív oměřit a spočítat a pak uvidím. Alespoň, že je docela dost hezkých návodů jak tu skříňku udělat. Nikdo teda nezmiňuje, co musím vyztužit nebo zvětšit, pokud chci mít tu skříňku nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:42 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Beastie
Já osobně bych skříňku menší než akvárium nedělal. Pokud jsi schopná si dát skříňku sama dohromady, je možnost si nechat dílce nařezat a ohranovat v baumarketu (pokud budou mít tebou požadovaný dezén) v ceně cca. 350,- Kč/m2, solotaková záda cca. 80,- Kč/m a hrana cca. 30,- Kč/m i s prací. Řezání je zdarma. Pak už ti jen stačí vrták pr. 5 a 7 mm, koupit pár konfirmátů (šrouby do dřevotřísky) a hurá do toho :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
případně podložit akvárko dost silnou deskou aby se neprohýbala, ale nevím jestli už 5cm není moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
podložka (skříňka) by měla být pod celým akváriem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:01 Žena Beastie [318] Re: katterinecka
A když přesah být nemusí, znamená to ale, že může být beztrestně kdekoliv? Tedy specificky vzadu, že bude akvárium třeba 5 cm ve vzduchu z celkové hloubky 50
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 11:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
přesah nemusí být žádný, podložka musí být rovná a neprohýbat se, skříňka stabilní. Pod akvárko ještě raději dát měkkou podložku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 11:19 Žena Beastie [318]
Zdravím. Tak jsem to tu pročítala, ale nenašla jsem, jak doporučujete poměr šířka/délka akvária vůču stolku. Přesah tedy jenom ze strany nebo i zezadu. Je přesah ze stran akvária nutný?

Taktéž tu bohužel nikdo nezmínil, zda-li si někde nechával stolek pod akvárium dělat. Chci nestandartní rozměr, barvu přesnou a sama bych to zvládla, ale už vidím ten výsledek a ty nervy. Pokud tedy může někdo doporučit Prahu a okolí, budu moc vděčná.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 08:46 Muž sollik [257] - CichlidyRe: ravr11
Přišroubovat z vnitřní strany skrz ten jekl ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 07:31 ravr11 – dotaz
Kamarád má ,kovový stojan pod 500l.akva svařený z jeklových profilů,ted ho potřebuje obložit laminovanou dřevotřískou s imitací dřeva.Čím nejlépe dřevotřísku na konstrukci připevnit?Uvažovali jsme přilepit montážním lepidlem,šroubami se nám to moc nelíbí.Co myslíte,šlo by to,aby potom přilepené stojny udržely dvířka?Nemá s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 06:03 Muž Miras [111] Re: Ajllyn
už jsem pár těchto IKEA, ASKO... nábytků montoval, ale pod akva bych si to nedal ani omylem. Když už bude možná trochu kvalitní dřevo, tak kvalita spojů a šroubů je úděsná. Muselo by se půlka té skříňky předělat. Takže bych to nebral ani za nic, toliko můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 20:10 Žena Amy01 [39]
Ja nemám čas nechať si to urobiť u stolára, a ani bez stojanu nemôžem byť. Jedine si to obložiť sama, čo teda moc neviem ako, ale nejak to poriešiť budem musieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:23 Muž fido16 [631] Re: sollik
Na pohyb do boky si skříňku může vyztužit uhelníkama. Ale též by jsem volil si něco nechat udělat v truhlárně. A nebo svařit stojan a ten potom obložit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 07:49 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Ajllyn
Zkusil bych se poptat v nějaké truhlárně. Když jim řekneš co na to plánuješ postavit zhotoví ti skříňku na míru s dostatečnou pevností (ta z IKEY např. neřeší pohyb do boku) a cenově by mohla vyjít podobně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:53 Žena Amy01 [39] Re: Lucky005
Tiež som si myslela, že nič z toho nebude. Filter mám vnútorný. A vrch by bola drevotrieska, ale tak nič teda.
(Tak začínam teda zháňať obklad na stojan čo už mám).
Ďakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:50 Muž Lucky005 [197] Re: Ajllyn
Je psano v popisu ze je to z masivu to je plus, ale ty jednotlive pricky nemaji moc velkou tloustku. Pri te delce podle me dojde k prohybu, vzhledem k tomu ze planujes 350l akvarko + min 50kg sterku, musel bys bud pridat do prostred dalsi nohy nebo ty co tam jsou bys musel riznout aby to sedelo celou plochou na podlaze.

Dalsi otazky:
- kam schovas techniku, treba filtr, nejen ze se tam nevleze ale navic bude videt.
- Jaka je povrchova úprava co to bude delat pokud se to nekde pokape vodou?
- cena taky neni nejnizsi

Ja osbne bych do toho asi nesel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:41 Žena Amy01 [39]
Ahojte, čo si myslíte udrží táto skrinka akvarko rozmerov 170x50x40výška? Ešte by na ňu šla doska presných rozmerov akva, lebo rozmer dosky na skrinke je 159x40.
www.ikea.com/…
Či je to slabé? nechcem sa stále stresovať či to rupne alebo nie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:16 Muž fido16 [631] Re: fido16
Jinak mě tu desku v obi uřízli za 120,- a bylo toho cca 75x75cm. Takže si myslím že těch pár korun není zas tak hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:15 Muž fido16 [631] Re: JuraH.
Když dáš na tu vrchní polici ještě jednu desku která bude přes ty boční desky(stojny) tak jo. Jinak ty L profily jsou tam proto aby se skříňka nesesunula do boku. Jinak ta skříňka má určitě zadní stěnu ze sololitu že? Pokud ano vleť do obi řekni jim tam že chceš uříznout desku ze surové dřevotřísky nech ji uříznout na celé záda skříňky a přišroubuj ji na záda. A maš 100% jistotu že to to akva udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 13:26 Muž JuraH. [5] Re: fido16
a unesou to ty boční desky? něco mě už celkem napadá jak to udělat, pod tu vrchní desku dát kolmo desku a přišroubovat zvrchu i z boku takže to bude pevnější než ty L profily a zároveň to bude bránit prohnutí vrchní desky + nebudu muset měnit zadní stěnu.. šlo by to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: JuraH.
Pokud máš zbytečných 2500-3000 Kč,-, a nepatříš mezi zručné kutily (můj případ), kup si skříňku už hotovou.

Např. tady macenauer.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:25 Muž fido16 [631] Re: JuraH.
mrkni na můj přibližný nákres. jinak stavajicí sololit vyměn za nějakou dřevotřískovou desku od vrchu až po zem. Jinak L profily do rohů a nahoru ještě jednu desku a prošroubovat na více místech a nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:22 Muž JuraH. [5] – Skříňka
Fotka k příspěvku Již delší dobu mám tuhle skříň, celkem drží, je trochu vratká, dvířka jsou posuvné, vrchní deska je vsazená mezi boční, takže je na ní ještě další (aby to neprasklo uprostřed.. a stejně je to mírně prohlé), o zadní stěně ani nemluvím (sololit), největší problém je asi že je dost vysoká (asi 120cm). Nicméně na 25ku to stačí ale jelikož jsem poměrně zapálený akvarista tak bych rád něco většího, nevíte jak tuto skříň celkově zpevnit, některé desky bych klidně vyměnil za něco pevnějšího, prostě tak aby to pohodlně uneslo akva do 100litrů, a mohl se o to třeba i opřít(hned vedle mám postel..), kdyby se měnily boční desky tak by to mohlo být i nižší ale minimálně ten metr..
No a teď piště vy :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:31 Muž fido16 [631] Re: sollik
No deksu bych asi seřízl na rozměr s kříňky ať to vypada jako jeden celek skříňky kvůli i estetickému dojmu a navíc větší deska ti roznese váhu po celém stolku a nemusíš se bát razantního průhybu. takže bych to udělal tak jak jsem ti posílal náčrt tu desku oříznout na rozměr skříňky. Jinak by to mělo být ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:03 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kaka
Já bych už jen ořízl tu desku na rozměr 60x30 (případně ohranoval aby vypadala pěkně), nádrž podložil podložkou nebo polystyrenem a víc nic. Ta svislá příčka opravdu nic neřeší (pokud není až na zem). V tvém případě by jen roznesla případné prohnutí horní desky na další, ale to je úplně zbytečné. Prohnutí bude minimální. Před napuštěním vody bych ještě pro jistotu mrknul na ta záda, zda dobře drží (jsou-li přibita natupo), pokud jsou vsazena do polodrážky není co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:26 kaka
Tak ty L profily už tam jsou :-)
Já na vás tady dám, protože jsem pročítala tuhle diskuzi od začátku a viděla jsem, že umíte poradit... No co, profily drahý nebyly, takže i kdyby byly zbytečný, jistota je jistota palec
A mě to přišlo jako rozumný - logický - aby se mi stolek nerozviklal do stran...
Jinak akvarium má těch 60x30, a nevěděla jsem, jestli LZE mít skříň taky jen 60ku, tak jsem raději vzala desku 88x50 a ta se upevní nahoru.. Je to blbej rozměr.. hmm Ale je zadarmo :) A nebo je to blbost a mám tu desku ještě seříznout na rozměr jaký má stolek???
Skříň má vzadu fakt jen desku 5mm hmm Ta vzpěra uprostřed mi vrtá hlavou :-| Dám tam jen tu do té poličky a uvidím - měla jsem za to, že to je jen proto, aby se deska neprohýbala a akvárium poté třeba neprasklo?? No nováček no :) Trochu jsem toho načetla a původně jsem si chtěla nechat vyrobit stolek od truhláře, ale zatím to budu řešit takhle.. palec

Jinak, já doufám, že sousedy vytopit nemůžu, jsme nad sklepem :) Ale i ten se vytopit dá :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 13:49 GP Re: fido16
zada jsou hlavne na zavetrovani a pokud by se vylepsilo spojeni s vrchni deskou a se stojnami, tak by to pro funkci mohl byt i papir, jde o paky a delky na ktere se ty sily prenasi. nemohu posoudit jak moc se prohyba dno akvaria, ale i zde je jich par, co jsou podepreny jen na kratsich stranach (k cemuz nenavadim) a drzi - zda musi byt posilen spoj se dnem netusim, ovsem tu desku pro klidny spanek... jinak predpokladam, ze akva bude mit sirku shodnou se stolkem....
predimenzovani nosnosti samozrejme nicemu neskodi, ale myslim,ze by byla skoda to resit nejakym rusivym zasahem do konstrukce, to je cele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 11:18 Muž fido16 [631] Re: GP
Jo záda to ma ele jake 5 mm lepená cosi co vypadá jako dřevotříska nebo papír a to žádné záda nejsou. Ja to ma řešené tak že mám záda udělané po celé délce a šířce zad skříně až po zem. A skříňka se ani neprohýbá a udrží to mě i moji přítelkyni což je cca 150 kilo. Takže rezervu mam nějakých 60-70 kilo. Takže v pohodě. A pokud by si udělala akva na míru skříňky tak bude mít něco kolem 120 litrů a pořád bude mít díky tomuhle solidní rezervu. Ovšem nahoru bych dal pracovní desku z kuchyňské linky. Ten metr není zas tak drahý. A může být v klidu. Jistota je jistota než mít vyplavený sousedy. Ale je to věc názoru ať si to udělá každý jak chce chtěla poradit poradil jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:37 GP Re: fido16
vzdyt i ted to ma zada (tezko rict jak drzej), pokud to udrzej ty stojny, tak by to melo byt v poho. pro jistotu ty zada z neceho poradnyho a treba az na zem, aby to taky trosku neco uneslo, ale aby se to ku.. necim nevzhlednym... a vzpera jen mezi 2 vodorovnejma polickama taky moc nepomuze, pokud se to nepodepre od zeme... (navic by mozna to akva mohlo drzet podepreny jen po stranach)
ale zas je to jen nazor nekoho mimo obor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:32 Muž fido16 [631] Re: jiraper
urcite i ty Lka nic se nema podcenovat. Navic ta skrinka neni nijak jistena proti bocnimu sesuvu takze proto ty Lka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 17:50 jiraper Re: fido16
Podle mne jsou ty eL profily zbytečné,našroubovat uprostřed vzpěru a je to. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 16:06 Muž fido16 [631] Re: kaka
Není zač. Jinak v klidu to udrží i větší akva. Takže být tebou nechám si udělat akva přímo na skříňku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 10:09 kaka – díky
Super, moc dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2011 18:59 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Jinak strucny nacrt toho jak to myslim. Ale variant je vic
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:50 Muž fido16 [631] Re: kaka
Cauky pod tu polici prisroubuj ze 4 ocelove L profily normalne se daji sehnat kdekoliv v zelezarstvi aby se stolek nesesunul na stranu. Zezadu bych dal vyztuhu z nejake desky proti pripadnemu pohybu do stran ale Lka by to mohli udrzet. Jinak Na tuhorni desku si nech uriznout z kuchynske linky desku tak to mam ja. A vsude kde jsou sroubove spoje tak tam jeste pridej aspon 2 vruty na kazdy spoj. Jinak pokud by se ti nelibili l profily dal bych do stredu mezi supliky a horni polici jeste dalsi desku jako vzperu. A ty zminovane L profily bych prisrouboval pod tu spodni polici tam by se to schovalo za supliky a nebylo by to tak nevzhledne. Jinak by to melo byt v pohode. tez sem vyztuzoval komodu a ta sedi jak pribita.A dalsi moznost je si nechat v oby uriznout desku na tu zadni stranu po cele sirce skrinky. Tak jsem to udelal ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:40 kaka
Fotka k příspěvku další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:39 kaka – stolek
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych radu, jak upravit tento starý noční stolek tak, abych na něj mohla položit akvárium o celkové váze do 80 kg. Já sama si na stolek stoupnu a ten ani nezavzdychá, ale to je jen chvilková zátěž.. Stolek má horní plochu 60x39 cm a vysoký je 71 cm.

Já, jako laik -> Nahoru na plochu bych asi položila nějakou desku (cca 70x45cm).. A teď nevím jak udělat "prostředek", aby se stolek neprohýbal??? Napadlo mě do prostoru nad police dát nějaký...dřevěný...tento... kolík nebo jak to mám nazvat :) po celé délce, takže nějakých 37 cm..

A já se ptám - Bude tohle stačit? Nebo bych raději měla vyndat zásuvky a dát dřevěnou podpěru i místo nich ( pak třeba přidělat otevírací dvířka )...??

Jinak stolek je, hádám, z dřevotřísky, všechny části mají 2 cm tloušťku, mimo zadní stěny - to je jen jakási e deska..

POMOC PROSÍM :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 23:08 Muž Rounce [30]
já mám pod akva ještě starou kvalitní skřín nějak 30 let starou a drží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 20:26 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sefca
Skříňka pěkná, cena ale bohužel taky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 09:08 Muž Lucky005 [197] Re: sefca
skrinka vypada pekne, ale pro me by mela malo ulozneho prostoru, kdyz tam clovek da externi filtr tak je temer plno, jinak s touto firmou nemam zadnou zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:44 Muž sefca [3]
Nemáte někdo zkušenost s tímto obchodem a s tímto zboží.
www.levnekrmiva.cz/…
www.levnekrmiva.cz/…
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 22:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Dole by byla zbytečná. Budeš mít nohy přímo pod svislými díly, takže je to v podstatě jedno jak tlusté bude dno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 20:21 Muž matlala [798] - Rostliny
Neboj, doraz je bitelný.
Pak mám ještě dilemma, jestli dát tlustčí desku jen nahoru pod akva nebo i dolů na dobré roznesení váhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 15:22 Muž sirPavol [6] Re: matlala
Radšej navrtat jeden doraz na dvere navyse ako po rozbiti akva znicit koberec a eventualne aj podlahu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 10:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miras
neboj. Tam už akva bylo. Jen při opravách baráku muselo jinam. Mám tam jedhný doraz na dveře, co doma máme a to nebolo povoleno vrtat, ale když to bylo, co už tata nadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 09:54 Muž Miras [111] Re: matlala
no podle té fotky se zdá, že akva bude za dveřma. Tam bych dal bacha, aby se neotevřely a klika necvakla do akva, by bylo vyděláno :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=1651