Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 13:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav, hadravan
vaclav: V návaznosti na to, co píšeš, tam, kde je ruducha z nedostatku dusičnanů, mají smysl okružáci i proto, protože ruduchu přetransformují na detrit a zvýší množství dusičnanů v nádrži.

hadravan: Nevím. Nejsem silný v chemii. Omlouvám se :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Používáš PMDD bez KNO3 máš nějak změřené že ho máš dostatek. Ruducha nemusí být jen z nadbytku ale i z nedostatku NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:56 Muž hadravam [11] Re: JirkaŠčobák
Jasný.A hořčík přidávat můžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: hadravam
Určitě vynechat!
Hlavně, když použiješ okružáky, kteří ruduchu přetvoří na detrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:36 Muž hadravam [11]
Když se zbavuji ruduchy můžu hnojit nebo mám na nějaký čas vynechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 10:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Celsiq
Říkal jsem to! Do týdne! Kdyby jich bylo 400, je to do pěti dní!
(berte, jako vtip) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 09:15 Muž Celsiq [50] Re: dimmur
Sám musím říct, že jsem se touto radou inspiroval - po měsíční neúspěšném boji s řasou. Na svojí 112ku jsem koupil jednorázově 100 kusů okružáků (malá pixla na krmení) a spolu s omezením světla a prvnotním prostříháním hodně napadených listů, bylo akvárko do týdne bez řas (ruducha, paroh, zelená vláknitá). I teď si šnečci evidentně něco na zub najdou a pomalu je likviduje helenka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dimmur
To se vejde do malé sklenice. Nemusí být extra velcí.
Myslím, že i když dáš polovinu, uvidíš výsledek. Jen to asi nebude za pět dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 21:38 Muž dimmur [283] Re: JirkaŠčobák
Ok poptam se po nich v okolí, ale na mě akva by jich, dle tvého doporučení, muselo byt aspoň 400 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2019 21:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dimmur
Ano. Trik ale spočívá v tom, že jich musíš jednorázově hodně přidat. Oni se totiž, podobně jako gupky dobrovolně nepřemnoží nad kapacitu nádrže. Přičemž do potravinových zdroju si zřejmě řasu “nezapočítávají” a pokud řasa v akváriu je, tak si s ní většinou ti, co v akváriu jsou, neporadí. Musíš násilím přidat. Zatím mám empiricky ověřeno, že 4-5 okružáku na 1 litr objemu sežere všechnu řasu za 5 dní.
Někteří lidé se na to tváří kysele nebo se vysmívají, v praxi ale sami nevědí, co by dělali. Tvrdím, že sehnat větší množství okružaku není takový problém, jak si myslí. Každopádně, eliminace řas za to stojí a okružáci eliminují řasy na dost dlouho. Jiné techniky jsou ještě pracnější a zdaleka ne tak spolehlivé. Chemie je blbost.
Vero-ni má řasu na valisneriích a to udělají jen okružáci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 20:09 Muž Martin Karviná [19] Re: vaclav
Video jsem viděl dík. Taky pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 20:00 Muž Martin Karviná [19] Re: vaclav
Uvažuji o flouris excel od seachemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:57 Muž Martin Karviná [19] Re: Planorbella
rostlinky budu přidávat v sobotu a no2 mam kolem 0-0,5mg/l
no3 0-10mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin Karviná
Zkus přidat trochu PO4 nebo si kup www.profiplants.cz/… zkoukni to video. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 19:51 Muž Planorbella [643] Re: Martin Karviná
Přebytek dusíkatých sloučenin a málo rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:46 Muž Martin Karviná [19] Re: vaclav
Ahoj svítím na 60% a to od 11-18hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin Karviná
Zelená přisedlá řasa většinou to je z příliš silného světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:42 Muž dimmur [283] Re: JirkaŠčobák
ti okruzaci opravdu s rasou tak pomohou? Nemyslim ted tu cernou :-). Kolik by jich muselo byt v mem akva, abych rase "predchazel". Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 19:25 Muž Martin Karviná [19] – Řasy
Fotka k příspěvku Ahoj poradíte mi někdo co se to tvoří. Děkuji případně jak s tím bojovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2019 17:17 Žena vero-ni [134] Re: JirkaŠčobák
Okružáci jsou pefektní :-) jak jsme se před pár lety stěhovali už i s akváriem, objevila se poté sinice, zkoušeli jsme možné i nemožné, ale pořád se vracela... A opravdu pomohli + přidání většího množství rostlin :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vero-ni
Dokud jsem nezačal nasazovat davy okružáku, trval boj s řasami velmi dlouho. Jednou se nastartoval a než úplně zmizely, trvalo to klidně i pul roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:11 Žena vero-ni [134] Re: Papik
Voda se nehýbe, to je pravda- jedním z důvodů, proč jsem zkusila vyndat filtr, byl ten, že se jelení paroh neustále tvořil přesně jen v proudu filtru, i přiškrceném na minimum.. Hnojivo si vždy rozmíchám cca v 1 litru vody a nalévám ho po celé ploše nádrže, alespoň takto, aby se dostalo na více míst. Jelení paroh zmizel přistíněním plovoučkami a přidáním fosforu, pak se ale objevila hnědá řasa na rostlinách při dně. Ta zmizela odstraněním části plovouček, ale pak se objevila zelená vláknitá :-) Třeba jde jen o to vychytat, kolik světla a přistínění hladiny je v pořádku, aby to nebylo ani na hnědou, ani na zelenou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:05 Žena vero-ni [134] Re: JirkaŠčobák
Díky za odpověď. Okružáky si určitě zkusím sehnat. Mám je v První podvodní taky, ale méně. Lépe se tady množí piskořky.. Ok, principu rozumím, rostliny nebudou napadené řasami, dostanou šanci lépe růst. S tím protrháním je to pravda, bohužel je na fotkách v deníku vidět i starší stav, kdy vallisnerie v podstatě zarostly kompletně celou nádrž. Jsou to krásné rostliny, ovšem s délkou kolem 1 m poněkud nevhodné do popředí... Proto jsem se tehdy (8 měsíců zpátky) odhodlala vzhled nádrže změnit, aby do něj bylo i trošičku vidět, a zasadila je na pozadí, kde jsou od té doby už stále. Ano, tím překopáním se patrně rozhodil stav, a poté se objevily problémy s řasami... V současnosti mám v První podvodní 7 druhů rostlin (zaktualizuji seznam), kterým se podle mého i trošku daří- rostou, pravidelně zastřihuji a krom limnobia, kterému se kořeny rozpadly v podstatě přes víkend, opravdu nic neuhnívá... Starší, delší listy vallisnerií jsou ve špatném stavu, ale stále se objevují nové šlahouny se zdravými listy. Ovšem je pravda, že jsem dříve zkoušela 2 menší echinodory do popředí, kterým se nedařilo a rozpadly se... Je možné, že se ty změny projevují ještě teď??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 09:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vero-ni
120 jich vylovím s jednou přestávkou (musím počkat, až znova nalezou), 60-70 jich nalovím mezi řečí za 10 minut. Napiš, že hledáš a někdo se najde (Brno!!!).

Když to sežerou, neodhalí to sice příčinu, ale rostliny dostanou šanci bez omezování rust. A nebudou mít v té chvíli málo živin, protože šneci přeměnili řasy na detrit.

Napadá mě, že konkrétní příčina v tvém případě jsi ty. Deník akva. Přesazuješ, protrháváš. Dáváš nové druhy. Ne vše prosperuje, ergo, něco uhnívá. Opticky zelená džungle, v reálu je v ní několik rostlin, co neprosperují a stagnují. Když do toho něco protrháš, jen situaci zhoršíš. Zkus přijmout, že budeš mít druhu míň, zkus akceptovat větší džungli a mohla bys dlouhodobě začít mít míň problému s řasami.
Papik: Problémy s řasama měla dávno předtím. A než je měla, přesazovala.

P.S. Kdo jste srandovali (vaclav, silviebaris, afc1886), zkuste raději pomoci. Vero-ni je z Brna. Kdybych já poslal dotaz pár lidem, kterým jsem v minulosti do Brna něco poslal, 120 okružáku získám. Ale nemusím všechno dělat já, že ne? Určitě musíte mít i vy v Brně dobré kontakty. Tak je použijte a napište pár lidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 08:17 Muž Papik [617] Re: vero-ni
"Od 25.10. 2018 bez filtrace" Hýbe se ti tam voda, aby se všude dostalo hnojivo, kterým hnojíš? Co zkusit ubrat intenzitu osvětlení? Nevyčerpalo se dno a neklesla hladina co2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 17:02 Žena vero-ni [134] Re: JirkaŠčobák
Dobře, ale ještě z jiné stránky: i kdyby okružáci vše sežrali, tak jak odhalit a napravit příčinu? Vidíte tam někdo nějaký společný prvek? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vero-ni
Dej echo, že potřebuješ a najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 16:15 Žena vero-ni [134] Re: JirkaŠčobák
Okružáci jsou fajn, ale tohle budu shánět dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vero-ni
120 okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:46 Žena vero-ni [134] Re: JirkaŠčobák
Hrubý 72 litrů..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vero-ni
Jaký to má objem akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:32 Žena vero-ni [134] – Od každé trochu..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím Vás, poradíte? Před nějakou dobou se v První podvodní objevil na vallisneriích jelení paroh- po přistínění plovoučkami a přihnojení fosforem se za pár týdnů ztratil. Ovšem rostliny blíže ke dnu začínaly být porostlé trochu hnědou řasou, tak jsem plovoučky trochu ubrala. Hnědá řasa zmizela a na hladině se na starých listech vallisnerie objevila zelená vláknitá.. Co nejvíce napadených listů jsem odstranila, ale nemůžu je vyškubat všechny... Listy jsou na omak drsnější, s jakoby bílým popraškem.. a na tom se drží ta vláknitá řasa. Zároveň se na spodních listech pupečníku objevila nějaká zelená tečkovitá řasa, kterou zatím neznám (tmavě zelené drobné tečky). A neposledně, se začaly rozpadat kořeny limnobia. Hladinu přistíním salvinií, uvidím, jestli se jí bude dařit. Ovšem, prosím, jak se řas zbavit? Ještě poznámka: akvárium s filtrem mělo více NO3 než má teď (dřív přes 25, nyní 15 - 20). Prosila bych polopaticky :-D Se sinicí jsem měla dost zkušeností, ovšem zelené řasy se objevily po letech až teď... Na fotkách jsou řasy a pak naopak i stonkovky, na kterých není, plus vrcholová část pupečníku (pro srovnání)... Děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Provpe
Když to by jich tam musely být mraky (tisíce) a to by se ti asi nelíbilo.
Ve 12l kouli jich budu mít 150-250.

Edit: Okružáci by byli pro tebe vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:15 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Jo ja bych to potreboval do 126ky obevila se me tam ted rasa :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Provpe
Mám jich dost :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Provpe
Jen jich musí být vysoká koncentrace. Dobré/použitelné pro miniakvárium. Ve větším by jich člověk musel nechat namnožit doopravdy hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 15:11 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Kde se ty potvory daji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2019 15:08 MikiG Re: JirkaŠčobák
Jak je u mě pozoruji, tak je zajímá pouze žrádlo a rozmnožování. Plavou jen když střídají tyto dvě činnosti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2019 15:03 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Dobry delnici! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 14:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Práce ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ... mexických blešivců Hyalella azteca za jeden den !!!
coze

Větší rozlišení fotek zde rybicky.net/nadrze/27409-mobilni-koule
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 01:09 Muž Jrk [143] Re: Robin151
Moc se nevyznám, ale když jsem si přečetl něco o hnojení, tak jsem dospěl k závěru, že fosforečnany nebudou asi limitujícím prvkem v akváriu, ve kterém jsou krmeni živočichové, měření kapkovými testy mi to potvrdilo (u mě v akváriích). Nemyslím si, že by přidaný živočich - řasožrout nějak významným způsobem ovlivnil produkci řas, problém bude asi jinde. Prodloužení doby svícení? Možná, co já vím... No ale zase 8 hodin mi nepřijde moc - ještě k tomu spíše slabší setové osvětlení. Jestli té Limnophile třeba nescházelo světlo, moc nerostla, tak porostla řasami, co myslíš? Jinak, co koukám na Tvoje fotky, tak začátkem listopadu - ta zelená řasa byla sinice, bych to tak tipoval :-) Akvárko taky až tak nové není... Týdení výměna 25% vody? Více nových rostlinek, nenáročných - počkat cca měsíc, až se trošku chytí? Jenom nahlas přemýšlím - spíše bych to viděl tímto směrem :-O Jiná dobrá rada, řešení mě nějak nenapadá :-(
Edit 1: ta sinice vypadá, jakoby bylo všechno potažené vatou, takové pavučiny našel jsem tady obrázek, potvrzený zkušenými: rybicky.net/k/forum/751913.jpg
Edit 2: ještě tady jsem našel, jestli to pomůže (12. - 13. 5. 2017), jsou tam i fotky rybicky.net/forum/18605-gsa-zelena-flekovita-rasa…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 22:40 Muž Robin151 [11]
Dobry den
Oběvilo se mi gsa(zelena flekovita řasa) pravděpodobně a ještě před tim mi rozsivky zlikvidovaly limnophyly seslisflory a zvyšil jsem nedavno dobu sviceni ze 6h na 8h ja jsem došel k zavěru že v akva je nedostatek fosforečnanu chci jse zeptat jestli to nějak spolu souvisy to co jsem udělal za změny v akva a jestli mam přidat fosforečnany nebo třeba nasadit okružáky

Všem děkuji za všechny rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2018 16:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Trik s okružáky spočívá v tom, že je nezávisle na tom, kolik jich už máš, musíš do akvária přidat. Nově přidaní se budou chtít “rychle nažrat”.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 15:59 Žena Beastie [314]
Diky. To s tim svicenim v noci, jestli ma nekdo tuhle nebo podobnou rampu, proste prijde mi, ze ty bile ledky nejsou uplne zhasnute, ve vode vidam bile odlesky.

Nemyslete si, ze tam okruzaky nemam, od oka jsem napocitala 50. Taktez mam dve neritiny, treti mam vyndanou venku v krabicce, nejsem si jista stadiem zivota, neustale se mi pretaci na zada a pavi ocko do ni stoucha, tak sem ji radsi premistila.

provizorne jsem si tam prihodila hrst okrehku z vedlejsiho akva, ze by to vzalo dusitany, a cetla jsem si o nejakem tom FE pripravku nebo neco, treba je nedostatek zivin, coz je ale zase zvlastni, pavi ocka nejsou uplne echt cistotna. Po novem roce asi zase smenim kytky nebo vyrazim na burzu, uz me trocha nebavi za to utracet ale :)

Prinejhorsim to zase prejedu, vytrham vsechny kytky, pavi ocka vratim tam, kde jsem je vzala, kytky projedu nejako uzatemnovaci kurou se soli nebo tak neco a zalozim znovu s novymi kvetinami a tak, treba az se budu nudit zase :) ted se mi to az tak nehodi, vic me mrzi, ze se mi nemnozi multici v tom druhem akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2018 14:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: drvi
Čestně slibuji, že až napíšeš o radu, jak se ve tvém akva s cichlidami zbavit řas, okružáky ti nedoporučím!
X-)

Ostatním: Oni okružáci, i kdybych výměny vody nedělal, situaci vyřeší. Sežránim ras totiž rostlinám odpadne omezovací prvek. Současně bude v akváriu dost živin, takže mohou rust.
V této váze byly řasy, hleďte: rybicky.net/fotogalerie.php…
Dal jsem 20 okružáku na 4 litry vody a za pět dní voila rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2018 14:50 Žena drvi [2894] Re: JirkaŠčobák
Jiří, kdyz hodím do svého akvária 120 okružáků (teoreticky,kdybych je měla), najdu ráno na dně 120 ulit, protože je moje cichlidy zdlábnou jako malinu. Stejne tak by dopadly řasožrave krevetky. Takže nám, co máme trochu jine podminky v akvu nez ty, nezbývá, než se snažit nastolit rovnováhu v akvu např. snížením sviceni, snížením krmných dávek, dodáním chybějících makroprvku, vyměnami vody - prostě úpravou toho, co k invazi řas vedlo.
(Bobiku, nezapomeň mi dát zase negativní palce ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2018 12:33 Aninka Re: JirkaŠčobák
Děkuji za rady Okružáky nasadím hned po silvestru až budou mít někde ve zverimexu otevřeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 11:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Používám doteď obyčejné žárovky. Když mám pocit, že je něco málo nebo moc, zkusím jinou žárovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 11:30 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Určitě ale blbě se měří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 11:30 Muž Smetany [1226] Re: Aninka
Zkusil bych to zkrátit tak na 9
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=901