Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:21 R Muž ctibum [6921] Re: srnecek.bambi
Hornbach, OBJ, Bauhaus někde poblíž nemáš? Tam ti desku uříznou na míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:10 Žena srnecek.bambi [0] Re: ctibum
Áno, tomu chápem, proste nahradiť ten sololit vzadu niečím pevnejším :-) myslíte že by som mohla použiť 2 tieto www.merkurymarket.sk/… ? Vodorovne na seba že by bola horná spojená s bočnicami, hornou doskou a strednou priečkou a druhá hneď pod ňou? Lebo nemôžem zohnať jeden kus o rozmere cca 80x80 sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 17:01 R Muž ctibum [6921] Re: srnecek.bambi
Ta zadní deska se dává kvůli zpevnění skříňky do stran, takže je nutné, aby byla mezi bočnicemi. Ne přišroubovaná zvenčí na hrany bočnic, ale mezi nimi. V tvém případe tedy mezi boční stěnou a prostřední příčkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 15:13 Muž vlka [3453] Re: srnecek.bambi
Osobně bych dal jen pod AQ desku půdorysných rozměrů AQ. Ale ,,sichr je sichr,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 13:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: srnecek.bambi
srnecek.bambi napsala: 1. Nebude vadiť keď bude akva vytŕčať vpredu aj vzadu cca 3,5 cm?
Nebude. A radši ať přečnívá na obě strany 3.5 cm, než na jednu 7 cm.

2. Zadnú stenu by stačilo spevniť napr 3 doskami vodorovné alebo by to mal byť celý kus?
Určitě celý kus.

3. Nebude problém, že komoda je na nožičkach?
U takhle malé nádrže nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 12:17 Žena srnecek.bambi [0] – Komoda pod 112l
Ahojte, prečítala som si toho veľa ale pre istotu chcem počuť názor niekoho kto sa viac vyzná. Chystám sa zakladať 112l akva (80x35x40) a uvažujem že by som využila komodu ktorú mám doma (m.moebelix.sk/… na fotke dole vľavo). Rozmery komody sú dĺžka 80 a hĺbka 28cm, v strede je priečka.

Podľa toho, čo som počítala, určite by som spevnila zadnú stenu a hore položila ešte jednu dosku (80x35). Stále mám však niekoľko otázok.

1. Nebude vadiť keď bude akva vytŕčať vpredu aj vzadu cca 3,5 cm? Pripadne iba vzadu 7?
2. Zadnú stenu by stačilo spevniť napr 3 doskami vodorovné alebo by to mal byť celý kus?
3. Nebude problém, že komoda je na nožičkach?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 22:12 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Hele, úplný souhlas, ale myslím že to mají spočítané i s rezervou, jen my to vidíme jinak. Teď jak mám novou 200l tak jsem si na ní dělal stolek sám, hranoly 6cm, vše svázané 8mm vruty o délce 12cm obložené (shora, záda, spodek i boky) lamino deskou 18mm, je to pevný jak skála. No co ti budu povídat, origo stolek od Juwelu je asi o 70% lehčí smich ale já mám svou jistotu i když jak jsem psal stolek od Juwelu taky drží, nicméně když jsem to viděl poprvé měl jsem obavy jak to může unést, dnes vím že to mají spočítané dobře, akorát já kdybych ho stavěl podle nich bych tkmu nevěřil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 21:28 Muž Shimi [683] Re: Roger
Já když jsem viděl na čem stojí ta jejich 450, tak mě jímala hrůza. Samozřejmě, je to jenom dojem a neznám nikoho, komu by to akva z toho spadlo, ale já bych to na to teda nepostavil. To je chloudovina na n-tou. On ani Eheim na tom není o moc líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 21:21 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Souhlas, skříňka od Juwelu Rio 180l jestli mě paměť neklame hlavní desky tuším 16mm a ostatní 14mm a stojí to celkem pevně. To co jsem teď stavěl já na další 200l by uneslo slona, a to jsem si říkal že to nebudu prožívat když vidím malý bazén na čem stojí, no nedalo mi to, musel jsem, ale zase vím do budoucna že když budu chtít větší tak můžu klidně ve srovnání s Juwel napustit 500l smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2019 12:56 Muž Shimi [683] Re: Jana
Dělají dvě verze 19 mm a 40 mm, s tou 40 mm nemůžeš šlápnout vedle. Jednak to dobře vypadá a druhák to unese i slona. Ta skříňka váží +/- 70 kg (Fusion 120) a +/- 100 kg (Fusion 150), takže už jenom z tohoto hlediska je jasné, že to něco vydrží. On nebude problém ani s tou 19 mm verzí, ale víš jak, jistota je kulomet. Já když vidím, na čem stojí akvárka třeba od Juwelu, tak bych to zase až tak neprožíval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 11:08 Jana – Aquatlantis
Zdravím, máte někdo zkušenost se skříňkou od Aquatlantis? Koukám na: „Aquatlantis Fusion 150", nebo na „Aquatlantis Fusion 120".
Potřebovala bych ujistit, že se to nerozpadne a já nezaplavím sousedy třeba 400l vody :-D :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 16:02 Muž Tommo [828] Re: Lister
Mezery po celé výšce mám na obou stranách a nevidím v tom žádný problém. Naopak vzhledem k tomu, že mám uvnitř veškerou techniku, hlavně zdroje na světla, tak to pěkně větrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Ano, pak bude fungovat nejlépe.

Vykružovák, Forstnerův nebo plochý vrták průchody vyřeší celkem snadno. Vrtal bych samozřejmě do té zadní desky, bude to po estetické stránce vadit nejmíň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:09 Muž Lister [169] Re: _ucx_
Ta zadní deska by ideálně měla být opřená o všechny okolní stěny co? Aby co nejvíce dokázala podržet tvar. Přemýšlím jak na ty pruchody pro techniku, líbila by se mi mezera po celé výšce, ale rozumnější bude asi jak vykrojené rohy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:10 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Horní limit ti nikdo neřekne, ten můžeš zjistit jediným způsobem -- budeš přidávat závaží dál a dál, dokud se to nerozpadne nebo alespoň nezačne deformovat. Sice může ledaskdo namítnout, že se to dá spočítat, ale výrobci skříněk zpravidla nikde přesné údaje k použitým materiálům neuvádějí. Ale dobře, to jsi slyšet nechtěl. Řekněme, že 200 kg by to mělo s těmi vyztuženými zády zvládnout. Taky to můžeš vyztužit hranoly vevnitř, de facto v tom vyrobit takovou nohu někde vepředu uprostřed z hranolu 60 x 60 mm (pokud je uvnitř police, tak ze dvou hranolů), uchycení už nějak vymyslíš a pak už to unese prakticky cokoli. Naopak to vyztužení vršku je už dost zbytečné, akvárko je v zásadě samonosné. Pokud by ti nevadilo, že bude přečnívat, uneslo by to i 100 x 40 x 40 cm.

Jo a existují i snesitelně tiché vnitřní filtry (a naopak nepříjemně hlučné vnější)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:46 Muž Lister [169] Re: _ucx_
Díky oběma.
Asi to tak uděláme. Když jsem akvarium pořizovali, tak jsme se 100l bál, ale kluka to chytlo a chtěl by něco většího. Je pravda že na té skříňce ted stojí velká knihovna plná těžkých knížek, takže to něco unést musí. Akvarium stojí na komodě, které je vlevo. Prohodíme komodu za skříňku a dáme tam větší akvarium.
Kolik je podle vás horní limit kam až můžeme jít s váhou - 80x35x35 jsme bral jako docela slušný objem, ale osobně by se mi víc líbilo 80x40x40.

Výměnu nechceme jen kvůli objemu, ale taky kvůli filtru - teď je tam vnitřní (do komody se šuplíkama vnější prostě nenacpeš :-) ), ale není to ideální - je docela slyšet. Větší akvarium by 100% běželo na vnějším, aby tam byl větší klid - je to v dětském pokoji, kde děcka spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2019 21:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Tyhle skříňky si lidi často staví různě na sebe, klidně i ve třech patrech, často plné knížek a stojí to pořád. ~130 kg není žádná zátěž, navíc aq. představuje zátěž statickou, minimum rázů, pohoda. Předřečník doporučuje vyztužit záda, což je rozumné, aby se to nerozklížilo a nevydalo se to na výlet někam bokem, ale jinak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2019 21:03 R Muž ctibum [6921] Re: Lister
Když to unese kombajn, proč ne akvárko... :)
Ty záda bych určitě zpevnil vestavěnou deskou (tzn. zevnitř mezi bočnice a horní a dolní desku), klidně jen zvenčí přichycenou k sololitu. Akvo je stejně široké, takže bude stát na bočnicích, nebál bych se toho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 20:24 Muž Lister [169] – Unese 100 litrové akvárium?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Obyčejná dvoukřídlá skříňka z lamina 16mm, bez soklu. Rozměr 80cm délka, výška cca 70cm, hloubka 50cm. Vevnitř jsou pod horní deskou dvě podélné výztuhy z identického materiálu jako je skříňka, horní deska je přišroubovaná na ty vzpery. Vzadu je sololit.

Unesla by akvárium 80x35x35cm? Zvažuji ještě jednu podelnou výztuhu doprostřed a zadní sololit vyměnit za pevnou desku s průchody na obou stranách pro techniku.

Na stejně velké komodě z identického materiálu teď stojí 50l a chvíli tam vedle něj stala ještě dvacitka a fungovalo to - a to tam ani nejsou ty výztuhy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 11:14 Muž ValaRa [26] Re: Michal3015
ahoj, z mojej skusenosti môzem napisat, ze urcite spevni zadnu stenu hrubsou doskou, vymen zadny sololit za pevnu dosku. Mne sice podobna skrinka (o trosku vyssia) vydrzala, ale zacala sa sudkovito deformovat, a stredna polica sa "zrubala" dole. Totiz sa od seba vzdialili koliky drziace tu policu asi o 2-3mm na kazdej strane :-) A poznam jeden pripad, kedy podobna skrinka sa "strihom" poskladala na jednu stranu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 21:46 Muž Michal3015 [32]
Děkuji všem za rady, něco vymyslim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 21:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Taky se dá přišroubovat zevnitř přes dřevěné hranoly, nemusí mít nutně obdélníkový profil, dělá se i trojúhelníkový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2019 21:15 R Muž ctibum [6921] Re: Michal3015
Tu zadní desku bych dal dovnitř, i za cenu seříznutí police, a přišrouboval ji zvenčí skrz stávající záda. Když bude zezadu zvenčí, obával bych se vylomení vrutů z dřevotřískových bočnic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 21:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Michal3015
Jak vidíš (a ukazuješ na fotkách), tak unese :-) Jo aha, ty myslíš plný... Nejspíš jo, ale zpevněním zad nic nezkazíš. Fošny dovnitř jsou celkem zbytečné. OSB desky jsou levné a říznou ti je podle potřeby třeba v Bauhausu nebo v OBI zadarmo (v Hornbachu za to chtějí 40 Kč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 20:40 Muž jarovo [1695] Re: Michal3015
To Ti moc nepomôže - jednoducho tam zo zadu pridaj na celú plochu dosku aby sa to spevnilo proti bočnému posunutiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2019 20:40 Muž vlka [3453] Re: Michal3015
Nechal bych si uřezat záda z dřevotřísky 10-18 mm a přišrouboval bych je dozadu a nebude problém a nic nebude vevnitř ,,zavazet,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 20:33 Muž Michal3015 [32] Re: afc1886
Bohužel nema. Ale napadlo me dat dovnitr doprostřed podporu ze dřevěných prken
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 20:26 R Muž afc1886 [14688] Re: Michal3015
Jestli jsou pevná záda, tak bych se toho vůbec nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 19:38 Muž Michal3015 [32]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtel bych se zeptat zda tato skříňka unese 60l akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 19:56 Michal Re: Michal
Díky za typ, asi to raději vyztužím OSB deskou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2019 22:39 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Michal
Dej to těžištěm nad tu prostřední příčku. Těch 100 kg to unese (ostatně zkus si na to teď stoupnout). Přišroubování druhé knihovny pomůže spíš proti pohybu v horizontálním směru (a následnému rozklížení). Kdybych chtěl mít opravdu jistotu, tak bych vyztužil záda OSB deskou (15 mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 22:23 Muž vlka [3453] Re: Michal
Fotka k příspěvku Čauky, 75x40x35 (šxvxh) a pod ním 35 let starý kousek nábytku z dřevotřísky. Boky a dveře 18mm, zadek 2mm nějakej tvrzenej papír. Horní a dolní deska 30mm. Ta 72ka asi bez problémů, ale je to maly, takže AQ co největší a novou skříňku. Sichr je sichr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 21:44 Michal – Akvarium na nízké otevřené knihovně
Zdravím,
mám nízkou knihovnu. Vrchní deska (viz odkaz) 124x36 je celkem bytelná, stejně i strany se zdají být vyztužené, ale záda pevná nemá. Rád bych na ní umístil akvárium o rozměrech 64x32x35 (72L). Případně si zakoupil nové větší o 112L~120L. Obávám se ale, aby to knihovna vydržela. Mám raději zůstat u 72L? Ještě mě napadá to trochu vyztužit. Na obrázku ze sconta je vedle nízké knihovny i vysoká knihovna kterou mám také. Mohl bych je k sobe sešroubovat. Pomohlo by to stabilitě? Předem díky za názory.

www.sconto.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 06:59 Muž Roger [1873] Re: Papik
Mě se více vzhledově zamlouvá Juwell, vypadá na pohled kompaktnější. Ale jinak asi o vkusu, obě to udrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 23:48 Muž Lukaass7 [3] Re: Papik
Mam to od juwelu a jsem spokojenej. Je vyssi nez ta druha. Proto jsem ji tenkrat bral. Ta diversa se mi zdala nizka. V hornbachu je meli slozene vedle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 21:34 Muž vlka [3453] Re: Papik
Je tam 6 cm rozdíl ve výšce. To by u mě hrálo rozhodující roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 19:43 R Muž afc1886 [14688] Re: Papik
Obě jsou v pohodě, takže záleží jen na tobě, která se ti líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 16:37 Muž Papik [617] – Diversa nebo Juwel?
Budu muset zřejmě rychle řešit novou skříňku pod akvárium 60*30*30, jakou vzít spíše, Diversu nebo Juwel? Vím, že nejlépe žádnou z nich, ale i tak, která myslíte, že by mohla být kvalitnější?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 17:27 Keisy Re: afc1886
to prave nechci vyhovuje mi ta komoda, je fakt kvalitni a pevnaa designove zajimava, ale vody se mi zda malo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 17:24 R Muž afc1886 [14688] Re: Keisy
No a když přidáš ještě jednu desku, tak máš komplet nový stolek. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 17:20 Keisy Re: _ucx_
To uz me prave taky napadlo ze kdyz uz budu davat tu pracovni desku ze bych rovnou pridala jednu na stojaka zezadu komody a jeste mam mezi komodou a zdi z boku na prave strane cca 5cm misto tak ze bych jeste jednu dala ze strany a pracovni desku komplet pres vsechno a sesroubovala, to uz by mohlo slusne drzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Keisy
Jo tak to bych si taky nebyl. Z čeho to má záda? Sololit nebo nějaká silnější dřevotřísková deska? Pokud jsou ze sololitu a přitlučené pár nábytkovými hřebíčky, tak bych je zkusil pro dobrý pocit nahradit OSB deskou 18 nebo 22 mm a tu bych k tomu přišrouboval třeba vruty 60 nebo 80 mm (díry předvrtat například čtyřkou vrtákem).

Já stavěl pod svojí 450ku podstavec z dřevěných hranolů 8x8 cm, jasně, je to předimenzované, no a co:
www.akvarko.cz/…

Jenomže tahle odpověď tvůj problém neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 07:16 Keisy Re: _ucx_
No spíš sem myslela něco kolem 300 l. Počítám, že voda a sklo, bude dobrých minimálně 150 kg navíc. Tak si nejsem jistá, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2019 01:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
To lze, pokud známe přesně materiál a další detaily. Ten jaksi u komerčně prodávané komody neznáme. Navíc žádný CAD v tom materiálu neprovede defektoskopii, čili to má smysl u vlastních konstrukcí, ne u dotazů tohoto typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 22:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Keisy
Lehce větší je kolik? 200? 240? To asi unese, dřevo nastojato vydrží hodně a ta prostřední stěna tomu hodně pomůže. Nicméně exaktně zjistit, kolik přesně ta tvoje komoda dokáže unést, je možné jen jediným způsobem, takže máš na výběr, buď mít tu komodu, nebo sice vědět, kolik přesně unese, ale mít hromadu třísek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 21:42 Keisy – komoda pod akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, pročetla sem již toho hodně ale asi bude nejlepsi se zeptat na konkretni pripad. Mam komodu 140 x 45 cm plocha vrchni desky. Jiz vice nez rok na ni bez problemu stoji akvarium o 180 litrech (100 x 40 x 50). Rada bych poridila lehce vetsi akvarium a zajima me o kolik vice by komoda unesla. Kazdopadne chci pod akva dat tlustou desku ktera se pouziva na kuchynske linky stejne velkou jako je plocha komody.
Komoda ma v prostred vertikalne jednu stenu, hned pod deskou, mezi kazdym patrem supliku a take dole horizontalni vzperu jakesi Tecko z dvou prkenek (viz foto) takze se nekrouti. Prkna jsou 2 cm tlusta. Navic jeste pribude ta kuchynska deska. Jeste doplnim ze dole pode dnem je komoda vypodlozena polystyrenem.
Prikladam foto a moc dekuji za odpovedi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 07:06 Pechi – Skříňka JUWEL sbx lido 120
Zdravím vás, budu zakládat nové akvárium, pod které jsem zakoupil skříňku od Juwelu - konkrétně je to sbx lido 120. Skříňka dokonale sedí na rozměry mého na zakázku slepeného akvária, ostatně to byl taky důvod, proč jsem ji zakoupil. Co se mi ale nelíbí je vnitřek skříňky - je tam jen jedna police uprostřed, což je pro moje potřeby absolutně nevyhovující. Potřebuju tam nacpat vnější filtr (Sunsun HW-702a) a 4kg CO2 lahev, takže už teď je mi jasné, že zajedu koupit desky, a vnitřek skříňky budu muset celý překopat. To mi nevadí, levej nejsem, navíc mě to baví. A tak jsem vás tu chtěl požádat o rady, popřípadě nějaké fotky, prostě nějakou inspiraci, jak vnitřní prostor co nejlépe využít a uspořádat. A hlavně čemu se třeba vyhnout, určitě už s tím máte více zkušeností než já :-) Díky za jakoukoliv pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Clarke
Odhliadnuc od nosnosti a stability, skrinka by mala mať nepriehľadné dvierka, aspoň z časti. Ono, s akvárkom je spojená kopa "bordelu", sieťka na rybky, krmivo, hadičky, zázračné vodičky (či už komerčné alebo vlastné), záložné prísavky, atď, atď... Väčšina to chce mať po ruke, ale málokedy je to vhodné do vitríny (najmä v obývačke) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2019 09:35 Muž ZDRI [1415] Re: xvalp06
Ve všem co píšeš máš pravdu palec
Ale je to tolik práce a materiálu = skoro jednodušší udělat/koupit novou pořádnou skříňku. A další středovou stojku tam nedostaneš (police), navíc ji dole kloudně nevyneseš (sokl). Navíc - tento rozměr mu stejně nevyhovuje s ohledem na požadovaný rozměr akvárka. Vlastní opakovaná zkušenost - lépe je nechat si nařezat pár kousků lamina/spárovky a snadno sešroubovat jednoduchý bytelný stojan na míru (do kterého lze použít i ta prosklená dvířka, pokud na nich trváš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:17 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Clarke
Bez výztuhy bych do toho nešel.
Horní deska neleží na bočních stranách = malá nosnost.
Co bych udělal já:
- nahoru bych dal ještě jednu desku, která bude zatěžovat boční stěny shora.
- tuto horní desku bych přišrouboval ke stěně - zvýší se stabilita a skřínka bude namáhána jen kolmo dolu.
- doprostře skřínky bych vložil ještě jednu stěnu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=151