Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 08:38 R Muž ctibum [6902] Re: Miraell
Ta deska je vložená to kovovýho rámu, nebo je na stolku položená? Ty hnědý hrany desky, to je kovový rám, nebo nabarvená hrana desky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 08:10 Žena Miraell [15] Re: Yirka
Mohl bys mi do zpráv poslat foto tvých stolků, prosím? :)
Já ten svůj zítra dotáhnu z půdy a udělám lepší fotky, pak tě znovu požádám o radu, pokud nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 07:08 Muž Yirka [9123] Re: Miraell
Díra sama o sobě nevadí a pod dno stejně přijde nějaká podložka.
O desce jsem psal proto, že s deskami se starých šicích strojů mám zkušenosti, mám z nich doma tři různé stolky. A deska na tom tvém mi právě v dobré kondici nepřipadne - odlepená dýha. Ale možná je to kvalitou fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2017 06:55 Žena Miraell [15] – Yirko a Azalko
Děkuji za odpověď.
Doma mám vše ze dřeva, z masívu, trochu ratanu a proutí. Všude (i na zemi) kytky. Mám zde i nějaké staré věci.
Stolek z půdy je ve skvělé kondici, ráda bych zachovala jeho původní podobu, pokud by to šlo.
Zajímá mne tedy, co s tou dírou. Je potřeba ji nějak vyplnit? Má nějaký vliv na dno akvária?
Zítra si jedu ke známé pro akvárko. Nevím přesně jeho objem, jen vím, že délka je minimálně 80 cm. Takže ten objem jsem odhadovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 13:31 Žena azalka [38] Re: Miraell
Když to zrepasuješ, bude to moc pěkný. Nohy bych nechala opískovat a nalakovat a navrch koupila novou kuch. desku v dekoru, který se ti doma hodí. Určitě to unese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2017 11:43 Muž Yirka [9123] Re: Miraell
Kovový spodek ty kila unese jako nic, možná i ta deska.
Ale já bych si nechal uříznout desku pěknou, novou, třeba z materiálu na pracovní kuchyňskou desku a bude to nejen bez rizik, ale i vzhlednější.
(Díra sama o sobě by nevadila, pokud není deska poškozena vlhkem, červotočem etc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 09:11 Žena Miraell [15] – Skříň šicího stroje.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, našla jsem na půdě skříňku ze šicího stroje, myslíte si, že ji můžu použít pod 120l akva?
Pokud ano, mám nějak vyplnit tu díru nebo nemusím.
Děkuji za rady. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:11 Žena azalka [38] Re: UndeR
Myslím, že ta cena je průměrná. Před rokem a půl jsem poptala několik truhlářů a vtšina vyšla dokonce dráž, než od akva-firmy. Já mám skříňku od Zekie a je fakt krásně udělaná (hrany, rohy, police atd.) - zkus mrknout www.zekia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 19:03 Muž UndeR [80]
Nemáte někdo tip na dobrého stolaře v Brně a okolí, který by vyrobil skříňku pod akvárium za rozumnou cenu? Neříkám, že bych ji nezvládl vyrobit sám, ale přeci jen pokud by to dělal profík tak to bude určitě jednodušší. hop Měl jsem vytipovánu tuto (www.sklorex-akvarium.cz/…) v rozměru 120x50x70, ale nezdá se mi ta cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 18:45 Muž Yirka [9123] Re: Magic
Do dětského pokoje bych akvárium přes rozměr skříňky nenechal přečuhovat.
Je to nebezpečné z důvodu bezpečnosti dítěte o rozbití nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 16:38 R Muž ctibum [6902] Re: Magic
Vinkle budou naprd, z 18mm dřevotřísky se ti šrouby hned vyrvou. Udělej záda viz LeRi, ty ti to udrží do stran. Já si dal dovnitř IKEA skříňky záda i bočnice. Pár korun navíc a je klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 16:27 Muž Magic [879] - RostlinyRe: NHKG
Tak jsem GIMPem proměřil ten menší regál (55x84cm) z obrázku www.asko-nabytek.cz/…, bočnice jsou z 18mm desky, horní deska je 25mm.
Je to skutečně málo?
(Že budu musel zpevnit vinkle, s tím již počítám.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2017 16:16 Muž LeRi [315]
Vyndej police a nech si uříznout do vnitř do celé plochy zad někde v obi bílou lamino desku vsuň ji dovnitř a vrať police. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 14:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Magic
Ta horní deska je dost tenká a záda jsou papíru, tak ji nepodepřou. Bál bych se, že se dost prohne.
Normální akvárium je samonosné, takže jak bude kousek přečuhovat, ničemu kromě vzhledu to nevadí. Měl jsem akvárium se dnem 85x40 na poličce co měla cca 60x30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 14:30 Muž Magic [879] - RostlinyRe: NHKG
Tu šířku mi vysvětli. Je akvárium může přečuhovat, ale nesmí být kratší? Proč?

Tento regál ma 72cm, akvárium 60. Ale mají i regál šířky 55cm, jen bude akvárium po stranách 2,5cm koukat přes hranu.

Edit. Tím úhelnikem myslíš něco takového zezadu? :
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 14:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Magic
Záda jsou papír. Podobnou jsem měl doma. Dokud jsem dolů nenarval knížky, byla dost vratká.
Takže 70kg bych na to dal jedině pokud to bude vyztužené úhelníky a akvárium bude mít stejnou šířku (nebo větší) než horní deska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 14:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: LeRi
Vrchní není "police". Zatímco police leží na kousku umělé hmoty a těch 13kg jí věřím, vrchní doska leží celá na bočnicích a věřil bych, že těch 70kg unese. I když nikde nevidím tloušťku těch desek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 13:38 Muž LeRi [315] Re: Magic
V popisu u skříňky (doporučená nosnost každé police max. do 13 kg) tzn: i té vrchní a má to jen dvě bočnice (uprostřed nic) v tom vidím větší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 13:19 Muž Magic [879] - Rostliny – Unese 52l akvárium?
Hledám, na co položím dceři do pokoje akvárium, narazil jsem na tohle:

www.asko-nabytek.cz/…
(je tam i montážní návod)

Nemá to zadní stěnu, jenom nějakou trojúhelníkovou výztuž. Nerozjede se to do strany?
Nebo čím to případně zabezpečit? (Předpokládám stylem "skočím do Obi, koupím a přitluču zezadu.")
Případně postačí, když to upevním ke zdi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 22:04 Muž Honza86 [3] Re: pedro144
doufejme, díky! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 22:03 Muž pedro144 [40] Re: Honza86
Takže jak píše Driv3r, dotáhni všechny spoje ve skříňce a mělo by to být vpoho... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 21:58 Muž Honza86 [3] Re: pedro144
Ano, skříňka má 60 cm a akvárium by mělo mít klasicky 60x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 21:55 Muž pedro144 [40] Re: Honza86
Chápu to dobře, že chceš mít akva jen na té části skříňky, která je na fotce? Tzn. že je to 60cm? Jak bude akva dlouhé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 21:45 Muž pedro144 [40] Re: Driv3r
Já bych tu horní desku ničím nepodkládal, protože se to pak opře o tu druhou desku, která má poloviční sílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 21:42 Muž pedro144 [40] Re: Honza86
Honza86 napsal: vložit natěsno nějaké knížky
Tak hlavně aby ty knížky nebyly vkladní, protože se ti pak budou blbě vytahovat... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 21:37 Muž Honza86 [3] Re: pedro144
Díky, napadlo mě ještě do té otevřené přihrádky hned pod vložit natěsno nějaké knížky, aby se to neprohlo a váha se nějak rozložila. Nebo nějaký jiný nápad jak to zkusit vyztužit? Ještě tu mám taková kovová Lka jako zarážky na knihy, tak možná vložit úplně pod skříňku proti rozklížení, nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 21:28 Muž Driv3r [236] Re: Honza86
60l to zvládne ale nesmí byt povolená. Rozvrzana.až odendáš staré tak na skříňku sedni nebo nekdo podobné váhy 60-80kg a kdyz se nic nestane a nikam se nehne (do boku)-ne-prohne.tak v klidu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 21:23 Muž pedro144 [40] Re: Honza86
Akva 60l bude vážit cca 80kg, tak zkus na té skříňce chvíli posedět. Pokud se hmotnost nádrže rozloží na boční svislé desky, tak by neměl být problém a horní deska se ani neprohne i když je to lisovaný papír.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 18:57 Muž Honza86 [3] – skříňka pod akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mohu poprosit o radu? Mám na tomto stolku už min. půl roku akvárium o objemu 30 l, myslíte si, že by vydržel i zhruba dvojnásobnou zátěž? Je to skříňka z IKEA. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 20:54 kocmim Re: Pepan
Dobre dam na vase rady. Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 20:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kocmim
Sklo je přece jenom trošku pružné, ale jako podložku bych fakt pořídil to dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 20:47 kocmim Re: Pepan
Ty zada udelam jak Ctibum pise. To je dobry napad.

Jen me napadlo... misto abych pridaval jeste jednu desku 60x35... neslo by tam dat sklenena deska 60x35 a na to teprve akvarko? Sklo se neprohyba, takze se neprohned ani skrinka a pokud by neco melo prasknout, tak podle me praskne ta sklenena deska a teprve casem akvarko :) Je moje uvaha spravna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 23:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Wanderer
Ty lisované výstuhy by musely být chyceny šrouby s hodně širokými podložkami a ne vruty. Vrut v překližce silné 15mm je na dvě věci. Lepší varianta je to, co navrhuje Ctibum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 23:21 R Muž ctibum [6902] Re: Wanderer
Tak si vyskládej 40kg knih na plochu 30x35 doprostřed dřevotřískový, 1,5cm tlustý police 60x35... ;-)
Ale jak říkám, je to jen můj názor, nikomu ho nenutím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 23:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jako jestli se bojíte 40kg na skříňku, to bych raději nekupoval moc knih, dá se to zarovnat i oblečením...

Budiž. Dají se koupit plechové lisované výztuhy, které se našroubují dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 23:14 kocmim Re: ctibum
Je to bezna drevotriska 1,5cm tlusta a dekuju za napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 22:58 R Muž ctibum [6902] Re: kocmim
Bejt to moje, tak si nechám uříznout desku dovnitř jako záda. Tzn. vnitřní rozměr ŠxV. Dát ji na tu zadní milimetrovou, přilepit nebo zvenčí přišroubovat. Ta to udrží do stran a podepře i horní desku. A nahoru desku 60x35, alespoň 2, spíš 3cm tlustou. V barvě skříňky.
Ale je to jen můj názor. Navíc nevim, z čeho to máš, jak jsou desky tlustý atp. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 21:45 kocmim Re: ctibum
proto bych to ze vnitr chtel vyztuzit zelezama... je to jediny chodny prostor kam se to vejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 21:13 R Muž ctibum [6902] Re: Wanderer
Statickou zátěž asi ano, pokud by akvo mělo 60cm, tzn. bylo by podložené bočnicema. Pak do toho ale drcne ze strany a složí se to...
Nicméně akvo nebude podložený bočnicema, když má jen 30cm, takže ta horní deska se prohne. Jak to je bych to tam nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2017 21:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To musí vydržet i bez výztuh. Sedni na skříňku a když nic nezapraští, tak tam akvárium v klidu nainstaluj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 19:31 kocmim – Obycjena skrinka a 30litrove akva
Ahoj, mam skrinku z drevotrisky (ASKO), rozmer desky 60x35cm, zadni stena jen takovy ten papundekl (tloustka 1mm). Chtel bych na to dat 30litrove akva (30x30x35)... cca 40kg?

Vim, ze tyhle skrinky stoji za ... Tak me napadlo dovnitr navrtat zelezne L-ka, do kazdeho rohu jedno... nemate predstavu jak velke by melo byt a jestli to bude stacit? Pripadne jiny napad na zpevneni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:40 R Muž ctibum [6902] Re: DavFM
Tak estetika je subjektivní, každý to vidí jinak. V tom se rozhodně hádat nebudu. Mně prostě přijde lepší (hezčí) dát to na desku, aby nepřesahovalo holý sklo. Pokud má masiv, bude to co? Smrk nebo buk s největší pravděpodobností. A nejspíš lakovaný. To se dá trefit celkem dobře, navíc se to časem na světle ještě trochu sjednotí.
A bude to podle mě i bezpečnější a hlediska možnýho poškození hran.
O pevnosti bez desky nepochybuju ani trochu. Jsem středně s maturitou kdysi vyškolený strojař konstruktér a matně si vzpomínám, že jsme počítali, co unese dvacítka šroub i co vydrží lepený spoj. A přestože (nebo možná právě proto) je lepidlo nejslabší článek spoje a jedním lepidlem se lepí krevetárko i pětistovka, byť má ten spoj jinou šířku, tak pokud to není slepený blbě nebo už to akvo není starý a unavený, tak přesah 10cm by spoj, podle mě, vydržel s prstem v zadku i s pískem a šutrem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:31 Zagzig Re: DavFM
:-D :-D tak já jsem zrovna ten typ, co radši i třikrát měří než jednou řízne. Takže čím víc jistoty tím víc adidas ;-) A před nástupem do letadla se vždy modlím...preventivně ke všem svým i cizím Bohům....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Právě o těch estetických důvodech pochybuju. Dát na desku stolu ještě jednu desku, odstín asi úplně stejný taky nebude...
No co už, setkávám se s tím celkem často, že lidi pochybují o pevnosti i u hodně předimenzovaných konstrukcí a cítí potřebu to něčím vyztužit. Kdyby viděli letadlo bez opláštění,asi by chodili jenom pěšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:10 R Muž ctibum [6902] Re: Zagzig
No deskou to podlož rozhodně. I z estetických důvodů. Krom toho, až budeš třeba luxovat nebo lézt po čtyřech v kovové přilbě a jebneš to toho, bude lepší urazit kus dřeva, než kus skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:07 Zagzig Re: DavFM
Chápu, jak je to myšleno a díky za názor. Z přesahů mám strach hlavně kvůli těm spojům, přeci jen nějaký vodní sloupec nad tím, zátěž dna a manipulace s krytem, co já vím, kolik takový nepodložený lepený spoj vlastně vydrží. Ale nebude úplně špatný nápad to prostě podložit celé deskou a bude asi úplně po problému. Teď už jen ověřit, jestli to vydrží ten stolek :-D Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2017 09:03 R Muž ctibum [6902] Re: Zagzig
Pokud to dáš na desku a vycentruješ, tzn. 5cm na každý straně, tak to bude ok. Akvastojany se tak běžně dělají, i z 12-18mm lamina.
Původně to vyznělo tak, že chceš akvo zarovnat s jednou stranou skříňky, tzn. na druhé straně by přesahovalo 10cm. Což si ale myslím, že by s deskou a při délce 100cm bylo taky v pohodě.

Samozřejmě za předpokladu, že ta skříňka to celkově unese :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 09:00 Zagzig Re: RBeil
Jo, tak stolek je právě z masivu, takže asi deska by byla i vzhledově rozumná z masivu. Pravdapravdoucí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 08:58 Zagzig Re: Driv3r
Jojo, tak jsem to i myslela, že bych to dala 5cm z každé strany, ale měla jsem právě obavu o spoje, když nebudou podložené..ta deska je asi rozumný nápad. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 08:04 Muž RBeil [174] Re: Driv3r
Neni deska jako deska, určitě bych na to nepoužil LTD a podobne typy materialu. Nejlepe masiv nebo překližku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=501