Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2020 22:01 Muž voyta [87] – Expedit/Kallax
Zdravím, mám dotaz. Pod své 54l akvárium používám IKEA expedit 2x2 - je to ten robustnější předchůdce nynějšího kallaxu. Bylo by moc velké riziko na to dát 112l akvárium?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 22:43 RumbleFish Re: vlka
jo ja chtel zachovat design interiéru bytu, proto to resim, vim ze pevnej ram, nebo bytelna skrinka je lepsi...videl jsem tady i par akvarek na stene (nemyslim to provedeni ala obrazy) do panelu to chytit myslim umim, osvedcily se mi ty silnejsi vruty s matkovou hlavou...no nejaky zazracny konzole nebo čepy asi neexistujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 21:22 Muž vlka [3444] Re: RumbleFish
Tak to bych raději koupil origo ,,bílý dub,, skříňku pod AQ...
obrazky.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 21:06 R Muž ctibum [6908] Re: RumbleFish
Jekl... Musel bys ho přišroubovat k té IKEA desce, což při její tloušťce znamená díru tak max 12-15 mm, a to bych řekl ti nic nevyřeší, ptože z toho ten vrut podle mě při zátěži vyjede i s pilinama...
Pokud je akvárko 40 cm, konzole také 40 cm, dáš tam 3-4 a horní desku na ně položíš, tak za mě nejjednodušší a nejjistější řešení i bez další horní desky.
Jen znova opakuju, nepodcenil bych ukotvení konzolí do panelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 21:04 RumbleFish Re: vlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 20:59 Muž vlka [3444] Re: RumbleFish
Tak sem dej fotku toho ,,nábytku,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 20:42 RumbleFish Re: ctibum
no byly by tam ty konzole 3-4 ks, plus jekl na predni hrane skrinky, ev. jsem premyslel o jeste preklizkovy desce nahoru, ta skrinka by vlastne nebyla temer nosna, jediny ceho se bojim je pruhyb predni hrany, ale pri delce 80cm by se to prohnout nemuselo...snad

kazdopadne dekuji vsem za postrehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 20:16 R Muž ctibum [6908] Re: _ucx_, vlka
Tyhle šuplata mám a podle mě samotná záda ani jiné vyztužení nábytku tuhle zátěž nevyřeší. Boky jsou z 15 mm jakožedřevotřísky, má to i nějaké dejmetomuvýztuhy pod každým šupletem, ale celé je to takové řídké, měkké... To by musel dovnitř postavit novou skříňku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 20:14 Muž vlka [3444] Re: RumbleFish
Čauky, na konzole bych se vykašlal, pořádně vyztuž nábytek a je to...
www.smuda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 19:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: RumbleFish
Pokud tomu dáš záda z pořádné desky (OSB 15 mm apod.) a pořádně je připevníš k těm bočním nosným stěnám (80 mm vruty apod.), tak ty konzole vůbec nebudou potřeba. Leda by měly zabránit převržení...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 19:49 R Muž ctibum [6908] Re: RumbleFish
I kdybych počítal hmontnost 160l akvárka 250 kg, tak by to ty dvě konzole (300 kg celkem) z OBI měly v pohodě zvládnout. Když budou tři, tak bych se toho nebál i bez výztuhy zad, boků a středu a to jsem v tomhle velkej posera... Jen dostatečně nadimenzovat uchycení konzolí do panelu (chemická kotva?)... Ale počkej si na další názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 18:40 RumbleFish – Vyztuzeni komody pro akvarium 80x40x50
Fotka k příspěvku Zdravím...vracím se k akvariu kvuli potomkum, vzdy jsem mel velke akvarium na zelezne konstrukci. Rad bych v novem projektu zachovat stavajici nabytek ktery bych vyztužil. Prikladam nakres, libi se mi hlinikove konzole z OBI kvuli malemu zasahu do prostoru, ktere maji vysokou nosnost, ev. by se daly pouzit konzole s 45° vyztuhou z Hornbachu, nosnost maji vyssi, ale prisel bych o prostor nejvyssiho suplete.
Otazka je zda akvarium o rozměrech 80šx40hx50v potrebuje stolek/komodu se středovou výztuhou. Dekuji take za nazory zda se Vam toto zpevneni jeví jako dosatečné...konzole bych vrtal do panelu, zada a boky skrinky bych samozrejme zpevnil...diky Z.

www.obi.cz/…
www.hornbach.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 10:21 Muž michalcod [13] Re: Káca
Jen abych měl klidné spaní...Fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 10:20 Muž michalcod [13] Re: ZDRI
Ahoj, takže nemám mít strach, když dám akva 100x40 na stolek Juwel 101x41? Pomůže když dám navrch ještě další desku s 18mm lamina také v rozměru 101x41?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 22:02 Muž Káca [62] Re: michalcod
Jasan, kdykoli... Ať slouží ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 21:35 Muž michalcod [13] Re: Káca
To bych mohl zvládnout i bez té pásky. A děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2020 21:23 Muž Káca [62] Re: michalcod
Nevím jestli by se prohla, ale riskovat jsem to nechtěl ;-) Mrkni do mé prezentace na fotky, tam je to vidět. Rozměr té přidané desky je samozřejmě 101x41 cm. Pak dáš podložku na nízkou oboustrannou pásku a položíš aq. Z každé strany ti zbude 0,5 cm. Akva sedne v pohodě na boční strany a výztuhy. To je celé, fakt žádný problém pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 21:11 Muž michalcod [13] Re: Káca
A bez ní by byla možnost prohýbání? A je taky 101x41?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 20:54 Muž Káca [62] Re: michalcod
V pohodě. Mám přidanou vrchní desku z 18 mm lamina na této juwelácké skříňce. Vše drží. Samozřejmě dávám pod aq podložku. Mám dvoustovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 20:43 Muž michalcod [13] Re: vlka
A to pomůže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 20:18 Muž vlka [3444] Re: michalcod
Ta polička tam ani není. A na Juwel se dá dát další deska, která prohýbání zabrání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 20:03 Muž michalcod [13] – Juwel 101 cm
Nebo Juwel, ale ta je na akvária 101 cm. A já budu mít rozměr akva 100 cm. A někde psali, že je to dělané na jejich akva a u ostatních se prohýbá... Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 20:01 Muž michalcod [13] Re: vlka
Jasně, ale tam tu poličku nevidím, asi tjí tam nedávají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 19:59 Muž vlka [3444] Re: michalcod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 19:45 Muž michalcod [13] Re: tramtra
Děkuji, ale nenašel jsem to ani v návodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 19:41 Muž michalcod [13] Re: vlka
No jo, ale jakou jinou. Tahle je hezká. Oproti Diverse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2020 19:33 Muž vlka [3444] Re: michalcod
Je smutné, že není nikde prezentovaná jako otevřená, ale je ,,nekřesťansky,, drahá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2020 19:20 Žena tramtra [3202] Re: michalcod
Mrkni na stránky Hornbachu, mívají u výrobků pod popisem vespod návod k montáži, tam bys mohl vidět, jak to vypadá uvnitř.
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 17:56 Muž michalcod [13] – Stolek Eheim Vivaline 100 X 40
Dobrý den,
nemáte někdo prosím tento stolek?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jde mi o to, jak vypadá uvnitř.
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 19:25 R Muž afc1886 [14682] Re: Jakub
Podívej se k Milošovi do prezentace taky má něco z ikei. Ale nějaké úpravy tě 100pro čekají. ;-)
rybicky.net/nadrze/31253-ma%C3%B1ana-ma%C3%B1ana…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 19:06 Muž DH [335] Re: Jakub
Záleží z čeho je dělaná ta zadní část skříňky. jestli je to jen ta 5mm krycí překližka, tak bych to neriskoval. Rio 180 plné vody s pískem bude mít kolem 250kg, mohlo by se to složit jako domeček z karet.A nebo tu skříňku něčím vyztužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 18:51 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Je to IKEA, takže pravděpodobně papundekl zpevněný dřevotřískou. Zeptal bych se na nosnost, poněvadž dva metráky jsou dva metráky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2020 18:16 Jakub – Ikea
Ahoj, rozhodl jsme se si založit první akvarium bud juwel rio 125 nebo 180 a vybírám skřínku, ano mohu koupit přimo od vyrobce, nicméně do bytu by se nám více hodilo systém Besta Ikea. Mame ve stejném stylu skrinku pod tv a vypadá dost pevně. Nebo popřipadě systím Kallax

www.ikea.com/…

chcic se zeptat nemáte nekdo podobou skřínku doma ? ano nosnost dle specifikací je nízká ale spíše mě zajíma osobní zkušenost

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 14:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: xuebao
Komodu máš na nožičkách, obtisknou se do podlahy. Já bych je sundal nebo jí něčím podložil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:46 Muž xuebao [96] Re: Lister
Dik za uchlacholeni. Jo, udrzet to udrzi asi dost, boky jsou trojite a stredni pricka je zdvojena, vse 18ka lamino. Ale to vyduti na stredu mi celou radost zkazilo. Ja to hotove vyztuzeni cele znovu rozdelal a pilnikem vzal horni hrany v mistech, kde to drhlo, ale problem to nevyresilo.

Polystyren je taky misty nerovny, ale na hole desce nad prickou se malinko kyve i kovova vodovaha, takze je to komodou. Me se prave i ten polystyren zdal dost tvrdy a nebyl jsem si jist, jestli se prizpusobi dnu naplneneho akva. Tak ja tam tu vodu dneska napustim. Ryby mam uz ctvrty den v plastovem boxu a nektere kytky vic jak tyden v lavoru, tak aby bylo co sadit a vypoustet.

Btw, poznamka pro praxi. Kazdy metr meri jinak a 87 cm neni vzdy 87 cm. Takze radost z krasne narezanych vyztuzovacich lamino desek se prelila v rucni praci pilnikem. A ze vsecky ty desky mely na vysku stejny rozmer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:00 Muž Lister [169] Re: xuebao
Jinak dívám se na to tvoje vyztužení a to musí unést slona. Myslím že ty boční tam už jsou navíc, ale zase jistota je jistota. Nejvíc to asi podrží ta záda a prostřední vzpěra. Ta tvoje verze by bez potíží zvládla i 400kg - máš tam asi tak 2x tolik materiálu co bývá na komerčních skříňkách.

A jak jsem já řešil ten svůj problém se skříňkou hned před tebou, tak k tomu jen dodám - hned vedle komody máme stejně velkou skříň a na ní je knihovna. Tak jsem o víkendu vytahal všechny knížky, zvážil je a dopracoval jsem se k nějakým 95 kg. Takže on ten nábytek často snese mnohem víc, než si myslíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 10:08 Muž RAP [1553] Re: xuebao
1mm nevadí, až akvárium zatíží polystyrén, srovná se to. Proto tam je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 10:01 Muž Lister [169] Re: xuebao
Kdyby akvárko stalo rovnou na desce tak by mi to asi trochu vadilo (je lepší, když stojí spíš na hranách), ale ten polystyren si sedne a dorovná to. Osobně v tom nevím problém

Zkusil bych to položit rovnou na tu komodu, vůbec bych se nedivil, kdyby to pak bylo úplně rovně a "problém" by byl v nestejné šířce polystyrenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 09:27 Muž xuebao [96] – Problem s horni deskou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim a prosim o nazor. Mel jsem 112 l akvo 80 cm na komode 120 cm, kterou jsem vyztuzil vzadu a uprostred, a akvo na leve bocnici a prostredni vyztuze. Dva roky bez problemu. Od nedele je akvo zruseno a ja uz treti den vyznamne vyztuzuju komodu pro 192 l na celou delku. Akvo jsem polozil na 2 cm polystyren a chtel zarizovat, ale vpravo se udelala cca 1 mm mezera mezi akvem a polystyrenem, takze se akvo po zatlaceni jakoby kyve pres stred. Horni deska komody je nejspis nad prostredni vyztuhou malinko nadzvednuta, cehoz jsem si doted nevsimnnul. Myslel jsem, ze mi to zvedlo dodelane vyztuzeni, ale je to chyba komody, kde to zrejme nesedlo pri pocatecni montazi. Zevnitr je videt malinka mezera mezi horni deskou a prostredni prickou. Sedne si to, nebo lepe, dorovna to polystyrenova podlozka, kdyz bych akvo napustil? Uz druhy den mam z toho hlavu v pejru a v noci se mi zda o tom, jak se akvo uprostred rozlomi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 14:00 Muž Lister [169] Re: afc1886
Jo tohle by mělo jít. Za zavřenýma suplikama je cca 18mm prostoru. Takže ideálně nějaká 12-14mm deska a ještě nějaká mezera na umístění malých úhelníků na uchycení - předpokládám, že stačí to chytnou na dvou místech ke každé bočnici a svrchu se to po zatížení opře samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 12:30 R Muž afc1886 [14682] Re: Lister
Já bych tam akvárium klidně položil, ale ty záda bych vyměnil. Na vzhledu to nepoznáš a je to otázka pár korun a chvilka času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 12:03 Muž Lister [169] – Unese akvárium s reálným objemem 100litru?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.

Už delší dobu plánuju vyměnit synovy akvárium za větší - chce víc rybek. A přiznám se, že už jsem se na podobnou skříňku ptal, ale bohužel mi doma bylo zamítnuto prohození skříněk takže akva musí jít na komoru ( na ženskou logiku se mě neptejte smich )

Takže k dotazu: komoda 80x50cm, výška 72cm. Lamino je 16mm, horní deska je na skříňku připojena přes dvě podélné výztuhy ze stejného materiálu - šířka výztuhy je 80mm - jsou vidět na fotkách. Záda jsou sololit. Komoda stojí mezi stejně velkou skříňkou a z druhé strany je úzká otevřená polička - boky komody a poličky vlevo jsou sešroubované k sobě. O tu skříňku vpravo je jen opřená.

Komoda je plná oblečení a šuplíky jsou masivní ze stejného materiálu jako komoda - takže už teď má dobrých 100 kilo.

Chtěl bych to nechat bez uprav, vnitřní výztuha zad se dovnitř kvůli šuplíkum nevejde. Ale určitě bych udělal to, že bych ty dvě velké skříně sešrouboval boky k sobě a z druhé strany pomůže i ta polička.

Nahoru by mělo přijít akva 80x35x45cm - takže bude stát na hranách té skříně. Reálný objem cca 100 litrů)

Mám se bát? IMHO by to neměl být problém.

Teď tam stojí 50 litrové a končí ve 2/3 délky takže horní deska dostává zabrat (je trochu prohnutá), možná by delší akva byla pro skříňku spíš úleva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2020 21:32 Muž daren [408] Re: Dinecek
Holt to delaji poprve a krejou si zada. Si na to az to privezes dom sedni, zkus se trochu zavrtet, a hned uvidis, na cem jses. Ja bych byl v klidu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2020 21:15 Žena Dinecek [205] Re: PaulZy
Tak jsme včera objednali skříňku, stěny mají 18 mm, horní a dolní deska 36. Stojí na 4 nožkách. Dvířka nejsou úplně odshora dolů, ale nahoře je ještě zpevňovací “deska” nebo jak to nazvat. Nicméně ve firmě nám řekli, že skříňku vyrobí bez záruky-že by to chtělo dvojitou sílu boků...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 03:43 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Dinecek
www.juwelakvarium.cz/… Ještě ten stojan, co jsem kdysi kupoval: Tak to byl Juwel. Prostě dno podepřené, hrany nikoliv (správně by to mělo být naopak), údajně na 63 l a 300 kg při laminu 10 mm. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2020 03:21 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: lacewings
Maňana je hodně povedená. Jak jsem to viděl jen na fotce, tak jsem si říkal, jestli něco podobného taky nezaložit, třeba jen za gauč... i když pak budu mít v obyváku 2-3 akva a jedno z nich pořádné. :-D

Ale k tématu: Nejlepší je podívat se na skříňky, co prodávají výrobci akva techniky. Před časem jsem kupoval stojan od Eheimu nebo Diversy, údajně i na 60 l akva.

Lamino tak 1 cm, jedna noha ze 3 desek do H (dohromady nespojených), dole 1 deska, nahoře 1 deska, 8 konfirmátů. Tehdy na to byla akce za tisícovku, tak jsem to bral na dvě akva (30 l a 45 l). Prý to má unést i 300 kg, má to nějaký atest pro vlhkost, ale po čase to kolem konfirmátů řádně nabobtnalo a hrany taky dostaly zabrat. Časem jsem druhý stojan radši zkanibalizoval, ale membránová konstrukce není marná.

Takže když těch 60 l bude mít pod sebou 2 nohy a pevné záda z 18mm lamina (laminátu?), tak nutně nepotřebuje mít ani zesílenou horní a spodní desku... designer v tomto nebo vedlejším vlákně dával příklad "ofiko" skříňky, co byla podobně vetchá jak ten můj příklad (jen místo 1 H nohy tam byly 2 T nohy a metrové akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2020 10:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dinecek
- to bude dostačující, nebál bych se
- ostatně, já mám aqua 2 m, Maňana, na skříňkach z ikea Kallax, ty nejsou ani z dřevotřísky, pouze papundekl a papírová výztuž, nese to dobrých 300kg, váha je roznesena deskou 18mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 08:52 Žena Dinecek [205] Re: daren
A nevíš, jak jsou udělané spoje? Myslím, zda jsou tam normální vruty nebo něco speciálního, aby se to nerozjelo? A ten vršek - ty nemáš dvířka odshora dolů, ale máš tam ještě nad těmi dvířky "rám". To asi také pomůže v "soudržnosti" té skříňky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 10:50 Muž fido16 [631] Re: Dinecek
To akvárium tam klidně postav. Egger vyrábí kvalitní desky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2020 21:49 Muž daren [408] Re: Dinecek
Fotka k příspěvku Mno, mam akva 90x45x45, prostredek je pravda jeste jednou stojnou vyztuzeny, ale jinak boky/zada/vrsek je lamino 18 mm. Dve desky jsou jen dole. Myslim, ze i pro delky 120cm se dela ta sama konstrukce.

I jsem nekde videl, ze ma nekdo akvarium polozene jen v ramu, to sklo je pomerne samonosne. Cili ten vrsek by tam pravdepodobne ani nemusel byt, jenom to drzi pohromade.

Kdyby ses bal, zajdi do horbachu a podivej se, z ceho jsou setove skrinky. To clovek obcas zasne, co vsechno to drevo snese :) Ale tak zidle ma take jenom 4 nohy v rohu...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=51