Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 20:35 Žena Dinecek [205] – Dennerle 60 litrů
Prosím, myslíte, že stačí pod Dennerle 60 litrů 38x38 skříňka, která bude mít stěny o tloušťce 18 mm a spodní a horní desku 36 mm? Materiál skříňky by měl být DTDL Egger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2020 18:57 Muž ZDRI [1415] Re: MsJitka
Fotka k příspěvku Je to malé lehké akvárko, nevymýšlejme předimenzovaná monstra.
Bohatě postačí třeba takováto komoda: komody.heureka.cz/…
Osobně bych si ale nechal v nejbližším hobbymarketu nařezat pár kousků lamina nebo spárovky (zde stačí síla 18 mm) a doma to za 1/2 hodiny svrtal/sešrouboval. Vyhodou bude, že si ji uděláš vzhledově přesně na míru ostatnímu nábytku v pokoji (barva/dekor/lak).

Jinak při této váze a délce cca 50 cm je středová příčka(stojka) zcela zbytečná, i ta horní deska slouží jen k tomu, aby spojila obě boční stojky (a popř. i záda - ale ta zde být nemusí). Jen vybírej komodu, která má horní desku "položenou" na bočních stojkách a ne "vsazenou" mezi ně. A pokud by komoda neměla pořádná pevná záda (často je tam jen vložný tenký "papundekl"), pro klid tam zezadu přišroubuj kus nějaké desky (stačí do cca 1/4 výšky komody), který pevně spojí hrany horní desky a obou bočních stojek.

PS: Pro představu - podobně těžká nádrž 60x30x30, stojan ze zbytků spárovky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 16:53 Silviebaris Re: MsJitka
Několikrát to tu zaznělo,sedni si nato i s mužem... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 16:45 Muž Yirka [9119] Re: MsJitka
Za ty peníze si nech slepit nádrž na míru. (A ještě ti zbyde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 16:03 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: afc1886
Sřední příčku nemá skoro žádná komoda v požadovaných rozměrech. Proto jsem aspoň vybírala ty z masivu, ne jen laminátové. Ale jestli ani to nepomůže, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 16:02 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Aha, tak s dosahem půdorysu přes rohové hranoly bude problém, akva má šířku jen 47 cm - www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2020 15:41 R Muž afc1886 [14655] Re: MsJitka
Vůbec bych se té skříňky od Juwelu nebál, ale samozřejmě za předpokladu že to akvárium bude mít délku 60 cm, což se mi při tvém objemu a šířce 37 cm moc nezdá. Jinak tou druhou skříňkou nic nevyřešíš, taky nemá střední příčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 15:40 Muž Yirka [9119] Re: MsJitka
Je to dřevěný masiv, mělo by to těch 75 kg udržet. Vycházel bych z toho, aby půdorys akvária byl přes rohové hranoly.
(Nakonec je určitě možné si na ni v krámě sednout a uvidíš, zda se prohýbá ;-) )
Vždy je také možno zdvojit horní desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 14:43 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetky – Skříňka pod akva 55 l
Hledám skříňku pod akvárium a ukázalo se to být poněkud ošemetné. Akvaristické skříňky jsou většinou příliš úzké (tohle akva má hloubku 37 cm), když už jsem našla rozměrově vhodnou skříňku Juwel SBX Lido 120, tak jsem si na Amazonu přečetla odstrašující recenze o tom, jak se prohýbá (na rozdíl od Rio 125 nemá v půlce vertikální prkno, které by podpíralo horní desku). Už nechci žádnou další prohýbající se komodu, na takové mám akvárium teď, naštěstí jen malé, ale i tak se celou dobu bojím. Tak jsem si našla tuhle komodu z masivu: www.idea-nabytek.cz/… . Myslíte, že je schopná unést 55litrovou nádrž se vším všudy? Horní deska mi nepřijde moc silná...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 16:04 Muž Filip58 [17] Re: afc1886
Přesně tuhle variantu s dvířkama přes celé čelo mám. Tak snad to bude v klidu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 15:52 Muž Filip58 [17] Re: vlka
Jj, tu nosnost jsem zjišťoval už před koupí, znervozněla mě až informace viz můj dotaz, tak mě zajímaly praktické zkušenosti ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 15:14 Muž vlka [3444] Re: Filip58
Čauky, ta skříňka má garantovanou nosnost 500kg, byl bych v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 14:59 Muž Shimi [682] Re: afc1886
Ano, je to ona, ale já bych tak kategorický nebyl. Jsou případy, kdy s tím mají lidi opravdu problémy. Taky mi to přijde jako blbost, aby měl 1 cm na obě strany takový vliv, ale asi má. A pokud u tebe ne, tak buď jedině rád. Nicméně já bych všeobecně na skříňky od Juwelu nepostavil ani botu, natož tu jejich 450.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 14:58 Muž ZDRI [1415] Re: Shimi
Tyto skříňky RIO 180 se dělaly ve dvou variantách SB a SBX. SBX (dvířka přes všechna čela) mají menší přesah horní desky přes stojky a jsou staticky lepší. Ale i verze SB (prostřední díl otevřený) s větším přesahem je pořád ještě vyhovující.

Ten centimetr (101, 41) je z hlediska zatížení zcela nepodstatný, dává se tam jen kvůli estetice (aby lícoval spodní rámeček). Důležité je zajistit, aby nikam nekapala voda a nedegradovala konstrukci skříňky. A aby to stálo na rovné ploše.

Stejně tak je staticky zcela nepodstatný rozdíl 180-200 l (v obou případech to stejně budou jiné litry a jiná kila, v závislosti na tom, kam to napustíme). Při letmém pohledu má tato skříňka cca 2x vyšší max. nosnost než je ta deklarovaná, takže řešit 20 kg je o ničem.

Mmch. jednu Juwel jsem kamarádce montoval, je to standardní, průměrná, ničím nevybočující kvalita, nenadchne ani neurazí, to, na co je určená, s rezervou splní. Pravda, já své DIY podstavce pod akvárka dimenzuji a navrhuji trochu jinak, ale to je moje profesní úchylka, říkají mi Pan Extrémně Opatrný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 14:40 R Muž afc1886 [14655] Re: Shimi
Jestli se bavíme o této skříňce, tak v pohodě.
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 14:33 Muž Shimi [682] Re: ZDRI
Origo akva má rozměry 100x40x45 = 180, těch 5 cm navíc je origo kryt. A origo skříňka má rozměry 101x41, kvůli origo spodnímu rámu a to právě potom dělá u neorigo akvárek problémy s rozložením hmotnosti a prohýbání desky. I ten blbý 1 cm tam zřejmě hraje roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 14:27 Muž ZDRI [1415] Re: Filip58
To je jen hraní si se stejnými čísly. Juwel Rio 180 má také rozměry 100x40x50 cm, udávají rovnou cca čistý objem 180 l vody (část objemu jsou skla, část je horní nevyužitý objem kolem krytu. Pokud na to postavíš své akvárko 100x40x50 cm, tak to také nebude mít plný objem 200 l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 13:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Filip58
Nic se neboj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 12:24 Muž Filip58 [17] – Juwel
Ahoj, má prosím někdo zkušenost se skříňkou pod akva juwel rio 180 a akváriem 100x40x50, objem 200 litrů? Originální juwel akvária mají 180 litrů a dno o stejných rozměrech. Pořídil jsem tuhle kombinaci a teď v eshopu rostlinná akvária našel info, že může u akvárií s neoriginalními rozměry dojít k prohýbání desky. Našel jsem i tady prezentaci akva uživatelky Nicky se stejnou zkušeností. Zatím nic nepozoruju, ale trochu jsem znervozněl a zajímá mě, jakou má kdo zkušenost...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2020 17:34 Muž sirius [54] Re: ctibum
Splněno. :-) Nožičky preč, nosné dosky zdvojené (4 x 16 mm plus 4 x 11 mm), zadné otvory vyplnené OBS, okrajové dosky ešte 4x oceľové L, vzadu plus-opatrenie v podobe stĺporadia proti previsu aq. (Na to pôjde hore ešte jedna OBS 11 mm, drevená doska z pôv.stola hrúbka 18 mm, na to na mieru narezané parkety a napokon izolačná mäkká aq podložka z Hornbachu.) Vyokrasenie: ozdobnými lištičkami farby parkiet.
Ďakujem všetkým za rady a techn odporúčania, aj morálnu podporu. S.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2020 00:20 Muž sirius [54] Re: ctibum
Zdvojím. Aj pre lepší spánok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2020 00:11 R Muž ctibum [6876] Re: sirius
Já bych zdvojil aj tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:47 Muž sirius [54] Re: ctibum
Prepáčte mi to... Ja som zle meral... stydim
Tie dosky na tej skrinke majú všetky hrúbku = 16 mm !
Nie 11...
Zmýlil som sa o 0,5 cm.
Páni, mení to zásadnejšie nosnostnú situáciu?
(Dvakrát meraj, raz rež. Budem si to asi navždy pamätať.)

Chybička sa vlúdila tak, že mám taký výsuvný (stavbársky) meter, kde je prvých pár mm prekrytých dvomi plochými nitmi, o ktoré je pripevnené zachytávátko. Odčítal som teda namiesto 16 mm (správnych) nesprávne 11 mm... Som to ale slepúch. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:38 Muž sirius [54] Re: NHKG
Uh. Ja som zle meral... stydim
Tie dosky na tej skrinke majú všetky hrúbku = 16 mm !
Nie 11...
Zmýlil som sa o 0,5 cm.
Páni, mení to zásadnejšie situáciu?
(Dvakrát meraj, raz rež. Budem si to asi navždy pamätať.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 23:36 R Muž ctibum [6876] Re: sirius
Nahoru bych dal kuchyňskou...
Ještě si počkej, než se do toho pustíš, jestli někdo nezpochybní to, co jsem psal. Nejsem vševěd, je to jen názor a bavíme se o spoustě vody... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:33 Muž sirius [54] Re: ctibum
Urobím tak. To zdvojenie vnútorných zvislých dosiek ma vôbec nenapadlo, výborný nápad. Ďakujem! (Poličky v bočných dieloch skrinky napokon vôbec nepotrebujem, domontovať ich ak vôbec, môžem skrátené i neskôr.) 3mi doskami, vloženými dovnútra, narezanými na mieru, spevním záda skrinky. Horná pridaná doska pod akvárko (o zhodných rozmeroch), stačí OSB jedna - alebo radšej na sebe rovnaké dve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 23:15 Muž sirius [54] Re: NHKG
Cítim, že tá váha aq je vs. tá skrinka tak na hrane...
Nožky dám teda prečo povinne, sústredím sa na vypevnenie zadnej časti.
Potom by sa hodil záťažový test so 6 vreckami cementu :-) v zmysle: lepší cementový prach v očiach a triesky vo vlasoch, ako biblická potopa a do nej krik polovičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 22:19 R Muž ctibum [6876] Re: sirius
Podle mě je 11 mm málo. Když bych ji chtěl mermomocí použít já, třeba kvůli dekoru, tak bych zdvojil všechny svislé desky a úměrně tomu zúžil police. Záda bych zpevnil třemi deskami vloženými dovnitř, tzn. uříznutými na míru vnitřního prostoru, dostatečně silnými na konfirmáty (shora a sdola).
A přidal bych horní desku v rozměrech akvária. Ani ne tak kvůli nějakému pnutí, ale přesahu hrany bych se bál kvůli poškození např. při úklidu nebo i úrazu o roh akvária.

Druhá možnost viz NHKG. Nechat si to nařezat podle sebe a sestavit. V hobbycentrech řežou i hraní na míru, vrtají i otvory na panty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 22:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sirius
Podle mě to nemá cenu vylepšovat. 11mm dřevotříska je slabá. Pokud jsi schopen to teď sehnat, nech si těch pár desek z dřevotřísky nařezat, nalepit na ně hryny a vyrob si tu skříňku odznova. Ideální je to zkolíkovat, ale stačí použít konfirmaty.
Pokud tu skříňku potřebuješ nutně teď, tak nožky pryč a důkladně zpevnit záda, ale nenapadá mě jak, protože na šrouby je ta 11mm deska tenká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 19:51 Muž vlka [3444] Re: sirius
Klidně dej nahoru 2 desky na sebe, přesah 5 cm nech vzadu, tam dej odshora až dolů na zem také 2 sešroubované desky, nějakou tu příčku dovnitř, dvířka a musí to udržet. Nezapomeň podložku pod AQ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 19:07 Muž sirius [54] Re: vlka
To sú povzbudzujúce slová. :-) Díkes! Odstránim teda nožičky, vystužím (poriadne!) záda, a vršok (pod akvárko): stačila by tá OSB doska 120 x 50, alebo čo keby som dal také na seba - 2 kusy? (OSB pružia?) Kuchynskú dosku teraz práve nemám k dispozícii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:52 Muž Shimi [682] Re: 4Sima
Skříňky od Aquatlantis jsou TOP, ale mají jednu velkou nevýhodu a tou jsou dekory. Náročnější zákazník si nevybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:49 Muž vlka [3444] Re: sirius
Čau, dej nahoru silnou kuchyňskou desku 120 x 50, pořádně ! vyztuž záda, odstraň nožičky a máš to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 18:30 Muž 4Sima [1888] – Montážní video
m.youtube.com/…

Pro využití, tyto skříňky se mi z komerčně vyráběných zamlouvají nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 18:29 Muž sirius [54] Re: HanysOV
Rád by som. :-) No realita dnešných dní: skrinka vytiahnutá z garáže, rovnako akvárko sa tam už presúša.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 17:55 Muž HanysOV [54] Re: 4Sima
Nebo do akva dle rozměru skříňky tj. 120x45 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 17:35 Muž 4Sima [1888] Re: sirius
Převis bych bez dodatečné montáže nové horní desky vždy úplně zavrhl. Nedal bych kratší akva na delší desku, to bude na problémy. Čtyři desky něco vydrží, ale počítej, že by to muselo udržet taky tlak z boku. Můj názor je, že se na plánované akva skříňka nehodí. Šel bych do skříňky k rozměru akva, tj. 90x50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 17:29 Muž sirius [54] Re: 4Sima
Ono tie 4 vertikálne dosky by mali (v tlaku) niečo udržať, je to klasická skrinka ako tisíce iných. Tiež sily by sa mohli pri 4 doskách a celkovej zostave skrinky optimálne porozkladať. Ja sa skôr trošku obávam nožičiek, no a potom - previsom akvárka, vzadu i vpredu. Či tam nebude vznikať nepriaznivé pnutie... Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, 4Sima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 17:18 Muž 4Sima [1888] Re: sirius
Na tohle bych tak velký akva nedával i když bys ty záda vyztužil. Menší akva na vrchní desku není dobrý nápad - prohýbala by se. To jde u nějaké malé nádrže, ne u 250 kg a víc vážící sestavy. 11mm desky to je slabota. Sedněte si na to 2-3 lidi a uvidíš, co na to skříňka. Já bych do tohoto řešení nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 16:53 Muž sirius [54] – skrinka pod akvárium 225 l
Poradíte mi, prosím?
Rád by som umiestnil akvárium 90x50x50 cm (225 l) na skrinku, ktorej foto som umiestnil do osobnej prezentácie (zatiaľ namiesto akvárka).
Bude to ok?
Skrinka má plochu hornej dosky 120 x 44,7 cm. (Je teda o niečo užšia než šírka dna akvária. Vpredu je k nej prilepená ozdobná lišta, široká 2,2 cm, ale tá nie je nosná.)
Zo skrinky (na fotografii v mojej prezentácii) som vybral zásuvky, poličky a odmontoval z nej zadný papundekel (preglejku) aby bolo vidieť lepšie o čo ide.
Dosky skrinky sú z drevotriesky 11 mm hrubej.
Skrinka je postavená na 6 nožičkách priemeru 4 cm, prišróbovaných symetricky zospodu. Zdajú sa byť celkom masívne.
Čo by ste ďalej poradili:
1. Spevniť skrinku zozadu (proti bočnému vyviklaniu) tromi (3) samostatne dovnútra vlepenými OSB doskami ?
alebo
2. by stačilo skrinku spevniť proti vychýleniu jedinou OSB doskou, pripevnenou vrutmi k zadným bočniciam skrinky - siahajúcou až po dlážku?
Vrchná doska skrinky je celkom pekná a rovná. Stačí položiť akvárium priamo na túto dosku? (samozrejme, pod neho izolačnú plastovú aq podložku z Hornbach akvaristiky) Alebo predsa ešte vypodložiť akvárium OSB doskou, presahujúcou celú vrchnú dosku skrinky.
Stačilo by v prípade tejto konkrétnej skrinky - vyrezať OSB dosku len presne v rozmere plochy dna akvária? (ak bude položené na vrchu skrinky centricky)
A či môže byť akvárium na takejto OSB doske potom - vpredu i vzadu - v drobnom previse (voči predku a zadku skrinky) - vpredu cca 2,1 cm a vzadu 3,2 cm. (Samozrejme v celej ploche dna vypodložené OSB doskou.) Chcel by som tým docieliť aby vpredu, predná stena akvária, OSB doska, okrasná lišta i dvierka skrinky boli v jednej rovine. Vzadu pri stene mi esteticky drobný previs neprekáža.
Napokon: koľko by ste, ideálne či primerane - nechali cm voľného priestoru medzi stenou a touto skrinkou? (na el.káble, hadice, povysávanie alebo čokoľvek)
Veľmi pekne ďakujem za usmernenie alebo akúkoľvek radu.
Sirius

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 17:07 Muž Tommo [828] Re: ctibum
V pondělí jsem zadal a ve středu hotovo. Ale myslím, že pokud by neměli moc práce a měli tu správnou motivaci :-P dají to na počkání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 16:24 R Muž ctibum [6876] Re: nicnemáme
Moc bych nepočítal, že to bude na počkání. Např. Hornbach dělá víc, než 5 kusů na objednání do týdne, jestli se nepletu...
Já v Bauhausu čekal měsíc, měl jsem na objednání i vybranou desku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:50 Muž Tommo [828] Re: nicnemáme
Bauhaus, nechal jsem si to tam taky dělat, ale při odběru to chce pořádně zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:48 nicnemáme Re: Tommo
a co je na Pankráci? Prahu moc neznám. Jedu tam 12.12. tak jsem si říkal že bych to někde nechal říznout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 14:02 Muž Tommo [828] Re: nicnemáme
Pankrác
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 13:49 Muž Jarry [1433] Re: nicnemáme
Jak kde, mám podobnou firmu poblíž, nechávám tam řezat vše, u některých dekorů je možné koupit i půl desky. Většinou mi to pak vyjde tak, že je zbytků minimum. Nebo ze zbytku vymyslím nějakou polici apod., když je toho víc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 11:50 nicnemáme Re: Jarry
Díky za tip, chápu to dobře, že řežou dovezený materiál nebo materiál který tam koupím, ale musím koupit celou desku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 11:10 Muž Jarry [1433] Re: nicnemáme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 10:33 R Muž ctibum [6876] Re: nicnemáme
Bauhaus v Kobylisích. Takže asi jakýkoli Bauhaus... Ale zavolal bych pro jistotu na info a nechal se přepojit na přířez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 09:32 nicnemáme – ABS hrana 2 mm
Chci si vyrobit skříňku pod akvárium z lamino desek, máte někdo informaci, kde v Praze v Hornbachu nebo OBI apod. lepí 2 mm ABS hrany? V Liberci bohužel OBI i Bauhaus lepí jen ty obyčejné tenké hrany. Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=101