Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:27 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Dále bych Ti chtěla poradit, abys nožky nebo kolečka pod skřínku kupoval podle zátěže, kterou chceš na ně položit. Nezapomeň počitat štěrk, hmotnost akva, vodu, náhradní vodu do skříňky (pokud ji chceš jako já odstátou delší dobu) ap. Taky tě chci upozornit, že je na trhu pant, kterého nemusíš mít vysoust. důlek je na rovnou plochu. V Obi mě vyšel pár na 200 kč. Mám to vyfocené rozmazaně, ale jde poznat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:18 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Skřínky jsem si dělala sama a chtěla jsem napsat své zkušenosti, protože jsem také čerpala z různých zdroju - proto na oplátku , ale ještě jsem se k tomu nedostala. Pokud ti můžu zhruba poradit to co není všude, tak asi toto. Skřín by měla být vysoká kolem 73 cm tj v úrovni očí. Nejprve si ji nakresli a pak nakresli všechny strany - desky zvlášt a dej jim míry. Nesmíš zapomenout na vystužení, které zabrání pohybu do boku. Pak si na nákresu vyznač tučně strany,tj. strany které chceš olepit a nakonec naznač letopočty kterým směrem mají jít. Asi jak mám na obrázku. Ale podotýkám, že je to jen můj způsob, tkerý ti nemusí vyhovovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 12:59 Dodin – Skrinka pod akvariou
Ahoj.Chte bych vas pozadat jestli neko nevite enjake odkazy pro domaci vyrobu skrinky a krytu na akvariu.Neco sme uz nasel ale chtel bych se toho skouknout vic pro inspiraci.dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 10:47 Muž vena [52]
každý dělá z čeho umí :-) ja sem schopen něco zbastlit ze železa tak preferuju železo, dřevo je jen tkovej nutnej doplněk a hlavně na práci se dřevem nejsem vybavenej. dřevo nezavrhuju jen si nejsem jistej zda by dřevěná skrinka me vyroby tu vahu vydrzela proto sem volil železný základ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 10:31 Eli
Sváření ani truhlařina není problém a děkuju za typ na ty nožky. Zkusím se ještě poptat a uvidíme. Děkuju za informace a až bude akva, určitě sem hodím nějakou tu fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:46 Muž filipsi [1295]
Drevo dokaze byt zatracene pevne. Ja bych drevene (i mdf) stolky nezavrhoval, zvlast na nejakych 200-300l, to je prd. Prave mi truhlar dela jednu skrinku, masiv, pod akva 330. Vubec se nebojim, ze by to od nej nedrzelo. Slusne udelana drevena konstrukce bude pevnejsi nez ram z 20x20 obsroubovany deskama.
Ocelove profily bych nechal pro akvarka 1000l a vic. A urcite bych venoval trochu casu spocitani toho navrhu.
Tim samozrejme neobhajuju a nemyslim instalaci akva do nabytku zmineneho uplne na pocatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:35 suchysvatonovice – Re: Eli
pokud jsou šroubovací nožičky matka M10 zavařená do konce jeklu tak se na tom může oběsit celá rodina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:25 Muž styv [10] - Amerika
Tie skrinky som si pozrel, ale priemerný človek trochu technický zdatný,si nakreslí, spústa firiem vám to napíli, ohraní, doma to stypluje a má stolík o polovicu lacnejší.Aj tak sú len z bukasu.Na izbu kde je drevený parket len jokel a zvariť.Však každý druhý Čech i Slovák je strojár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 19:08 omu – Re: Eli
Zdravim, ja doma delal vse mozne, naposledy svaroval kus kuchynske linky, ale zrovna skrinku od akvaria bych si rozmyslel jestli nema smysl koupit radsi neco za takvouto priznivou cenu www.zoo-hobby.cz/… kdyz byste neco podobneho chtela vyrabet (pokud nemate bratra svarece a otce stolare) tak vas to vyjde skoro na stejny penize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:05 Eli
S tím se počítá. Přítel to chce řešit takovýma těma šroubovacíma nožičkama, jak jsou na vyrovnání nábytku, ale já dost pochybuju, že by byly dost pevný, spíš to něčím podložíme. A polystyren je samozřejmost. Teď mám pod akva obdélník neoprénu, docela dobrý. Tenkej materiál a tak neruší. A akva funguje tak 2 roky (+-), teď poslední 2 měsíce odznova, kvůli stěhování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:00 Muž styv [10] - Amerika
Bacha,aj kvalitný oceľový stojan kopíruje nerovnosť podlahy,v zásade ešte medzi akv.a stojan podložiť 1cm polystyrén.A ten materiál je obyčajné lamino (drevotrieska)18mm.Nerovnosť nemusí spôsobiť hnedˇkatastrofu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:35 Eli
Asi dobrý materiál na skříňku. Ono pokud máte lino, koberec nebo dlaždičky, tak i případná katastrofa není tak katastrofální. Ale my máme parkety. Tak chci mít jistotu, že to opravdu unese.
Na okraj, prasknutí akva se dá pojistit a stojí pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 14:35 Muž styv [10] - Amerika
Fotka k příspěvku Ešte jedna,čiastočne demontovaná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 14:33 Muž styv [10] - Amerika
Fotka k příspěvku Áno som zastáncom ocelovej konštrukcie, ale do 200l by som sa nebál.Skúsim hodiť foto ktoré nieslo 200l 6 rokov v pohode.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 14:02 Lorsson – Re: Eli
Staci obycejna ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 13:53 Eli – re: Vena
já mám zatím 84 litrů. To mi unese skříň od nábytku. Nařezat to určitě nechám od profíků, sice bych si s tom asi poradila, ale takhle to bude jistější. Ještě dotaz, ty nažehlovací pásky - na to stačí obyč. žehlička? (Abych jí kdyžtak nevyhodila, protože si chci koupit novou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 12:57 Muž vena [52]
jasny 200 l je drobet jina vaha nez 140 l.za sebe mužu říct, že preferuji kovový rám a po zkušenostech z vlastní výroby doporučuji nechat si desky nařezat na míru ušetří to dost vztekání a i to bude lépe vypadat palec , samozřejmě záleží na možnostech a nastrojích kterými disponuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 12:00 Eli
Jistota je jistota. Sice jsme na tohle pojištěný, ale 200 litrů je 200 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 11:54 Muž vena [52]
tuhle skrinu jsem si delal pod 140 l akva a jekl jsem pouzil 20 x 20 mm, konstruce je presne podle uvedeneho postupu a re bych, ze jsem to az predimenzoval.aspon klidne spim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 09:27 Eli
Dík. Šlo mně hlavně o sílu té oceli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 09:01 Lorsson – Re: Eli
Myslim ze docela hezky navod je zde :
rybicky.net/rady/ctenari-jak-sestrojit-skrinku-do-1500-kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 08:21 Eli
Ahoj. Přidám se sem se svým dotazem. Partner mi slíbil nové akvárko - rozměry 120 x 40 x 40 takže nějakých 192 litrů. Počítám s tím, že dosavadní skříňka, na které mám zatím akva (84 l), stačit rozhodně nebude. Chtěla jsem se zeptat, jaký materiál použít na výrobu stojanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 07:30 Muž vena [52]
ta spodni police by mohla byt co do nosnosti ok,ale uvedom si, ze chladny vzduch se drzi dole = budes muset víc topit respektive topitko pobezi casteji.taky to asi nebude nic moc s prirozenym svetlem a hlavne ja si zarizuji akvarium abych se do nej obcas podival a ne ze pritom budu lezet na podlaze ;-) ale proti gustu ..... at se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 05:14 Lorsson – Re: Sheelle
Hodne stesti :-| Potom tedy nechapu proc se ptas, vsichni se ti snazi vysvetlit ze to neni to prave orechove a stejne si to udelas po svem ;-) . Kazdopadne preji at to vydrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:57 Sheelle
Takže, děkuju moc všem za rady. Nakonec to teda zkusím přece jen na tu sedmdesátku, hlavně proto, že ji budu mít za pár kaček od známého. Dám to na úplně spodní polici, která je nosná pro celou knihovnu a je ukotvená ke stěnám a podstavci masivními šrouby, pod ni jsem dala hranolek a na ni ještě položím jednu, aby se ta spodní neprohnula. Už ani ta jedna se nehne ani neprohne i když po ní poskakuju, dvě to snad udrží určo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:13 Muž vena [52]
mám doma podobnou polici z aska jako knihovnu, byla narvaná k prasknutí vydržet vydržela, ale vsechny police prohnuté.akva bych tam nedával hlavně bych se bál stability. Ta co mám doma je dost vysoká a jak vyprázdním spodek tak padne. Ale abych byl upřimný už jsem uvažoval, že ji předělám na stojan = doplním o kovovou kostru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:13 Muž vena [52]
mám doma podobnou polici z aska jako knihovnu, byla narvaná k prasknutí vydržet vydržela, ale vsechny police prohnuté.akva bych tam nedával hlavně bych se bál stability. Ta co mám doma je dost vysoká a jak vyprázdním spodek tak padne. Ale abych byl upřimný už jsem uvažoval, že ji předělám na stojan = doplním o kovovou kostru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:55 Muž Jurasek [137] – Re: Sheelle
Něco podobného jsem řešil u sebe doma, ale se starou skřínkou. Mám pod vrchem dvě desky - vzadu na kant a mezi středem a krajem normálně, z tvrdého dřeva, to už se jen tak neprohne. Je to pevně ukotvené i do stěn. V polici by to možná nevypadalo nejlépe, ale pomoci by to mohlo. Výztuhy, a jak píše Hanz dát dvě na sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:18 deCORF OBRAEN – Re: Sheelle
Ja by som to na tvojom mieste jednoznačne nerobil ne ne skús radšej nájsť inú alternativu a určite budeš pokojnejšie spať ;-) asi by ťa moc nepotešilo keby si našla všetko na podlahe :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:15 Sheelle – Re: Vari
No, taky nad tím dost uvažuju. Hranolek už jsem tam šoupla, spodní police bez problémů a bez prohnutí udrží teď i mě (70kg), sundala bych tu předposlední polici, abych měla nad akvárkem aspoň 30 cm místa, ale dost mě odrazuje, že to fakt asi nebude vypadat nejlíp. Ale pokud chci akvárko, tak prostě doma jinou možnost nemám :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:12 Muž hanz [27]
U těch vyjmutelných polic by se dalo udělat to, že se udělá jedna na pevno (vingl nebo přišroubovat skrze bok) a na ní položit ještě jednu vyjmutelnou. A nebo dát jinou desku (s menším sklonem k prohybu). Jestli je ta skříň myšlena jako knihovna, tak přece museli počítat s vahou knih?! :-)
EDIT:Nosnost jedné police je 30kg, takže dvě už mají nosnost <60kg a to se nepočítá to že je to podle normy u které se nosnost většinou dělí na polovinu;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:03 Vari
Spodní police to možná udrží, dal by se pod ní ze spodu dát nějaký hranol, a bylo by to v pohodě, ale jak to bude vypadat, akvárko u země?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:56 Štěpán
Už jsem tady psal dvakrát, že akvárium není výplň, akvárium se nedělá podle nábytku, ale nábytek podle akvária. S normálním malým akváriem 80x40x40 se dá vyhrát mhohem líp než s 70x25x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:45 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Sheelle
A jeste k tomu v ty knihovne nebude jen akvarko. Ja bych to neriskoval. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:39 Lorsson – Re: Sheelle
To jiste ne ;-) bohuzel s tim uz nedokazu poradit. Ale do te knihovny vazne ne. Kdyz vezmu ze i to mensi akvarko 60x30x25 ma objem 45 litru, s piskem,vodou a kameny se dostanete mozna na 60 kg a to je proste moc. Nehlede na dalsi vec, jako je pristup k akvariu, odkalovani, udrzba atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:18 Sheelle – Re: Lorsson
To určitě dá, ale těžko si tam koupím na ten nábytek i místo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:11 Lorsson – Re: Sheelle
Tak to vubec, tato knihovna je naprosto nevhodna. Policky to rozhodne neunesou. Bohuzel. Zkuste to vymyslet jinak :-) i v Ikee se da koupit vhodnejsi nabytek nez tato knihovna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:02 Sheelle
Teda, to jste mě moc nepotěšili, ale čekala jsem to, proto ty pochybnosti mám :( No, zkusím dát možná jen 60x25x30 a úplně dolů a uvidíme. Stejně budu ještě minimálně pár dní či týdnů jen shánět info, ale pak vám dám určitě vědět jestli už plaveme nebo ještě ne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:58 Muž kalahare [11] – Re: Sheelle
tak tohle není nejlepší nápad, na podobnou jsem dal televizi a jak se prohla coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:51 vili77 – Re: Sheelle
možna uplně dole ale uprostřed nevim nevim skus v nejhoršim budeš plavat misto rybek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:49 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Sheelle
Tak to bych neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 17:45 Sheelle – Pochybnosti o nosnosti skříňky
Chystám se založit nové akvárium a protože jsem úplný začátečník (teprve pár týdnů čtu různé rady a fóra na webu) a nevím jistě zda u toho vydržím, tak bych ráda začala pěkně polehoučku něčím menším. Nemám příliš mnoho místa, proto je i možnost umístění akvárka u mě redukována v podstatě na jednu možnou plochu a tou je knihovna (ano, vím, že nebudu mít nejlepší přístup, ale jinou možnost nemám). Knihovna je z Ikea a vypadá pevně, je ukotvena ke stěně nějakým kovovým hajzlíkem a poličky také vypadají pevně, ale přece jen je to jenom Ikea, takže váhám. Konkrétně jde o tuhle knihovnu: www.ikea.com/… a ráda bych na ni akvárium rozměrů 70x25x30 a mám obavy, aby to polička udržela, protože maximální nosnost police je udána na 30kg, ale myslím, že pokud bych akvárium postavila na prostřední polici, která je jednou ze tří nosných pro celou knihovnu, tak by to snad vydržet mohla. Co si o tom myslíte? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 22:30 shoobadooba – Lamino
Ja bych nic nelaminoval, chci obyc drevo, nejake svetle. Mam v byte kombinaci cernych a prirodnich veci, tak tahle by byla bez lamin a nateru. Takze tenhle problem vyresen:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 19:28 Muž vena [52]
Taky sem teď řešil skříňku, nakonec jsem zvolil postup výroby uvedený zde na webu - kovový rám a dřevěné desky.Největší problém byl s řezáním desek v tom nemám moc velkou praxi a "kocourem" to taky není zrovna ono.Příště si desky nechám nařezat :-) ušetří to dost práce.Ale ušetřil jsem vše bylo doma až na pár pantů a výsledek není nejhorší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 10:02 suchysvatonovice – Re: Ludek
Jak píše Hanz,není problém doma smontovat,nejnáročnější je přesné nařezání,to doma uděláš těžko.Ke smontování ti staší vrtačka,šroubovák,žehlička,nůž na hrany a šmirgl.Vymyslel,nechal nařezat a smontoval jsem i velké šuplíkové skříně a nepoznáš,že to není kupované.Chce to pečlivost,dobře si to promyslet a rozměřit,popř.si vymyslet i řezací plán a je to.Cena v mém případě byla na necelé polovině toho než kdybych koupil skříňky hotové,které navíc plně nevyhovovaly rozměrem a ve výsledku byly ještě menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 09:36 Muž hanz [27]
Hrana se dá nažehlit obyčejnou domácí žehličkou(já to sní tedy dělám raději), ale nesmí to být ABS hrana. Ořezat se dá potom třeba dlouhýma nůžkami(použít je jako nůž). Nebo si sehnat starý vyřazený nůž do srovnávačky (hoblovačka). Materiál myslím že by nařezali třeba v Baumaxu či v jiných marketech tohoto druhu. Konstrukci bych řešil tak, že by všechny svislé desky byly vloženy mezi vodorovné a jednoduše spojeny vruty (popřípadě konfirmáty). Tím by skříňka dostala velkou pevnost na působící sílu s vrchu. A aby se zpevnila i proti vyklání do stran, tak by bylo vhodné použít na záda konstrukční desku minimálně o síle 8mm (u překližky by stačila 3-4mm)
EDIT:Ještě k té hraně-po seřezání nadbytečný hrany je dobré to obrousit. Nejlepší je na to použít brusné houbičky, ale jde to i brusným papírem cca120 zrníček na palec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:23 Muž Ludek [39]
No já bych se do výroby doma nepouštěl. Což o to, nařezat a smontovat ještě ano, ale laminovat hrany a pod. pokud člověk nemá vybavení to se nemusí povést. Ne že by se ta skříňka rozpadla, ale nemuselo by to prostě vypadat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 22:17 shoobadooba – Vyrobce
Ahoj,

diky moc za rozvinutou diskuzi a informace. Doma je lino na betonu. S tim, ze pro jistotu bude hodne vnitrnich pricek, pocitam. Taky s tim, ze pod kazdou prickou a spodni deskou by byly dve nizke nozky. 20 000 CZK za onu skrinku se mi zda docela masakr. Docela jsem uvazoval, ze by se po narezani materialu dala jednoduse vyrobit doma. Take jsem premyslel o dvou 125cm kusech, aby to nebylo tak slozite

Nemate nekdo tip na shop, kde by se dal koupit a nechat narezat material nebo to nechat za rozumnou cenu vyrobit? Praha, Praha 7.

Jinak v tv je stejne houbeles, radeji se budu koukat do akvarka, tv jen obcas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 16:31 Muž hanz [27]
jj jasný to budou stávky smich .Ale já bych je hnal pac vím že bych ji měl za cca 10-15 hodin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 15:55 Muž Ludek [39] – RE:hanz
Jo počkej až budeš podnikat a zaměstnanci budou chtít 30000,- a založí odbory smich to budeš ty skříňky dávat za 20000,- smich smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2251