Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 09:44 Muž muťa [554] - RostlinyRe: luba
No a na co se ptáš? Nebo jen konstatuješ, že se ti líbí, deska se neprohne a máš nerovnou podlahu, atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 08:20 Muž 1965 [35] – Juwel
Ahojky . Líbí se mi tento stůl . Nádrž 100 l Udrží i bez prohýbání horní desky . Podlahu mám nerovnou . Na jedné straně podložit asi až o 1 cm . www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Schefik
Měl jsem na tom 40l, taky na ležato.....v pohodě. Neměj strach.

EDIT: nic neuhlo do strany a neměl jsem to ukotvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:02 Muž Yirka [9126] Re: Schefik
Ke zdi to rozhodně přišroubuj, jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 18:00 Muž Schefik [0] Re: Magic
mam tam maly schudek o ktery je to oprene popripade muzu jeste prisroubovat do zdi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:39 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Schefik
Nebál by som sa, či to unesie, skôr by som riešil, aby to neušlo do boku, keď to nemá zadnú stenu. Alebo to bude o niečo opreté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:28 Muž Schefik [0] Re: Jarry
tak snad to projde :) přeci jen je to papír tak mám trochu strach :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:27 Muž Jarry [1437] Re: Schefik
Za mě v 30l akvárko úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:25 Muž Schefik [0] Re: vaaclav
je to na tenhle mam ho postaveny nalezato www.ikea.com/…
a chci to dat na ten vrsek, ne na ty tenky policky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Schefik
Chtělo by to obrázek, je jich přeci jenom více druhů. (ikea kallax) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:18 Muž Jarry [1437] Re: Schefik
A to chceš postavit na to, nebo na nějakou tu vnitřní polici? Na to v pohodě, mám na menší verzi 40l akvárium, na ty vnitřní prkýnka už bych se asi bál, ty kolíčky, na kterých to drží nejsou nic moc :-) Předpokládám teda, že to má být 30l akva, ne 30ks akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 16:45 Muž Schefik [0] – 30l + ikea kallax
Zdravím, vím že mě asi ukamenujete ale mám dotaz, chtěl bych do ložnice krevetárko, bohužel tam máme kallaxy z ikei myslíte, že tenhle papundekl udrží 30 akva o rozměrech 60x25x20? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 13:03 R Muž ctibum [6908] Re: laKatos
Dík ;)
Tohle mě vždycky bavilo. Kdysi jsem si v prvním bytě postavil vestavnou skříň z hranolů a palubek. Mám z toho vždycky takovej dobrej pocit, nehledě na to, že to vyjde finančně přinejmenším tak na polovinu a můžu si to přizpůsobit podle svýho... I když ne každý má možnost si to zbastlit doma...

Taky by mě zajímalo, jak je na tom teď. Naposledy psal o několikaměsíční odstávce. A už je to víc jak rok a půl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 12:33 laKatos Re: ctibum
Však ty sám máš taky krásný orginal svyma rukama postavený...


Škoda ze to akvarium hracicka není aktualizované.... by MA zajímalo jak je na tom dnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 11:44 R Muž ctibum [6908] Re: laKatos
Mám rád originální řešení... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 11:26 laKatos Re: ctibum
Ja vim proto jsem to tu dal.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 10:37 R Muž ctibum [6908] Re: laKatos
To je ale krásná práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2017 10:13 laKatos Re: dudl007
Ocel není potřeba ani u 1,5 tunoveho akvária. ( rybicky.net/nadrze/20458 ) Ikdyz celé to akvárium je takove zvláštně postavené. Třeba přepad. Me se to líbí jde svym směrem a ukazuje podpis majitele. Ne jak standart z horbachu a všichni mají doma to stejně jak přes kopirak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 22:48 Muž Jarry [1437] Re: dudl007
Na 200l je ocel zbytečná. Já jsem v tomhle docela posera, ale myslím, že má cenu uvažovat nad rámem až někde kolem 500l. A určitě bych se teda bál použít na větší akvárium originální Juwel atd. skříňku - na druhou stranu jsou tyhle skříňky dobrým důkazem, kolik toho i ne moc bytelná konstrukce unese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:05 Muž dudl007 [15] Re: liborass
Tak ono to nebude jen 200kg. Bude to o pár kilo víc. Je to můj názor a mám rád jistotu,než potom řešit co s tím. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:03 Muž liborass [174] Re: dudl007
tak 200l není zas tak velká váha, aby musel být svařovaný rám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:56 Muž dudl007 [15] Re: Jiťa
Originál skříňku beru, ale dávat to na lecjakou to bych určitě nedělal. Je možno si nechat svařit ocelový stojan a nebo pak teda origo skříňku. Jistota je jistota. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiťa
Prodávají se pod akvária skříňky, někdy stačí vyztužit i nějakou co máte doma. www.akvarista.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:32 Jiťa
Dobrý večer. Chtěla bych poprosit o radu. Manžel si pořídil akvarium na 200 l vody a já teď řeším problém kam s ním. Psací stůl mi nepřijde jako fobrý nápad. Jak jste to řešili vy? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 20:29 Acinonyx Re: Zip
Presne take malickosti - rozvod elektriky, drziaky predlzovaciek a naradia, reaktor na CO2.

Super, mam radost, ze si to tam mozem zorganizovat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2017 20:12 Muž Zip [277] Re: Acinonyx
Nevím jaké věci tam chceš dávat, ale pokud to jen přiděláš na vruty, tak si myslím, že to nosnost neovlivní, sám tam mám přidělané poličky, rozvody elektriky, držáky "nářadí" atd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 19:03 Acinonyx – vrtanie/srobovanie
Mam taku technicku otazku. Ako velmi si mozem dovolit vrtat/srobovat do skrinky pod akvarium z 18 mm lamina bez narusenia statiky skrinky? Potrebujem uchytit vnutri nejake veci, ale priznam sa, ze mam celkom respekt z celolaminatovej skrinky pri mierne vacsom akvariu. Mate to tak bezne riesene?

(130x50x50 cm akva, skrinka z 2 bocnic + 2 priecok medzitym, plna zadna stena)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 17:34 Muž ludvik [1082] Re: vip3r
Pozor ... třeba paneláky mají často konstrukci, kdy jsou vnější stěny nenosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:36 vip3r Re: GP
Je to krajní zeď, takže musí být nosná - pak už jsou jen stromy. ;-)
Stejně než bych začal, udělal bych pokusný vrt, abych zjistil, co mě případně čeká.
A než bych tam dal akvárium, zatížil bych tu konstrukci nějakou "suchou" vahou.
Zase tak moc na to nespěchám, nechci to honem honem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 15:20 GP Re: vip3r
v tahu to bude nejvic namahane pod tou horni deskou, takze pokud by pro jistotu slo chytit ty horni vodorovne, tak bych se nebal....
zdi mezi byty nemusi byt nosne... muze to byt jakoze dvojita pricka s izolacemi mezi a to muze byt dost tenke... taky jsem se divil, co to tam po 10 cm je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:47 vip3r
Fotka k příspěvku Ta skříňka by visela v rohu - byla by uchycená na delší i kratší stěně (zapomněl jsem to napsat), tím by se dost ulevilo těm nosníkům a hlavně ukotvení ve zdi - snížilo by se dost podstatně namáhání v krutu.
Z vnějšku se ke zdi nedostanu, je to krajní byt.
Ty nosníky bych vařil s tátou, to by byl asi nejmenší problém.
Rovinu bych chytal tak, že by se nosníky přivrtávaly už nasazené na tu horní desku.
Všechny desky by měly olepené hrany a asi bych je ještě nalakoval, spáry kolem zdi bych zasilikonoval, aby tam nezateklo a nezačalo bobtnat.
Není to jen tak plácnutí do tmy, už jsem nad tím pár měsíců přemýšlel (chápu, že to celé bude mít cca půl tuny a nějaké technické vzdělání jsem taky absolvoval)...

Trochu jsem poupravil návrh.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:32 GP Re: liborass
ja mam 125l taky na povesenem ramu schovanem za akva s pasovinou podel bocnich sten. u pres mnohe premerovani to neni dokonale rovne. visi to na dutinkach na 14 chemickych kotvach a zas tak moc tomu neverim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:26 Muž liborass [174] Re: GP
pro inspiraci se koukni tady www.akvarko.cz/… at vidíš, že možný to je ;-) já osobně jsem měl něco podobného, kovový stolek, který byl uchycen chemickou kotvou do stěny, akva mělo 160x60x60 a nebyl s tím problém, kotev jsem použil 10, žádný hmoždinky, jen jsem vyvrtal díry, vymáčknul kotvu a zašrouboval závitové tyče... vše jsem řešil s technikem od výrobce kotev a ten mi říkal, že to v pohodě unese, akva mi tak viselo 2 roky a bezproblémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 14:22 Muž honcka [39] Re: vip3r
Co je za tou zdí, ty nosníky si budeš dělat, nebo kupovat hotové? Jestli si to budeš dělat, tak bych je svařil dohromady a udělal z toho jeden kus, který pak obložíš dřevem, jestli máš přístup k druhý straně zdi, tak je možnost to projet skrz, pověsit to na dlouhý metrický šrouby a z druhý strany dát pásovinu byoko 50x5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 13:58 Muž TRULY [164]
tak k tomu napíšem len veľa šťastia :) ano
1. srovnanie konzol do jednej roviny
2. udržanie konzol v stene ( chemická kotva alebo velmi riskantné hmoždinky)

Asi by som uvažoval či tie konzoly na zadnej stene nesputiť až uplne po zem.
Ten tlak na tie konzoly je tak velky že je schopný tie šroby vytiahnuť zo steny aj s hmoždinkami. resp. aj s tehlou :-D
Ked si zoberiem že som sa bal do steny dať samotný botnik do vzduchu tak 300l akva, to by som asi v noci nespal.

Najväčšia výzva určite bude uplne vyrovnanie do roviny, čo je pri vrtani takmer nemožná vec, nakolko pri kuchynských linkach si vieš dovoliť nejaký milimeter chybu, lebo si to vieš následne nastaviť štvorcovou podložkou a nejaký ten 1-3mm vyladiť. Lenže to je možne len vdaka tomu že váha v skrinke to dovoluje a nepohne. Pri tej váhe akva by to vyladenie určite povolilo.
Dalšia vec ako som pisal aj iní, že bude to extrem tlak hlavne na vrchne hmoždinky ktore su schopne sa vytiahnuť.
Dalšia vec ak by to bol vibrovaný panel tak ten sa len tak na tlaku neodtrhne ale tehla ktora bude šrobom zaťažená na hrane smerom dole je schopna z tehly odštiepiť celkom slušný kus.
No som zvedavý ako to poriešiš lebo zvolil si si asi ten najkompliovanjší spôosob vzhladom k vahe akva a samotnému prevedeniu. Uprimne držím palce som zvedavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2017 12:44 GP Re: vip3r
vyzva bude taky ty 4 nosniky dat do jedne roviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 12:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vip3r
Chemické kotvy to klidně udrží jen v cihlách pokud jsou duté je to trochu pracnější. Hlavně si dej pozor na lamino desky hranami ti do nich nateče a rozpučí se to. Hodně se spíš používají kuchyňské desky které mají lepší povrchovou úpravu a jsou silnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 10:33 vip3r Re: vip3r
Zeď je nosná, je to cihlová stavba,podlaha není trámová.
Jak už jsem psal, hlavní důvod je sjednocení designu se zbytkem nábytku, který mi taky "visí" na zdi.
A taky by to byla taková menší výzva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 09:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vip3r
Jestli ta zeď není nosná a beton tak to bude trochu problém. Ty lamino desky taky není moc dobrý nápad dostane se ti do toho voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 09:30 Muž derata [11] Re: vip3r
Máš tam nějaký speciální důvod proč to uchytáváš do zdi? Podlaha z trámů? Netradiční to je, ale jestli to je vůbec nutné... Mi to přijde jako zbytečná piplačka jestli k tomu není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 09:16 Muž powery [250] Re: vip3r
Podobný typ skříňky dělal Horác. Viz www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 08:55 R Muž ctibum [6908] Re: vip3r
Vypadá to hezky. Řekl bych, že nosníky to v pohodě unesou. Nejslabším článkem bude podle mě uchycení do zdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 08:43 vip3r – Skříňka na zeď
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
už dlouho se chystám založit si větší akvárium (cca 300 litrů). Pořád rozmýšlím nad skříňkou, na které bude akvárium stát, aby to akvárium uneslo a zároveň abych sladil nábytek se zbytkem obýváku. Ostatní díly nábytku jsem si navrhl na stěnu, proto by mě zajímalo, jestli by můj nástřel unesl váhu akvária. Celé by to nesly 4 ocelové trojúhelníky (průřez cca 40x40mm) uchycené do zdi, na nich by byla dvojitá lamino deska (36mm) a obaleno by to bylo zbytkem dřeva (viz. obrázky).
Jaký na to prosím máte názor, zkoušel někdo něco podobného?
Chápu, že nejjednodušší by bylo posadit to na zem, ale chtěl bych zkusit něco netradičního.
Díky za postřehy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2016 20:51 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku tak posilam fotku s rameckem (je to nejaky ramecek od Diversy, jen jsem ho polepil bilou tapetou). aby to ladilo se zbytkem vybaveni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 10:33 Muž Rexistens [16] Re: TRULY
Az se vratim z prace tak to vyfotim... pokud teda uz nebude akva na zemi a v byte 2 cm vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 10:06 Muž TRULY [164] Re: Rexistens
sprav foto :)
tak tym ramom sa zvysil tlak na okraje. ale aj tak je to nejake cudne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 08:59 Muž Rexistens [16]
Tak jsem koupil ramecek, vyhodil podlozku a dal akvarium primo do toho ramecku a primo na skrinku a je to fakt krasne rovne...Neveril jsem tomu, ale fakt to ti smejdi maji udelane takm ze tam musi vzniknout oz toho ramecku konzolove napeti na krajich horni desky...
Takze hold bez ramecku to nejde..ale nasesti na to moje akva stal 180 Kc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:15 Muž powery [250] Re: Zober
Když už se to jednou prohnulo, tak se to podle mě jen odstraněním podložky a vrácením akvárka zpět nenarovná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 19:50 Muž Zober [1] Re: martinCA
Oni tvrdia, ze prave podlozka pod akvariom sposobuje tlak na dosku a ta sa moze ohnut.
Vraj to maju odskusane ( asi nie som jediny kto sa stazoval ).
Preto mi odporucaju dat akva na stolik bez podlozky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 18:29 Muž martinCA [33]
ja ked vymazem email, tak mi ide este do kosa. ci si zmazal aj ten. drzim palce ale necakal by som od toho vela.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=601