Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:15 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
A nebo (jak už jsi zmiňoval) nechat mezeru v tom rohu a hadice protáhnout do skříňky skrz bok. Za těma dveřma úplně až do kouta stejně nikdo koukat nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
přesně takový mám i pod 200l, jsou dobré, aspoň se pod tím dá vytřít v případě vylité vody a nenasákne to do sebe lamino, to by pak vypadalo hned špatně a brzo by nabobtnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:13 Muž sollik [257] - CichlidyRe: gati
Taky řešení .... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 20:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
Fotka k příspěvku za akva poté až bude povedou jen hadice filtru a ty jsou 12/16, možná ještě pořídím neco jiného, než mám v plánu a budou 16/22. Každopádně za akva je to v poho, vývody nasávacího koše a rampy napojím snadno v úrovni hladiny bude za akva asi 5,5cm, viz foto toho rohu. Jen mezi obložením a skřínkou bude těsneji.
Asi udělám, jak říkáš, zadní stěnu zapustím cca 2-3cm, možná ještě víc, tím pádem bude problém jen horní a boční deska, ale přes to se dostanu. Jde pak hlavně o ty hadice aby nebyly zlomené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 20:14 Muž gati [13] Re: Mystka
Fotka k příspěvku Já jsem skříňku postavil na takovéto plastové stavěcí kluzáky,pod každou svislou desku dva kluzáky,celkem osm.Váha se pěkně rozloží na všechny nožky.Akvárium je 450 litrů...pohoda :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:52 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Mystka
Asi by se nic nestalo, ale já bych do té mezery vsunul nějakou slabou lištu. Dá se sehnat v obchodě pro modeláře. A máš klid. Ono je dost možný, že se ta nerovnost roznese a po naplnění by se nic nestalo. Ale akvária mají raději skříňky prohnuté dolů, než vyboulené nahoru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Otázka je co všechno za akvárkem povede. Já bych udělal hloubku skříňky co největší. Ideálně takovou, aby všechny kabely a hadice mizely za nádrží do desky a nebylo vidět jak to visí za skříňkou. Za akvárkem to vidět bude, ale s tím se asi nedá nic dělat. Ty nohy by to unést měly, ale pro klid duše by se daly uříznout kousky kovových trubiček a navléknout je na ten středový trn. Pak už tu nohu nic nerozmačká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:57 Mystka
Fotka k příspěvku Môže toto spôsobiť problém? Skrinka je drevotrieska na nej 142 l akvarium. Pod skrinkou je nerovna podlaha - hrbol. Podlaha: 6 mm podložka a na tom laminat, na skrinke pod akvariom este akva podlozka. Ďakujem za odpovede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 22:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
a sakra. Napsal jsem 20l, má to být 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 10:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
aha, to mě nenapadlo, nápad dobrý, udělám to tak a použiju tedy jen 1 střední stojnou desku.
55 to udělat nemůžu, ale můžu zúžit střed a záda zapustit. určitě to unese, pod mojí 20l mám stolek tvaru T a vzadu je taky 5cm místa.

Ty nohy by to unést měly ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 09:07 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Pokud bys měl možnost udělat půdu a boky široké 55 cm avšak vnitřní příčka by zůstala 49,2 cm (tzn. za skříňkou by vznikla 5 cm dutina která by nebyla z boku vidět), šla by pak vyříznout díra do zad a např. půlkruhový otvor do půdy a kabely by byly úplně schované a vylézaly za nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:40 Muž matlala [798] - Rostliny
No pak ještě musím vyřešit, kudy nejlépe vést kabely, jelikož zezadu budou jen 2cm místa, možná 2,5cm. Chci ji max velkou a na standardněji dělaný akvária.
Nenapadá Vás nějaké řešení? bude to v rohu místnosti. mě napadlo vést to leda bokem, ten můžu posunout a mít tam i 5cm.
2cm budou jen za skříňkou, za akva by pak bylo cca 5.5cm, protože je tam obložení, které je jen 1m od země.
Kabely stejně natáhnu a nebudu je tahat ven často. Topítko projde snadno, má tenkou vidlici a topný kabel taktéž a filtr řešit nemusím, bude externí uvnitř skříně, nejspíše EHEIM 2036 nebo professionel 2073 nebo 2075 a ty maj hadice max 22mm vnějškem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bob66
jj, tam budu mít nezvykle moc místa na svůj bordel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku ještě fotka nožiček, které budou jen vepředu, bohužel jich mám nedostatek. Stejné jsem nesehnal, takže jsme musel vyměnit nožičky vzadu na nových skříních, což nevadí, jelikož jsou u stěny.
Je to plast asi 3mm tlustý, tvar kvádru o hraně 6cm.
Nábytek je z prodejny IDEA, nožičky někde z Itálie, u nás jsme neuspěl v žádném specializovaném obchodě ve 3 městech.

Vzadu budou bytelnější nožičky s nosností 150kf na nohu, jsou kovové, takže o ně se nebojím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: matlala
Bez problémů bude stačit varianta 1) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 23:20 Muž matlala [798] - Rostliny – 300l
Fotka k příspěvku Ahoj,
plánuju v horizontu cca roku (nejspíš příští rok po matuře) výměnu 2 miníček v pokoji za jedno velké akva. Chci se poradit s výztuhami u skříňky. Plánuju vyšší akva pro skaláry nebo terče (to bude ale ještě malé). Akva bude mít základnu 100*50 a výšku do 70cm-nejspíše 60 nebo 65, tj 300-325l, to je maximum, co se vleze za dveře a v pokoji to jinde nedám, je úzký.
Budu používat klasické lamino a konfirmáty. Jen uvažuju kolik stojných desek, když budou pevná záda. jestli 2 bočnice a jednu doprostřed nebo sříňku raději rozdělit na 3 části 2mi středními deskami? Nahoru určitě dám tlustou desku na kuchyňskou linku, sice bude mít jen stejnou hranu, ale nevadí.
Záda budou samozřejmě pevná a vsazená mezi boční desky, střední desky by byly o těch 18mm kratší, takže záda by byla v jednom kuse.

Přikládám oscanovaný nákres, jak bych si to představoval.

Do sk´řínky potřebuju dostat ještě elektroinstalaci: malý rozvaděč cca 20cm dlouhý pro časovače a trafo, dočasně krabici s EP pro 2 malé akva, co tam zatím budou a samozdřejmně hafo zásuvek, termostat pro topný kabel a možná ještě něco.

3uplíky by se mi líbili, ale ubírali by místo, nejspíše tam raději dám klasiku dveře a pořídím si na drobnosti nějaké plastové krabičky.

EDIT: Nožičky tam budou, kvůli vzhledu a taky je tam koberec, kdyby náhodou vytekla voda, nechci to mít v laminu, koberec se vysuší snáze. Teoreticky by bylo lepší při těch 3 nohách dát jednu desku doprostřed, tj v rovině nožiček. 4 nožičky na 1m se mi zdá už dost, zase by ale musely byt u těch stojných desek, kdyby byly 2.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:35 Muž fido16 [631] Re: Kajka99
To je dobrý poznatek pokud by byla mezi temi svislými doporučuji tam fláknout nahoru ještě jednu desku. já jsem si nechal udělat přířez z kuchyňské desky 28mm a ta se vubec neprohne pod akva ja mam sice jen 80 kilové aqva ale i tak. Jistota je jistota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:31 Žena Kajka99 [229] Re: dajanama
vrchní deska je přes bočnice nebo mezi nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:20 Muž fido16 [631] Re: dajanama
no kdybys neměl klid tak ji vyztuž a je! Taky jsem dělal do komody výztuhy ;-) A máš 100% jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 16:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dajanama
Zkus si na ni ještě s někým těžkým sednout (nebo 3 lehcí lidi) a uvidíš. :-D Ale taky si myslím že napohodu, i když bez alepoň fotky těžko radit. Nemá ale nějaké malé nožky? To bych se pak bál.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 15:56 dajanama
Myslíte ,že komoda o rozměrech 100x45x75 cm vyrobena z masivního (pravého) dřeva OŘECHU unese akva o 160 l +písek+dekorace zhruba 180 kg ??Já si myslím že nepohodu,ale radši se vás ptám..Děkuji za odpověd ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:20 Muž Yirka [9118] – Re: Jurdas
To doporučení jsem dal já hned v první reakci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 07:40 Muž Jurdas [37] – Re: Yirka
Rozhodně bych si tu doporučovanou desku pod akvárka dal.Bude to i lépe vypadat.Desku Vám přesně na míru uříznou v BAUHAUSU nebo v OBI.Cena nebude nijak velká. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:44 Muž Yirka [9118] – Re: parisse
Hlavně se tam dává jako ochrana proti narazu. Ten nabytek by to mohl řešit. Nezapomeň na podložku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 09:03 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Yirka
to by teoreticky nevadilo,skříňka bude mezi nábytkem.Takže ta deska se dává kvůli tomu,aby se při zavadění,třeba akva nenaprasklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:58 Muž Yirka [9118] – Re: parisse
O rožek zavadíš i při půl cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:51 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: Yirka
I ty 2 cm,tak vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:49 Muž Yirka [9118] – Re: parisse
Problém to je poměrně vážný a zde několikrŕ diskutovany. Doporučuje se skříˇbky překrýt deskou o celkovém půdorysu nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 08:34 Žena parisse [4] - Cichlidy – Skříňka
Mám 2 akva 60 cm šířka,každé v jiné místnosti.No a chtěla bych je dát na 1 místo.Skříňka má šířku 119 cm.Akva 120 cm + něco málo musí být od sebe kvůli krytům.Je velůikej problém,když by akvárka přečuhovala cca 1-2 cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 22:51 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Yirka
fénovat může do seškvaření koberce, ale co nasákne pod skřínku nevysuší :-) pro příště spíš doporučuju při napouštění akva nedělat dalších padesát věcí okolo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 13:30 Muž Yirka [9118] – Re: stetinka
Pokud se příště něco podobného přihodí, doporučuji koberec rychle vysušit. Nejhorší je to pomalé schnutí (a někdy i plesnivění). Osvědčuje se třena použít fén.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:16 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: stetinka
ten koberec bude libovej :-D ale ať tak či onak, stejnak bude jednou na výměnu když budeš eventuelně stěhovat akva, buď bude plesnivej, nebo okolo skřínky tak zašlapanej a pod ní zářivej a slehlej, že už se to nezamaskuje, hlavně když dvířka cvakaj a zustalo všech deset prstů pohromadě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:52 Žena stetinka [270]
Chlapi, jste strašně úžasní. Včera mi to Vojtík (je mu osm, ale už dostal od Ježíška kufr s opravdickým nářadím, tak furt něco montuje a opravuje) odšrouboval z pantů a já to seřízla. Možná díky té samolepící tapetě se to lamino nevyhlodalo a vyšlo to krásně rovně. Vzala jsem jen cm, ale bohatě to stačí. Mám tu bezbarvej lak na židle, tak to s tím dnes natřu, abych trošku zabránila nasávání vody a zítra to přetáhnu tapetou. Zkusmo mi je tam zase Vojta našrouboval a parádně to stačí a už se zase zavíraj.
Jediný, co mě děsí, jak vypadá ten koberec pod tou deskou, ten asi bude jasnej... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 10:01 Muž Miras [111] – Re: GP
to je pravda to mě nenapadlo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 09:04 GP – Re: Miras
a pocitate i praci s premistenim akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 06:07 Muž Miras [111] – Re: sollik
no minimálně na stejné peníze, jelikož když spočítáš brusný papír, nátěr a pak tu tapetu,práci s tím, tak myslím, že cena bude stejná - neli nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:59 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Miras
Levněji ne, ale bylo by to nejlepší. Ale když si přečteš starší reakce od stetinky zjistíš, že to nepadá v úvahu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:49 Muž Miras [111] – Re: sollik
no než ta práce s tím, nevyjde levněji nová deska ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:13 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: stetinka
Tohle frézku potřebuje (nebo lamello) a navíc by to stejně chtělo dřevotřísku pod tou hranou ošetřit. Na vodu je lamino prevít a je to jeho největší slabina. Podle mě bys měla nejlepší to nabobtnalé srovnat rašplí, přebrousit šmirglem, nalakovat (pak na tom bude samolepící tapeta držet) a přetapetovat. Nažehlit nová hrana půjde taky, jen to chce v místě žehlení zasunout pod skříňku plech, abysis nespálila koberec. Pokud se do toho pustíš, tak nejdřív žehlit, pak lepit tapetu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 18:23 Žena stetinka [270] – Re: Yirka
přeci nemůžu být takový lempl tone abych je vytopila znova smich
Ale na rovinu, tohle asi chce nějakou frézku na tu drážku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 17:06 Muž Yirka [9118] – Re: stetinka
Pokud chceš dát hranám větší odolnost, je lepší použít místo zažehlovacích narážecí ABS. Příklad www.unistilbohemia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   09.02.2011 12:34 Žena stetinka [270] – Re: soptik
Dky moc za rady,ale naklonit upuštěnou skřínku je nemožné. I kdybych ji vpustila úplně a vyndala ten hnedle metrák písku, tak to neunesou ani čtyři chlapi.. Ale díky za konzultaci. S klukem vyšroubujem panty a já to říznu a přetapetnu. Tapety mám hafo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 11:10 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: stetinka
jo maflik je větší dravec než přímočarka :-) pokud se chystáš na přetapetování a počítám že za provozu akva, tak tu spodní desku trochu zabruš a nemusíš podřezávat dvířka. jen bude asi potřeba následně tu tapetu nějakym způsobem zasunout i kousek pod tu desku, protože na tom drsnym povrhu už moc dobře držet nebude a z toho malýho čela se bude taky odlupovat. alespoň upustit akva, skřínku naklonit dozadu a tapetu ukončit trochu hlouběji pod skřínkou. pak to bude i víc chráněný proti dalším výplachům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:29 Žena stetinka [270] – Re: sollik
slíknout ji chci proto, že jak nabobtnala, tak se to vydřelo a sloupalo (viz foto. Jinak se mi sem spíš hodí to "dřevo"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:26 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: stetinka
Pokud se ji chystáš svléknout z tapety, tak s tím asi nic dělat nepůjde. Možnost by tu byla - poškozené místo "vysadit" dílcem vyříznutým z nového lamina, ale to už je práce pro truhláře s vybavením ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:24 Muž luke1988 [4] – Re: csnoro
mě se zdál dobrý, ale chtěl sem znát názor někoho kdo má s ním zkušenost...tak ti moc děkuji za odpověď... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:10 Žena stetinka [270] – Re: sollik
jj, je. Ale chystám se jí "svléknout" ale furt je to málo na to nabobtnání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 19:42 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: stetinka
Zdá se mi to, nebo je ta skříňka přetapetovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 19:39 Žena stetinka [270] – Re: sollik
Fotka k příspěvku Bohužel je, přesauje hranu dvířek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 19:33 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: stetinka
Je ta základní deska při zavřených dvířkách vidět? Pokud ne, pak je nejjednoduššní tu nabobtnalou dřevotřísku srovnat rašplí do roviny - tak jak byla předtím a nalakovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=1701