Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 08:06 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: malyLibor
1. Žádné takové věci tam neliju, jen léčivo jsem používala (jak už jsem psala).
2. Ty fotky jsou staré. Ale to tam mám taky napsané.
Ale jinak díky za snahu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.07.2012 20:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Hele, když mi slíbíš, že přestaneš s kravinama, nebudeš tam už lít žádné sajrajty proti šnekům a proti řasám a že se budeš držet rad romanta, Sida a dalších zkušených, tak ti klidně pošlu darem hromádku stonkovek, které do akvárka jen přidáš zatížené kameny, any ti budou růst, likvidovat živiny pro řasy a až se ti rozrostou tvé rostlinky, tak je věnuješ někomu dalšímu.
I když teď jsem koukal na tvé fotky a vypadá to hezky, žádná šílená řasa, nic podobného, a rostlinek taky celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2012 19:42 Muž Ad@m [1051] Re: majka93
majka93 napsala: Ty, co tam zůstaly už začínají zase růst, takže možná bude opravdu problém jen v tom, že jich je málo :-O Nie možno, určite ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 16:11 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: antonim
Jo ten odkaz jsem si už taky hodněkrát četla. Ale když nemám skoro žádné rostliny, tak nepoznám, co jim chybí. Ty, co tam zůstaly už začínají zase růst, takže možná bude opravdu problém jen v tom, že jich je málo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 13:02 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: majka93
Nějaké informace na odstranění příčiny jsou zde:http://horacovoakvarium.cz/clanek_rasy_svetlo_a_ziviny.htm(hodně opakovaný odkaz).Z kamenů ji jde odstranit savem(kdo spoří může použít i rostok s vodou např.1/10 nebo i víc, ale po delší dobu). V kritické situaci se to dá použít i na hygrophilie, ale více ředěný roztok(1/25)na 2 min.
Pozor:Echinodury savo hodně rychle odrovná a na vallisnerie bych to taky nezkoušel. ;-) A stonovky nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 10:37 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Sid
Tak, že nejde sundat. Je i na kamenech a na skle. Ze skla ji oškrabat jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 16:21 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: majka93
...pořád mám problém s přisedlou řasou. Ale je spíš zářivě zelená a delší...
Chtělo by to čitelné fotky... :-O
Jak dobře ta řasa drží na rostlinách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: majka93
Rychleji rostoucí rostliny považuji za jedny nejúčinnějších pomocníků při boji s jakoukoliv řasou. Obecně čím více rostlin, tím pro stabilitu akvária lépe. jak jsem Ti psal v jiným vlákně, nějaký to zásobní hnojivo pod kořeny jistě ocení a svůj růst ještě vylepší. Samozřejmě že rybama řádně vyhnojený dno je taktéž velmi dobrou základnou živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 16:12 Žena majka93 [79] - Živorodky
Dobrý den, pořád mám problém s přisedlou řasou. Ale je spíš zářivě zelená a delší. I přesto, že už se rostliny vzpamatovávají, jsou jí zcela porostlé. Je pravda, že mám teď v akva jen zbytky. 2 echinodory, malinké úlomky hygrophilie a několik mrňavých odnoží vallisnerie (asi 2) a kryptokoryny (taky tak). Pomůže koupit hodně rychle rostoucích rostlin? hmm
Edit: rostlinám se začíná dařit, rostou, ale řasa je rychlejší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:55 R Muž romant [27987] Re: majka93
Já jsem udělal dobrou zkušenost s 2-3 násobným přečerpáním nádrže za hodinu. Je třeba si uvědomit, že zaběhnutý filtr bude mít svůj výkon cca poloviční oproti papírové deklaraci. V mém případě se v drtivý většině jedná o nádrže bez umělého sycení CO2 a jiného hnojení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:50 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
Já mám průtok nastavenej skoro na nejmenší protože to čerpadlo má výkon 350 l/h (menší nebylo) a v tom akva je 60l vody. Četla jsem někde tady na foru, že pro rostliny je nejlepší, když to ten objem pročerpá za hodinu jednou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.07.2012 17:15 Muž fido16 [631] Re: romant
Jak říká romant tu kostku bych nepral vůbec jen tehdy až se velice sníží průtok filtru a to může trvat i rok. Já jsem kostku molitanu vypral až po roce protože už jsem neměl kam povolovat ventil na čerpací hlavě průtok byl strašně slabý. Po vyčištění vše v pořádku další čištění až se zase zanese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.07.2012 16:38 R Muž romant [27987] Re: majka93
Správně se rozkládající bordýlek nevadí, ten je potřebnej jako živná půda pro bakterie, kterých se tím intenzivním píglováním zbytečně zbavuješ. jakmile bude výkon filtru poloviční, tak je dobře zaběhnutej a teprve když bude výkon ještě více klesat, tak teprve potom lehce promáčknout v akva vodě. Ta doba bude různá, podle zarybnění nádrže, ale biomolitanovou kostku není nutné v některých akváriích čistit ne vícekrát než jednou ročně. Takže trpělivost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2012 15:57 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
Takže ji nemám prát vůbec? Vím, že někteří ji neperou vůbec, ale nevadí rozkládající se bordýlek, který zůstane uvnitř? Žádný předfiltr nemám. Takže jsem si netroufla ji neprat vůbec :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 16:54 R Muž romant [27987] Re: majka93
To je dobrý postup a jako další bych přestal co 2-3 týdny prát tu filtrační kostku, to je kontraproduktivní, zbytečně se připravuješ o nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 16:24 Žena majka93 [79] - Živorodky
Dobrý den, taky mám s řasama problémy. Byla jsem před měsícem na 2 týdny pryč, před odjezdem ráno jsem ještě měnila vodu, ale pak se mi o rybky starala mamka, a když jsem se vrátila, čekala na mě pohroma. Akvárium bylo úplně zelené. Celý měsíc jsem dávala akva zase dokupy, co druhý den jsem měnila 1/3 vody a léčila rybky. Ryby jsou už zdravé a čilé s chutí se třít, ale z rostlin mi zůstalo jen pár. Zato řas se teď nemůžu zbavit. Všechny pozůstalé rostliny mi porostly přisedlou řasou a pokud měním vodu až po 5 dnech, skla jsou úplně zelené. Myslíte, že pomůže koupit hodně rostlin? To jsem se dočetla ve foru (i v jiných tématech).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:12 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Jako velmi dobrou alternativu k těm doporučeným Eheimům bych viděl třeba tento www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 16:46 yenya Re: HankaV
Moje nejlepší zkušenost je s vnějším filtrem Eheim. Tichý, spolehlivý, funkční. To je můj názor. Určitě ti někdo poradí i levnější, ale nikdy jsem (zatím) nelitoval. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 15:14 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Když už jseš u těch opatření, tak bych se podíval na ty zářivky a pořídil tam klasický třípásmovky, nevím jak tam ty stávající jsou dlouho, ale tyto speciálky bývají se svojí dleko menší dobou aktivní životnosti velmi často kamenem úrazu, třeba se s tou životností mýlím a potom mě někdo znalejší jistě poopraví. K tomu CO2 bych učinil poznámku, že jeho dodávání, či nedodávání nehraje tak velkou roli, jako jeho nevyvážená hodnota, která nepřirozeně kolísá, třeba tím, že je dodáváno a za pár dní zase ne a potom zase ano. Když dodávat tak pokud možno plynule a konstantní dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 15:05 Žena HankaV [0]
Děkuju vám všem za vaše názory, takže teda zkusím sehnat nějaký lepší filtr. Asi spíš ten vnější, vnitřní už dost zavazí i tento. Ale s tím od Atmana mám špatné zkušešnosti, už jsem ho měla. Rozbil se a akvárko vyteklo. Jaký by byl asi tak nejlepší? Jinak to CO2 jsem už zase zprovoznila a paví očka nejspíš poputují k babičce, takže tento problém se snad vyřeší :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 18:45 Muž Ad@m [1051] Re: romant
romant napsal: ...který obvykle při řešení problému zvaném řasy v akváriích nastávají. www.horacovoakvarium.cz/…
Medzi českými a slovenskými akvaristami asi nie je taký, čo by tento článok nečítal :-D . Díky Jiřímu Horáčkovi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:42 Muž Ad@m [1051] Re: grunda
Ja som vybral vnútorný Atman AT - 200 ako najlacnejšiu možnosť, ktorá je pre také akva ako má HankaV optimálny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 18:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sera
raději tenhle www.sklorex-akvarium.cz/…
je sice dražší, ale nezabírá místo v akva a filtrační hmoty má tak 2x víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2012 18:29 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Ono se to chce na ten problém mrknout trošku komplexně, všechny doporučení co tady již zazněly považuji za kroky správným směrem. Mrkni se třeba na tenhle článek, kde je velmi přesně popsáno těch několik variant, který obvykle při řešení problému zvaném řasy v akváriích nastávají. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 18:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: HankaV
začal bych s tím, že bych omezil krmení, pořídil větší filtr a vrátil zpět to CO2 co jste tam měla. světlo bych nechal, akva není nijak extra vysoké, 50cm není žádná divočina a těch 2x 15W bude akorát, nemáte tam žádné extra náročné kytky. A hlavně vyhodit živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:17 Muž Ad@m [1051] Re: HankaV
Ako filtráciu odporúčam: www.najnakup.sk/… spolu s www.sklorex-akvarium.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:08 Muž Mejlan [2] Re: HankaV
hodně odpovědí jste si už sepsala sama, moc ryb, málo světla, špatná fitrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 17:57 Žena HankaV [0] – Zařasené akvárium
Mám ve svém akvárku snad všechny druhy řas světa a moc si nevím rady co s nimi (foto v prezentaci). Akvárko je asi trochu přerybněné, to může být jeden z problémů. Takže se zkusím zbavit té spousty pavích ok. Ale myslím, že jen to nepomůže. Napadá mě pořídit lepší světlo a filtr. Ale potřebovala bych poradit, co je potřeba víc a taky jaké. Hlavně se světlem je problém, akvárko je krátké a vysoké, takže by to asi chtělo něco jiného než zářivky (nebo jen nějaké výkonnější?. A může být problém ještě v něčem dalším? Všem předem moc děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2012 19:19 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Mrkni se na tenhle notoricky známej článek a uvidíš do jaký kategorie budeš patřit a podle toho se můžeš orientačně zařídit. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 19:14 Muž Raeda [4] - ŽivorodkyRe: romant
No právě mě za posledních 10 dní začaly dost růst- barva zelená a jsou dlouhý, hlavně na kořenu a některejch kytkách. nechci to nechat zarůst ještě víc..
nevím jestli to má něco společného s tím že mám teplotu okolo 29 v akvrárku kvůli počasí, nebo to začlo růst protože jsem posledních několik dnů světlo trochu omezil aby mě nebudilo..
-už určitě zas svítím s přestávkama kolem 12h a světlo mám silný, ale zas abych ty řasy nepodpořil... Nechci aby to skončilo jako minule, tak nevím co mám dělat.. kdybych zas svělo úpně omezil tak by to odnesli kytky. takyže je to akvárko nově založený jenom starý dno jsem si nechal.. tak jestli mi to neznečištilo to, protože ryby mám zatím jen 2 a nekrmím, taky se mi tam množej ty malí šneci a ty mi to taky dost zaneřádili..

Tak nevím co jiného v této situaci dělat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:48 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Většinou je to pouze odstraňování následků, ale příčiny těch řas i po použití nějakého komerčního protiřasového prostředku, zůstávají i nadále a dříve či později bude tu činnost zopakovat, tedy pokud to vůbec zabere. Nikoho neodrazuji, ani pro takovéto metody hehoruji. Každý ať činí dle svého uvážení. Můj názor je takový, že řasy, ty či ony jsou přítomny v té či oné míře v každým akváriu a je jenom otázka jakou míru je majitel ochoten akceptovat a jak je schopen ty řasy tzv. držet pod kontrolou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:42 Muž Raeda [4] - Živorodky
Je neškodné použít chemii k odstranění řasy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 05:14 Muž j0hny [86]
Inak v rodine mam akvaristku ktora v "cichlidkariu" svieti len dennym svetlom v miesnosti s vecne zatiahnutymi zaluziami, a nikdy s nicim problem nemala. Ale moc tam toho nevidno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 04:55 Muž j0hny [86]
Pridavat osvetlenie za ucelom boja proti zelenej riase nieje vzdy 100 percentne.
Ze ti pomaha znizenie intenzity naznacuje, ze je v akvarku nedostatok dalsej zlozky.
Problem je, ze s malym mnozstvom energie sa pracuje preciznejsie - horsie. Moze nastat casom prebytok niecoho ineho, teda dalsi problem. Prebytok a rovnovahu v mikrogramoch len tak hocicim nezmeras ani neodhadnes :-)
Nemam pravdu ?
Z vlasnych skusenosti na to univerzalna rada neexistuje, ale je fakt, ze ked varis gulas za pomoci vahy, nevadi ked das vsetkeho rovnako viac, a vo velkom kotli na gram hore dole nepozeras.
Nie kazdy je vsak vyborny kuchar aby gulas bez pomoci vahy navaril a dochutil tak dobre ( ako napr. Sid ) :)
A na dialku ti ho bez "okostovania" nikto nedochuti, musis sa stat lepsim kucharom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:55 Muž draco [5]
jeto fakt. mozno to nebol jediny dovod co hnedu riasu znicilo ale mne to naozaj pomohlo. rozmyslam nad vymenou tej trubice 880 co by ste mi poradili do malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:06 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: draco
"880" vyzařuje poněkud vyšší podíl krátkovlnného (modrého) světla, což řasám a sinicím docela "chutná". Ale označit tento podíl sám o sobě jako zdroj potíží jde sotva.
Že by pomohlo sinici zlikvidovat přerušení svícení na 2 hodiny po dobu 3 dní, to zní jako S.F. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:57 Muž draco [5]
mne na sinice pomohlo prerusenie svietenia od 12-14 za d3 dni bolo po nej. ale teraz mam problem zo zelenou riasou. intenzitou svetla to nieje pretoze mam len 0,220 na 1L.
urobil som pokus tak ze som odpojil jednu tubicu a dva dni svietim lem 54W a riasa je na ustupe.tak to trochu nechapem ved sopravne by som mal svietit 0,5W/1L a ja svietim polovicou z toho a zda sa ze je to vela???? mam malawi takze moc svetla nepotrebujem. ale 54 je malo. skor si myslim ze je to typom ziarivky. vypol som 880 cool blue a je vsetko ok. asi to nebude vhodne spectrum a podporuje rast rias. mate s tym niekto skusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:15 Muž Ooona [0] Re: Ooona
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:14 Muž Ooona [0] Re: Johan
Fotka k příspěvku Byl jsem 4 dny pryč a s akváriem se stalo tototone PMDD Jsem již ojednal, na CO2 se pracuje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 17:45 Muž Ooona [0] Re: Johan
Foto mám, ale strašně nekvalitní (foceno mobilem) a včera co šlo, jsem odstranil a odsál, problém mám se sinicí na dně (nejde odsávat, protože je nabalená na štěrk a tah vody z odkalovačky to nezvládá. Určitě třeba tu štětičkovou ruduchu nemám rozrostlou jako v tom článku, proti tomu mám na rostlinách pouze maličkaté zárodkystydim, ale zajímám se, protože nechci nic podcenit. Nejvíc mne asi štve ta řasa na skle. Tu když týden nechám, tak do akvárka přes "mlhu" skoro ani nevidím. A Parvula na dně je úplně slepená a místo světle zelené barvy má tmavě zelenou s černýma koncema.

Co se týče rostlin, tak jsem nedávno zasadil Heteranthera zosterifolii a ta se rozrůstá pěkně, jdu ji zrovna zastřihnout a ustřižené kousky ještě zasadím:) Jinak ostatním rostlinám se moc nedaří:(

Otázka: Mám se tedy snažit co nejvíce řasu, jak z pozadí tak ze skel, dna i rostlin odstraňovat? Právě se mi zdá, že když ji začnu vehementně odstraňovat a nepodaří se mi ji všechnu odsát, tak rozvířený zbytek se usadí na rostlinách a dně. Následně je to spíš horší než lepší.
Plus mám mít tedy ten filtr naplno? Můj pocit pak je, že se hodně daří vláknité řase na skle.

S CO2 jsem byl spíše opatrný, z článků co jsem nabyl dojem, že pro akvárium mých rozměrů by mohlo mít neblahé účinky, ale zkusím si tedy ten "burčák" vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 09:18 Muž necar [2] - AfrikaRe: milous
Tak s černou řasou jsem měl jeden čas problém pořídil jsem si neritiny a od té doby mám klid je to dokonalý likvidátor řas a hlavně je to krásný druh šneka. Nemusíš se bát že by se ti v akváriu rozmnožil jako okružáci a podobní ale hlavní výhoda je že s chutí likviduje černou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 08:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Ooona
můžete vyfotit místa, kde je nejvíc řasy? Abychom viděli, jaká že to je kalamita. ;-)

Osobně do takovýchto akvárií ze začátku dávám co nejvíc stonekovek tipu Hygrophila, Egeria, Limnophila apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2012 08:43 R Muž romant [27987] Re: Ooona
Napěchovat akvárko rychleji rostoucíma rostlinama, podpořit jejich růst nějakým zásobním hnojivem pod kořeny, třeba pmdd-hnojivo.cz/… .
Filtr na plnej výkon, sinici narušovt a odsávat, vodu měnit čím víc, tím líp. Zamyslet se nad použitím nějakýho CO2 systému(burčák bude stačit) a začít pravidelně aplikovat, v akvárku není moc rybek a je to čerstváček, takže toho CO2 tam bude pomálu a jeho rozkolísaná, nižší hladina může být jednou z příčin výskytu těch řas. Pokud nebude v akváriu dostatečný množství zelený hmoty, tak klidně snížit dobu svícení na 8 hodin. K zatemnění bych se prozatím neuchyloval, to je léčba následků, ne příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 08:02 Muž milosak [66] - RostlinyRe: arnošt
Zatemnění na ruduchu nepomůže.

Edit teď čtu v příspěvku zelenou sinici, tak to by mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 07:49 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Ooona
osbobně bych zkusil maximum očistit, oškrábat a na 3 dny zatemnit. jen je potřeba vzduchovat, aby se ti nezadusily rybky. průtok filtru bych na tu dobu zesílil... pokud máš s řasama takový trable, tak bych ještě doporučovat koupit parmičky siamské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 07:24 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Ooona
No taky už se mně vrátila, pomalu ,ale jistě jí vidim na fujizune ve volnym
prostranstvi.

Ted studuju tohle a něco na tom je : rostlinna-akvaria.cz/…

Docela mě překvapilo, že se nemá moc stahovat průtok filtru,ale to je asi
relativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 00:39 Muž Ooona [0] – Jak se zbavit řasy
Pěkny večer, už nevim kudy kam. Řasa všude a daři se jí až moc. Konkrétně mám sinici+štětičkovou ruduchu+zelenou vlákninou na skle a takové ty zelené a hnědé tečky na skle a rostlinách.
Svítím 10,5hod/den. Teplota 24 stupňů. Průtok filtru omezen. Rybky krmím jen co sežerou 1x/den. Zkoušel jsem každý den měnit až 2/3 vody ale bez výsledku. Řasa si rostla vesele dál a možná i daleko víc.

Přemýšlím nad několika denním zateměním nádrže abych se zbavil sinice (ale nevím co na to řeknou rybky) a pak vydržet v pravidelné výměně vody abych se zbavil ruduchy.

Nemáte pro mne ještě nějakou radu co a jak zkusit abych tu spropadenou řasu co nejvíce omezil?
Předem děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:50 Usine Re: djkoli
Kolik bublin/min Víš jakou máš UT a pH. Dobré je změřit i NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 09:48 Muž Miso [470] Re: djkoli
kym riasy neustupia menil by som vodu (aj s odkalovanim) aj 2x do tyzdna, ale to je moj nazor s ktorym tu urcite bude niekto nesuhlasit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 22:55 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Tudy
:-) ;-)
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=2251