Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: David92
Chtělo by to akvárium stejně široké, jako je ta polička. Rohy vyztužit něčím takovýmto: www.eben-kovani.cz/… (levý horní roh jak jsou šuplíky bude problém). I tak to nebude úplně 100%. Ale bez vyztužení a 70cm šířku bych určitě neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 21:07 David92 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsou ty fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 20:52 R Muž afc1886 [14655] Re: David92
Dej sem fotku té komody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 19:08 David92 – Nosnost komody
Fotka k příspěvku Zdravím, mám doma komodu, mám na ni 30L akva. Už to bude asi rok, a chtěl bych něco většího. Docela by se mi zamlouvalo 70x35x30. Jenže ta komoda je z lamina asi 17mm tloušťky. Našel jsem plánek pro lepší představu konstrukce. Vzadu jsou jen tenke desky na zakrytí a někdo mi říkal, že bych to měl vyztužit, jenže to je nemožné, když už je složená. Tak jestli bych mohl poprosit o názor, jestli je to schopná unést nebo pořídit menší akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 00:41 Muž LeRi [315] Re: xvalp06
Na tom by záleželo jen v případě že by se jednalo o nosnou příčku (ano i příčka může být nosná) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 10:09 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: LeRi
Také by nebylo od věci zjisiti, zda stěna u které akva bude je nosná, nebo jen příčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 08:25 Muž LeRi [315] Re: Miraell
Vyndej ty šuplíky a vyfoť to bez nich ať vidíme jaká je konstrukce uvnitř (desku pod spodníma šuplíkama určitě podložit) ;-) Podlaha je jaké konstrukce pokud by šlo o větší akvárium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 21:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Miraell
Ty Miraell, ne, že bych ti do toho chtěl kecat, ale jestli uvažuješ o něčem větším, chceš do toho vrazit prachy a unese ti to podlaha, tak bych dal toho prcka vlevo někam bokem a pořídil tam něco pořádného. I za cenu, že bych přestěhoval i komodu. 2,5m dlouhé a půl metru vysoké. A je úplně jedno, že to chceš mít třeba bez filtrace a topení. Nebudeš omezená výškou a objemem a můžeš si tam dát do budoucna cokoliv. Ať to budou kardinálky čínské, razbory, ale klidně i terčovci nebo skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 17:04 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re: Miraell
Na komodu, ale novou desku přímo pod akvarium s minimálně 2cm deskou tvrzenyho polystyrenu.. a ještě dolů pod komodu uprostřed - hlavně vzadu bych dal nožku a vyrovnal to, bylo by i fajn zajistit aby to bylo ve vodovaze a jinak podlaha by to měla zvládnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 16:50 Žena Miraell [15] Re: Strakááč
Dobře, deska je rovná, komoda je z masívu.
A teď druhá otázka.
Přemýšlím, že bych si pořídila akva o rozměrech 138x35x35.
Která skříňka je vhodnější, komoda nebo psací stůl? Oboje masív, oboje délka 138. U komody by ta délka byla bez těch bočních lišt.
A otázka mimo téma, mám se obávat nosnosti podlahy?
Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 17:16 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Miraell
Zkus změřit něčím rovným jestli je plat na skrince prohnuty, kdyz bude prohlej, asi se to nerozsype, ale nejni to dobrý pro ty šuplíky.. mohly by drhnout atd.. skříň by to unést měla.. zkus si na skříňku sednout, co to udělá :)
Kdyžtak řekni někomu ať ti udělá novou desku na ten stolek tuplovaý lamino by to mělo v klidu vyřešit.. jen to polozit na to... a dal bych klidně větší maličko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 16:07 Žena Miraell [15] – Dát či nedat
Fotka k příspěvku Ahoj, unese mi bez následků komoda vlevo ještě i akvárium o rozměrech 60x30x30? Co myslíte, neprohne se třeba nebo neprdnou nožky?
Akva na komodě má rozměry 50x25x30.
Děkuji za odpověď.
Teoreticky bych mohla odstranit ty ozdobné bočnice a jeden roh nádrže posunout až přes okraj desky, nebo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 12:35 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: fido16
Mě to říkat nemusíš, dělám v rondo kuchyních... a kuchyně tam děláme tak z 70-80% práce... dřez vytíráme neutrálem, ale nikdy to nejni nijak perfektni (myslím tím, to že to vytřeš perfektně, ale vodě to nezabráni tolik.... spoje u pracovnich desek který se lepí k sobě do L nebo U i na tupo jako prodloužení např u 4< metrů, protože se dělají max 4m dlouhé :) se lepí většinou lepidlem přímo na pracovní desky, ale někdo to lepí neutrálním transparentním silikonem, oboje je na stejnej bázi... ale vodě, stojící na tej desce u spoje to nezabrání a stejně se to nafoukne
to je prave to... a udělá to i olepenÿ lamino.. ale pod akva by to stačilo, co si budem povídat.. ono to navlhne ale nerozpadne se to... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 11:40 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Strakááč
no asi se zatím nejvíc přikláním k té voděodolné překližce, když už tak tam dám nějakou silnější. třeba 21 nebo 27 mm... co jsem měl v ruce 12 nebo 15mm tak mi to přišlo celkem nezničitelný. navíc co jsem tím viděl obložený vnitřky dodávek, kde se vozí materiál a co to vše zažilo za zacházení a neneslo to nějaké velké následky, tak se to tváří jako jasná volba.

jj na magnetech se mi fakt libí, že čapnu obložení a celý ho sundám a nikde nebudou překážet dvířka a bude maximum prostoru pro manipulaci...

a jak píšeš výměna dekoru bude dost jednoduchá... můžu měnit dle nálady a bez použití nářadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 08:49 Muž fido16 [631] Re: Strakááč
Když hrany přejede tenkou vrstvou transparentního silikonu tak se hraně ani laminu nic nestane. Jak to dělají kuchyňáři co dělají rohový spoj na kuchyňské lince úplně stejně a linka slouží x let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 00:12 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Stačí párkrát bejt prase, nechat rozlito lehce po laminu u hrany, i u abs to tak je.. a problém je na světě co se týče vzhledu.. pokid chce dávat lištu, co přikryje polyš, desku pod akva i kus dna.. bude lepší tam dát překližku.. je nižší to znamená i nižší a hezčí lištu...
Pokud tam dá tupl, nedával bych tam už nic víc.. ale polyš se pak blbě schová.. :) nebo spíš lišta na tej desce bude působit nehezky..
Jinak voda drevotrisku nerozebere, jen malinko naruší.. překližka může bejt klidně i ne vodovzdorna.. případně dát osb desku.. ta by měla bejt odolná vlhkosti :) a zakrejt se dá stejně jak ta překližka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:48 Muž Jarry [1433] Re: vaclav
Styrodur je pevný, voda mi po skle samozřejmě občas teče, ale ve formě kapky, která i kdyby k desce dotekla, tak jí rozhodně nijak neuškodí. Pokud nebude lamino opravdu stát delší dobu ve vodě, tak se mu nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 23:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Nezapomeň že na tom bude polystyren a ten se promáčknout dá lehce. Jestli ti nikdy netekla voda po skle tak to gratuluji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:39 Muž Jarry [1433] Re: vaclav
To by to lamino muselo stát ponořené ve vodě, aby se s ním něco stalo, navíc zatížené plošně akváriem, to nemůže nic udělat, používá se zcela běžně. A pak mě se snad ještě nestalo, aby se mi dostala voda na podložku akvária:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas23
Nestrkej pod akvárium něco co se může rozpučet voda ti tam mockrát zateče a protože na tom bude ještě poliš tak budeš mít problémy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 23:11 Muž fido16 [631] Re: Strakááč
Myslím si že pokud se sežene kvalitní lamino třeba egger. Žádnou polskou šizenou. Tak stačí 18mm bohatě. Navíc tam má vevařené příčky takže se to roznese přes ně a celá deska bude sedět právě na nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 22:46 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Saty a Tomas23
zkušenost s tímhle nemám, ale překližka je 100% jistoty, když už lamino, dal bych tuplovaný.. jen sešroubovat stačí...
-
Na magnety je to dost fajn, taky jsem to už viděl, hlavně si to otevřeš všude a jsou to vlastně jen desky, který se dají i snadno vyměnit.. :-D
...ať se dílo podaří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:35 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Tomas23
18 mm lamino bude stačit, na 720 litrů jsem měl origoš skříňku od výrobce celou z 18 lamina a bezproblémů. A jak píše Jarry 20 mm styrodur na to a není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:25 Muž Jarry [1433] Re: Tomas23
Jestli je to rovné, měla by jedna 18mm stačit, ale dal bych 2 sešroubované, pod akvárium 20mm styrodur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:07 Muž fido16 [631] Re: Tomas23
Ty magnety nejsou špatný nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:04 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Strakááč
no nad tou vodostálou překližkou jsem taky přemýšlel, určitě tam budu dávat tu krycí lištu , původně jsem přemýšlel nad černou, ale ten hliník by taky nemusel být špatný, to ještě promyslím...

spodek skřínky mám v plánu obložit laminem a chytit ho na neodymový magnety (at to pořádně drží), který zafrézuju do lamina. přijde mi to vzhledem k přístupu k technice pod akvárkem lepší než to dávat na panty. hlavně bych na to na pantech kvůli gauči ani neotevřel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:55 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: fido16
jo představy to by mi šlo dobře :-) , kdyby šla tak dobře a hlavně i rychle realizace... až bude co fotit tak začnu dělat galerii. než to bude připravené a zaběhnuté pro terčovce bude chvíli trvat, tak jsem zvědavej jestli to vydržím a nekoupím je moc brzo, jak se znám tak budu mít cukání pro ně dojet hned první týden po napuštění... no doufám, že to vydržím aspoň 2 měsíce, ať tam maj placky pěkně stabilní a zaběhnutý prostředí... ale co si budeme povídat, už se nemůžu dočkat až to tam bude plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:49 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tomas23
dle mě bude asi stačit i 18mm deska,ale když už to tam dávat, tak tuplovaná deska bude lepší :) (dvakrát 18mm) ale já bych tam dal voděvzdornou překližku, jak už se o ní dole bavilo, na ní dal ten polyš a z boku zakryl tu překližku, i polystyren pruhem z 18mm dřevotřísky... nevím, jde oto jak moc hrotíš vzhled stolku :) nebo místo lamina tam dát na mamuta jen okrasnou hliníkovou lištu, vypadá to dost moderně.. případně dřevěnou lištu.. dá se všechno ale taky záleží, jak plánuješ zakrejt přední a boční část :) jak si tam představuješ dvířka nebo prostě jak se dostávat dovnitř, kde může bejt velkej filtr, krámy, úložnej prostor prostě... :) dají se udělat dvířka jen na magnety, klasicky na panty, špupací atd atd..
z pohledu truhláře vidím asi tisíc možností.. takže bych si nejdřív vymyslel jestli mi záleží na vzhledu skříňky, jak asi bude vypdat a podle toho řešil jestli dát rovnou pohledovou desku a nebo nějakou spíš nosnou desku, a pak až budeš vědět, jak jsi na tom doděláš lištama.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:43 Muž fido16 [631] Re: Tomas23
Není na škodu trochu předimenzovat. Já mám jekl 50x50x2. A je vidět že předsstavu asi máš co chceš a to je dobře. Ještě rám obložit a bude to super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:35 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: PeCh
OK díky... rám je jekl 40x40x3mm... trochu předimenzované, ale aspoň se mi bude dobře usínat ;-) usazování a ostatní věci nechám na panu Zídkovi (zidekhk.com), četl jsem na něj jen samé dobré ohlasy, tak mu to svěřím. dřív jsem si akva lepil sám, vyráběl 3d pozadí a vše okolo, ale zde chci udělat pomalutekoucí filtr, přepady, díry do dna a na to si už netroufám, hlavně to s čím bych se trápil minimálně 3 týdny tak oni budou mít za pár dnů hotové potlesk a tak nějak budu víc v klidu, když to bude od profíků co to dělají každý den
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:26 Muž PeCh [77] Re: Tomas23
Z čoho je ten rám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 20:12 Muž fido16 [631] Re: Tomas23
Čau, mám akva 160x70x60 672L. V pohodě bude stačit 18mm. Jinak než podložku z karimatky zvolil bych spíše polystyren a nařezal si jej dle potřeby. Tak jsem to dělal já a aby se mi nepohnul jak jsem usazoval akva tak jsem jej vždy na body nalepil tenkou vrstvou mamuta. Jinak jsem zvolil 30mm klasický polystyren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:04 Muž Tomas23 [3] - Amerika – lamino
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám připravený stojan pod novou nádrž o rozměrech cca 180x60x70 (ŠxHxV).
potřeboval bych poradit jakou sílu lamina použít na horní desku. co tak čtu, tak by měla stačit klasická 18mm deska a samozřejmě ohranit ABSem, ale raději bych to pro jistotu od někoho chtěl ještě potvrdit :) nebo jestli udělat dvojitou desku nebo rovnou nějakou silnější?

dál bych se chtěl zeptat na podložku mezi akva a desku. bude stačit 12mm karimatka, silnější miralon nebo mám koupit takovou tu "speciální podložku" např. tuto www.akvamex.cz/…

a nebo použít polystyren ?

díky za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 17:18 Muž Fantomik [38] Re: RAP
Doufám, že bude lepší 1m do strany, než 1m pod akva. Zkrátka uvidíme. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2018 17:04 RAP Re: Fantomik
Nevím, jak na tom bude s účiností ten filtr, když je tak daleko od akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 15:29 Muž Fantomik [38] Re: Fantomik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já vím, hrozně mi to trvá!!! Ale už mám rámeček i kryt s funkčním osvětlením. A příští týden snad už zasadím! ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 21:00 Muž Laurent [412] Re: Fantomik
Super, děkuju za odpověď :-) já jsem si nad tím lámal hlavu a tvůj upgrade skříňky se mi líbil a šel by udělat i u mne. Radši všechno vyřeším a načtu předem, abych se vyhnul všem potížím :-D
Tak to snad půjde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2018 20:48 Muž Fantomik [38] Re: Laurent
Podle informací, které jsi sem dal, tak by to mělo bez problémů vydržet. Jen ta zadní deska je určitě potřeba, aby skříň získala pevnost a neměla tendenci se kácet. ;-) Co se týká spodku, mě se třeba nelíbí, když skříň leží přímo na zemi. Já si pod skříň nechal nařezat bílé lamino 18mm (nejlevnější) a ohranit barvou podobnou skříni. To lamino je vpředu o něco menší jak skříň, aby z toho vyšel elegantní sokl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 20:36 Muž Laurent [412] Re: jarovo
Díky :-)
vidíš zapomněl jsem na info..

Ty nohy by šly pryč, tedy váha by nebyla na nich, ale na celé ploše. Ta střední příčka je až na zem -> spodní desku, má také 15mm.. bez té bych si tam netroufl dát akvárko větší jak 60litrů :)

Myslíš tedy, že po odstranění nožek a dostatečnému zpevnění na zadní straně, je možné umístit akvárko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 20:13 Muž jarovo [1695] Re: Laurent
Ahoj, podľa mňa je to asi tak
- hornú dosku môžeš počítať len jednu - to čo je položená na boky
- strednú stojku počítať nemôžeš - nieje až na zem
- zadná by tomu určite pomohla - musí byť našrobovaná na všetky stojky aj vodorovné dosky
- pri 200 L je celková váha cca 300 kg podľa toho čo tam dáš

Edit - celá váha by bola na tých 4-roch nohách - malá plocha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 19:49 Muž Laurent [412]
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych váš názor na tuto tv komodu (100x40x46cm, 35kg) i přesto, že jsem projel velkou část příspěvků. Zvažuji 150-200 litrů akvárko, jen si nejsem jistý nosností komody. Nahoře jsou dvě desky, mají cca 30mm, příčky na stranách 15mm a příčka uprostřed 30mm.
Co jsem tak vyčetl, dalo by se to vyztužit zadní deskou (dal bych 15mm) proti borcení do stran... bude to stačit?? Díky moc za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:25 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jarry
To bude aj podstatne jednoduchšie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:24 Muž Jarry [1433] Re: Cyklohentán
Určitě je to v pořádku (je to lepší materiál, než DTD), ale nedával bych na to žádný umakart, jenom bych zvolil nějaký vhodný nátěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:04 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami
Tak ďakujem. Ale veľmi ma láka využiť možnosť kúpiť 1250*2500*18 borovicovú preglejku a nechať si ju zadarmo narezať na presnú veľkosť každého dielu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 22:00 Muž Jarry [1433] Re: jarovo
Mám tu nažehlovací na takovém krytu, co jsem dělal do koupelny, je to hned vedle vany a po 5ti letech nevykazuje žádné změny. Ale souhlasím, že 2mm ABS profesionálně lepená a frézovaná je mnohem lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 21:51 Muž jarovo [1695] Re: Jarry
nažehlovacia páska má malú životnosť, zvlášť pod akváriom. Profesionálne nalepená 2mm s ofrézovanými hranami do rádiusu je aj dlhodobo vode odolná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 21:37 Muž Jarry [1433] Re: Cyklohentán
Viz odpověď od kolegy dole, já si desky nechávám řezat ve firmě specializované na dřevo a tam mi desky i ohraní hranou od 0,5 - 2mm. Jednou jsem dělal s nažehlovací hranou a šlo to docela dobře, ale 2mm ABS hrana vypadá o dost lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 21:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Cyklohentán
Je na to samolepiaca páska.
Pokiaľ si to v nejakom hobby necháš napíliť, môžeš zadať i ktoré hrany olepiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 21:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jarry
Snažil som sa postupovať podľa jedného návodu na internete, ktorý používa preglejku. Keby som použil DTD dosky ako zakryjem rezané hrany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 18:02 Muž Jarry [1433] Re: Cyklohentán
Co 18mm laminované DTD? Mají to v každém hobby marketu v různých dekorech. Je to materiál, který se na skříňky běžně používá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=351