Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 18:17 karelin
to jo. ale ta skříň se se mnou převrátí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 18:13 Muž Yirka [9118] – Re: karelin
Si na ni přisedni a víš to hned....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 18:10 karelin – díky
díky ti za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 18:08 Jirka88
já si myslim že v pohodě...mam 40 litrový na stole který neni moc podepřenej a udrží to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 18:07 karelin – Udrží taková skříň 16 litrové akva?
Fotka k příspěvku Zakládám další akva. To první je 80ti litrové.
Ted si zakládám druhé které je 16ti litrové.
Udrží tato skříň nahoře 16ti litrové akva???
Přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 23:08 Muž Jurasek [137] – Re: prisavnik
dole to ma take malicke nozicky tak staci len doska Asi Ti nerozumím. Kde dole to má mít nožičky? A kam desku s gumou?
Hanz: Asi to tak nakonec udělám, ještě o tom popřemýšlím, podívám se na sortiment a uvidím. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 07:16 Muž prisavnik [51] - Rostliny
daj tam tu silnu kuchynsku dosku a na to 2mm gumu a nemoze sa nic stat.Nie vseliake karimatky polystyren....dole to ma take malicke nozicky tak staci len doska X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 23:07 Muž hanz [27]
Určitě bych použil stavitelné nohy, co se používají pod kuchynskou linku. Dělají je i kovové, ale to se moc nevyplatí a na tyhle nejde nasadit sokl(nejsou u nich ty připínací objímky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:23 Muž Jurasek [137] – Podložka pod skřínku
Mám skřínku pod akvárko s rovným dnem. Dlažba na které bude umístěná není úplně rovná, takže použití soklu z desek by nebylo ideální. Napadlo mne podložit skřínku polystyrenem, aby se ty rozdíly vyrovnaly, podobně jako pod akvárkem (je tam max 2mm). Neohrozilo by to stabilitu skřínky? Nebo budou lepší nějaké dostatečně bytelné a stavitelné nožky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 12:40 Psycho – Re: matrix069
Je pravda že záleží na konstrukci, ale já než abych hledal a zkoumal co se mi hodí do pokoje a co by to uneslo, tak jsem si za přijatelnou cenu stejně vybral akva stolek. Vyjde to skoro na stejno a je dimenzován na tu zátěž... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 11:50 Muž matrix069 [79]
Je jedno jestli je to z masivu nebo dřevotřísky,záleží na konstrukci. Já osobne mám 112 L +16 L filtr na přebalovacím pultu z dřevotřísky hroubky 16mm,ale vím že to udrží,protože má pevný spodek,vrch,boky, a hlavně zadní stěna není jen překližka ale taky tentýž material. takže spíš bych při koupě hleděl kromě materiálu i na konstrukci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 20:00 Psycho
Já nad nějakou tou komodou nebo jiným kusem nábytku přemýšlel taky. Je tam více úložného prostoru než v origo akva stolku který mi taky přijde z třevotřísky, ale na druhou stranu oni asi vědí jak ten akvastolek udělat a mají to spočítané. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 19:12 Muž hanz [27]
Musel bysis ji upravit (hranolek vertikalně doprostřed, nějak zaaretovat proti zborcení do stran, silnější horní deska, třeba kuchyňská)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 17:39 marsz
Třeba todle sem našel. „Plošné věci, jako skříně či stolové desky, se v současnosti z rostlého dřeva téměř vůbec nedělají, a to kvůli ceně, údržbě a menší tvarové a rozměrové stálosti.“
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 17:02 luira – Re: Psycho
Myslim, ze to bolo zo serie LEKSKVIK alebo tak nejak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 16:34 Psycho – Re: luira
Nepamatuješ si jak se ta komoda z Ikei jmenuje? Podíval bych se na jejich stránkách jak vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 16:09 luira – Re: LambKiller
Zdravim, ja mam komodu Ikea z masivu a v pohode. Kazdopadne sa pozeraj len po tych z masivu a nie z drevotriesky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:53 LambKiller – Komoda pod 120l AQ
Co myslíte,udrží 120l tyto komody?
www.akcniceny.cz/…
www.akcniceny.cz/… (ta nahoře na obrázku)

popřípadě,poradili byste mi něco v rámci možností?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 11:56 Muž Gordon [22]
no takže rodiče to vyřešili za mě, koupili 2 skříňky šířky 40cm a hloubky 40, výška 80. V jedné budou dvířka ve druhé šuplíky. Takže uvidíme jestli na to půjde něco umístit. Nejspíš tam hore prdnu jednu desku a do zad taky jednu, aby to lépe drželo. Ze stran je to jištěné zdí a knihovnou.
Jak jsem řekl uvidíme jak to dopadne, a výsledek tu nejspíš uvidíte. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 15:17 Štěpán
Protože ten stolek je velice špatně zabezpečený proti zkácení se do strany. Je potřeba přišroubovat dozadu zadní stěnu, nebo vložit a přišroubovat dva kusy nad a pod poličku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:49 Muž juro127 [6]
No nie su na nom kolieska tie som dal dole uz sa stalo zo 3 krat ze sa donho drglo a hladina sa mierne kyvala ale nic strasne. Preco sa pytate ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 09:03 Štěpán – Re: juro127
Co se stane, když se do televízného stolíka s akváriem strčí z boku? To je otázka na úvahu, ne abys to zkoušel!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 18:03 Muž juro127 [6] – no
Fotka k příspěvku no tak toto mam pod stovkov daj si to zozvarat a na to prisrobuj bukas hrubky 4 cm a na to 1 cm polistiren jednoduche. ZE???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 17:50 Muž juro127 [6]
sws. no tak ja mam pod 65 kou televizny stolik www.lamadrevo.sk/… len v tmavej farbeee. A je to, drzii. A pod 100 L mam zeleznu kovstrukci oblozenu drevom takze to zelezo neni vidiet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:55 Muž Yirka [9118] – Re: prchat1
Myslím, že to vypadá o dost lépe, je tam určitě uprostřed vzpěra ke dvířkám skříňky. Je to tedy dražší, ale v globále to nebude až tak velký rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:41 Muž Gordon [22]
Myslíte že by tohle už šlo?
www.sconto.cz/…
prosím????? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:49 Muž filipsi [1295]
Wulfgar napsal:..., mas to nosnik na dvou podperach s spojitym zatizenim, ....
No prave ze ne, statiku doporucuju oprasit. Spojite zatizena je jen samotna deska svou vlastni vahou, s podeprenym akva je to trochu slozitejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:49 Xmacala – Re: prchat1
Ja bydlim s matkou, je mi 24 a ma pindy taky, tak bud v klidu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:48 Xmacala – Re: prchat1
Přidel litr a kup si pořadmou dřevěnou komodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:07 Muž Gordon [22]
tak dík, nejspíš vyrobíme nějakou kovovou konstrukci kolem akva, ale budem to muset nechat uležet, protože máma zase měla *****. takže budu muset chvíli počkat sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:09 Muž Yirka [9118] – Náklady..
Myslím, že nějaké úpravy budou, pro jistotu, nutné. Když si je vyčíslíš, tak by možná stálo za úvahu popřemýšlet o jiném kusu nábytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:03 Muž Diego [72] – Re: pavlína
Tak se prohýbá tak,že to nevidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:47 pavlína – Re: prikpa
mě se teda zatím neprohýbá a mám ji už asi půl roku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:40 Muž Diego [72] – Re: pavlína
Skřínka se bude prohýbat vždy,ale zaleží jak moc.tato skřínka se bude prohýbat dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 18:35 pavlína – komoda
Já mám tutéž komodu a mám na ní přes celou délku akvárko, nikde se nic neprohýbá a vystužený to nijak nemám. Podle mě to není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 17:59 Muž Diego [72]
Taky ještě oxistují voděodolné překlišky a dřevotřísky,sám mám skřínku a kryt na 170tce z tohoto materiálu.V krytu nejsou krycí skla,takže je pořád mokrý a nic nebobtná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 17:26 Žena Eliška [38] – Re: Horác
Horáci dovolím si nesouhlasit, já mám akvárium na skříňce z Ikey už cca 2 roky a v pohodě. Jediný problém nastal teď, když jsem vybryndala vodu a ta mi zatekla pod podložku, ale to není problém nábytku, ale můj, že :-D Záleží na tom, jaký typ nábytku si kdo vybere. Pravda, na tu komodu bych si to netroufla (mám ji taky :-D).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:56 Žena pavliina [50]
Já mám své akva 63 litrů na obyčejné skříňce podobné jako z Ikey, zadní stěna taky ze sololitu a 3 zásuvky. Je pravda, že když jsem poprvé napustila akva, horní deska se prohla tak, že nešly otvírat šuplíky :-D Já to vyřešila tak, že jsem si nechala uříznout 3 cm silnou pracovní desku v barvě skříňky a tu jsem jen prostě položila na horní desku a je po problému ;-) Akva už takhle na skřínce stojí skoro rok palec Ťuky, ťuk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:40 Muž Horác [3942] – Re: prchat1
Na nábytek od Ikey leda tak ozdobnou dečku. Akvárium raději ne. X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:35 Pavel
Pozor na vlhkost u těchto výrobků - trochu delší vlhkosti a začnou bobtnat. Ikea má fajn věci, ale nejsou stavěny na nějaký delší styk s vodou (max. otření vlhkým hadrem) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:24 Muž Diego [72] – Re: Dinamit
na tento způsob mají akva s rostlinkami v Aqualife v Brně,ale to sklo je o dost silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:21 Žena Dinamit [68] – Re: Wulfgar
Nevim sice už kdo, ale někdo tu psal, že i když dám dvoumetrový akvárium na 3 betonové nosníky, tak že by to akvárium nemělo prasknout i když tam nebude žádná deska ;-). Takže teoreticky by to mělo unýst, ovšem za předpokladu, že se posílí ta zadní stěna. Osobně bych jí i "zapustila" do tý komody. Nemyslim tim, že jako kdybych položila tu zadní stěnu tý komody a přibila hřebíkama, ale že bych to jakoby vložila dovnitř. Tim pádem by to akva leželo už na 3 bodech a ta komoda by neměla tendenci se prohýbat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:11 Muž Diego [72]
Podívejte,jak já mám podepřenou stůl. rybicky.net/nadrze/4131 (prohyb 3mm na 120cm,což není moc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:54 Muž Wulfgar [0] – Re: Štěpán
Nic proti,ale i kdyby stalo to akva na bocnicich, takze melo rozmer delka 80cm, tak se ti to prohne, mas to nosnik na dvou podperach s spojitym zatizenim, spojite zatizeni musis prevest na silu v tezisti, abys zjistil prubeh , a kdyz se podivas na takovej prubeh, je nejvetsi kde?uprostred akva, akze tam pusobi i nejvetsi sila na desku a co s ni bez podporey udela?v lepsim pripade prohne v horsim se ti to zdeformuje a praskne. zalezi na tloustce skla,ale co vim, tak ohyb pro sklo neni dobrej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:40 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Mám tudle komodu, ale dvojitou...tedy uprostřed je ještě vzpěra, dvakrát tlustší než samotné bočnice a ta bez jakékoliv deformace drží něco málo přes 100litrů u té jednoduché komody bych doporučoval jak říkají ostatní přidat místo sololitových zad lamino desku a na vrch pod akvárium taky, pak deformace nehrozí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:39 Muž Diego [72] – Re: Štěpán
Na delku 80cm se to může prohnout až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:36 Štěpán
Stačí aby to akvárium stálo na bočnicích, mezi žádnou podporu nepotřebuje, ale když je tak je to samozřejmě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 15:33 Muž Diego [72] – Re: Walker
Jak říkám,to by se prohýbalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 13:30 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Štěpán
Mam tu komodu v jine modifikaci doma, bocnice jsou z masivni drevotrisky, akorat ta zada jsou jen sololitova. Vrchni deska je take hodne robustni. Ale priznam se, ze bych na to akvarium radeji nestavel, prece jen riziko deformace je velike...uprostred to nedrzi nic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 12:55 Štěpán
Kotvení ke zdi je kvůli šplhajícím dětem, s komodou s větším akváriem dítě nehne. Ještě bych si ověřil, že bočnice jsou z masivní dvěvotřísky. Pokud jsou, tak by stačilo zpevnit ty záda, další deska nahoru není potřeba, pokud to akvárium bude stejně široké jako komoda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2101