Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 15:37 Muž hanz [27]
ne 12000,- hmm tak to se těším až budu podnikat pač materiál mohl vyjít maximálně na 3000,- potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 14:53 Muž Ludek [39] – RE: stařík
No má-li akvo mít 120 cm a skříňky 2,4 metru tak jestli dobře počítám, mají-li být stejné budou dvě :) Ale i to je víc, nežli jedna :) Mimochodem i s horním krytem (bez osvětlení, pouze truhlář) mne vyšla na 12 litrů. A vo tom to je smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 14:39 stařík – Re: Ludek
Díky, velmi názorné. Uvidíme, jak to bude. Trochu problém je, že těch skříněk bude víc, celkem 2,4m délky a jedna z nich bude pod akvárium. Znamená to ale, že budou muset všechny být udělané stejně, aby to nevypadalo blbě. A to má člověk občas nutkání řešit lepší bydlení :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 14:06 Muž Ludek [39] – RE: stařík
Na mojí prezentaci je taková skříňka vyfocená pro názornost v otevřeném stavu. V současnosti už je vše uvnitř, fotil jsem to v průběhu uvádění do provozu. Je tam vidět dvojitá spodní deska, dvojitá horní deska, vnitřní svislé příčky. Vodorovné poličky už jsou stavitelné. Skříňka je 120 cm x 50 cm. Výška cca 870. Zadní stěna je ze stejného materiálu jako dvířka a příčky. To je důležité, to totiž způsobuje tu správnou tuhost konstrukce. Proto to označení - pevná záda. A než to zadáte do výroby, rozmyslete si, kde co bude ve skříňce umístěno a nechte si rovnou navrtat průchody na hadice a instalaci a osadit průchodkami, jaké se používají třeba na kancelářských stolech. Později po smontování už se dovnitř nikdo s vrtačkou na boční průchody nedostane ano
Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 13:14 stařík
Neni to sranda. Ja mam 60cm akvarium na 90cm skrince, starsi kancelarsky nabytek, drevotriska. Dal jsem akvarium k jedne bocni stene a vysledkem je akvarium z kopecka, tak o pul cm. Ale predpokladam, ze je to lepsi, nez ho dat doprostred.

Taky planuju novou skrinku, ale bude to normalni nabytek do obyvaku. Vyrobce nabizi moznost udelat horni desku s dvojitou tloustkou. Skrinka bude asi 120cm, hloubka 40cm, asi tam budou toje dvirka a to tak ze s prickou mezi. Doufam, ze takova skrinka by casem mohla hostit i to 120cm akvarium.

Ale taky my me zajimalo, co po vyrobci chtit ohledne spodku. A rikate pevna zada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 11:44 Muž Ludek [39] – RE:Hanz
Nevím jaká bude výsledná hmotnost a jestli bodové zatížení nastavitelnými nožkami bude to pravé pro podlahu. Pro plovoucí podlahu nic moc volba, pokud tam je koberec na betonu tak by to šlo, ale to zas bývá rovné. Navíc těch nožiček na tu délku by asi muselo být trochu víc a konstrukce provedena tak, aby se hmotnost bezpečně přenesla na nohy a nedocházelo k průhybům mezi nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 09:12 Muž hanz [27] – RE:Ludek
Namísto toho soklu bych možná použil nastavitelné nožky, na vyrovnání do roviny (ještě sem nikdy neviděl rovnou podlahu :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 08:50 Muž Ludek [39]
Nemyslím, že by to byl risk, spíš si to neumím představit. Dívat se na televizi a být rušen světlem z akvária, mně osobně by to docela vadilo. Konstrukčně se to dá zvládnout celkem snadno použije-li se dost příček a pevná záda skříně. Stejně tak spodní díl místo na soklu třeba na zdvojené desce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 08:45 Muž hanz [27]
Trochu risk nemyslíš? Dát akvárium vedle televize... Materiál použij třeba DTD-18 s konstrukcí že použiješ více vložených bočnic a na vrch použít kuchyňskou desku. Nebo můžeš použít i PDP-H, ale to se ti trochu prodraží...
Ale být tebou, tak bych si to stou TV vedle akva rozmyslel leda že by to akvárium bylo celé obložené. To bych potom použil rámovou konstrukci s oceli, obloženou dřevem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 23:51 shoobadooba – Skříňka - výroba etc.
Dobry den,

zacinam si promyslet zalozeni akvaria. Potreboval bych si vyrobit nebo nechat vyrobit vetsi kus nabytku (delka asi 2,5m, hloubka cca 41 cm, vyska kolem 60cm) na kterém by na jednom konci byla televize a na druhem akvarium (planuji 100x40x50).

A) Mate nekdo typ na vyrobnu v Praze (nejlepe Praha 7), kde vyrobi neco popsaneho stabilniho.

B) Je nejaky link nebo jakekoliv Vase rady pro samovyrobu (nechal bych si narezat dily a doma smontoval. Napr. doporucena tloustka dreva, typ desek (masiv nebo neco jineho...), kde je dobre tento material poridit...

Predem dekuji!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:15 matoxba
ja mam cca 150kg akvarko na komode z Lidlu.Ma 4 zvisle steny,plastove nozicky som nenamontoval a na zadnu stranu som dal namiesto sololitu vyrezat 18mm drevotriesku proti bocnemu hojdaniu...zatial drzi bez problemov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 11:40 Frigo112
aj ja mam doma stol pod telku z ikea a ma 6 zeleznych noh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:46 rolandmynar – Re: endus
Tady bych jen napsal, že ten televizní stolek měl pravděpodobně plastové kolečka a proto měl psanou takovou nosnost. Kolečka by splacatily. Mám to doma tak vím o čem píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:00 pavel
já bych se toho nebál, pro zkoušku aby měl člověk klidný spaní, si na tu skříňku vylezte dva a uvidíte
hmhm to bych na 100% nedoporučoval ja mam neco podobneho z ikei a je to hrozny vehykl rači si koupit specialni skřinku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 16:44 tau
ad vodnik: zlodeje??? nechapu, maj peknej nabytek a v ramci mezi kvalitni a hlavne LEVNY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 16:34 vodník
je to moc drahé,za ty peníze si pořid železný stojan,nepodporuj ty zloděje z Ikea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 14:25 AnNika
sorac... nekto necita vsetky prispevky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 14:23 AnNika – co tak tv stolik
ahojte, tu komodu mam doma v kupelni... a mam na nej akurat kvetinu... takze iste sto kg akvarko na to neodporucam!!!
Pokusala som sa riesit podobny problem, ak chces ist na nakup do ikea tak si pozri tv stoliky... maju uvedenu maximalnu nosnost...
A este jedna mala rada, ak nechces neskor riesit problem s vymenou podlahy, radsej to nepresvihni a nechaj si rezervu. ano
vela stastia palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 14:11 Veka
2 Katunka:
Edit: nevím samozřejmě věk Filipův, nicméně na základě jeho příspěvků bych ho za dítě ani za člověka se sníženou inteligencí nepokládala ;-)
Po tech par prvnich prispevcich sem si rekl, ze si profil udelam. Takze pro ukojeni tve zvedavosti ho muzes proskautit ;-) Co tam ale chybi, je ze jsem obcas velmi infantilni hop Viz. muj plan na napravu svych prohresku na zelvakovi tim, ze mu postavim mega bejvak tone. Za tu neplanovanou podstavu pod akvarium (co budu muset nejak stvorit po zvazeni vsech prispevku zde uvedenych) me pak bude muset mit hodne rad.

Este me napadlo se zeptat - ma nekdo na svem akva vypust? Chtel bych vedet jestli se da udelat i bocni ve forme nejakeho kohoutku a co utesneni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:48 Muž hanz [27]
Duta nebude,bude jen odlechcena(vetsi triska)...No ty co si ukazov ty bych se mozna nebal X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:39 Muž endus [21]
To endus...To jo,ale podivej se na konstrukcni materialy.Ty jsou asi trochu jinaci ze? ;-) Nehlede na vejsku a pocet pricek X-)
Je to obyčejná odýhovaná dřevotříska, horní deska vypadá masivně, ale jak píše Štěpán, je víceméně dutá. Dal jsem to spíš pro odlehčení, rozhodně bych si netroufl to napodobovat, taky bych se toho bál. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:15 Štěpán
Jak říká Hanz, strašně záleží na tom, z čeho a jak je ten nábytek udělanej! Ve spoustě nábytku od Ikey je uvnitř víc vzduchu než materiálu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:13 jana.nova – nosnost
Tato skříňka sto kilové akvárium rozhodně neunese. Mám jí doma a jen pár dní jsem tam měla svojí devatenáctku a vrchní deska se začala velmi rychle prohybat. Nedoporučuji ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:04 Muž hanz [27]
To endus...To jo,ale podivej se na konstrukcni materialy.Ty jsou asi trochu jinaci ze? ;-) Nehlede na vejsku a pocet pricek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 11:47 Žena katunka [158]
Tau...pokud by se jednalo o údaje související například s el. proudem, který může ohrozit něčí bezpečnost tak souhlasím, aby bylo vše uváděno co nejdetailněji. Ale mást tady dospělé i nedospělé tvrzením, že údaj hloubky udává v akváriu výšku je podle mě o něčem jiném. Omluvu nežádám...šlo mi jen o to upozornit na nelogičnost bobanova tvrzení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 11:41 Muž tau [14]
katunka> do tohoto threadu sice pisi jen sami starsi, ale osobne si myslim, ze jej sleduje velka cast navstevniku tohoto serveru, takze zminena informace je mozna pro tebe navic, ale pro nektere muze byt prinosna. pokud se te dotklo, ze si musis cist podobne banality, mel by se ti ten kdo ten prispevek psal omluvit a slibit, ze uz to nikdy neudela a v pristich prispevcich davat podobne informace s vysvetlivkou : pouze pro mene inteligentni a pro deti do 10ti let.
myslim, ze to uz stacilo:) pokracovani flamu v poste:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 10:30 Muž endus [21]
Fotka k příspěvku Jen tak pro ilustraci, co lze dát na obyčejný televizní stolek z IKEA (pokud si dobře pamatuju tak nosnost 70 kg) - akva 150*50*60cm - 450 litrů - takže myslím, že nějakých 500 kg určitě. No snad to stále drží ;-) :).
(foto z www.akvarista.cz/… - doufám, že se majitel nebude zlobit)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 10:08 Žena katunka [158]
Tau...to je samozřejmě pravda a pokud by boban odpovídal nějakému dítěti tak to chápu...ale na tomto fóru jsem našla jen samé dospělé, takže mi to upozornění přišlo poněkud bezdůvodné a zpochybňující inteligenci zdejších diskutujících.

Edit: nevím samozřejmě věk Filipův, nicméně na základě jeho příspěvků bych ho za dítě ani za člověka se sníženou inteligencí nepokládala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 10:01 Muž tau [14]
posledni dobou se tady pocet desetiletych i mladsich rapidne zvetsil, takze jsou mozna takove popisy na miste....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:56 Žena katunka [158]
Ale přesto si myslím že u něčeho v čem je voda si spousta lidí pod pojmem "hloubka" představí rozměr od hladiny je dnu.

A výška by potom byla co?

To je jedno, nechci rejpat....jen mě trochu naštvalo, že to píšeš jak návod pro desetiletý děti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:25 Muž tau [14]
muj malm ma 48cm hloubku.. akva bude mit rozmer presne jako vrchni deska skrinky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:14 Muž bigboban [19] – možná
U akva snad pojem "hloubka" taky vyjadřuje prostorovou hloubku...tedy rozměr "odpředu dozadu" , ne? hmm

Možná. Ale přesto si myslím že u něčeho v čem je voda si spousta lidí pod pojmem "hloubka" představí rozměr od hladiny je dnu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:10 Žena katunka [158]
U akva snad pojem "hloubka" taky vyjadřuje prostorovou hloubku...tedy rozměr "odpředu dozadu" , ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 09:04 Muž bigboban [19] – Větší plocha
Jo a ještě jsem zapomněl. Většina skříněk má velmi malou hloubku (pozor trochu jiný pojem než u akva) - tedy rozměr odpředu-dozadu je často jen nějakých 40cm! Snažil jsem se najít co nejhlubší skříňku (je jich málo). Ale teď to nejdůležitější - tu vrchní kuchyňskou desku jsem koupil VĚTŠÍ než původní. Tedy šířka (zprava-doleva) je stejná, vepředu to lícuje s dvířkama ale dozadu to přesahuje tak 15-20cm. Tedy skříňka přiražená vrchní deskou ke zdi má za sebou volný prostor. Zaprvé je nahoře víc místa na akva a za druhé je za skříní víc místa na případné kábly apod. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 08:53 Muž Roman [100] - Cichlidy
Doporučuji radu Bigbobana, dělal jsem to kdysi obdobně.Ale to jenom v případě že ta skříňka je nutností.Jinak klasika-YTONG to jistí smich a dá se krásně obložit, tedy pokud chceš.Já to nedělám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 23:26 pansuu
A Štěpán pravděpodobně o kácení do strany ví hodně.... hmm, viď Štěpiku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 19:54 Muž hanz [27]
Necetl jsem prispevky jen jsem se podival na odkaz a videl jsem tam napis IKEA a rovnou muzu prohlasit NEE ANI NAHODOU...
Za 1) tyhle druhy nabytku se za nej nedaji ani povazovat,jsou to jen krabice
2)hraneni techto nabytku stoji za kulovy a kdyz ti nabere vodu tak se ti nafoukne
3)nosnost je mizerna

Sice jsem dneska delal zkousku kridla ultralightu(letadlo)m, ktery je ze dreva polistirenu a laminatu bylo na nem 680kg na 5,5m delky pruhyb 12cm na konci,ale nic se snim nestalo...Proc to pisi? Protoze tam je vsechno lepene oproti nabytku s Ikei a podobnejch shopu kde je vse spojeno na vruty a konfirmaty.Nehlede na to ze to delaji s osizene DTD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 18:52 Muž bigboban [19] – Šikovné řešení
Já jsem řešil podobný problém. Předchozí skříňku odněkud z Aska. Prvně se deska prohla a nakonec jsem zničil vyteklou vodou. hmm Proto jsem si na nové místo koupil skříňku novou opět z nějaké Sconta či co ale provedl jsem úpravy!

Zparvé jsem vybíral skříňku co má uprostřed svislé prkno odshora až dolu, tedy trochu se to vyztuží. Je to skříňka co má vpravo a vlevo dvířka a uprostřed šuplíčky.

Ale pozor, nyní to nejdůlěžitější! Nahradil jsem vrchní prkno kuchyňskou pracovní deskou! Tedy koupil jsem v OBI desku velikosti původní vrchní desky, ale ta je samozřejmě několikanásobně tlustší ale hlavně mnohem odolnější proti vodě! Skříňka vypadá suprově, prkno se neprohne ani náhodou a voda mu ani trochu neublíží! Tedy pokud budete kdokoliv vyrábět/kupovat skříňku na akva radím toto: Jako vrchní desku použijte kuchyňskou pracovní desku, pokud možno co nejsilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 18:23 Muž tau [14]
tak treba ten malm ma takovy vystuhy (myslim 3 nebo 4) ktery vedou zprava doleva (10cm drevotriskova "lista") a ta tomu na 100% zabrani.. ja se toho fakt nebojim.. myslim ze potreba resit takoveto problemy je u 400L a vice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 18:10 Štěpán
Chtělo by to nějakou dlouhodobější zátěžovou zkoušku! :)
A já mluvil o kácení do strany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 18:03 Muž tau [14]
stepane : jo presne tu mam doma:) a hned ve dvou provedenich.. myslim ze stena u ktere to stoji myslim zabrani kaceni... ted mam to 200l akva na trech hodne pochybnych skrinkachz drevotrisky (zadnicast take sololit) a drzi to.. malm je hodne pevnej.. ale jeste si na to teda sednu s pritelkyni a poskocime si no:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 17:46 Honzinus
Myslim ze nejlepsi bude nechat si udelat skrinku na zakazku s tim aby unesla 100 kg ;-) Budes to mit jisty a cenove mozna malicko drazsi, zalezi kde si to nechas delat ;-) ja si nechal delat skrinku pod akvarko 100x40 a vysla me na 2000 kc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:56 Štěpán
Pavle, máš na mysli komodu se třemí zásuvkami Malm?

Hlavní části: dřevotříska, březová dýha, Průhledný akrylový lak
Bočnice zásuvky/ Zadní díl zásuvky: dřevotříska, fólie
Dno zásuvky: sololit, Akrylová barva
Příčka/ Příčka nosníku, zadní část: dřevotříska
Zadní díl: sololit

Kdyby byl zadní díl ze stejné dřevotřísky jako boky, tak by to možná mohlo vydržet. Můžeš mi ale říct, co bude teď bránit bočnímu kácení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:33 Muž tau [14]
ja jsem si koupil v IKEA malm komodu a v tydnu na to umistuju akva z 1cm skla 130litru.. takze cca 250 kilo sevsim vsudy.. spis vic.. a nebojim se:) se na tom v ikea sedel a poskakoval a v pohode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:29 Filip
Ja by som to tam bez určitých úprav nedával. Jake upravy mas na mysli? Me napadlo udelat jakoby skrin okolo te komody s tim, ze by to bylo z neceho silnejsiho akorat by to muselo presne sedet kolem dokola a taky nejak vypadat a to uz me pridapa schudnejsi ten stolek a dat to proste vedle i kdyz mista neni nazbyt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:25 Filip
Z IKEI uz me odepsali strucne ,ze stokilove akvarko umistovat nedoporucuji :) zacinam premyslet nad alternativami - bud poradny stolek, nebo me napadly takove ty derovane univerzalni konstrukce na regaly ale to by nevypadalo pekne a komplety s cenami pres 11 tisic jsou sice pekne, ale drahe. No a jeste na zem resp. desku na koberec a na ni akvarko - to je taky reseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:24 Flash
já bych se toho nebál, pro zkoušku aby měl člověk klidný spaní, si na tu skříňku vylezte dva a uvidíte
Ale obaja za chvíľu zleziete a tých 100 kg tam bude nejakú dobu. Tá váha by Vám mohla po čase vytláčať bočé steny von (do vnútra asi nie ak tam budú police), čo by ešte nemuselo byť deštruktíve, ale určite neestetické. Ja by som to tam bez určitých úprav nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 16:03 vencisimo
já bych se toho nebál, pro zkoušku aby měl člověk klidný spaní, si na tu skříňku vylezte dva a uvidíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 15:55 Žena Wampi [54]
Osobně bych ho na tuto skříňku vážně nepostavila. Jednou jsem zkoušela postavit akva asi 50 kg k přítelovi na skříňku , kde má oblečení, řval už předem, ale když pak zjistil, že mu nejdou otvírat šuplíky víc jak na 2 cm, ( akvárko nepřesahovalo rohy skříňky) a tou škvírou nahmatal navlhlé ponožky (občas při manipulaci něco prostě ukápne), pokorně jsem akvárium stěhovala jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 15:46 Filip – Unese tahle skrinka 100 kg akvárium?
Hodlam sve zelve poridit akvarium presne o rozmerech skrinky 80x40x40 - vaha 18 kg + zpulky voda 60 l(kg) + nejake vybaveni = priblizne 100 kg a chtel bych to umistit na tuhle skrinku...http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/94903307 . Jako podklad bych dal asi jeste narezanou desku z masivu.
Ale spis by me zajimalo jestli to unese skrinka jako takova vezmeme li v potaz ty 4 pidinohy, vahu skrinky jen 37.5 kg a to, ze ma jen bocnice a to asi taky z drevotrisky jako cely zbytek komody. Mate nekdo podobne zkusenosti s umistovatovanim? Uvitam jakoukoliv radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [47] 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2301