Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:33 Muž Diego [72] – Re: kincmar
Já bych v tom neviděl problém....Pak z toho může být krásně do hloubky vypracovaná krajinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 18:37 kincmar
Zdravím!Velice chválím návod!Pomalu se na něj chystám, ale ještě se rozhoduji nad rozměry akvária. Délku 120 cm a výšku 50 cm bych chtěl zachovat, ale přemýšlel jsem nad šířkou 60 cm, což by dělalo 360l. Dokázal by někdo odhadnou, jestli je tato konstrukce vhodná?O moc litru víc to není, ale bylo by tam o pár kg více dna. Nebo mám raději zůstat u vyzkoušeného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:48 V – Re: David M.
Měl jsem spíš na mysli pevnost podlahové krytiny (ne nosnost). Něco jiného vydrží beton, něco jiného dubová parketa, něco jiného lino, atd. Z akvárka "zapíchnutýho" do podlahy bys asi moc nadšený nebyl... Kolem 200 l to není potřeba dramatizovat, možná ani u té třístovky, ale s přibývajícími kily a metráky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:45 Muž Diego [72] – Re: David M.
Fotka k příspěvku Já mám 300l akva a mám tam 12ks silonových nožiček (nařezané kroužky z trubky silonu).A zatím si neztežuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:27 David M. – Re: V
Je třeba koupit nožičky, které mají požadovanou nosnost včetně rezervy. Pak není problém. Takováto konstrukce lze použít do cca 400 litrového akva. Potom už se musí změnit jak konstrukce stolku a možná i již vyztužovat profily z kovu.

Toto je jen můj odhad podle zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:18 V – Re: matlala
Zase tak jednoznačný to není. U větších nádrží by mohl být problémem nadměrný tlak tlak nožiček. Pak je potom výhodnější mít dole desku která váhu roznese do větší plochy. Záleží taky jakou máš podlahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:06 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: David M.
No nožičky jspu každopádně lepší, stolek neleží na celé ploše třeba koberce či kachliček. A lépe se pod ním vysává a utírá. Já mám teď současnou skřínku a mamka, jak umývá podlahu, tak je celá zespoda obouchaná, proto chci novou, už plánuju a s nožičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 16:47 David M.
Jinak začínám zařizovat pomalu dílnu a uvažuji, že rád akvaristům vypomůžu s výrobou stolku. Ruzné vrtací šablony už mám a nějaké ještě vyrábím. Tak ať finální výrobek je profesionálně udělaný. Mezi tím jsem vychytal ještě spoustu postupů.

Taky přemýšlím, že bych dělal i komplety včetně horního krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 16:44 David M. – Re: gigimasters
Ahoj, tento stolek se dá udělat klidně bez nožiček, ale za předpokladu že máš rovnou podlahu. Tu já jsem neměl, proto jsem dal nožičky, ale i tak mi to přijde lepší. Ale kdo co chce, má to mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 11:21 Muž Martinpm [4] – Skvělá práce
Smekám před tebou a před dalšími manuálně zručnými lidmi. Krásnej stole. Mám podobnej též na zakázku dělanej ale ta cenaaaa hmm sad Tak at se ti daří potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:20 Muž matlala [798] - Rostliny
Perfektní návod. Já stolek mám, s kovovou konstrukcí, ale vypadá hrozně, je to dělané doma, desky řezané ručně, křivé. Chci dělat nový, desky mi nařeže táta bývalé spolužačky. Ale uvažuju o ,kovových výztuhách nebo bez nich, unést to unese dle mě i tak. Stolek bude pro akva 112l-pomyslně. Jsou a budou na něm 2 akvária. 49l hrubého a 31l hrubého, viz rybicky.net/nadrz/92/300.jpg
časem možná bude větší. Rozměr horní desky 80*35, tvar T, takže spodní část bude mít tak 65cm dlouhá a 30cm široká.

Hlavní dotaz ale je jaký rozdíl je mezi konfirmáty a normálními šruby? Konfirmáty lépe drží nebo je to stejné(nehledě na hlavičku).

Stolek možná bude i větší s deskou 100*40cm a spodní skříň 80cm dlouhá a 30-35cm široká.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 00:28 Muž gigimasters [8]
skvělý návo díky. Jen pod tím stojanem se musí strašně prášit ne? když je tam vlastně mezera.. Nešlo by to udělat bez těch nožiček? a položit na nějakou podložku? tak jako akva položíš na podložku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:17 Žena bluedream [245] Re: Honza
Proč by nemohla dřevotřísková skříňka akva udržet? Pokud tedy pominu ty levné, co se prodávají na každém rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:12 Muž hf [54] Re: Honza
Asi jak která. Prázdný určitě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 12:11 honza
mohl bych se zeptat udrží dřevotřisková skřínka 200litrové akvárko???????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 00:15 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Hej fakt neblaznete! To jsou skrinky, ktery sou spojeny 2 cm dlouhejma kolikama bez lepeni, temeř i bez sroubovani. Zadni stěny sou tvořeny sololitovou deskou .... Jedine co by slo, by bylo zadni stenu udelat aspon z 2cm tlusty desky a cely to hlavne sesroubovat, protoze tydle skrinky to se hejbe jako prase!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 23:45 She
Pansu, tu používáme jako noční stolek, tak je fakt malinká ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 23:06 pansuu
Ono to půjde, jenom je zezadu spojit ještě jednou deskou "záda"(krom té horní), aby se to neskácelo do strany. Ty bočnice to unesou. Jen se mi zdá málo ta hloubka- 40cm, aby to při výšce 70cm nebylo vratký! Možná by byly lepší 2x tuhle: www.ikea.com/…, a samozžejmě opět vystužit vrchní deskou a "zádama"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 22:58 Tumek
LEPŠÍ BY BYLA KDYBY MĚLA U PROSTŘED VZPĚRU ABY SE NEPROHÝBALA A MÁŠ JISTOTU A KLIDNÝ SPÁNEK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 22:37 MartinPHX
Fotka k příspěvku Z IKEA nekupovat žádne skřiňky pro akvaria, mám od nich stůl v pokoji a můj 1,5 roční syn jej zvednul i s kavou. Takže si dokážu představit co by udělat s tím akva.
Ja sem to vyřešil domácí výrobou podstavce s policemi, který jsem odkoukam v obchodě a tam ho měli za 1000Kč. Já ho mám 500Kč a větší 80x40x85, později dám na něj alespoň vetší akva.
Mám ho už i otestovaný, syn se už za něj opíral a ani se nehnul.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 22:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Filipe. Jak ses ptal na tu skrinku z Ikey, tak prielkyne ji ma doma v pokoji. Stavel jsem ji vlastnima rukama, tak ji mam trochu okoukanou a vim jak je pevna atd. 100kg akva bych na ni 100% nedal. zadni stena je jen 3mm sololit a bocni steny cca 2-3cm tluste. S vyskou skoro metr a pul to bude hodne nestabilni a nebezpecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 21:33 She
My máme na velmi podobné 54l akva. Máme na ní ještě jednu desku. Jak deska od skříňky, tak i vrchní deska se prohnuly, ale doufám, že to snad nebude problém, akva je samonosné, ne? Takže pokud skříňka vydrží (vypadá, že drží, jen je mírně prohnutá deska), tak by neměl být problém, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 21:15 Muž Radek [3] – Re: darley
Vidím dva problémy: 1. Masivní dřevo má na rozdíl od dřevotřísky tendenci se rozštípnout okolo spojů/šroubů.
2. Sami doporučují skříňku uchytit ke stěně - z toho vyvozuju, že podstavec nebude nic moc pevný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 21:10 Žena darley [12]
chceli by sme kúpiť dve tieto skrinky www.ikea.com/…. na tieto sktinky položiť ešte drevotriesku aby bola váha akvárka rozložená na celej ploche. váha akva cca 300kg.myslíte, že to udržia tie dve skrinky s drevotrieskou na sebe??? ďakujem za reakcie... ponáhľa nám to ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 15:42 Muž MatesKGB [4]
Úplně to nejjednoduší a podle mě nejefektivnější by bylo poprosit dědu aby doprostřed rámu přivařil podpěry a unese to hnedka skoro jednou takovou váhu. Jinak ta skříňka z té 160 je na první pohled bytelná, jen jak už bylo psáno je potřeba nahoru dát pracovku aby to nebylo na tom podivným rámu skříňky a na zem pod ní dát obyč 17mm lamino. Před tím ještě omrknout jestli se to nekyvle do boku, to by pak byl průšvih, pokud ano tak pořádně dotáhnout šroubky a popřípadě pár jich přidat.
Jinak koukni do mé 240L prezentace co vydrží obyčejněj popraskanej a vysušenej smrk smich nebál bych se na ten můj podstavec dát i 450L akva. hop
Hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 15:22 Muž many [9] – alpinek
řekl bych,že automechanikovi,nebudou fyzikální zákony až tak cizí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 14:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
Musíte, Apinku, počkat na profíky. Já jen "přemýšlím nahlas", co bych dělal na vašem místě.
Určitě bych ale horní desku neoddělával a tu kuchyňskou položil na ni. :-)
Méďa vypadá vymazleně! :) (Dostává zabrat, že? :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 14:20 R Muž Mrakoplash [1776]
Zdenek58 napsal: Mrakoplash napsal:celkem nechapu jak se ti to mohlo prohnout uprostred kdyz akvarium mas pres celou šířku
Protože špatně dimenzovaný, rovnoměrně zatížený nosník se prohne právě uprostřed ;-) .


takze se ty vrchni "nosniky" natahnou ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 14:18 apinek – Re: Sid
takže sundat tu horní desku 105cm x 45cm a místo ní dát kuchyňskou 120cm x 45cm?
jo jo,méďa je můj smich
je to mazel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 14:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: apinek
Ta skříňka vypadá dost bytelně. Pokud má pevné spoje, měla by tu "240" bez problémů unést.
Asi bych ji ale přeci jen podložil kuchyňskou deskou, aby nebyly rohy dna tak na ráně...
Ten Méďa je váš? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:43 apinek
Fotka k příspěvku a poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:36 apinek
nějak mě zlobí pc,na fotky akvárek nekoukejte,to už stejně takhle nevypadá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:32 apinek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 12:30 apinek
Fotka k příspěvku přidávám fotky mojí skříňky pod bejvalou 160tku.rozměry:105cm je dlouhá,42cm široká a 70cm vysoká.potřeboval bych na ní nějak dát mojí 240tku,stačilo by kdybych nechal udělat delší prkno?základna 240tky je 120*40cm,akvárko je o 15cm delší.kdyby to nějak šlo,bylo by to super.
hm,to neni stolička,sakra :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:14 Zdenek58 – Re: Mrakoplash
Nemusí... Pokud je to skutečně pravoúhlé, pořádně svařené a rovnoměrně zatížené (což v případě akvária nejspíš bude), tak se jenom prohne ta delší strana a největší průhyb bude právě uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:34 apinek – Re: PrincPrincessen
dobře.uvidim co se dá dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:32 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy – Re: apinek
Proto tam je na středu ta deska u tebe taky stačí tam dát desku kterou jen k tomu přichytíš je to práce na 10 minut s uříznutím někde v Baumaxu na 30min. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:08 apinek
když mě se prohl podstavec z jaklu 3x3,tohle se neprohne?
www.krmiva-az.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 13:00 Zdenek58
Mrakoplash napsal:celkem nechapu jak se ti to mohlo prohnout uprostred kdyz akvarium mas pres celou šířku
Protože špatně dimenzovaný, rovnoměrně zatížený nosník se prohne právě uprostřed ;-) . Jinak myslet si, že 6 mm prohnutí vyrovná karimatka, je celkem naivita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 00:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
apinku apinku ty si teda číslo, z tebe musejí mít doma radost když ti je jedno, že budete mít v obýváku brouzdaliště a děda místo garáže sprchový kout.smich:-D

Sežeň někde dřevotřísku >16mm a udělej přepážku ve prostřed.
Aby si nemusel vrtat z vrchu, tak si udělej plechové pásky z 2mm plechu a samořeznými šrouby tu přepážku přichyť z boku. Jo a přepážku hoď do vodováhy a dvakrát měř a jednou řež!
Ten stolek z prvního odkazu v pohodě unese 300kg.
Problém u komod z obchoďáků není zatížení, ale to že nemá pevné záda, stačí se pak o ní opřít z boku, a 300kg zátěž jí složí jak domek z karet. ano


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:34 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Apinek - takhle si to nech od dědy nebo koho opravit a máš po starostech rybicky.net/nadrz/5492/4.jpg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 13:54 Muž Radek [3]
Ta jaklová konstrukce je prostě špatně. Předně neměla podpírat desku na krajích, ale být kus vsazena dovnitř. A druhak měla být "zavětrována" příčkami. Pokud srovnáváš s hotovými výrobky, tak věz, že dřevotřísková deska nastojato má vyšší tuhost než dva jaklíky volně se kymácející v prostoru (trošku přeháním ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:06 Muž vena [52]
tak co se ptáš když seš z oboru a víš co s tím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:06 Muž TomášB [12]
no jestli se prohnul jen stojan, tak když na něj dáš nějaký masivní dřevo, to už se neprohne :-) a jestli jo skusil bych další vrstvy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: apinek
kdyz s tim nic delat nechces, proc si teda zalozil tohle tema ?
celkem nechapu jak se ti to mohlo prohnout uprostred kdyz akvarium mas pres celou šířku
moznost by byla, kdyby se prohnuly ty bocni stojny a tim se deformovala cela konstrukce
to bych ale celkem nedoporucoval nechat plavat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 00:13 apinek – Re: bunda
zatím to nechám tak jak to je.stolička pod 160l akvárium se taky neskutečně prohla.,měl jsem to na tom rok a půl a nic se nestalo.když to praskne,tak to praskne :)
děda i já jsme automechanici,takže si to zavařit dokážu,ale i kdyby ne,zavaří mi to on.ten rám je beztak jeho práce k vánocům :-)

don...-no dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 23:17 Muž bunda [28] – Re: apinek
Vypust to, vem stojan do nějaké kovovýroby, nebo ke kutilovi a tam ti navaří stojny uprostřd za pár korun. Bude to trvat tak půl hodiny a budeš mít jistotu. Myslím ale že pokud se to prohlo jen uprostřed tak to nebube vadit. Některé sety akvárií jsou také podložené jen vrozích a prostředek dna je ve vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 23:13 apinek – Re: PentueR
no bydlíme v rodinnym baráku a pod náma je dědovo garáž smich
ale horší trest než pár facek by byl zákaz akvaristiky :)
myslim že 200l neni až tak hrozný,to by bylo na podlaze jen 15cm vody....kdybych prasklinu odhalil včas,nic moc by se nestalo.horší by to bylo s filtrem.kdyby se akvárium vypustilo a filtr běžel bez vody,co by se stalo?ale na koberci mám prodlužováky,tak si myslim že by to vyrazilo pojistky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 23:09 Muž PentueR [256] – Re: apinek
Za 200 litrů na podlaze nedostaneš jen pár facek, ale nejspíš trest smrti ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 22:46 Polux – Re: apinek
Tvoje vec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2001