Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Sysalka
50 nových okružáků do akvária. Přesně toto mi vyčistili taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:09 Muž Smetany [1226] Re: Guppy
Já jen jednou ale zrušil sem si 10 let starý anubias proto si to netroufnou napsat jako zaručenou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2019 20:06 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Sysalka
Ty listy bych ostříhal, alespoň ty nejvíce poškozené. Nikdy jsem se střihem anubiasů problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 20:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Založil v prosinci. To bych se divil, kdyby tam nenašel místo :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:32 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Na to není vždy místo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:31 Muž Smetany [1226] Re: Sysalka
Tohle asi dolů nepůjde ty listy už nezachráníš ale nevím jestli je stříhat anubias je na to dost náchylný. Já za sebe bych je otrhal ale nechci ti to radit mohla by to odnést celá kytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MrMovie
Řízky jsi měl zasadit zpět všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:21 Žena Sysalka [277] – Řasa na listu anubiasu
Fotka k příspěvku Ahoj.
Prosím má někdo nějaký tip jak odstranin povlak na anubiasu?
Měla jsem přesvíceno a na buckách a anubiasech se udělala zelená přisedlá řasa. Ubrala jsem čas svícení a přistínila. Řasa zhnědla, na buckách slezla dolů sama, ale na anubiasech se pořád drží...
Zkoušela jsem to oškrábat nehtem, ale dřív bych ten list zničila. Je to jako tvrdá vrstva.
Děkuji ahoj
.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:15 R Muž afc1886 [14682] Re: MrMovie
Přidej aktuální fotky do prezentace, aby byla aspoň trochu představa.
A rada pro příště- Nechej akvárium před odjezdem žít dál pěkně svým životem (klidně trochu prostřihni rostlinky) a výměn část vody v akváriu. Kolikrát je akvárium v lepším stavu po příjezdu než před odjezdem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:15 MrMovie Re: JirkaŠčobák
Díky za reakci, to dělám při výměně vody, ale je to pěkná drbačka.
Myslíš, že samotné non-stop svícení by tu řasu tak nenastartovalo, kdybych to zároveň neprostříhal? Já jsem tak třetinu řízků zasadil totiž zpátky, takže teoreticky by tam mělo být i víc rostoucích rostlinek než předtím. Beru, že asi nějakou dobu trvá, než se ten řízek chytí, tak jsem čekal, že po týdnu by ta řasa měla začít pomalu mizet, což se zatím neděje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 16:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MrMovie
Pinzeta a ruční práce, pokud jí zatím není moc.
Podle mě jsi si trochu uškodil tím radikálním prostřihem. Co roste, omezuj minimálně a posiluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 16:45 MrMovie – Řasy v čerstvém akva
Ahoj, mám založené akva někdy od začátku prosince, v půlce února jsem byl pár dní pryč a zrovna to vyšlo tak, že rostlinky už vyrůstaly nad hladinu. Před odjezdem jsem je tedy trochu radikálně prostřihl a zkrátil dobu svícení z 11h na 9h (12 – 14h bylo vypnuté světlo).
Automatický spínač jsem ale omylem vypnul, takže místo zkrácení svícení, to svítilo nonstop 4 dny. Po návratu tam byla dost rozlezlá nějaká ruducha. Nejvíc napadené listy Echinodoru jsem odstranil, stejně tak u Ludwigií a Alternanthery. Chvíli to vypadalo nadějně, nicméně postupně řasa dál roste, sice pomalu, ale přibývá jí.

Nejsem si jistý dalším postupem (něco jsem různě po internetu a tady četl, ale jednoznačný závěr z toho nedokážu vyvodit) – hnojit/nehnojit, svítit/nesvítit. Jak dlouho se to může dávat dohromady..?
Objevila se tam i taková zelená vláknit řasa, je na červeném lávovém kameni tak vypadá celkem hezky, asi mi tam nevadí, ale té černé mrchy bych se chtěl zbavit :-D. Šneci to nežerou.

Poradíte někdo prosím co vyzkoušet? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2019 16:00 Maq Re: PavíholkaXXL
Jenom podotknu, že nedostatek živin (žádné hnojení) může někdy povzbuzovat řasy taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:41 R Muž Anthrax [4765] Re: PavíholkaXXL
Ono, to dno nemusí s řasou souviset přímo. Ale jjak naznačil afc1886, stačí aby se v tom rostlo o něco hůř rostlinám a hned je tu prostor pro řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:14 Žena PavíholkaXXL [7] Re: afc1886
Zkoušela jsem písek a tam se držela zas jiná řasa.. Tenhle se mi osvědčil že v něm drží dobře rostlinky a žádná řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:36 R Muž afc1886 [14682] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Edit: ještě bych se zaměřil na ten štěrk. Nešumí v octu?
Já tam vidím drť a tu bych hned vyměnil. Neříkám, že může za řasy, ale taky může přiložit ruku k dílu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2019 11:56 R Muž Anthrax [4765] Re: PavíholkaXXL
Myslím, že se rozcházíme ve výkladu slova konkrétně. ;-) Co je to za zářivku? Kolik vody měníš? Jakou vodu máš (že je v pořádku nám toho moc neřekne)? Jakým vločkovým krmíš? Co tam máš za filtr? Atd. atd
Musíš prostě údaje v prezentaci trochu kvantifikovat... Jinak se nemá nikdo šanci se od ničeho hmatatelného odrazit. ;-)
Edit: ještě bych se zaměřil na ten štěrk. Nešumí v octu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:51 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Anthrax
upravila jsem prezentaci, nevšimla jsem si že nemám většinu napsanou.

svítím cca 8-10 hodin, zářivkou zabudovanou ve víku, je tam místo na dvě, ale svítím jen jednou, s dvěma tam bylo světla moc. údržbu dělám jednou týdně že vyměním vodu, voda je z kohoutku ale její parametry jsou v pořádku. osádku mám krevetky, neonky 7x, betta samec 1x a tetra krvavá 1x( hejno bylo ale postupně stářím umřely, zbyla jen jedna ) možná 2x clea helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:42 R Muž Anthrax [4765] Re: PavíholkaXXL
Čím konkrétně a jak svítíš? Čím konkrétně krmíš? Jak často probíhá údržba? Jakou máš konkrétně vstupní vodu? Kolik měníš vody? Jaké jsou tam ryby a kolik jich je? Co je tam přesně za filtraci? Kdy jsi to naposled zakládala od začátku?
Chce to pořádně vyplnit prezentaci. Přesné údaje pomohou, povšechné ne ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PavíholkaXXL
Bez pořádné prezentace těžko radit.
Vodovodní voda má dobré parametry? Pokud ano, tak bych šel klasickou cestou:
Rychlerostoucí rostliny a častá výměna vody (aspoň 2x týdně 30%).
Další věcí je dno, osádka, síla osvětlení, atd. Na základě té prezentace toto nejde zhodnotit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:20 Žena PavíholkaXXL [7] – hnědá řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám gigantický problém.. stále bojuji s touto řasou..Je jak na skle, tak na rostlinách, vůbec bych se nedivila kdyby byla i na rybách.. Svítím jak se má, nehnojím, pH udržuji v normě a stále to tam je.. Akvárko mám dva roky a stále tenhle problém. párkrát už mi praskly nervy a celé jsem to překopala, s tím že jsem si většinu vody nechala na znovu založení. používala jsem i různé chemie, k ničemu, pomohlo to tak na měsíc, ani ne. Řekněte, co dělám špatně, zkritizujte mi to ať vím co mám zlepšit :-D předem děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 08:22 Mist Re: stanedav
Nezaběhnutá nádrž, přesvíceno, možná přehnojeno, 11 hodin je zbytečně moc svícení, atd atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 07:48 R Muž Anthrax [4765] Re: stanedav
Prezentace by bodla. Čím tam svítíš? Hnojíš? Jestli jo tak čím a kolik? Jak často měníš vodu? A jaké jsou její parametry?
Zatím bych to viděl na moc světla, absenci rychlerostoucích rostlin a čerstvé akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 23:59 stanedav
Fotka k příspěvku Zdravím, mám nové akva, je to 20l kostka, která běží nyní cca 6 týdnů pouze s rostlinami. Přidávám CO2, svítím 11 hodin. Trápí mě tahle řasa co je na fotce, nevíte jak se jí zbavit? Zatím jí odebírám pravidelně manuálně při údržbě :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 14:11 Muž medamedas [6] - TetryRe: NHKG
Vím jak se to odečítá, ale nemám 5 ks skleniček, abych do nich dal ty kalibrační roztoky. A tu skleničku co mám v testu, tak jsem použil k testování akva vody.
A dá se to reklamovat? Přece jen test stál 270kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2019 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: medamedas
Porovnává se to při pohledu shora do skleněné odměrky: www.youtube.com/…
Ale pokud i tak ti to přesně po 5 minutách ukazuje kraviny, kup JBL. Když to necháš stát déle, tak roztok postupně dále červená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 13:29 Muž medamedas [6] - TetryRe: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem provedl kalibraci. Jednoduše výsledek je takový, že kalibrační roztok NO3 50mg/l odpovídá stupnici cca jako 10mg/l. Tedy stupnice je celkem k ničemu.
Porovnáním jsem pak došel na to, že je v akva zhruba 10mg/l NO3 a to již po hnojení (přidání cca 2mg/l.)
Na prvni fotce je pak vidět kalibrační roztok 50mg verzus stupnice a že odpovídí cca 10mg(fotka trošku zkresluje). Další je pak kalibrační roztok 40mg a ten již pak odpovídá 0mg dle stupnice. Potom celá škála kalibračních roztoků, zde je vidět, že rozdíly jsou celkem dost malé a nakonec celá nakalibrovaná škála verzus stupnice.
Tedy můj závěr je, že bez kalibrace je test, respektive stupnice nepoužitelná. Což mi pak spíš napovídá, že celý test bude vadný.
Nebo jaké jsou vaše názory na to?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:55 Muž medamedas [6] - TetryRe: NHKG
Muj Sera test má dokonce 4 látky, 3 kapalné, jednu pevnou. Napřed 2 kapalné, pak jednu tuhou a pak opět kapalná. Odecitat se po 5 minutách. Věřím, že testují správně, přesně dle návodu. Zkusím ještě udělat kalibraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2019 11:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: medamedas
Mám test Sera i JBL a oba ukazují naprosto stejně. Takže buď máš vadnou várku testu, nebo měříš špatně. Ta Sera má 3 roztoky, je potřeba hlídat čas, na měření to není nejjednodušší test. JBL je v tomto lepší, protože má jen jeden roztok a odečíst se může kdykoliv po více než 10 minutách.
Každopádně nepřidávej žádné NO3 do akvária dokud nebudeš mít jiný test a vyměň vodu (radši vícekrát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:58 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Já chtěl JBL, ale neměli jej skladem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:56 Muž smik [70] Re: medamedas
Podle všeho to dokazuje že ten test je na prd.
Dobré zkušenosti většinou bývají s JBL testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:54 Muž medamedas [6] - TetryRe: Smetany
Dle mého hrubého testu nevím zda kalibrace má vůbec smysl. Ale pro klid duše asi zkusím, v lékárně mi to navazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:34 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Udělal jsem aspoň hrubý test ze jsem rozmichal 50g baleni KNO3 v 600ml, viz návod. Dle návodu pak 1ml dodá 1mg na 50l. Z toho mi vychází ze 1ml dodá 50mg NO3 na 1l.
Vzal jsem vstupní vodu, teoreticky čistou bez NO3 (1l) a do ní přidal 1ml roztoku. Takový smes by pak dle všeho mohla obsahovat cca 50mg NO3. Dle testu mi vyšlo ze 0mg NO3.
Nasledne jsem ještě zkusil 9ml čisté vody a do ní přidal 1ml namichaneho hnojiva(50mg/l). Tzn. teoreticky by namichany roztok měl obsahovat 5000mg NO3. Po otestování mi vyšlo 25mg/l.
Pokud jsem poměry vymyslel správně, pak mi vychází, ze test od Sera je zcela scestny a jeho stupnice je zhura 200 krát "hrubší".
Souhlasíte nebo tento test nic neodkazuje?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 10:15 Muž Smetany [1226] Re: medamedas
Zkus zajít do lékárny oni ti to odváží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 08:54 Muž medamedas [6] - TetryRe: Smetany
Tak nemám váhu ani odmerne lžičky, obvolal jsem co se dalo, nikde nemají. Budu muset koupit přes internet. Což se mi moc nehodí, chtěl jsem to řešit hned, takhle to je další zpoždění aspoň 3 dny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:27 Muž medamedas [6] - TetryRe: Smetany
Ano vím, vypisoval jsem je pár příspěvků zpět. Jak se ta kalibrace provádí? Je někde návod prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:26 Muž smik [70] Re: medamedas
No 9mg/L týdně není nikterak málo ani moc, ale měnils nějakou vodu tak si to mohl naředit, něco se mohlo spotřebovat. Každopádně zkus ten test nakalibrovat, jestli něco ukazuje. Ono dávkovat třeba 20mg/l NO3 týdně když (pokud to je pravda) ve vstupní vodě nic nemáš, není žádná hrůza.
Nicméně bych ten test ověřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:16 Muž Smetany [1226] Re: medamedas
No já nevím ale přijde mi zvláštní že by měsíc po založení a s touto velikostí kytek chyběl v akváriu dusík (zvlášť když ho dodáváš). Zkus si ten test nakalibrovat. Pokud zjistíš že měří správně tak můžeš přidat. Ale bez jistoty měření bych nic nepřidával.
Edit: víš parametry té vody ze studny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:09 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Aha, o těch kalkulačkach jsem nevěděl, že existují. Tedy závěr je, že jsem dodával málo. Tedy dávku zvýším tak dvojnásobně.
Ikdyz těch 9mg není zas tak málo. Navíc tam už jsou sneci, krevety a otíci a ty nějaké NO3 taky vyprodukuji. Proto mě přijde, že bych toho NO3 měl ještě vícero přidat, protože se zdá, že rostliny jej velmi lehce a rychle spotřebují a proto myslím, že dávka by měla být ještě vyšší. Cca tak 25mg/l na týden, může být? Protoze mi přijde, že dost stradaji navíc když test ukazuje nulu, ale kdo ví jestli je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 20:47 Muž smik [70] Re: medamedas
Touhle dávkou dodáváš 9mg/l NO3 týdně
použij na to kalkulačky a nekomplikuj si to.
Jednoduchá: www.theplantedtank.co.uk/…
nebo česky je jich tam vícero: akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 20:38 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Možná jsem i špatně namichal hnojivo. Tak abych měl 15mg/l týdně NO3 tak jsem postupoval následovně. Mám akva cca 360l čistý objem vody. Použil jsem suché hnojivo KNO3 A tedy 360l*15mg=5,4g/tyden. Rozpustil jsem tedy 5,4g KNO3 ve 210ml vody a denně davkoval pak 30ml.
Jsou mě výpočty správné? Hnojeni jsem si sám míchal poprvé a šel jsem na to selským rozumem.
NO3 jsem hnojil viz výše, pětinu EI jsem používal jen u mikroprvku jako Fe atd. viz složení tenso koktajl.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 20:33 Muž smik [70] Re: medamedas
No KNO3 dodává NO3, ale když do tvého 400L akva nasypeš týdně 15g KNO3 tak dodáš cca 23mg/L NO3 týdně. Takže pochybuju, že tam sypeš 15mg KNO3 ne? To by bylo moc málo, takže se v těch jednotkách ztrácím.
Jestli tam sypeš opravdu 1/5 EI tak by to odpovídalo cca 6mg/L NO3 týdně a to může být málo. Chtělo by to to NO3 zvýšit, ale bez zvýšení PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 20:17 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Já teď byl týden na sluzebce, takže výměny vody jsem nedělal. Jen jsem nechal otce vyměnit ve středu cca pětinu vody.
Osobně si myslím, že ten test na NO3 je vadnej, je to test od Sera.
Fe dodávám ze směsi tenso koktejl, který se používá u metody EI a toho davam asi pětinu doporučeného dávkování.
No tak já dodávám 15mg KNO3, a měl jsem za to, že je to v podstatě NO3. A není? Prosím o osvětlení.
Hladinu teď docela čeřím, takže hladina CO2 klesla asi na cca 15mg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 19:58 Muž smik [70] Re: medamedas
Rozumím tomu správně, že teda přidáváš 15mg/L týdně NO3? Ty výměny vody pořád děláš tak často jako jsem doporučoval? Jestli ano tak se vrať do standartního režimu a vyměň 1x týdně 30-50% (měnil bych 50%) Jestli měníš pořád často a v té zdrojové vodě nemáš žádné NO3 tak ho vlastně vypláchneš pryč. Nicméně jsem trochu zmatenej, protože jestli přidáváš 15mg NO3 tak to není 1/5 EI. Každopádně to vypadá že ten dusík tam teď chybí. Zachoval bych hnojení jako doposud a snížil frekvenci výměny vody a změřil po týdnu. Každopádně v tom kolik tam hnojíš musíš mít jasno ty. Taky si musíme rozumět v pojmech, protože 15mg KNO3 je něco jiného jako 15mg NO3
Jestli rostliny žloutnou tak to N chybí. Předpokládám, že Fe hnojíš něčím komerčním dle návodu?
BTW bych řekl, že to vypadá lépe a si na dobré cestě.
Edit 1: Taky záleží na spolehlivosti testu.
Edit 2: taky nevím jak si na tom teď s úrovní CO2, pokud je to HC Cuba tak tak má CO2 ráda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2019 19:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: medamedas
NO3 na nule je prostě špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 19:14 Muž medamedas [6] - TetryRe: vaclav
Oki, doplněno. PO4 0,4mg/l, NO3 opět 0mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 18:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: medamedas
Co zaktualizovat měření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 17:51 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Tak měsíc po založení, zákal je asi scela pryč. Svitim asi 7 hodin denně.
Co mě ale trápí, tak ještě vlaknita rasa na bublinatce trávoliste a ta mi teď navíc nějak zloutne. Zloutne proto, že je tam ta rasa nebo spíš z nedostatku hnojeni? Spíš mi přijde že bych měl přidat na hnojeni, protože lístky u kolovky jsou taky takové menší. Aktuálně hnojim KNO3 15mg/l týdně, Mg cca 5mg/l týdně a tenso koktejl tak cca 1/5 doporučené dávky u EI.
Nějaké názory či nápady? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 16:14 Muž medamedas [6] - TetryRe: smik
Vydržím děkuji. Ano jsem si toho velmi dobře vědom, že otíci jsou dovoz a je zde velká úmrtnost. Sám to znám velmi dobře z dřívějška. Myslím, že zatím jsou v poho, v poklidu si zerou nebo jsou prisati či si plavou sem tam v hejnu. Přijde mi to přirozené u nich. Mám zapojené 3 filtry na akva, voda si myslím je už dobrá, a pěkně okyslicena a troufám si tvrdit že jeden filtr už bude zabehly. Jinak bych je nebral...
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=701