Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 08:24 Žena petulka [11]
Proste do toho dliubnes prstem a cele se to kyve!
To jako muze kvuli stare podlaze prasknout? Deti maji zakazano skakat jinak se tady trepe uplne vsechno.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 08:22 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 07:31 R Muž ctibum [6921] Re: petulka
To podle textu těžko radit. Ty vidíš, co se jak hýbe, jestli desky stojanu vůči sobě, nebo stojan i s akvárkem.
Když jen stojíš u akvárka, dá se s tím vším rukou pohnout?
Každopádně bych řekl, že to není moc dobře. Jestli se hýbe podlaha, může se časem rozviklat a rozpadnout pod zátěží stolek. Na pohyb tonurčitě nebude stavěné... Jak je akvárko velké?
Dej alespoň celkovou fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 07:13 Žena petulka [11]
Ahoj zalozila jsem sve akvarium vse zatim v pohode ale cele se to kyve, houpe, vikla jak mlecny zub v puse ditete. Prosiim vas , co to je? Mam obycejnou akvarijni policku ve stejne velikosti jako akva a myslim, ze se na montazi neda nic pokazit?
Ziju v dome asi 200 starem kde je stara podlaha a nesmi se tu behat jinak se vsechno trepe. Je to tim?
Celou noc se mi zdalo ze se akva rozhoupalo a spadlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 16:31 bibinko007 Re: pH5
Koukni na video v mé prezentaci. Vše (vč. krytu) jsem vyrobil sám, cena bez osvětlení do 4000 :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 22:19 pH5 Re: Xlienka
a jake jsou ceny? kolik by mela stat skrinka pod 250L akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 22:19 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: pH5
Já mám z Hachy-art, s.r.o., výsledek nad mé očekávání provedení perfektní, cenový limit splnili i když jsem měla docela hodně požadavků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 22:13 pH5
kdo vyrabi v praze skrinky pod akvarium na miru? nejakou rozumnou kvalitu za slusnou cenu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2017 10:06 Muž Fuchs [169] Re: UndeR
Hranu lepším chemoprénem a naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 23:48 Muž kus [200] - RostlinyRe: UndeR
mě se osvědčilo toto lepidlo, ale já ho používám dost často, proto mě cena nevadí a navíc kupuji ve velkoobchodu. www.lepidla-eshop.cz/… Ale bacha dost pění, tak nějaký papír pod lepenou stojku. Už to nedostaneš z koberce. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 22:23 Muž UndeR [80] – Odlepená hrana
Fotka k příspěvku Odlepila se mi na skříňce pod akva plastová hrana viz. obrázek. Má někdo tip na lepidlo kterým by to šlo spolehlivě přilepit? Nerad bych se vydával cestou pokus omyl X-) Díky za jakékoliv postřehy ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:40 Snejk Re: Jarry
ahoj, děkuji za odpovědi. Tak snad to bude ok. Moc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:36 Muž Jarry [1437] Re: snejk
Nemusíš se bát, mám taky 10cm přesahy z 18mm lamina a na tom 540l. Sice jenom po stranách, ale těch 5cm na šířku nemůže nic udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 19:12 R Muž ctibum [6921] Re: snejk
Nebál bych se toho. Vygoogli si, jak vypadají značkové skříňky z lamina... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 19:05 snejk – Akvárium přesahuje skříňku
Ahoj, měl bych dotaz. Mám jeklový stojan obdélníkového tvaru 110cm délka, 40cm šířka. Chtěl bych na něj dát akvárium 130cm délka, 50 šířka. Mohu na tento stojan akvárium postavit? Dám na rám lamino desku 18mm v rozměrech akvária. Přesah bude na délce na každé straně 10cm a na šířce na každé straně 5cm. Může to takhle být? Stojan váhu akvária unese v tom není problém, jen mě zajímají zda bude nějaký problém s těmi přesahy, nebo to bude v pořádku a nemůsím se bát. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 22:35 Muž Driv3r [236] Re: petulinakk
No ja bych tu sparovku nebral silna je dost ale je to lepene a pokud se dostane voda pod akva a bude tam stát tak může prasknout ve slepu.to ta prac.deska je lepší povrchová úprava desky nepropusti vodu do drevotrisky.
Navíc ji v obi seženete za polovic a min z odrezku, ahoj
3cm bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 19:23 Žena petulinakk [2016]
Moc děkuju za všechny příspěvky!

A troufnu si přece jen ještě požádat o názory na tu spárovku - stačila by nebo je to málo?

Co jsem koukala tak jsou k dispozici buď spárovky v tloušťce 1,8cm z tvrdšího dřeva - hevea, akácie, buk... nebo v tloušťce 2,8cm, ale ta jen smrková, tedy z měkkého dřeva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 16:19 Muž Surdo [35]
stačí aj obyčajná HPL hrana cz.kronospan-express.com/…
treba ju len poctivo nalepiť chemoprenom a zvládnete to aj sami doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 13:41 Muž Yirka [9126] Re: petulinakk
Odkaz je jedna z možností, myslím, že bude těsnit dobře, při přejetí dotykové hrany silikonem to těsnit musí.
Další hrany jsou ABS www.hranipex.cz/… které se používají na pracovní desky kuchyní a jsou lepeny lepidlem, které je voděodolné.
Když si to necháš udělat, odborníci určitě budou vědět o co se jedná.
A ze zkušeností, pracovní desky kuchyní přicházejí do styku s vlhkostí a vodou daleko častěji, než deska po akváriem. Zvláště, je-li člověk trošku pozorný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 10:18 Muž doubler [80] Re: petulinakk
já mám pod akvárkem taky zbytek desky z kuchyňské linky - nechal jsem si ji zaříznout na požadované rozměry a hrany jsem několikrát natřel fermeží. Mám to tak už skoro tři roky a bez nejmenších problémů. Někomu by ale mohl vadit "přírodní" vzhled (je to v podstatě "nalakovaná dřevotříska")
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 09:19 Žena petulinakk [2016] Re: Yirka
Yirko, díky, ale popravdě vůbec netuším o čem je řeč coze stydim
Doted jsem měla za to,že exiszují jen jedny hrany...
A ty plastové nebo narážené mi taky můžou "spáchat" v Obi a spol?

Edit: Tím je myšleno asi toto? www.naseinfo.cz/…
Tam ale pod ně taky zateče, určitě netěsní 100% ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 08:59 Muž Yirka [9126] Re: petulinakk
Na pracovní desku rozhodně ne běžné zažehlované hrany, ale plastové nebo narážené. Ty vydrží hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2017 08:43 Žena petulinakk [2016]
Tak už mám tu konstrukci od šicího stroje. Desku má, ale bude potřebovat vyměnit, je dost jetá.
Buď tam tedy dám pracovní desku na kuch. linku jak doporučujete,jen se trochu se bojím aby se ty hrany i když zalepené časem nezačaly vlhkostí kroutit, přece jen z akva při výměnách vody semtam něco ukápne...

Anebo spárovku, to je sice dřevo, ale zas tenčí... co myslíte, unesla by to i ta spárovka?

Akva cca 140-150kg se vším všudy, všechny rohy akvárka budou podepřeny zespod i konstrukcí, nejen deskou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 09:54 Muž Jarry [1437] Re: FrantisekP
:-) zajímavé řešení, no jedině dát sundavací desku dopředu, tím by se technika skryla, ovšem i ten šicí stroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 16:49 Muž FrantisekP [54] Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já to mám takhle - viz foto.

Akva je teda míň hluboký, takže má jen 72l. Deska je lamino 18mm a uprostřed je nějaký profil jako výztuha. Bez toho bych k tomu byl asi trochu skeptický...
Stojan není pod akva přesně na středu, aby se mi vešel mezi stojan a skříň filtr. (akva je na délku přes celou desku, dokonce na pána bez podložky - já to tak zdědil a při zakládání na ni zapomněl :) ) Každopádně takhle tam to akva stojí už cca 15 let...
Celý to má jednu zásadní nevýhodu - techniku nemáš kam schovat (viz foto 2). V případě vnějšího filtru a CO2 je těch věcí už docela dost (a to teď ještě přibude reaktor místo atomizéru)... :-)

Jinak je ten podstavec stabilní a není se absolutně čeho bát... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 14:47 Muž Jarry [1437] Re: petulinakk
No kdyby styčné body byly dále od sebe, než je šířka akvária - takže akvárium by leželo jenom na té desce někde mezi, pak bych asi raději dal tu kuchyňskou. Pokud bude akvárium stejně dlouhé, nebo širší, pak je to asi jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 14:19 Žena petulinakk [2016]
Já ten stolek zatím neměl možnost změřit (musím ho nejdřív vydolovat), ale byl vcelku velký, a tak nevím jestli moje 80cm akvárko by leželo na obou stranách na styčných bodech desky s konstrukcí pod ní - nebo jak to vysvětlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2017 11:29 Muž Jarry [1437] Re: petulinakk
V pohodě by stačilo 18mm lamino, kuchyňská deska samozřejmě také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2017 10:08 Žena petulinakk [2016]
Právě vymýšlím co pod akvárium, a moc se mi zalíbil ten nápad se stolkem ze starého šicího stroje jak je zmíněno o něco níž.

Myslím že bych jeden starší mohla získat, ale pokud si dobře pamatuju, tak nahoře nemá žádnou desku ani výztuž.

Myslíte že by pod akvárko (126l) stačilo dát třeba jen třeba pracovní kuchyňskou desku? Nemám zkušenosti s tím, jak moc se prohýbá...
Nebo třeba spárovku z Bau, Obi...?




Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2017 21:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ctibum
Jenom fyi... Nakonec jsem si v Bauhausu nechal napílit 18mm lamino a regál jsem si zmontoval sám. Stálo mě to necelých 800Kč za 90x60x50.

Dík všem za rady. palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 13:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
DavFM napsal: No ono to ukotvení asi by taky řešilo tu možnost sesunutí. To je jediné, čeho se bojím, ta police se mi zdá relativně pevná ve svislém směru, ale šikmo to je slabší. Ale pod akva 25l bych snad neměl obavu vůbec o nic.
Přesně to vyhnutí jsem měl na mysli. ve svislém směru to je v pohodě potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2017 13:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
No ono to ukotvení asi by taky řešilo tu možnost sesunutí. To je jediné, čeho se bojím, ta police se mi zdá relativně pevná ve svislém směru, ale šikmo to je slabší. Ale pod akva 25l bych snad neměl obavu vůbec o nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 13:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
Já jsem to ukotvení nedoporučoval ani tak kvůli tomu, že by se skříňka zbortila pod akvárkem, ale může se stát, že někdo o ni zavadí a může se to poroučet i s nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 13:39 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
Mám na takových policích akvárko 72l, na další mám 160l a v polici cca 25l jako filtr a na podobné,ale jakoby dvojité, mám akvárko 250l. Jediné úpravy, které jsem udělal je vzadu vyztužení plocháčema do kříže, aby se to nesesunulo do strany. Pod tou 250kou mám v policích knihy, naležato a poměrně natěsno. Jen tak pro sichr, nic se nepohlo a na těch knihách to neleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2017 13:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: iceman
Já bych to radši ukotvil, i kdybych si měl nechat udělat prodloužená elka z plochého železa. Možná by se něco hotového našlo v supermarketech jako je OBI, Baumaxx, Hornbach. Případně koupit plocháč a doma ohnout ve svěráku. Sichr je sichr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 09:15 iceman Re: UndeR
Super, asi to risknu, že to malý (25l) akvárko to zvládne i bez kotvení ke zdi, protože mi to plynové trubky vedený při zdi neumožní ukotvit... případně to zkusím zajistit nějak jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 08:44 Muž UndeR [80] Re: Magic
Skříňku jsem nijak neupravoval. Jen jsem ji rozbalil a smontoval dle návodu :) Jinak přišroubovaná ke zdi samozřejmě je a to těmi úhelníky, které jsou dodávány přímo v balení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 07:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: UndeR
Ukotvené v stene, predpokladám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 07:35 iceman Re: UndeR
Díky za reakce, a to tam máš 126l akvárium bez úprav jakýkoliv tý skřínky jo? Mě právě vyděsilo, že na stránkách IKEy píšou nosnost 20 kg a police 13 kg, ale kdoví, jak to myslí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 07:17 Muž UndeR [80] Re: iceman
Já mám na této skříňce postavené akvárium o objemu 126 litrů, takže neměj strach, že by to nenuneslo to tvé. Jen si raději prohlídej, aby byla otočená tak jak je na tom obrázku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 05:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: iceman
Len ju neotoč - stáť má tak, ako je na tej fotke, vrchný diel leží na bočných (nie medzi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 01:06 Muž Surdo [35]
kludne to na to postav v pohode to unesie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 23:25 iceman – Skříňka - nosnost
Zdravím, prosím Vás, nemáte někdo zkušenost, jestli unese tato policová skříň ( www.ikea.com/… ) akvárium? Uvažujeme o 25l, tedy cca 35 kg... Nebo byste se toho báli? Děkuji za odpovědi. JŠ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2017 21:43 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: ctibum
Tak jo hoši, přesvědčili jste mě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2017 19:13 Muž Jarry [1437] Re: hellmut
Používám jenom aku šroubovák a takovej plastovej přípravek na vrtání děr pro dřevěné kolíky, kterými desky spojuji - vše dělám doma na koleni:-). Desky si necháš nařezat, ohranit a jenom to smontuješ. Když si koupíš např. Blum panty, tak přidělání a vyladění dvířek je úplná hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2017 19:06 R Muž ctibum [6921] Re: hellmut
V Bauhazu mi nařezali a ohranili desky přesně na míru, včetně vyvrtaných děr na panty. Na sestavení ti vrtačka a šukalka stačí, k tomu pár vinklů a šroubů. Je to lehčí, než se zdá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 18:27 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Jarry
Jenže já se dřevem moc nekamarádim, kromě vrtačky a pilky šukalky nemám žádné nářadí.A doma na koleni to jde blbě.
Dokážu si představit si nechat v Hornbachu nařezat desky a " stlouct" krabici.
Ale ty dvířka už budou nad mé síly...
Dost jsem se trápil když jsem montoval IKEA kuchyň. A to tam je vše předvrtané a připravené. Proto jsem si myslel že nějaká IKEA skříň by se dala nějak dovystužit.
Zaujal mě totiž zde nedávno návod na úpravu stěny z IKEA . Jenže tam se vešlo jen cca 200
L a to mi za to nestojí . Chci větší...
No nic,promyslim to na nějakou korporací s někým na dřevo Šikovným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 14:39 Muž Jarry [1437] Re: hellmut
Šel bych do 160x50x50, tj. 400l, určitě udělej maximální, co se vejde. Dělám si pod akvária skříňky sám, na 400l bych asi ani nedělal rám. Pevná záda, 2 desky uvnitř jako výztuhy a rozdělení prostoru a musí to udržet. Šuplíky jsou těžsí, ale dvířka přiděláš v pohodě, na tom nic není. Na akvárium o půdorysu 130x50 mě vyšla skříňka na 2400, foto zde: rybicky.net/fotogalerie.php… Ale ani od truhláře to nebude za 20000. IKEA řešení nevím, jestli by se na tuhle váhu našlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 21:48 Muž hellmut [144] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Omlouvám se ale nějak mě těch 184 stran odrazuje to vše pročíst.( Po 10 toho mám plný brejle)
Chtěl bych svojí 180 nahradit zhruba 300
A nevím na co to postavit.
Proto se ptám, nevíte někdo jestli existuje nějaký IKEA řešení? Samozřejmě s úpravou a výstuhou. Nebráním se nějakým úpravám jako zadní deska místo toho papíru co dávají atd.
Měl bych představu akvária zhruba 140x50x45-50 Ani 160 cm délky bych se nebránil ale to je max co se vejde.
Momentálně mám 117x40x40 a stojí na skříňce kterou jsme dostali z bývalého bytu.viz foto.
Trochu se zkroutila ale 10 let drží.Je to nějaká bývalá HI-FI skříňka původně jsem na tom měl 100x40x40 a když začalo téct,tak jsem nechal slepit přesně na tu skříň 117.
Žena mi vyčítá že máme doma pořád tu starou hrůzu. Tak bych to chtěl vyměnit i s akváriem ( což ona ještě neví :) )
Základní požadavek je " hodně úložného prostoru" Nedávno jsem do ložnice montoval komody IKEA MALM ,to by se líbilo ale je mi jasné že 400 a víc kg to nevydrží... :-|
Když jsem ženě ukazoval sety od Juvel a podobně,tak řekla že je to hrůza,ty skříňky.
Už dlouho o tom přemýšlím a pořád mě nic nenapadá. Pro ženu je prioritou úložný prostor, samovyroba moc nepřichází v úvahu ( svařit rám bych dokázal ale napasovat na to dřevo a hlavně nějaké dveře nebo šuplíky je nad mé síly) Dát 20 OOO.- truhláři se mi také nechce. Protože akvárko taky něco bude stát :-D
Sleduji Bazoš,Letgo atd ale sále nic ideálního jsem nenašel...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 12:38 Muž Yirka [9126] Re: Miraell
Fotit nebudu, neb nepoužívám jako stolky pod akvárium. Jeden Singer mám jako dekoraci včetně staré mašinky, druhý Pfaff mám s mramorovou deskou na dvoře jako odkládací - oba jsou kolem 100 let staré s kovovou kostrou. Třetí je celodřevěný Universal jako stolek na květiny na odpočivadle mezipatra, opět včetně mašinky a sklopený a zakrytý deskou, jaká ti schází. Je asi tak ze 40. let minulého století.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=451