Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2024 12:40 Muž Pavlik [10] Re: Starka
Techniku určitě koupit novou, je tam záruka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2024 12:33 Žena Starka [234] Re: Pavlik
U akvárka nebo skříňky při osobním převzetí to jde. Ale bacha na bazarovou techniku. Můžou v ní být skryté vady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2024 10:45 Muž Pavlik [10] Re: hbboy
Já koupil set Eheim 180 na inzerát, akva bylo používáno 4 měsíce. V obchodu cena cca 9000 Kč, já koupil za 3000 Kč. Zkus kouknout na inzerci, dá se tak ušetřit pár peněz ;-) a skříňku určitě seženeš taky na netu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2024 18:17 Muž hbboy [8] Re: Pavlik
Ahoj díky za tabulku. Před chvílí jsem konzultoval se svým kámošem truhlářem a říkal mi, že stolky pod akvária dělá docela často. Skříňku s jednou vrchní deskou dodávané v setech výrobci nabízí z důvodu co nejnižší ceny. Většina truhláří, proto skříňku na zakázku naddimenzuje (původní zatížení 270 kg) minimálně cca 500 - 600 kg, spíš víc. Cena bude ale místo 4000 Kč v setu o cca 3000 Kč vyšší. Materiál, barva - dle dohody. Skříňka bude mít plná záda, ale je tam víc otvorů kvůli vibracím a různé průlezy na hadice a kabely. Takže o víkendu objednám akva Volga 180 se světlem, vnější filtr Ultramax 1000, nějaké dárky co k tomu dávají a stolek si nejspíš nechám udělat u kámoše truhláře. Většinou prý dělá skřínky jako set - pokračuje i nad akvárkem a má to i boky, lidé prý chtějí mít vidět jen čelní stěnu. Já chci zachovat původní design, akvárko otevřené ze tří stran, jen prostě skříňku pod akvárkem bytelnou. Pod akvárko pak nějakou desku, polystyrén apod.
Pořád mě hlodá jako tady více lidí radí, zvlášť akvárko, zvlášť stolek, zvlášt víko a světla. Jenže když koupím Volgu 180 za 8500, kde je i světlo za 5500 Kč, plus hliníkové víko v barvě. Bílý rámeček pod akváriem. Filtr za zvýhodněnou cenu, plus původní setový filtr - rezerva. Tak se mi prostě to akva po dílech nemůže vyplatit . Samotné světlo a designové víko akvária v barvě prostě stojí asi nejvíc -(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2024 16:26 Muž Pavlik [10] Re: hbboy
Fotka k příspěvku Posílám orientační váhu akvária po kompletaci aby jsi měl představu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2024 13:52 Muž Lojza007 [1195] Re: hbboy
Všichni to tak mají a se skříňkama problém není. Toho bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2024 13:34 Muž hbboy [8] – Dotaz únosnost setové skříňky
Narazil jsem na toto vlákno, proto se zeptám tady.

Stojím před koupí setu Aquatlantis VOLGA 180 a řeším poslední věc - únosnost setových skříněk. Skříňka u tohoto setu se uvádí se zatížením 270 kg, to není moc rezerva, když samotné akva bude vážit možná 200 či víc kg. Skříńka má nahoře snad jen jednu desku. Volné záda i předek. Řeším zda nevzít jen akvarko a skříňku z dvojitým vrškem - dvě slepené desky k sobě si nechat udělat od truhláře. Nebo stačí vzít tuto setovou skříňku - vrchní deska jen jedna. Díky za odpověd od majitelů setových skříněk. Juwel, Aquatlantis apod. asi to bude vše podobné. Z tohoto vlákna jsem pročetl 3 stránky, jdu si to pročíst ještě víc. Pokud někdo má tento set, zřejmě není součástí deska na vyrovnání nerovností pod akvárium - dokupovali jste něco ? Foto rozložené skřínky zde - www.rostlinna-akvaria.cz/…
Díky za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2022 08:38 R Muž afc1886 [14681] Re: Arjoen
Za mě bych na stolek položil desku o potřebném rozměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2022 08:35 Arjoen – Dotaz
Může být problém, že je stolek akvaria o 3cm užší než samotné akvárium nebo je to v pohodě? (37/40) Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 14:38 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: klatzo
To je úplně v pohodě. Toho bych se vůbec nebál.
A jak píše kolega, ručník pryč a buď pěnovou podložku nebo 1cm polystyren. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2022 14:09 Muž Yirka [9123] Re: klatzo
Těch pár kilo navíc udrží, ale před tím bych to trochu zkulturnil.
(Místo toho ručníku fak existují lepší podložky a i věci v šuplících se dají srovnat) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 14:05 klatzo Re: Martin Horák
Fotka k příspěvku Tohle je ona. Zjistila jsem, že pod posledním šuplikem je dokonce deska přes celou šířku komody, sice opět jen přikolíčkovana, ale trochu mě to překvapilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 12:37 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: klatzo
Bez fotky se radí blbě, ale pokud je z masivu, bez problémů na tom může stát 200 litrů.
Pro klid ve vaší duši můžete zpevnit záda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 12:30 klatzo – Stojan pro >65l
Zdravím,
mám doma komodu z masivu o rozměrech 80x40x80, s horní deskou cca 2cm širokou a s bočními deskami 1,8 cm širokými. Záda jsou ze sololitu, mezi šuplíky není žádná příčka, jen hranoly spojené kolíčky.Komoda už je teď plná a často manipuluji se šuplíky, takže musím počítat s častými otřesy. Na komodě teď stojí akvarko 70x35x35, ve kterém je nalito necelých 50 l. Ráda bych do něj ale takových 15 l možná i více přilila. V akváriu nebude ze specifických důvodů substrát, takže bude trošku lehčí. Mám nějak zpevnit záda? Nebo postačí hodit na horní desku ještě jednu dřevěnnou desku, popř. přidat nějaký polystyrén?
Děkuju :-) pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2021 09:50 VioletBlack Re: kus
To je sice pěkná myšlenka, a věřím, že to tak i v praxi chodí. Nicméně pro mě by bylo přijatelnější, kdyby na rovinu řekli, že malé zakázky nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 15:53 Muž kus [200] - Rostliny
Takovýhle ceny se říkají, když to nechcete dělat a přijde žádost o cenu emailem. Aniž by se dotyčnej optávajíci obtěžoval osobně. Když na to zakazník kejvne, tak aspoň máte práci adekvátně zaplacenou. By nebyl problém to svařit a dát ješte do zinku. Navíc to obložit dřevem. Ale takovýhle štěky provoz haly a režii nezaplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 15:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: VioletBlack
Chlapi mají pravdu. Nechat nařezat lamino třeba v Hornbachu a šikovné ruce to doma v pohodě zvládnou. 19 tisíc coze Asi jekly z Titanu... Pryč jsou ty časy kdy Franta v garáži svařil za flašku nebo krabičku cigaret... Bohužel. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2021 13:55 Muž Jarry [1437] Re: VioletBlack
Ono by to určitě šlo i z toho masivu, ale pokud to má zapadat do vzhledu ostatního nábytku, tak tomu rozumím:-) Možná bych rovnou zkusil osovit nějakého truhláře, jestli by si nebyl schopen za rozumné peníze jeklový podstavec pod desku zajistit v rámci dodávky skříňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 13:10 VioletBlack Re: Shimi
Hledala jsem, co se pod akvária nabízí za stolky a nenašla sem nic, co by pro nás vypadalo dobře. Z lamina doma nemáme vůbec nic, nelíbí se nám, a tudíž nechceme jít ani do takového řešení. Všechno máme z masivu nebo kovu. Ve stejné místnosti jako bude akvárium už máme podnože pod pracovní stoly z jeklů s dubovou deskou. Bohužel už původní svářeč nefunguje, tudíž hledám někoho jiného ochotného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 12:56 Muž Shimi [682] Re: VioletBlack
Souhlas s Jarrym, dělat takhle malý stolek z jeklu je nesmysl a k těm 19 tisícům se raději ani vyjadřovat nebudu, protože to už hraničí s podvodem. Klasický komerční dřevěný stolek této velikosti stojí +/- 1200,-
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 12:39 Muž Jarry [1437] Re: VioletBlack
19 tis. za jekly je opravdu nesmysl, ale jestli akvárium nebude metr vysoké, tak je zbytečné dělat stolek z jeklů, na uvedený rozměr bohatě stačí i obyčejné 19mm lamino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2021 11:34 VioletBlack – Kovová konstrukce
Zdravím,
Do nového bytu bychom rádi pořídili pod akvárium pěkný menší stolek.
Líbila by se nám klasická jeklová konstrukce, ale narazili jsme na problém kde sehnat někoho, kdo by ji svařil.
Oslovovali jsme svářeče na internetu, ale cena 19 tisíc za svaření jeklů mi přijde na hlavu.
Nenašel by se zde někdo z Prahy a okolí, kdo by byl ochotný za rozumný peníz svařit menší konstrukci? Broušení, barvu atd už bychom případně zvládli sami, nemáme pouze svářečku.
Byl by to menší stolek 70x40x60 s policí.
Předem díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 06:14 R Muž ctibum [6895] Re: Dehavi
No to podle mě záleží na tom, jak je to konstrukčně řešené. Pokud je to konstrukce svařená z jeklů a obložená deskami, tak bych se toho nebál. Ale můžou to být dřevěné trámky, z fotky těžko soudit. Určitě bych si zjistil víc informací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 01:11 Dehavi Re: ctibum
Více fotek nemám bohužel. Jsou to fotky, které nám poslali lidé, kteří toto prodávají. My právě uvažujeme o koupi, ale váhám spíše nad tím, zda nějak vadí ta šířka - o 20 cm šírší, než naše akvárium. Četla jsem, že by měla být skříňka stejně široká jako akva. Tak si moc nevím rady. hmm
Zkusím je požádat o fotku té horní desky zevnitř. Ráno případně dodám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 23:22 R Muž ctibum [6895] Re: Dehavi
To šedý vevnitř v rozích je co? Jekl? Můžeš vyfotit horní desku zevnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2021 12:48 Dehavi – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pořídili jsme si z druhé ruky akvárium o rozměrech 157x30 a pán nám k němu prodal obyč komodu z Aska (dřevotříska), která se již na první pohled jeví jako docela dost nestabilní (ač na ni nějak dobu stálo a zatím vydržela), máme dvě malé děti a tak mám strach, aby to na ně nespadlo a ještě jsme pak nevytopili sousedy. Našli jsme jinou komodu, masivní, ale rozměry jsou trochu jiné. Mohlo by to vadit? Její rozměry jsou 160x50, je tedy maličko širší, neuškodí to nějak stabilitě? Přikládám foto té, kterou bychom chtěli pořídit. Díky moc předem za radu. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2021 18:52 Muž vlka [3444] Re: Chmur
Pokud si necháš skříňku udělat ,,na míru,, tak si nejdříve zjisti rozměry např. filtru, který budeš mít, Céóčka - flašky a jiného ,,příslušenství,, a pomůcek (kýble, hadice, hadičky, odkalovač, porodničky, krmení, nůžky, pinzety a spoustu jiných serepatiček) a nech si to udělat doslova na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2021 18:42 Muž Lojza007 [1195] Re: Chmur
Spočítej si přibližnou hmotnost akvária + vody uvnitř a řekni truhlářovi, ať to ještě naddimenzuje. Sám bude vědět, co bude nejlepší materiál, ale pravděpodobně to prostě bude dřevotříska kvůli ceně i hmotnosti.
Mysli pak na otvory, moje doporučení je udělat jednu díru na hadice a druhou na elektriku. Dost to usnadní manipulaci, až v té skříňce bude plno. Druhé doporučení je šuplík jako má Diversa Solid, je to super místo na krmivo, chemii, testy, atd. Pro představu: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ještě se s ním domluv na olemování, který bude cca 5cm nad úroveň desky, ale je potřeba je instalovat až po usazení akvária, jinak ho nejspíš ulomíš. Je to hezky vidět na obrázku té Diversy. Diversa to má normálně z plastu a zasadí se do drážky v dřevotřísce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2021 18:21 Chmur Díky
Děkuji všem za radu. Opravdu uvažuji o tom, že si ji nechám vyrobit od truhláře. Co je vhodný materiál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2021 13:11 Muž Lojza007 [1195] Re: Brodys
Budiž to poučení pro další, kdo si raději nenechají vyrobit skříňku od truhláře a zvolí Diversu. Ta jedna díra opravdu nestačí. Kdybych to tušil, tak tam tu díru taky vyvrtám, bohužel teď se skříní už nehnu a nechci projet vykružovákem až do sádrošové zdi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2021 11:02 Brodys Re: Lojza007
Co se týká otvorů, já se s tím nechtěl zlobit a větší otvor si vyřízl do nové skříně od Diversy. Prostě to tak muselo být :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 22:36 Muž Lojza007 [1195] Re: Chmur
Akvaristiky taky nabízí skříně na míru, cena není o tolik vyšší, než je u těch kupovaných. Za mě je to mnohem lepší cesta, určitě bych doporučil něco se šuplíkem. Místním se moc nelíbí skříň od Juwellu, že jí chybí záda, když jsem protáhl tou mikrodírkou u Diversy dvě hadice 16/22, tak už se tam dostává pěkně blbě cokoliv dalšího, takže i v tomto bodě vede Juwell. Sice nemá takovou oporu vzadu, ale stejně tak nemá žádná skříň oporu vpředu a přesto všechny drží. Pokud si necháš skříň udělat, mysli na dostatečně velký otvory, ať pak nelituješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 11:10 Muž vlka [3444] Re: Chmur
Nevím, co vyjde levněji a co se ti bude víc líbit, koupit :
www.zbozi.cz/…
nebo nechat vyrobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 11:09 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Chmur
Neviem aky mate rozpocet ale pokial si to date vyrobit podla vlastneho gusta nebudete lutovat. Doborucujem zdvojit tie laminodosky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 08:36 Chmur – Skříň pod akvárium
Ahoj akvaristi, pročítal jsem si zdejší diskuzi o skříňkách, ale moc moudrý z nejsem. Chtěl bych si po mnoha letech pořídit akvárium zhruba rozměrů 100x40x40 a přemýšlím o skříňce. Máte s nějakou značkou opravdu dobré zkušenosti, nebo je lepší (byť asi dražší) nechat si ji vyrobit u truhláře? Jsem z LBC kraje, tak možná budete mít někdo zkušenosti s nějakou místní firmou. Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 15:47 Brodys Re: Lojza007
Také mám Diversu 100x40 a až na ten návod a délku čekání na dodání si nemůžu stěžovat. Vypadá bytelně a i se nám líbí......zkusil bych určitě reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2021 14:34 Muž Shimi [682] Re: Lojza007
Tak to já mám přesně opačnou zkušenost, konkrétně se skříňkou Diversa Solid 150x50x75. A můžu s klidným svědomím konstatovat, že velikostně odpovídající skříňka od Juwelu ji nesahá ani po "nožičky". Zvlášť, když skříňkám od Juwelu chybí 2/3 zad. Je to fakt "super" pocit, když člověk otevře obě boční dvířka skříňky, na které stojí 450 litrová vana a místo, aby koukal na pevná záda, tak čumí do zdi. Viz foto: www.juwelakvarium.cz/… Třetí obrázek v galerii zleva. Nikdy bych si takovou fušeřinu nekoupil!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 13:56 Muž Lojza007 [1195] – Diversa
Rád bych vás varoval před touto značkou skříněk. Pořídil jsem v rozměru 100x50x50, má špatně předvrtaný díry, takže jedna stěna je prostě křivo. Navíc díky tomu nejde správně seřídit jedno dvířko. Čelo šuplíku je pouze lepený. Manuál je taky srandovní, krok číslo 1, nasaďte nohy, krok číslo 2, našroubujte boky skříně, jenom zapomněli napsat, že díry na vruty jsou pod těma nohama. Místy je odřený lamino opravený černou barvou, naštěstí to není na viditelných místech.
Oproti skříňce od Juwellu je to fakt provar.
Radši si připlaťte a nechte si udělat skříňku na míru, ušetříte si nervy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 13:35 R Muž ctibum [6895] Re: Mirka
Pokud koukám na správný vnitřek skříňky, tak když nedáš akvárko doprostřed, ale posuneš ho až k zadní hraně skříňky, aby bylo podepřené zadní svislou stěnou, tak bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 12:42 Muž PT [89] Re: Mirka
No nikdo ti záruku nedá, ale chápu správně, že chceš dát menší akvárium na skříňku přímo od výrobce určenou pro větší akvárium?

Nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 22:34 Mirka – Juwel skrinka SBX Lido 120 na akvárium Primo 70
Zdravím. Chcem sa spýtať, či je vhodné dať akvárium Primo 70 (61x31x44) na skrinku určenu pre Lido 120 (62x41x58). Bude sa prehýbať? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:30 Muž Yirka [9123] Re: vlka
Ano, kompresibilní podložka pouze vyrovnává nerovnosti, v případě minimálního průhybu je tedy na krají zmáčknuta více, uprostřed méně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:13 Muž vlka [3444] ...podložka...
Jako podložka pod AQ slouží např. filc, měkká guma, polystyren, polyetylen, silnější látka a kdoví co ještě a podložka rozhodně nemá nic společného s průhybem skříňky, protože pouze vyrovnává nerovnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 12:52 RumbleFish Re: vaclav
Jj a vyřešeno potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 12:37 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RumbleFish
Nepoužil originál podložku a nic více je zajímat nemusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 11:43 RumbleFish Re: Yirka
Je to panel, drzi to dobre, no ja jsem trochu posera, myslim, ze ta podlozka proste spis vyrovnava nerovnosti a ne pruhyb, nevim...taky me zarazi jedna recenze kdy se akvaristovi prohnula skrinka Juwel o 4mm, obchodnik odpovidal a vysvetloval problem tim, ze nepouzil akvarium Juwel s plastovou podlozkou, ta prece nemuze bejt lepe odolna proti pruhybu nez podlozka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 11:27 Muž Yirka [9123] Re: RumbleFish
Průhyb do 1mm srovná podložka.
Spíš bych se zeptal jaká je to zeď? Pokud to není panel, tak mi u těch hmoždinek chybí fixace tmelem či sádrou. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 10:14 RumbleFish Re: vlka
vlka napsal: Tak to bych raději koupil origo ,,bílý dub,, skříňku pod AQ...
obrazky.seznam.cz/…

prej to funguje jen na jejich akvarka s plastovim rameckem, jinak se to prohne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 09:59 RumbleFish vyztužení konzolema
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...tak mam "hotovo" konzole jsem dal do zdi na 10mm hmozdinky a tkuste srouby s matkovou hlavou, no ma to pruhyb cca 0,5-1 mm na delce 80cm, stredovy sloupek tam dat nelze kvuli suplatum, tak nevim, mam dat mezi konzole a horni desku jeste jekly?...nebo to nechat? Akvarko je 80x35x40(v).
Mimochodem neverim, ze JUWEL SBX Rio 125 dub ma nulovej pruhyb,i kdyz tam maj ten plastovej ramecek, měřil jste to nekdo? ...diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 09:02 RumbleFish Re: voyta
...myslim, ze ten silno stennej design muze bejt jen takovej ten sandwich, tedy vice mene duty desky, na to bych radeji takovou vahu nedaval, pokud by to byla lna drevoteriska udelal bych nejaky vyztuzeni vzadu, treba plochejma vinglama

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=1