Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 06:47 R Muž ctibum [6926] Re: hunti
Mně se v Bauhauzu ptali, jestli to je včetně hrany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 00:13 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
dneska jsou moderní dávat 1mm abs hrany jak na dvířka tak na korpus.. je to i levnější varianta... všichni truhláři to dělají nejradši... je to i o dost hezčí..
z 2mm hrany se dneska už olepujou dvířka málo, snad jen pracovní desky, tuplovaný lamina (dvakrát 18mm nebo triplovaný dokonce, dělali jsme už i 4 18mm desky zalepený k sobě jako půlstěnu a tak... :-D ) a pár blbostí na podobnej způsob.. a už ani to moc neletí, většinou jsou ty tuply už olepovaný nějakýma 1,7mm nebo 1,5mm hranama a tak... :-D prostě truhláři se uzpůsobujou strojům, protože olepovačky mají problém olepovat 2-3mm hrany, často se nepodaří tak čistě je zafrézovat na rozích, rychlejc se tupí nástroje, je s tím prostě zbytečně víc práce a ještě je to dražší.. :-D
pak je ještě 0,5mm abs hrana... někdo jí dává na korpus, někdo ne.. dost často se dává jen na uzavření desek např u soklu kolem dokola a tak..
jinak nažehlovací hrana je sto let po opicích :) a měla 0,5mm
-
a ještě takovej tip na panty, na který je doživotní záruka, tzn přineseš rozbitej a vymění ti ho za novej.., nejlíp to sehnat klidně na firmě, kde by ti to olepily :)
www.harv.cz/…
www.harv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: hunti
šířka dvířek by měla bejt vždycky o 3mm na jedny dvířka.. tzn z každý strany 1,5mm protože když pak vemeš víc korpusů k sobě a když vyšteluješ dveře, měl bys mít vždycky 3mm mezírky..
takže když máš skříňku 800mm a chceš dvoje vrata tak to máš u obou vrat 400-3 = 397mm
a v tom bauhausu maj olepovačku a nářezový centrum a tak ??
tyvole tak o tom jsem neslyšel... to bejt tebou nechám udělat kusovník tzn jaký formáty nechat nařezat, jaký hrany olepit a nechat si to nařezat u truhlářů, určitě to v okolí u vás někdo dělá... nebo to dát truhlářům, který maj olepovačku a nářezový centrum...
jinak ještě by tě mohlo zajímat, že panty se vrtají 10cm střed od horní nebo spodní strany většinou... a od boku by měl být střed vrtáku 22,5mm.... vrtáš hluboko, jak je třeba podle pantu - je to tuším 13mm, já to doma vždycky nastavuju pokus omyl... a v práci to máme automaticky natavený v navrtávácím centru blum, hlavně bacha abys neprojel skrz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:36 Muž hunti [4]
To je složitý jak mlátička teda :-D

Desky si nechám dělat v Bauhausu. Tak musím zjistit jaký hrany dělají. Jestli to ale není tak, že ten rozměr, který jim dám, mi udělají i s tou hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 23:25 R Muž ctibum [6926] Re: hunti
To záleží, jaký hrany plánuješ :) Jedny jsou tenký, nažehlovací, tam stačí tuším 0,5 mm na každou hranu, anebo takový ty umělohmotný (ABS?), tam bych řekl 2 mm na každou...
No týká se to každé ohraněné desky, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 23:01 Muž hunti [4] Re: ctibum
ctibum napsal: Co jsou klasické panty?
2 mm vůlí podle mě nic nezkazíš, navíc dvojitý dvířka pořešíš štelovacíma pantama.
Znám jednoho, co jsem na to blbec nemyslel u trojitých dvířek a to už jsem nedohnal...
A nezapomeň ubrat deskám šířku, až budeš dávat hrany...
Ubrat šířku na hrany? To mě vůbec nenapadlo tone Kolik se ubírá na hrany? To se asi bude týkat jen těch dvířek ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 22:06 R Muž ctibum [6926] Re: hunti
Co jsou klasické panty?
2 mm vůlí podle mě nic nezkazíš, navíc dvojitý dvířka pořešíš štelovacíma pantama.
Znám jednoho, co jsem na to blbec nemyslel u trojitých dvířek a to už jsem nedohnal...
A nezapomeň ubrat deskám šířku, až budeš dávat hrany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 22:03 Muž HanysOV [54] Re: hunti
Možná že kecám. Už je to delší dobu, ale myslím, že se nechává 1 nebo 2 mm na každé straně oproti korpusu. Strakáč to opraví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 21:44 Muž hunti [4] – Šířka dvířek
Nevíte ještě někdo jak je to s šířkou dvířek? Pokud bude skříň široká 800mm a vepředu budou dvě dvířka na klasické panty jakou počítat šířku? Každé 400mm? Jde mi o to zda se tam nenechává nějaká vůle třeba 399mm ? Když to bude úplně přesně, tak by při zavření asi drhly o sebe ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:56 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re.....
Tak tak.. kup sadu bimetal derovek v lidlu... my s tím v práci makame skoro každej den a vydrží to jako makita nebo jiný nářadí... fakt supr věc a ta se ti doma neztratí :)
Kdyžtak na prasaka dáš dvě vedle sebe a máš větší díru :)
Zdvojení příčky je zbytečný.. místo toho bych si doma změřil vodovahou podlahu a podle toho dokoupil stelovaci nožičky nebo podle toho zakratil boky a dno dal kousek od země a pod pricku prouzek zbytku lamina.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 20:45 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: hunti
Každou chvíli to prodávaj v Lidlu v akci za pár šušňů: www.rucni-naradi.cz/… velikost si mužeš zvětšovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:36 Muž PeCh [77] – Od akej hnotnosti by ste zdvojovali dosky?
Od akej hmotnosti by ste zdvojovali dosky? Aktuálne síce nepotrebujem, ale zaujímalo by ma to pre väčšie akvárium 180×60×60 (648 l) až 200×80×60 (960 l). Osobne si myslím, že tam by som už zdvojené dal a to 4 (každých 60 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2018 17:34 Muž Jarry [1437] Re: hunti
Díry bych dělal až po tom, co vše naskládám do skříňky, taky jsem si takhle jednou připravil díru dopředu a nakonec to byla jediná, co jsem nepoužil:-) 3cm budou každopádně asi málo, 10cm možná bude stačit, lepší je asi vyříznout větší otvor přímočarkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 17:25 Muž hunti [4] Re: Jarry
Fotka k příspěvku Jarry napsal: Udělal bych záda z 18mm přes celou šířku a jenom vyříznul / vykroužil otvory pro kabely, hadice atd. Potom si myslím, že i zdvojení té středové desky by bylo zbytečné.

Jak velké by ty díry měly být a jakém místě? Nalevo bude Co2, napravo filtr. Třeba jako na obrázku? Průměr 3cm?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2018 16:29 Muž Jarry [1437] Re: hunti
Udělal bych záda z 18mm přes celou šířku a jenom vyříznul / vykroužil otvory pro kabely, hadice atd. Potom si myslím, že i zdvojení té středové desky by bylo zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 15:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hunti
Zdvojování desek je naprosto zbytečné. Pokud by ta zadní stěna aspoň na polovině výšky sahala až po kraj, tak bude zbytečná i ta čelní deska.
Hlavně použij kolíky nebo komfirmaty, vruty jsou nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 15:55 Muž hunti [4] – Unese skříň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

Budu si dělat skříň na akvárium. Vše bude z dřevotřískových desek (Bauhaus) tl. 18mm laminovaných v bílé barvě. Rozměr šířka 800mm, hloubka 400mm, výška 700mm.

Uprostřed bude střední příčka dvojitá 2x18mm. Záda nebudou po celé šířce, ale na krajích budou mezery pro kabely. V přední části bude čelo jako další podpora viz druhý obrázek. ze předu budou potom dvířka na panty, ty jsem na obrázku vynechal aby bylo vidět dovnitř. Dno bude celoplošně na zemi bez patek.

Akvárium 80x40x50 (160l), takže počítát zatížení cca 200kg.

Je to bezpečné, nebo by to chtělo ještě nějak posílit? Napadá mě ty krajní desky taky zdvojit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 14:00 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Martin7
Já bych se toho nebál.. :) dej to tam a bude:) zas tak velkou nádrž tam mít nebudeš, aby se to rozsypalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ludvik
Masiv je pevnostně v tlaku zhruba stejnej nebo lepší.. ale dřevo nemá problém v tlaku vydržet podobně, co železo.. jde spíš o to kam se ten tlak uhne.. u lamina se snadno prohne do boku.. kdežto masiv tolik ne.. :)
Na kolíky bych dlabal úplně.. to nemá smysl.. stačí vruty zespoda a zezhora.. . Koliky leda z boku do zad, pokud by se ddávaly mezi boky a příčky, jen aby to bylo víc stabilní do boku.. jinak vrut je pevnější jak kolík... pokid se správně predvrta, tak je to jak skála..
Nejni nad sroubovanej spoj, je rozebiratelnej, je snadno udelatelnej doma na koleni atd..

Pokud bys měl křivou podlahu řešil bych to spíš jinak než nozickama.. udělal bych boky až na zem dlouhý podle toho jak by bylo třeba.. to se dá změřit v poho.. a pak dno dát na zem mezi boky.. jen prostřední dno bys musel buď dát vejs a prisroubovat ho anebo ho vlepit na koliky mezi.. a nebo na vingliky, případně dřevěný hranolky a vrsek klasicky na to hodit a prisroubovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:42 Muž Martin7 [14] Re: Strakááč
Objednal jsem tohle, ale polystyren by byl asi lepší hmm
www.hornbach.de/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:28 Muž fido16 [631] Re: Alindur
Ty kolíky jsou dobrá věc ale musíš je tam předvrtat přesně a naklepnout, dříve než to stáhneš těma vrutama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 12:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Martin7
Dej pod akva 2cm polystren extrudovanej... a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 12:48 Muž Martin7 [14]
Zítra si jedu do německého Hornbachu pro skříňku viz odkaz pod akvárium EHEIM aquapro LED 126. Máte s ní někdo zkušenosti? Trochu se bojím toho nepodepřeného rohu, aby se neohnul a akvárko neprasklo.
Odkaz: www.hornbach.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 12:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Alindur
Na konfirmaty bych se vydlabal.. vrut drží stejně nebo líp.. jinak nožičky bych nedával vůbec.. dal bych to na placku deskou dolu a kdyztak vypodlozil podle potřeby.. nožičky jsou fajn, ale na akvarium moc ne, nohy mají nějakou nosnost, zvlášť stelovatelny nohy.. lepší nadělat pruhy a vypodlozit desku a nebo lehce padajici z vodovahy nechat.. ta skrinka se nezesype a hladina lehce sikmo ničemu nevadí ale nesmí to bejt extrém... :) spíš si priprav rovnou podlahu na tom místě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 12:19 Alindur
Díky za připomínky. Štelovatelné nohy jsem chtěl použít ale jejich nosnost je směšná. Nohy tam chci dávat protože to pude na starou parketovou podlahu která není moc rovná. Až to budu mít po kupě uvidím jak to bude stát na podlaze bez nohou a pak se rozhodnu. Ohledně vrutů případně konfirmátů tak předvrtávat budu tak či tak. Ty dubový kolíky bych tam mohl navrtat klidně až to bude pohromadě a sešroubovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 11:23 Muž fido16 [631] Re: ludvik
Pokud by pořešil vrták na konfirmáty tak se nemusí bát že by se konfirmát do dřeva hůře dával. Tak jako tak i ten vrut by měl předvrtat aby byl v tom masivu rovně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 11:03 Muž ludvik [1082] Re: Jarry
Ne každý má vodorovný podklad. Třeba mě to dělá na metru a půl skoro tři centimetry. Tak proto nožičky. Ale musí být štelovatelné, což je docela problém (nejenom s nosností, ale i s montáží - nemohou být pod příčkami).
Mít rovnou podlahu, tak zásadně bez nožiček. Drží se tam v té mezeře bordel, který v podstatě nejde uklidit.

A do v podstatě masivu se mu konfirmáty budou dávat trochu hůře, než vruty.

Ale podle mě netřeba se bát lamina. A když se člověk bojí, může bočnice zdvojit. A já se třeba bál, a spodní i vrchní deska je původem na kuchyňskou linku.

Moc bych se nedivil, kdyby byl masiv v tlaku pevnostně horší, než lamino. A vzhledem ke konstrukci (která musí zamezit průhybům a složení do harmoniky) to vydrží strašně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 10:51 Muž Jarry [1437] Re: Alindur
Na 350l podle mě úplně v pohodě, moc nerozumím těm nohám, nemůže to stát jenom na té spodní desce? Jinak bych také asi použil konfirmáty, nebo dubové kolíky, s těmi dělám nejraději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.11.2018 10:40 andreastopka1
Ahoj, my sme kupovali skrinku fera.sk/… odtial bereme aj krmivo. Do nášho bieleho interieru sa celkom hodi. Chcela som tu zalozit prispevok ohladom skrinky a iných webovych zdrojov kde nakupovat skrinku. Rybia rodinka sa nám rozrástla a my hladáme niečo nové, ale iné ako už máme na ozvláštnenie, na tomto webe maju len nejake dve skrinky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 09:14 Muž fido16 [631] Re: Alindur
Místo vrtutu bych zvolil spíše konfirmát. Prodávají se na něj i vrtáky. Ty nohy bych po celé hloubce nedělal. Ale to už záleží na tobě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 00:52 Alindur
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, budu stavět skříňku pod 350L akvárium, pravděpodobně Juwel Rio. Materiál je borovicová spárovka tl. 28 mm. Horní i spodní deska bude 125x55. Příčky budou rovnoměrně rozděleny s vnějším rozměrem 120 cm, hloubka příček je 50 cm. Zepředu budou jen dvířka a vzadu 2 kusy spárovky viz nákres, vrchní bude 15 cm na výšku a spodní 34 cm. Všechny spoje budou lepený a šroubovaný vrutem 6x70. Nohy budou pod každou příčkou jen ještě nevim jestli po celý hloubce skříně. Dle mého názoru to oproti skříni od Juwelu z 18tky lamina bude pevnější ,ale rád si nechám poradit než abych pak měl doma brouzdaliště.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 22:12 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: pernicek
bylo by fajn říct, co to je za výrobce a za kolik to je.. jestli nebude lepší si říct truhlářovi o skříňku podobnou, která bude mít jen tuplovanej plát a záda aspoň z tenkého lamina, ale stejně klasickej truhlář tam dá 18mm, co má zrovna zbytek z desek z kterých to vyráběl, nebo i bílou, který je většinou dost atd.. je to o domluvě..
dobrý by bylo si na takovou délku říct i o příčku uprostřed a nedávat to na nožičky, ale na tuplovaný dno, jak se dávají dvířka pod plát nehoře, stejně tak by byl roznášecí plát dole...
Dle mě celkem levná záležitost, pokud by tam byly jen klasický dvě dvířka... pokud by tam byly zásuvky, tak je to stopro dražší... vybrat si můžete z mraky dekorů, vymyslet si skříňku skoro jak budete chtít... nejlepší je si najít nějakýho soukromníka, né žádnou velkou firmu, která o tohle moc nestojí, protože je v tom u nich vidina peněz žádná a když už by to měli dělat, tak daj cenu, za kterou se jim to vyplatí, tzn každej jinej soukromej truhlář, by to udělal za polovinu né-li míň.. nebo zkus truhlářský učňáky, ta jedna skříňka je pro ně zajímavá vždycky.. :-D a i cena bude jinde, kvalita by měla bejt dobrá, tedy mi jsme na praxi hrotili kde co, aby to bylo top, odměřovali jsme jak blbci i vzdálenost šroubků, i když to bylo zbytečný a tak dál.. :-D a přitom ta cena za ten výrobek byla směšně nízká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 20:36 Muž nekdo [355] Re: pernicek
No a ještě jeden poznatek z osobních zkušeností - pokud máte vyšší chlup na koberci, sundáte ty nožičky a zatížíte to zezhora, tak pak nemusí jít otevřít dvířka skříňky - záleží na konstrukci a vzhledem k velikosti obrázku to není patrné, tak jen upozorňuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 20:01 Muž jarovo [1695] Re: pernicek
pokiaľ je vrchná doska položená na všetkých štyroch zvislých a nedáš nožičky tak to unesie - záleží ale aká a ako je namontovaná zadná doska / robí väzbu na kríž /
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 11:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pernicek
Akvárium 82litrů, takže určitě do 100kg. Pokud vyztužíš rohy a akvárium bude stejně široké jak skříňka, tak by to mělo unést. Pokud to půjde, nedával bych ty nožky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 11:22 Muž pernicek [4]
Fotka k příspěvku Výrobce udává nosnost 50kg (prý třeba televize) myslíte že by uneslo akvarium 110x25x30?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 12:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: David92
Šedesáttrojku bych tam dal v poho.. skříňka vypadá stabilně...
Jinak pokud chceš dělat novou skříňku a máš dost místa, dost bych přemýšlel třeba o 300litrech to je mnohem zajímavější velikost a v ní něco vymyslet je jednodušší, je to samozřejmě dražší, ale mnohem lepší.. otevírá se plno možností, co tam dát za ryby jak moc velký hejno, terén, druhy kytek atd.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 12:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Fantomik
S těma 16mm laminama to asi bejvalo dřív.. nebo je i dneska.. ale běžně se dneska vyrábí 16mm lamino a používá se hlavně na zásuvky s kovovýma bočnicema.. který se dávaj do kuchyní, nebo se dávaj na zásuvky klasicky slepený ze čtyř boků a dýnko z sololitu všude jindetam, kde se nedávají tak těžký věci jako v kuchyni... tam je i na to uzpusobenej výsuv na 16mm tloušťku..
Dává se to hlavně na tohle, jinak moc ne, to jsou spíš speciální věci.
jinak ikea dělá všechno tak aby to bylo co nejlevnější... takže to je vselijak tenký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 11:27 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
:) já vím existuje ještě 16mm 8mm 12mm 22mm a pak se to liší podle toho, jestli je deska odyhovana, nebo nalepenej umakart... atd kde se taky pak liší tloušťka, ale 17mm je zrovna rozměr kterej nebejva snad nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 10:27 R Muž ctibum [6926] Re: David92
Tak stabilitu bych zkoušel pred samotným pořízenín akvárka. Po nákupu, instalaci, zařízení a naplnění už bude pozdě zjišťovat, jestli to unese...
Sedni na ní se ženou a zavrťte se... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 09:35 Muž Fantomik [38] Re: David92
Do 100Kg? Asi by to problém být nemusel. Ale rozhodně bych na horní desku položil ještě jednu, aby se lépe roznesla hmotnost. ;-)
Po instalaci a naplnění zkusit stabilitu do stran. V případě horší stability by se skříňka mohla spojit s tou vedlejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 09:14 David92 Re: Fantomik
Děkuju za radu, ale do modifikace té komody se mi moc nechce, to si pak radší koupím fakt něco pořádného. Navíc jsem zatím v paneláku a 112ti litrové akva bych si tady radší neriskoval, i kdybych jen vytopil sklep XD.
Teďka bych spíš potřeboval vědět jestli na to můžu bez modifikaci dát 60x30x35 63 litrů? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 08:19 Muž Fantomik [38] Re: David92
Ta skříňka nevypadá zle. Ale pro větší akva jednoznačně úpravu 'zadku'. Nevím přesně, jak je to provedené, chtělo by to detailní foto zezadu. Ale pokud je to jako u mě, snadná práce. Nožem nariznes zadní desku do kříže, a pak vytlačis zevnitř ven. V obi, hornbachu, atd necháš uříznout přesnou desku pro vsazeni dovnitř. Zajistis sroubama (zapustna hlava) ze stran a shora -stačí na krajích a uprostřed. Potom přes podložku akva rozměrů 80x35x40, nebo 80x40x40.

Ještě bych doporučil nechat si riznout desku na horní plochu o délce 80cm. ;-)

Pro "Strakaac": Taky je lamino 16mm, které vyrábí v Polsku a dokonce na to kdysi brali dotace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 07:28 R Muž ctibum [6926] Re: Strakááč
IKEA dělá police např. z 12 mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 02:08 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: David92
17mm lamino neexistuje, leda neco postiženého... 18mm lamino, 19mm mdf deska atd je... celkem časta i 20mm dyhovana dtdeska atd... :) a td.... já bYch počkal na větší akva a pak to udělal. Co největší to jde.. každej litr dobrej... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 01:05 Muž Riccihifi [13] Re: David92
Ahoj, ja by som sa naopak nebal dat tam aqua 70x30x35, na podobnej konstrukcii som mal dlho 70x35x40 (98l) a bolo to uplne v pohode.
Ked si predstavim ze teraz na podobnej konstrukcii od Diversa s 18mm laminom mam 450l tak sa len smejem ze co to vydrzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 22:14 R Muž ctibum [6926] Re: David92
Hele já jsem posera a raděj to předimenzuju, než abych vytíral, takže si ještě počkej na názory.
Na tuhle skříňku, tak, jak je, bych nic většího prostě nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 22:05 David92 Re: ctibum
Hmmm, tak to radši riskovat nebudu. Snad do roka se možná budu stěhovat do většího, takže si radši koupím menší a pak na pořádnej podstavec/skříň velké. Jen bych potřeboval ještě poradit, kolik si můžu dovolit litrů aniž bych riskoval katastrofu :) . 63L 60x30x35 bude pořád moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 22:02 Muž Jarry [1437] Re: David92
Taky bych dal raději pevná záda, na ty rohy už je to dost velká páka, chtělo by to šrouby skrz a to nebude vypadat dobře. Jinak akvárium určitě na celou šířku komody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 21:58 R Muž ctibum [6926] Re: David92
Osobně bych na to nic většího nedával bez vyztužení zad. Tzn. vložení desek vpravo a vlevo mezi bočnice a svislou příčku.
Kováním do rohů bych to neřešil. Jde o vyztužení do stran (aby se skříňka nesložila, když se do ní drcne z boku) a to výztuhy nevyřeší, protože do 17 mm lamina dáš jen krátké vruty a ty se podle mě z lamina vylomí, když půjde do tuhýho... Ale je to jen můj názor... ;-)
A s vztužením bych určitě dodržel šířku, jak píše NHKG, tzn. aby akvo leželo stranami na bočnicích...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=301