Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:31 Muž Fuchs [169] Re: fogy51
Hmm....tak do toho bych nešel 600kg to bude mít určitě, úpravy budou složitý a proč chceš dávat poliš i pod skříňku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:25 Muž fogy51 [2] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Celé to je drevotrieska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:24 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: fogy51
Měla jsem podobnou skříňku, ale raději jsem si ji nechala předělat u stolaře, který dělá skříňky pod akvária,, tak ví, co je potřeba zpevnit, vyztužit ap. Neměla bych klid. A při té příležitosti mi ji udělal hlubší, aby sedělo akvárko na celé ploše, vypadá to líp. Podle akva kalkulačky bude mít to tvoje celkovou hmotnost 675 kg a celkové zatížení 900 kg/m2, to už je nějaká váha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fogy51
Vyfoť ji s otevřenými dveřmi a bez šuplíků. Z čeho je ta skříňka? A hlavně z čeho jsou záda skříňky? Ale já bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 21:10 Muž fogy51 [2] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nožičky zo skrinky idú preč. Pod skrinku aj pod akvárium by šiel polystyrén 5mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2016 20:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fogy51
450l akvárium na skříňku, která není stavěná na zátěž? Hmm, dobrá šílenost! To akvárium bude mít přes 500kg!
Můžeš tu dát fotky skříňky, ale šance, že pude s úpravami bezpečně použít je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 20:53 Muž Fuchs [169] Re: fogy51
Rozhodně to chce fotku a lepší popis dané skříňky, jestli má nožky, jak jsou složené stěny, jaké má záda a jestli jsou i uprostřed nejaké desky na stojáka. Já si dělal skříň na akva sám jen z dřevotřísky, je to materiál který unese hodně ale musí to být udělané z rosmyslem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 20:48 Muž fogy51 [2] - Amerika
Ahojte. Kúpil som dnes akvárium s rozmerom 150x50x60 (450l) a chcel by som sa spýtať či to udrží skrinka (drevotrieska) 150x40. Skrinku som nekupoval na mieru, pretože sme mali jednu doma a neviem, či náhodou nepraskne pod toľkou váhou. Máte s tým niekto skúsenosti?.
Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 11:24 Žena Xlienka [276] - Amerika
Pro výšku sloupce 40-50 cm v nosnosti nevidím problém, zkus se někdy podívat na ty skřínky co se dělají setově pod akvária a klidně ho postavíš i na papírovou komodu z ikei, pokud budou bočnice mezi vrchní a spodní deskou. Chce to jenom aby bylo opravu až ke krajům komody (kompletně zatížená horní deska, tedy přenesení váhy opravdu na bočnice, ne jenom na vrchní desku) a jako pojistka ty L-ka případně vyztužení sololitu u zad, stačí pruhem desky. A pokud chce člověk nožky tak koupit zátěžové a předělat.
Jediné co je problémem u většině těchhle komod je, že nejsou ošetřeny hrany proti vniknutí vlhkost a zvyknou postupně nabobtnat, ale to se stává často i u setových pod akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 01:05 Muž paradoKs [198] Re: MomoMMC
Mel jsem 200l akva na papírové ikee :-) sice jsem hmotnost rozdělil mezi dvě skříňky (takové ty čtvercové boxy) a krajní bočnice dělaly vlastně podperu v půlce akva.... ale na papír v pohodě :-) na akvarku mas určitě výztuhy na skle a zrovna tak si je potřeba vyztuzit nosnou desku, středový nosník je ale největší jistota :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 19:32 Muž MomoMMC [6] Re: Horác
sad . teraz neviem co si mam mysliet... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2016 19:11 Muž Horác [3942] Re: MomoMMC
O.K., v tom případě nemám, co bych dodal ... Teď by se k tomu ještě mohl vyjádřit někdo, kdo tomu opravdu rozumí smich ...
(tím myslím truhláře :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 19:02 Muž MomoMMC [6] Re: Horác
Lamino je 18 a je polozena na (aj vrch aj spodok, cize bocna je medzi vrchnou a spodnou doskou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:53 Muž Horác [3942] Re: MomoMMC
Já myslím, že jo. Ještě mě napadá ... ta vrchní deska je položená NA nebo MEZI ty bočnice? Lamino je 18 mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 18:33 Muž MomoMMC [6] Re: Horác
Dik. Nozky su 5 a jedna je pod tou stredovou, ale tie mam v plane dat prec a celou vahou to postavit na podlahu. V zadu je sololit a dosku by som musel dat vyrezat do vyklenkov inak asi nebude mat zmysel ci? Preto som zvazoval dva vodorovne a jednu zvyslu pasovinu do zadu aby sa to nehlo do boka. Taktiez bude skrinka medzi komodou a dalsou skrinou takze istena z oboch stran. Ak som ta spravne pochopil tak ak dam zadnu dosku a vyztuhy do rohov unesie to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 17:55 Muž Horác [3942] Re: MomoMMC
Ty srandapoličky, ty mají nosnost nula nula nic ... takže jakoby tam vůbec nebyly. Co se akvárka týče, tak mají význam jen svislé desky, kt. sahají od vrchu až na podlahu, tj. ty dvě boční a ta (skoro)středová ... Jenže ta koukám visí v luftu (nemá nožičky) ... takže ani ta tu nosnost nijak zvlášť nezvyšuje (vrchní deska se bude dost prohýbat). Buď odmontuj všechny nožičky a nebo je dej i pod tu středovou desku. A určitě to nebude pořádně zavětrované (záda pravděpodobně ze sololitu?) ... Takže zavětrovat deskou z lamina. Metr dlouhé akvárko (o stejném půdorysu, jako má skříňka) to musí unést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 17:55 Muž dravec [72] - RostlinyRe: MomoMMC
Tiez by som nesiel do toho, radsej vyrob na mieru. Navod mas aj tu : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 17:42 laki3 Re: MomoMMC
asi jak rikali kluci, jestli nemá pevny zada tak ne, a pokud je to z drevotrisky, jsou tam blbe postaveny ty výztuhy.. protože si myslim že se to po 200kg zbortí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 13:30 Muž MomoMMC [6] – Vydrzi?
Fotka k příspěvku Chcem sa opytat na nazor, ci tato skrinka pod TV udrzi akvarko 100x50x40 = 200l, ak ju vystuzim v kazdom rohu dvoma L profilmi co sa pouzivaju na spevnenie a v zadu dam pasovinu po dlzke a zvislo? Ked sme si na nu sadli dvaja + Tv cca 170kg dokopy ani sa nehla a to sme sa aj kyvali do stran tak neviem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2016 16:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Papundekl - to je jako by tam nic nebylo. Já bych do toho bez pořádného vyztužení nešel.
Nemáš známé řemeslníky a pár tisíc Kč? Pak by jsi si mohl nechat na zakázku udělat akorát velké akvárium a poličku podle místa v bytě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2016 16:54 R Muž afc1886 [14655] Re: laki3
Tvrdší papundekl výměn za pořádnou desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:51 laki3 Re: afc1886
no heled, pevna nepevna, vzadu je nejaky tvrdsi papundekl 3mm a ten je k desce zpevnen cca 24sroubovacima zarazkama, skrinka se nehoupe dokonce sem na ni v pohode insedel, ale precijen ja mam necelych 100 a akva cca 180l

tak tou silnou deskou (kuchynskou) v motivu sonoma by to mozna rozlozilo vahu... a nebo se na to vykaslat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2016 16:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Já bych se té bál. Asi nemá pevná záda, co? A ty nožky... Radši bych to nějak vyztužil a nebo ideálně si nechal vyrobit u stolaře nějakou lepší. 200l akvárium už může mít kolem 250kg.
Co se týče horní desky, pokud akvárium bude přesně stejně široké jako skříňka, tak tu netřeba řešit. Pokud bude užší, tak musíš dát tu desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:48 R Muž afc1886 [14655] Re: laki3
Hlavně aby byly pevné záda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 16:34 laki3 – Jak na to?
Fotka k příspěvku Zdravim, prikladam foto, jedna se o skrinku z jysku, ma dve bocni steny a uprostred kolem supliku jsou take dve steny, cili ctyri steny a vse je vcelku pevne sesroubovane, na spodku 6 nozicek, rad bych na to dal mensi 200l akva, myslite ze staci na skrinku dat pod akva pouze polystyren? nebo dat pod akva jeste silnejsi desku?

Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 20:43 R Muž afc1886 [14655] Re: MonterMonty
Nechci to olepovat,jen trochu okopčit.Za ten Kronospan dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2016 20:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: afc1886
Trochu komplikovaný postup - s tím olepovaváním umakartem- Kronospan určitě bude mít lamino v takovém dezénu ,ale proti gustu .... ať se dílo daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2016 20:21 Muž Horác [3942] Re: afc1886
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 20:02 R Muž afc1886 [14655]
Nemůžu nikde najít návod na výrobu skříňky ve stylu amano.Předtím jsem někde viděl takový pěkný návod,a když mě svědí ruce,tak nic :-D Pomůžete prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:00 Muž TRULY [164] Re: MioSk
tak nech služi a hlavne drží :-D potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 17:12 Muž MioSk [1] Re: TRULY
Joklovina je istota a áno takto je priestor pod akva vecsi čiže sa tam ešte vojde nejaké menšie akva ako odchovna, ja ju plánujem v komore ale len tak zo 2 menšie akva :-D , ja som do nej nechcel ísť, stolár mi robil asi všetok nábytok do domu takže moja voľba bola istá, hlavne to bolo podľa mojich predstáv a treba uväzniť aj to že každá doska je dvojitá takže materiálu je miestami 2x viac a som spokojný a to sa počíta palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:03 Muž TRULY [164] Re: MioSk
uff celkom dost. Pozeral som stolik pod akva v hornbachu 120x50 vychadzalo to nejakych 135€ ale 4 vertikalne dosky a drevotrieska 1.6mm ma nepresvedvila. Stolar mi povedal ze za tu cenu mi to spravi pevnejsie a kvaliynejsie ale aj tak rozmyslam ci si nespravim z jokloviny 3x3 a nenecham to oblozit. Planujem dat dole rezervne akva na odchov malych rybiek ancistrusov alebo nejakych prebytkov a ak by som to riesil ako ty tak by som ho tam nenapchal. Neviem sa rozhodnut fakt. Ale ten tvoj je pekny a vyzera to dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 18:25 Muž MioSk [1] Re: TRULY
už si presne nepamätám, ale bolo to cca 220eur, lava strana je tiež s dvierkami len ešte neboli namontované a práva je bez poličiek kvôli filtru, diery na kabeláž a hadice som si už robil sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 17:37 Muž TRULY [164] Re: MioSk
miosk kolko ta to vyslo? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 16:12 Muž Yirka [9118] Re: MioSk
Ta by unesla i dvojnásobek palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 13:48 Muž MioSk [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kolegovia pridám sa aj ja, daval som si na mieru robiť skrinku pod akva u stolara podla mojich predstáv, je to akva 160*50*60 (d*h*v)
štyri nosné steny zo zdvojených stien, a zadné steny len z jedného platu vrchná a spodná doska tak isto zdvojená. prikladám aj foto.
je to predimenzované ale radsej som si to poistil :-D
hadam to niekomu pomoze popripade sa inspiruje, ja na tom 480l akva a drzi to bezpecne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: carpdu
Ano, takhle to má vypadat, záda ze stejného lamina jako zbytek poličky! Akorát doufám, že máš rovnou podlahu. Takováto skříňka nejde nějak podložit, tak hrozí, že budeš mít akvárium zešikma jak já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:32 carpdu Re: ludvik
Fotka k příspěvku A co takhle? To už by mělo být v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 07:49 Žena petrys [107] Re: NHKG
Jinak ano, ty boční stěny mají sílu 3 cm a zvažujeme dát do rohů železná "Lka" a pod akva možná ještě polystyrenovou desku. Dle výrobce je materiál:

Dekorační dýha, Melamin , Kov, Dřevotřísková deska
MDF deska je vyrobena z tence řezaných dřevěných vláken s přídavkem lepidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:36 Žena petrys [107]
V Hornbachu mají tento stolek akvaria.heureka.cz/…

ten by tedy měl stačit, ale ty nosné desky jsou taky vlastně ve vzduchu :-/ proto jsme doufali, že by ty nosné otočné nožky mohly stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:27 Žena petrys [107]
Děkuji za reakce. Brala jsem celkovou nosnost - vč. nosnosti šuplíků a poliček. Bohužel v krámu nám nebyli schopni říci jakou to má nosnost, tu jsme zjistili až z návodu, který byl uvnitř :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petrys
Nezakládej zbytečně nové téma, když tu je vhodné téma. Přiděláváš práci moderátorům.
Komoda je stavěná na 75kg, je to uvedeno v návodu. Celá ta konstrukce je pro akvárium dost nešťastná. U akvarijních stolků je akvárium umístěno nad všemi nosnými deskami. U tebe jen nad dvěma ze 4 a i ty dvě jsou dole "ve vzduchu". Navíc tam chybí nějaká výztuha vzadu, aby to celé nespadlo na bok jak domeček z karet. Trochu mi nesedí ten materiál, fakt je to obyčejná dřevotříska, ale 3cm tlustá? Běžně se používá 18mm...
Tak jak to je, bych to určitě nenapouštěl na plno. Ale nenapadá mě, jak to vylepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:10 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku Ještě přikládám pro představu foto z návodu. Celková nosnost příborníků doporučují110 kg, my jsme jej ale ještě vyztužili zespoda těmi nožkami. Nevím, jestli je to normální, že se prostředek stolku trochu prohne. Nicméně po shlédnutí různých originál stolků pod akva nevidím moc velký rozdíl, naopak bych řekla, že ta komoda by měla být stabilnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:03 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:03 Žena petrys [107] – Nosnost komody
Fotka k příspěvku Dobrý den. Prosím o radu. Koupili jsem akva na 180 litrů, rozměr dna 100x40 cm. Pod akva jsme vybrali komodu, materiál dřevotříska. Váha komody je 59 kg, váha plného akva bude cca 220-230 kg vč. dekorace?

Komoda není standardně určena pro akvárium, jedná se o příborník, takže jsme se pokusili ji trochu vyztužit. Tzn. pod desky, které nesou šuplíky jsme našroubovali zpředu i zezadu dvě otočné nožky, které se dají různě vytáček - viz. foto - stříbrné kosky. Dále jsme dali dozadu ještě dvě dřevěné vzpěry, za šuplíky. Boční deska zprava a zleva mají sílu 3 cm. Zadní deska komody je tedy pouze slabounká dřevotříska, taková ta co se dává různě do skříní, takže na nosnost nemá vliv. Prostředkem komody podélně se táhne ještě vzpěrná lišta - je vidět na fotce.

Akva jsme zatím napustili jen do půlky a po přeměření jsem zjistila, že prostředek je cca o 2 mm níž než kraje komody. Myslíte, že unese váhu takového akva? Pod akva je jen samonosný rámeček.

Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 01:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: carpdu
pokud je to vyrobene na miru, nemuze ti jen vymenit tu vrchni desku z "mezi boky" na "na bocich"? Pokud to delal a navrhoval, pricemz vedel, ze je to na akva, reklamuj to.
Ja mam podobnou skrinku z IKEA, co ma prave tu vrchni desku uplne nahore a to pak drzi dobre. A zada ma jen papundeklova.
Pro ty co se tak ptaji na zadni desku; spousta stojanu na akvarka zadna zada nemaji a nepotrebuji je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:45 Muž ludvik [1082] Re: carpdu
Sice trochu vylepšení, ale já bych teda do toho nešel.

Pořád je tam možnost, že se ti to rozjede jak Eifelovka ... A o zatékání ti to napsal Maaara.

Všechny rohy ještě zevnitř vylepši úhelníky. Když už to mermomocí chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2016 12:48 Muž Maaara [95] Re: carpdu
To zasazení akvária natěsno mezi ty boky skřínky podle mě taky není šťastné řešení - když se budeš hrabat v akvárku, tak ti bude stejkat voda z rukou když je vyndáš ven po sklech akvárka a zateče ti mezi sklo a ty bočnice, kde to bude úspěšně nabobtnávat ten spoj mezi deskou a bočnicí a hnít to. Dal bych, jak píší ostatní, přes všechny boky desku a na ní dal to akvárko, tím tu váhu rozneseš a nebude to tam zatejkat. A to posazení horní desky na kolíčky na střihu si koleduje o prasknutí, ty vydrží totálně kulový, včetně té navržené úpravy - jen to přeneseš o poličku níž. Stačí do toho z boku nechtěně pořádně drbnout a složí se ti to jak domeček z karet.

Však si vyzkoušej na tu skřínku vylézt a skákat chvilku na ní, nebo tam vylezte tři a trochu se pohoupejte do stran :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 12:39 carpdu Re: ludvik
Fotka k příspěvku Takhle je to možná líp k pochopení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 12:00 carpdu Re: ludvik
Ta fotka kompletni skříňky co vypadá jako piáno je stejná jen na ní leží kryt na akvárium.
takže myslíte že je zbytečné se pokoušet vyztužit zdvojením horní nosnou desku bočních a zadní desky jak jsem maloval do fotky? Pokud by tam bylo víc spojovacích vrutů tak už by to nemělo mít tendenci se "ustřihnout".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=851