Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 07:06 gringo – Re: EmBe
Já jen takovou připomínku, bude to pevné, když tam nebudou ty záda, jak píše EmBe? Já osobně bych je tam namontoval taky z té "20". Vsadil bych je dovnitř každé skříňky. Podle mě jistota, aby to celé nešlo při zatížení do strany a k zemi. Ale možná se mýlím. Je to jen můj názor, ať se dílo podaří ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 01:00 Muž karelpavel [18] – Re: EmBe
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:57 EmBe
mockrát díky, ulehčil si mi život :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:39 Muž karelpavel [18] – Re: EmBe
Ty skříně musí být hlavně pořádně sešroubovaný k sobě, musí být v dobrém stavu ( tzn. nerozvyklané )nato bych pro tvůj klid dal teda radši 2 síly desky 18mm ( 36mm )a to dle velikosti co by bylo třeba -klidně i z přesahy max 10cm ( třeba 5 a 5 cm - předek a zadek ) a ty přišrouboval ke skříním, pak bych dal nějaký podklad pod akva ( polystyren,karimatka...) a pak můžu 200%říct že to bude jak skála
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:32 EmBe
no ja jsem ňejak rozměry lamina nestudoval, ale metr mi naměřil 2 cm :-D Ok, tak paráda, jestli to bude stačit...jen se chci ujistit jestli chápeš, že chci mít skva 60 cm vysoké a 50 cm široké a ty skříně jsou jen 41 cm široké a bez zadní stěny :) sry za blbou otázku, ale nějak tomu nechci uvěřit, že by to mohlo jit tak snadno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:22 Muž karelpavel [18]
Když přes ty dvě skříňky dáš desku lamino 18mm - dle rozměrů akva - tak to bude úplně na pohodu.A to si myslím že 50cm je hloubka akva.Já se přesně tímto živím, takže i tak bych to udělal ;-) jinak ty stávající skříňky jsou určitě taky z 18mm tl.(max 19mm ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 00:11 EmBe – 390l vs skříňky :-)
Fotka k příspěvku Stále si lámu hlavu jak dostat akva 130 x 60 x 50 na tyhle dvě skříňky...prošel jsem snad všechny topicy, ale nenašel jsem nikde přesnou odpověď. Skříňky jsou z lamina tl. 20 mm bez zadni podporující stěny. Rozměry: 130 x 41 cm ( tudíž budu muset něco případně přidělat dozadu, abych dostal 50 cm ) Akvarium bude vazit cca 580 kg myslim...Nejjednodušší a nejspíš i nejlevnější mi přijde si nechat vyrobit jakl a skříně tudíž vůbec nezatěžovat...Ale pokud máte někdo podobnou zkušenost nebo si myslíte, že znáte lepší řešení hned sem s ním :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 17:47 Žena Gigi [4] - Cichlidy
externí filtr bude za komodou, mám výklenek ve stěně, kam všechnu techniku budu směřovat, šuplíky budou třeba ;) děkuji za rady, takže vyměníme záda a přidáme úhelníky a snad nám to nespadne na hlavu (nohy) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Gigi
Zadní stěna by určitě měla být nosná, takže sololit ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:18 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Gigi
ta příčka uprostřed je rozhodně duležitá, takže se použití bát nemusíš, ale dal bych velkej důraz na výměnu toho sololitu (zadní desky) za dřevotřískovou desku a prošroubvat to po obvodu kvuli příčný tuhosti aby se to časem nerozhoupalo do stran, pak už by to šlo rychle... jinak hezká a šikovná skříňka dle fotky. akorád v ní odpadá použití externího kanistrovýho filtru. leda by se zrušil jeden sloupec šuplíků a udělal se z nich jeden velkej falešnej. ale to už je mimo, jen třeba to taky zvážit jaký máš plán využití vnitřního prostoru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 14:14 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Gigi
Pro jistotu bych tam dal dovnitř i nějaké pořádné kovové úhelníky, aby to při nenadálém prudkém nárazu z boku nemělo tendenci spadnout jako domeček z karet. Proti pohybům do strany to totiž jistí jen ta zadní stěna, která je jak z papíru a neudrží vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:29 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Re: PPro
Vrchni deska je přišroubovaná na bočních stojnách "zámkovými šroby - mělké" a ve střední stoje "zámkovými šrouby" hluboké/železné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:26 PPro – Re: Gigi
Komodu neznám, ale podle popisu bych rozhodně uvažoval o náhradě sololitu na zadní stěně za něco pevnějšího (dřevotříska). Navíc Ikea tam mívá ten sololit většinou přibouchanej takovýma miniaturníma hřebíčkama. Tu desku by tam chtělo pořádně pevně přišroubovat, ale otázka je do čeho. Ty IKEA desky se někdy dost drolí, nebo mají zpevněné jen ty části, kde je nějaký spoj. Asi bych tam ty šrouby ještě pro jistotu zalil do nějakého epoxidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:08 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Re: Bart Simpson
Děkuji za názor, v porovnání s akva stolky vypadá ještě stabilněji a pevněji, takže pokud vyztužím tak to snad bude ok, děkuji za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:06 Bart Simpson
řekl bych že by to šlo ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 20:04 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Komoda MALM
Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký je váš názor na umístění akvária 120x40x50(240l hrubý objem) na tuto komodu: www.ikea.com/…

Mám plánu komodu ještě vystužit dubovým prahem zevnitř pod horní deskou (přilepit a nějaké úhelníky).

Děkuji za názory

Ps: Samozřejmě jsem se dívala na akva stolky, doporučené pro akvária této velikosti a tato komoda má oproti nim navíc střední příčku mezi šuplíky dvakrát tak širokou jako boční stojnice, takže se zdá být pevnější a je z dřevotřísky jako všechny akva stolky, akorát má sololitová záda, která by šla případně nahradit dřevotřískovou deskou.. co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:44 Žena Gigi [4] - Cichlidy – akvárium 180 L a skříňka z Ikea
Dobré poledne, ráda bych se zeptala, jaký je váš názor na umístění 180 l akvária na tuto komodu www.ikea.com/… (komoda má veprostřed sloupek a při zatížení cca 170 kg na ní nebylo patrné žádné pružení) nemáte někdo zkušenosti popřípadě jaký je váš názor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:19 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: endus
Ufff tak to koukam, no nikdy jsem to nezjistoval ale podle me ani u toho LACKu nejsou bocnice z plneho materialu, bude to podle me stejna vostina, zkousel jsi na to klepat ? A ta spodni deska podle me taky neni plny material, tak to teda koukam ze to udrzi :-) no nicmene me osobne se tyhle LACK doplny taky libi to akvarko na tom vypada moc hezky a nejen diky tomu stolku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 13:43 Muž endus [21] – Re: Tomtam
Fotka k příspěvku Rozhodnutí je na tobě, podle mě to expedit udrží. Já jsem takový trošku sebevrah :-) a sousedi potencionální chudáci, ale protože se manželka jasně vyjádřila, že akvarijní stolek se jaksi vzhledově do obýváku nehodí :) , byl jsem před rozhodnutím, dát svoje nové akva na televizní stolek LACK z Ikei. Velice podobná (ne-li stejná) konstrukce vrchní desky, bočnice a spodek dřevotříska (teda doufám), nohy jsem odmontoval. No taky jsem váhal, ale pak jsem na netu narazil na akvárko 450 litrů na tom samém stolku a to byl rozhodující impuls. Stojí to už 9 měsíců. Ťuk, ťuk, ťuk....

P.S - napodobování přiložené fotografie jen na vlastní nebezpečí. stydim
(moje akva 150*50*45 cm)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 13:02 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
Ano pozor, ta deska se tvari jako 4cm siroka fošna ale je to obycejny sololit a uvnitř papírová voština, tohle je stoleček opravdu jen na ozdobu treba na odložení novin :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:38 MikyHitch
54l akvarium to urcite udrzi, ja mam 50l na policce uz 7 let a zadny problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:28 JuraS
Když jsem v bytě plánoval polici na moje plné šanony různých dokumentů tak jsem v obi vzal prkno 240 cm dlouhé a 45 cm široké z lamina a k tomu jsem sháněl L podpěry do zdi. Nechal jsem si poradit od prodavače a z výběru jsem jich vzal 5 každý na nosnost 50 kg. Měli tam i takové co mají udržet i 500 kg. K tomu jen odpovídající šrouby a hmoždinky a nahoru pracovní deska na kuchyňskou linku a můžeš mít i tunové akva na stěně..když to vydrží ta stěna...v paneláku bych se se šrouby zkrz a matkou s podložkou na druhé straně nebál....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:11 Tomtam – Re: Tomtam
.. mimochodem, plná ta deska určitě není, jak je na fotu vidět. Asi to risknu a půjdu do toho skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:07 Tomtam – Re: JFK
Tak jak to tak vidím, tak bych na to nepoložil asi nic :)

Když to ale sesumíruju, akvárium 60 x 30 x 30 cm:
- čistý objem tak 45 l = 45 kg
- samotné akva: 10 kg? Možná ani to ne
- podloží dalších 10 kg?
- pár kamenů + doplňky .. když to přeženu, tak taky 10 kg.

Celkem jsem zhruba na 75 možná 80 kg. To už bych po těch fotech důvěřoval raději tomu sklu, byť je to křehké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:04 JFK
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:03 JFK
Fotka k příspěvku Tak jsem našel na netu ukázku toho jak "expedit" vypadá uvnitř...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:52 Žena Utahraptor [91]
Já mám z nabídky Ikey dobrou zkušenost s nábytkem Besta, měla jsem skříňku 120x40x64 na ní postavenou 60x40x64 knihovničku (plnou knížek) a na tom teprve 84l akvárium plné vybavení a skřiňky to udržely bez problémů (a bez ukotvení do zdi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:36 JFK
K tomu materiálu - kupoval jsem stůl ze stejné série - expedit - a zkracoval jsem ho. Deska stolu nebyla plný materiál, ale jen "sololit" z každý strany, a uvnitř jen skládanej papír kterej ten sololit držel proti sobě (asi se to nějak jmenuje, ale netušim). Pokud z toho dělají desku ke stolu, tak pochybuji že by dělali poličku ve stejný sérii z plnýho materiálu...

Edit:
Výplň: voštinová struktura recyklované papírové výplně
Rám: dřevotříska, ABS plast
Vrchní část/ Boční stěna: sololit, Akrylová barva

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:34 Muž mobydick [0] - Cichlidy – Re: Tomtam
100% to vydrží. Já mám kompet aq 150 l a k němu mám origo stolek. Taky není ze dřeva ale obyč. dřevotřísky a desky jsou ještě tenší. Mám už to rok a no problemo. Dokonce to nemám ani ukotvené do zdi. Pokud budeš chtít, pošlu ti foto...
Jo a v obývací stěně z Ikea, která má stějnou tloušťku mám vražené aq 55 l s vodní želvou a vedle odchovničku 25 l a to ve stejné poličce a taky no problemo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:48 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Tomtam
Ta skleněná vypadá dobře a je z 12 skla. Vydrží, jen to chce zcela rovný podklad. Nepodceňujte sklo, všichni z něj máte nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:00 gringo – Re: Tomtam
Na tu skleněnou bych to určitě nedával(možná pevné, 100% křehké), na tu bílou, dřevěnou určitě jo, pokud, jak píše vlomko, je z plného materiálu(jistě pevné, 100% NENÍ křehké) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 06:32 Tomtam – Re: Tomtam
A co říkáš na ten odkaz, co jsem poslal, udrželo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 01:24 Muž HATED [25] - Cichlidy
udrzi to v pohode nemaj strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 01:12 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jednoduché počty:
54 l vody = 54 kg
+ akvárium = 15 kg
+ substrát = 12 kg
+ dekorace = ?
+ kryt (krycí sklo)
-------------------------
a jsi minimálně na 85 kg. O celkovém zatížení v kg/m2 se raději nebudu rozepisovat. Jednak neznám přesné půdorysné rozměry nádrže a pak by to zde vyvolalo řadu nejrůznějších diskusí. No a pokud výrobce uvádí max. nosnost/police: 13 kg, nedokážu odhadnout, kolik unese zesílená vrchní deska. Ale rozhodně bych do toho nešel. Asi také ví, proč musí být nábytek upevněn ke stěně pomocí přiloženého kotvícího úchytu.
Kdo nevěří ať počítá třeba zde: www.akvamalawi.com/… a nezapomeňte mrknou na to zatížení v kg/m2 ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:00 Muž roper [10] - Cichlidy
To je zase témátko :-)
To určitě vydrží, neboj. zajdi někam do bazáru a vyber nějakou krasavicu ze dřeva potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:14 vlomko – polica
Skus poklepat po tej hrubej doske.Jak je plna,je to v pohode,ale su aj take,ktore maju zvrchu a od spodu len nejaku 0.5cm dyhu,ktora je vytuzena.Poklepom to zistis.Tej dutej by som neveril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2010 20:59 Muž AiZ [6] – Re: Tomtam
Těch 13kg je nosnost při montáži na zeď ... mám podobné police z Ikea shopu na zeď a tam je nosnost 15kg www.ikea.com/… Důvod je jasný, nejde o lamino, ale o dřevotřískouvo desku krytou sololitem a ABS hranami. Těch 54litrů to v pohodě musí udržet, tedy podud ji dáš tak jak je na obrázku. Pokud ji otočíš o 90 stupňů, tak se ti to z těch šroubů možná vylomí a akvárko prolítne dolů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2010 19:32 Muž René73 [0] – Re: Tomtam
Tu z Ikey ale musel jsem jí přišroubovat ke zdi aby byla výce stabylní jinak je v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
UUUPLNE v Pohode! Mame doma tu velkou, nejvetsi expeditku za 3000. A nebal bych se na ni cokoliv dat, samotna skrin ma 100kilo :-D Na tu tvoji bude 54l akvarko jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:16 Tomtam – Re: René73
Myslíš tu z Ikey nebo tu skleněnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:15 Muž René73 [0] – Re: Tomtam
švagrová má podobnou skřínku a má na ní akvarko 92 l.Už ho tam má tak 6 měsícu a zatím v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:28 Tomtam – Re: Tomtam
Hodně se mi líbí ten skleněný podstavec, ale ani ten ve mne nebudí dojem toho, že by udržel, byť se jedná o malé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:19 Tomtam – Re: Skorica
Tu Ikeu už doma máme dlouho, máme ji pouze jako odkládací stolek. Vrchní, boční i spodní část jsou skoro 4 cm hrubé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:18 Skorica
Pěkné. A ta IKEA by to měla unést se podívej jak je silná ta dřevotříska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:14 Tomtam – Re: Eff
A co si myslíte o tomhle?:

designaquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:09 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Tomtam
Řekl bych že to vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:05 Bart Simpson
radši to nekupuj... potom budeš ryby sbírat ze země a vytírat 54litrů koupil bych silnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2010 18:04 Tomtam – Re: Bart Simpson
No já mám právě pocit, že těch 13 kg je pro ty vnitřní police .. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:03 Bart Simpson
nwm ale asi ne tohle je tam napsané: Max.nosnost/police: 13 kg ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:02 Tomtam – Stojí to za to?
Zdravím všechny nadšence,

zajímá mne, jestli by tato skříň www.ikea.com/… mohla unést 54l akvárium. Má sice uvnitř podélnou i svislou výztuhu, ale přesto váhám.
Budu vděčný za jakýkoliv názor, díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=1901