Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 12:51 Muž Ludek [39]
No z popisu je zřejmé, že zadní část je ze sololitu, což je tak materiál na krabice od bot:-) Pokud bys chtěl větší nádrž tak bych doporučil:
1. Přes celou zadní stěnu ještě jednu desku z lamina a prošroubovat s bočnicemi. Výška zadní desky zároveň se současným vrchem.
2. Na současnou horní desku položit ještě jeden 18 mm plát lamina, který bude přesahovat přes doplněnou zadní stěnu.
3. Horní plát prošroubovat zevnitř. Na zdvojený plát použít krycí pásku 36 mm.

To si myslím že už by mělo unést nádrž do 100 litrů v pohodě. Doporučení výrobce na kotvení ke zdi bych nebral na lehkou váhu zvláště když se s nádrží zásadně změní těžiště ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 11:08 Muž Diego [72] – Re: prchat1
tak max. 20l víc podle mě ne,protože by se to dost prohýbalo,chtělo by to uprostřed podložit,ale to nejde,protože tam jsou ty zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 11:00 Muž Gordon [22] – Jaké akvárko na komodu MALM?
Ahojte, budu mít komodu www.ikea.com/…
zajímalo by mě jaké akvárko(objem) si na to budu moct maximálně dát, popř. jaké úpravy se budou muset provést?
dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 09:57 Renata – stolek
Dobrý den, ten Váš stolek je dost dobrý jste šikula - nechcete se tím živit ? Polud ano, měla bych o jeden stolek ve světlém dřevě na akvárko 120 l zájem :) Nebo vyměním stolek v černém provedení za světlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 13:15 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Jedna skříňka pro dvě akvárka?
Prosím o radu.... Budeme předělávat obývák, při té příležitosti budu pořizovat další akvárko, asi 60l. Už mám akvárko 120l, ale na skříňce, co se mi nelíbí hmm Chtěla bych si koupit jednu větší skříňku určenou přímo pod akvária, asi tedy dlouhou 160cm. Nebude problém, když na ní budou stát dvě akvária, každé jinak těžké, když jedna půlka bude zatížená víc? Máte to někdo tak? A ještě, nevíte prosím o nějakém výrobci v severních nebo středních Čechách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 12:46 Muž hanz [27]
To je jasný, že konfirmáty jsou stabilnější, když mají hlubší dřík ;-)
Na tomhle není co řešit, dělá se tu s toho zbytečná věda. :-)
Místo konfirmátů,by se spíše mělo řešit, jak zabránit nafukování hran DTD, nadměrnou vlhkosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 22:56 Štěpán
Pevnější asi jsou, ale u toho stolku by stejně neměly nic moc držet. Ten stolek zatížený akváriem by měl stát spolehlivě jen poskládaný nepospojovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 22:15 David M. – Re: Štěpán
Dle mě jsou konfirmáty pevnější. Inspiraci jsem čerpal na www.ceskykutil.cz a tam jsem neviděl obyčejné vruty na výrobu nábytku. Ale možná jsem přehlédl. Jeden konfirmát vyšel na 80 haléřů, koupil jsem celou krabičku kde bylo 100 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 22:11 David M. – Re: jirmond
No mě stál vrták 200,- Kč. Ale většinou jsem to dělal stejně 5kou a 7ičkou. 7ičkou se vrtá skrz, takže doraz neřešíte a 5kou vrtáte vždy hranu, takže pokud bude hlubší nic se neděje, já to dělal celé od oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 10:04 Muž Roman [100] - Cichlidy
koukám že není nad odkryté nádrže smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 08:40 Muž isamik [180] – Re: Štěpán
Proc tak slozite, nalepenim pasky na vrtak? Stojanova vrtacka, spravne nastaveneni dorazu je prace na par minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 07:57 Štěpán
Šmarjá, proč nepoužijete obyčejné vruty? Nebo když už nutně potřebujete použít ty speciální, tak se dá jednoduše odměřit hloubka vrtání nalepením lepicí pásky na vrták.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 07:56 Muž Yirka [9126] – Re: jirmond
Vrtačky většinou mívají takový stavitelný doraz na hloubku vrtu. Ten nastavíš na správnou hodnotu dle za¨puštění kolíku a je to bez problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 07:48 jirmond – Re: David M.
Skvělá práce a nádherné dílo. Právě se na to taky chystám a momentálně jsem v přípravě a nákupu pomůcek. Trošku jsem se zadrhnul u vrtáku na konfirmáty - hlavně na jeho ceně!!! Nechce se mi za něj dávat 500 stovek a tak přemýšlím, že to udělám s obyčejnými vrtáky (5-tkou a 7-mičkou), ale není mi zcela jasné, jak zabráním tomu, abych nevyvrtal větší díru, než budu potřebovat, když ten speciální vrták má přesně stanovený doraz na délku konfirmátu. Můžete mi někdo poradit, jak jednoduše na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 10:21 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
mně šlo spíš o to, říct jakým způsobem se to dá vyřešit (co k tomu použít a jak to funguje)
jestli si to někdo vyřeší stejně nebo jinak, je věc samozřejmě jeho

u vašeho příspěvku jsem právě neviděl co jste použil a proto jsem psal svůj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Pokud vám šlo o způsob uchycení, pak máte pravdu - o klavírovém pantu jsem se nezmínil. (Ano, použil jsem klavírový pant.)
Nic ve zlém, ale mně je vcelku jedno, jakým mechanismem si kdo podobné (pohyblivé) spojení vyřeší - za podstatné považuji upozornit na nedostatky např. toho vašeho řešení, t.j. nemožnost zvednout v případě potřeby i zadní polovinu krytu.
Pokud ovšem kvalita jakéhokoli řešení závisí na (ne)použití klavírového pantu, pak nemám co dodat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:44 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
Hezké, ale poněkud nepraktické - při manipulaci v akvišku vám bude svítit do očí, takže toho moc neuvidíte.
Já mám podobný kryt odklápěcí nadvakrát - v polovině a "na konci". Při manipulaci v akva zvednu přední část a zadní nechám svítit.
(Podotýkám, že celý kryt zvedat nemusím. Ani kvůli případnému odchytu rybek. Drobotina endlerek se dá nachytat u hladiny a jiné rybky neodchytávám :). Stejně bych je ve svém akvišku nechytl. :-D )



z tohoto vyplývá, že tam máte pianový pant?
hmmm, tak to asi jenom vám, protože to je vaše, já z toho pochopil, že to máte vyřešné dobře (určitě lépe jak já), ale stejnak nevím jak, tedy co že jste to použil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Mám pocit, že jsem o tomtéž tady psal včera (22:06:35)... :-D
Tedy - až na to, že moje řešení je "vymakanější" - jde mi otevřít i ta zadní polovina, (pro snazší manipulaci v případě potřeby). ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 09:20 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
no moment, o tom tu nikdo nepsal a nebo jsem slepej? :-(

edit: tím nechci říct, že jsem to vymyslel, to v žádném případě
jenom říkám, že to tak mám, a že se mi to zdá být lepšejší než s klasickejma pantama, to abych se bál při odkalování o ruku nebo o hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 07:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Objevné! :) Ale asi mám "deja vu"... Jako bych se už s tímto řešením někde setkal... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 07:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: David M.
A takto jste to měl vymyšleno předem nebo vás to napadlo až po našich připomínkách? ;-) :-)
Snažím se to vaše řešení představit a ve vašem případě, (chcete Malawi), říkám - ano, to by šlo. Ovšem v případě, že si z vašeho krytu veme mustr někdo, kdo se chce věnovat také kytkám, říkám - určitě ne!
Jednak je 2x54W pro kytky málo a navíc - při takto provedeném osvětlení (na lyžinách zavěšený reflektor se dvěma trubicemi) nebude při hloubce 50cm rovnoměrně osvětleno. Vpředu nebo vzadu, ale nejspíš jak vpředu, tak vzadu, bude světla "nulanulanic".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 07:04 Muž Snofrev [54]
já osobně bych kryt rozdělil na dvě půlky, zadní by byla pevná a přední otvírací a mezi ty dvě půlky bych dal pianový pant (počkat já to tak vlastně mám :-D ), přední půlku tím pádem můžu vyklopit tak moc, že jí položim vzhůru nohama (světlama) na tu zadní polovinu, přední světla vypnu aby mi nesvítily do očí a zadní nechám svítit a krásně vidím do akva palec

např. totok: www.akros.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 06:51 Muž hanz [27]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 23:51 David M. – Re: Sid
No bude tam osvětlovací rampa s reflektory, takže svítit do očí mi nebude, bude volně pohyblivá v lyžinách, a krmení budu provádět přes otvor který budu ještě dodělávat. takže otevírat budu jen při odkaovaní, a to zvládnu. Díky těm pantům to jde docela dobře.

Kdyby se mi při provozu něco nelíbilo, když tak předělám.

Re:hanz
o jaký píst jde? není nějaký obr., že bych dodělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:34 Muž hanz [27]
Škoda, že je to vrtané do přední strany. Myslím že do boční by to bylo lepší. Sid má pravdu s tím vyklápěním. tohle vyklápění je opravdu nepraktické.
A možná bych tam přidal 40N píst. Ono až tam bude osvětlení, tak to přidá na váze. Ten píst by ulehčil otvíraní a zajistil případné nechtěné zavření krytu, popřípadě ho zmírnil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: David M.
Hezké, ale poněkud nepraktické - při manipulaci v akvišku vám bude svítit do očí, takže toho moc neuvidíte.
Já mám podobný kryt odklápěcí nadvakrát - v polovině a "na konci". Při manipulaci v akva zvednu přední část a zadní nechám svítit.
(Podotýkám, že celý kryt zvedat nemusím. Ani kvůli případnému odchytu rybek. Drobotina endlerek se dá nachytat u hladiny a jiné rybky neodchytávám :). Stejně bych je ve svém akvišku nechytl. :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:39 David M.
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:39 David M. – Re: David M.
Fotka k příspěvku Nějak to ulítlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:37 David M. – Re: Anče
Fotka k příspěvku Tak tady jsou první fotky jak to vypadá celé a detaily. Omluvte kvalitu, je to z mobilu na rychlo teď večer.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 14:49 Muž maznak007 [12] – Re: filipsi
Puvodne jsem myslel ze bude cely cerny. Ale pak si zena vymyslela, ze bude potapetovany... Uvnitr mam nalepenou zrcadlovou folii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 13:56 Muž filipsi [1295] – Re: maznak007
A proc ne bileho, uvnitr krytu? Svetlu by to urcite pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 13:40 Štěpán
Pořád se dají používat krycí skla. Volná hladina je určitě pěkná, zvlášť když z ní vyrůstají rostliny, ale zase můžou být problémy - moc velký odpar, skákající ryby, lovící kočky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 13:31 marsz – Re: Štěpán
Za kryt se dá opravdu ušetřit hodně nervů a i peněz asi. Sem tam sice rybka vyskočí, ale pohled na hladinu, ze které nemusí ani nic trčet nebo růst, je někdy lepší než život pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 09:24 Muž maznak007 [12] – Re: David M.
Ja jsem vliv kondenzace eliminoval tremi vrstvami cerneho balakrylu uni. Ma to potravinarsky atest a atest na chemickou stalost. Mam par fotek v prezentaci. Jedu s vodotesnymi paticemi bez kryciho skla, Zarivky jsou cca 4cm nad hladinou, a plovouci rostliny rostou bez znamek poskozeni...
PS: Uz si taky planuju novou skrinku na vetsi akva. Super inspirace palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:31 Žena Anče [7]
A o krytu jsem četla na fóru moc pěkný návod. Autor poukazoval taky na to, že z 18mm lamina je kryt těžký a robusní. Já jsem jej udělala z 12mm lamina (koupeného v Globusu) a na čela použila opět dřevotřízku, kterou jsem nalepila na nosnou konstrukci profi montážním lepidlem. Celé to natřela podle rady výše zmíněného lodním lakem a přelepila taky omyvatelnou folii. Fotku budu mít později. Ted je kryt u elektrikáře.
Také jsem podle stolku udělala vrchní desku delší a proto se dobře otvira i bez madla a dokresluje dojem stolku jako součást sady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:23 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Já jsem ma krycí lišty použila překližku olepenou tapetou v barvě skřínky, protože jsem viděla tu z 18 mm lamina a zdála se mi silná, dojem byl moc rušivý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 19:59 David M. – Lišty
Ano, ty krajní krycí lišty jsou chycené zespodu. V podstatě skoro nikde nejdou vidět šroubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 19:39 Kadlosek
:-D aha...to me nenapadlo...diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 19:36 Muž hanz [27] – RE:Kadlosek
Typuji ze spod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 19:26 Kadlosek – David M.
ahoj...chtel jsem se jeste zeptat jak jsi prichitil tu predni a bocni kryci listy...diky za odpoved palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:29 David M. – Kryt
Je pravda že na jiné alternativy jsem ani nepomyslel. Už mám el. předřadník pro T5 2x54W, budu dělat osvětlovací rampu jako má Zekie nebo Farao. Vodotěsné patice atd. Vše koupeno na www.dna.cz. Kryt bude mít ventilační otvory a otvor pro krmení, ať se nemusí pokaždé zvedat kryt. Budu mít Malawi, takže kryt mám 12cm vysoký celkem, plovoucí rostlinky nebudou.

Krycí skla budu muset mít, protože kryt bude ze stejného lamina jako stolek, spáry budou navíc lepené silikonem, ať se tam nedostane vlhkost, ale krycí skla budu raději mít. Nechtěl jsem je, ale .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 14:51 Štěpán
Ještě je na místě připomenout, že kryt není nutný vůbec při osvětlení výbojkami. Použít se dá nějaké hotové svítidlo s elektromagnetickým předřadníkem (např. Modus Delo), nebo použít elektronický předřadník s halogenovým reflektorem, což je levnější, a díky elektronickému předřadníku kvalitnější. Dají se také sehnat pěkná použitá svítidla.
Nějaké informace viz rybicky.net/forum/2706.

Píšu to proto že se ke krytu se zářivkami přistupuje jako k samozřejmosti, ona je to pouze MOŽNOST.
Než vzdalovat zářivky od hladiny zvyšováním krytu stojí za úvahu použít výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 13:36 Usine – Re: David M.
Pokud budeš dělat kryt doporučuji udělat ho dost vysoký. Trubice umístit 13-15 cm nad hladinou a bez krycího skla z dostatečnými otvory pro větrání. Elektronické předřadníky umístit mimo něj a přední panel krytu odklopný. Nebudeš mít potom problémy z chlazením akvária a pěstovat některé plovoucí rostliny také není k zahození. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 23:12 David M. – Re: vaclav
No to je věc, budu se snažit, aby to vypadalo jako origoš koupené. Když jsem si s tím dal tolik práce, tak chci ať je to všechno plně funkční na 100%. Na starším akva jsem se pořád trápil s provizorním řešením a v konečném součtu to stálo více než kdybych to udělal jednou a pořádně. Už neexperimentuji.

Jinak dík všem za pochvalu, motivuje mě to dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 23:04 Usine
Doufám že budeš lepší než tento slovenský elektrikář.
www.akva.sk/…
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 22:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: David M.
Myslím, že to zase hodně lidí ocení! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 19:22 David M. – bude další návod
Chystám se v nejbližších dnech dělat osvětlení a kryt. Tak to zase zdokumentuji a dám odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 19:17 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: spooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 19:15 Muž spooky [11] - Asie – Kutilské okienko
Tak ma napadlo, že by sa tu mohlo zaviesť také "kutilské okienko" kde by boli rôzne takéto návody typu urob si sám. Tiež som si všetky veci do akva robil sám, a človek tým fakt ušetrí a hlavne má to presne na mieru a presne tak, ako chce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 18:23 Pepas
dobrá práce palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=2151