Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2018 19:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cristoph
Řekl bych že máš příliš silné světlo na to že nedodáváš klasické CO2. Tomu testu bych až tak nevěřil, pokud má ale pravdu tak je něco z filtrem. Nebo ti ten vitriol co leješ do akvária místo řas vraždí bakterie ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 19:05 Muž cristoph [1] – vláknitá riasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

mám prvý krát založené akváriu už 2 mesiace. Som síce trpezlivý, ale mám rozsiahly problém s vláknitou riasou v podstate skoro od začiatku, tak skúšam písať. Pred 3 týždňami som začal pridávať kvapalné CO2 - Easylife carbo, 2.5ml na deň ráno, pred zasvietením, od dnes skúšam dvojitú dávku, ale tak, že 2.5ml 2x do dňa. prvý týždeň po nasadení co2 sa zdala riasa na ústupe ale teraz sa rozbujnela ešte viac. Hnojím 1x do týždňa Easylife profito podľa dávkovania. Svietim aktuálne 4,5 hodiny, 2 hod. prestávka a 4,5 hod. čo najviac som o nádrži napísal v profile - rybicky.net/nadrze/28591-zelena-je-trava-

prikladám aj merania vody, dlhodobý problém mám len s NO2, myslel som, že keď sa nádrž zabehne zlepší sa to, ale zatiaľ to veľmi nie je ústupe.

Chémiu na riasy používať zatiaľ veľmi nechcem, plánujem ešte dokúpiť Black Molly. Ďakujem za všetky rady ako riasu dostať pod kontrolu. Mechanicky ju odstraňujem každý týždeň.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 13:44 Muž hadravam [11]
Děkuji za rady nějak podobně jsem si to taky představoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 11:58 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Přidávej po 1/2 hodině týdně a uvidíš bez regulace osvětlení bych ale více jak na 10 hodin nešel. Chtělo by to ale ještě přidat na rostlinách a uvidíš co ti s tím udělá ta tvrdá voda. CO2 bych na noc nevypínal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 11:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: hadravam
Samozřejmě, že může. Uber trochu na době svícení z těch 12h a zařaď třeba během dopoledne cca 2h přestávku. Mě se to osvědčilo. Světlo budeš muset vyladit s množstvím zeleně uvnitř a to nejen časem, ale i intezitou světla. Já třeba svítím 11h, ale každé akvárium je jiné, chce to vyladit a nedělat velké skoky.


Prostě pomalu a trpělivě, jak se vším v akvaristice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 10:16 Muž hadravam [11] – Ruducha
Hezký den všem.Chtěl jsem se zeptat jestli může mít doba svícení něco společného s ruduchou. Svítil jsem 12hod. bez přestávky akvárium založené necelé 2 měsíce.Na kořenu se mi začala dělat asi ruducha. Kořen jsem vyčistil v lázni sava a ruducha je pryč.Osvětlení jsem stáhnul na 8 hod.Vodu měním určitě jednou za týden někdy i dřív.Mám kobercovku Monte Carlo chci se zeptat jestli mohu světlo dát na 10 hod. CO2 dodávám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 10:20 CZAntik – Řasa, hnědý sliz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, na kamenech, i rostlinách se mi poslední dobou začal objevovat hnědý sliz. Jednou týdně měním 30% vody, ale i za tu dobu, se mi na skle začne objevovat zelená řasa. Přidávám CO2, hnojím Bioflor. Takto funguji cca 2 měsíce, dříve se objevovala, pouze zelená řasa na kamenech a na skle, ale poslední cca 3 týdny se začal objevovat i sliz. Nevíte na co bych se měl zaměřit...? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 20:04 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Řasy
Ahoj mohu se zeptat o radu z ničeho dnes jsem si všiml na večer Řasy takové zelené tečky mam je po akvárku a dělají se mi na anubiasu a u jednoho druhu rostlinek zelenají konce a pak uhnijí listy a opadnou nevíte jak se toho zbavit tich řas nikdy jsem takový problém neměl s tím tak proto se ptám o radu .... Myslím si ,že by to mohlo být i filtrem nemam ještě tak kvalitní .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:34 Muž Tomas77 [0] Re: Cyklohentán
Díky všem za rady.
O krevetkach jsem taky uvažoval. Kolik jich vzít na 180l ?
Jinak světlo je originální ze setu Juwel Multilux LED 100 - 2x 23W. Asi tedy taky uberu délku svícení.
Mechanicky vybírám jen jsem byl teď na dovolené a za 4 dny se řasa nějak rozjela.,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:28 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tomas77
Nefungovali by (na odstránenie) najlepšie krevetky cardina multidentata (japonica). Samozrejme, príčinu asi nevyriešia ale ako kosačky na riasy by mali byť super.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2018 17:24 Maq Re: Tomas77
Mě když tyhle řasy zlobily, získal jsem dojem, že mají rády organický bordýlek. Třeba právě v těch meších. Gupky jsou na ně zřejmě dobré proto, že jsou to ryby co pořád oďobávají a ochutnávají všechno co vidí. Takže takovou řasu nesežerou, ale "vyruší".
Z fotek jsem si všiml, že ten mech zdaleka zrušený nemáš, ony se Ti úlomky uchytily leckde. Jak píše vaaclav - důkladný mechanický úklid, a pak možná pomůžou ti pancéřníčci (nemám vyzkoušeno, tak se jen dohaduji).
A světlo. Zdá se mně, že svítíš moc silně. (Ale z fotek se to nedá spolehlivě říct.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 17:22 Muž Tomas77 [0] Re: vaaclav
Díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2018 17:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas77
Ty dvě hodiny ráno bych vynechal a špejlí namotával co jde odstranit. Nejlepší je na konec tavnou pistolí přidělat mezizubní kartáček nebo aspoň konec zdrsnit. Takhle vydržet 14 dní a pozorovat jestli se řasa ještě dělá, když ne po půl hodinách přidávat v týdenním intervalu světlo a sledovat šrumec. Hlavní je nenechat to dojít tak daleko. Takhle jsem se jí zbavil já ale co fungovalo u mě nemusí u tebe. Možná by stačilo nejdřív namotat co jde a trochu si pohrát z prouděním v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 15:48 Muž Tomas77 [0] – Jak se jich zbavit???
Ahoj,
Poradí někdo jak se zbavit těchto řas??
rybicky.net/nadrze/27916-zahradka-u-rybicek…
Už jsme podobné řasy měli loni a pomohlo přidat paví očka a další ryby plus začít přihnojovat rostliny. Nyní cca poslední tři týdny stejný recept nepomáhá a ani výměna třetiny vody každý týden s nimi nehnul...
Dnes jsme ještě vyčistili filtr, ale nijak extra zanesený nebyl.
Uvažuji ubrat svícení. Nyní 2hodiny ráno a potom 7 hodin od třetí odpoledne.
Rostliny celkem rostou. Jednoduché řešení asi nebude,ale budeme rádi za každý komentář nebo nápad... Díky moc. Tomáš a děti..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 19:43 Muž Ovar [0] Re: RE5PEKT
V rybách problém nehledám, spíše v rostlinách, já to mám trochu otočené, chci aby se dařilo hlavně rostlinám. Každopádně díky za názor, i tohle musím brát v potaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 19:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ovar
A nebo se přeorientuj na ryby, kterým tvá voda vyhovuje (Malawi, Tanganika, živorodky, gavůnci a ještě asi něco).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 19:03 Muž Ovar [0] Re: RE5PEKT
Díky! To se určitě kouknu, tohle mě zajímá.

Problém je, že já tam nechci lít vodu ze studny, máme hodně tvrdou vodu, hodně minerální, dokonce to jde z ní i cítit, takže musím brát vodu z okapů (což je v zimě problém, střechy jsou zanesené od kotlů), v létě je to lepší. Takže té výměny vody se trochu bráním, ale pochopitelně se tomu prostě neubráním. Zatím díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ovar
Tím jsem se tě nechtěl dotknout. Takto lze akvária také spravovat (ostatně naši dědové to jinak nedělali), sám jsem měl do nedávna jedno velmi bezúdržbové 300l akva, ale lze to i s menšími nádržemi. Mrkni třeba na prezentace uživatele Jirka Ščobák, ten to takto provozuje normálně a je v tom profík. ALE je k tomu potřeba opravdu skvělý cit pro věc a velká trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 18:39 R Muž afc1886 [14704] Re: Ovar
Já bych na tvém místě přitlačil na rychlerostoucích rostlinách. A ty rybky tam jsou moc brzo, měl bys měnit velmi často vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:23 Muž Ovar [0] Re: RE5PEKT
Díky za odpověď, tou změnou koníčku jsi mě pobavil, mě rostliny živý, v pokoji kolem akvárka jich mám přes zimu několik set, převážně ty náročné (tropické), které nemohou být přes zimu v zimní zahradě. Proto i to umělé osvětlení, ale chápu jak to myslíš. Umělé osvětlení dám pryč, nebo zkrátím osvětlení.
Snad se to během pár týdnů zlepší, vím o akvárcích u známého, který je má přeplněné rostlinami, bez vzduchování, bez ničeho a kupí mu to tam životem, nemusí je čistit, dokonce ani krmit rybičky, ale to bude chtít najít tu správnou rovnováhu, u mě jsem jí zatím nenašel :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:07 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Ovar
Akvárko je ještě docela nové a musí se nejdřív ustálit. Až se rostliny "zabydlí", řasa by měla postupně vymizet nebo se alespoň velmi omezit.. být tebou bych to teď tak ještě měsíc neřešil, jestli tam máš nějaké řasy nebo ne.
Údržba: Není v plánu, jen když bude potřeba Měl by sis rychle nějakou naplánovat a psychicky se do budoucna připravit na pravidelnou údržbu.. nebo změnu koníčka na vázu s umělou kytkou. Začni třeba tím, že budeš každý týden měnit 1/3 vody (podle situace lze tuto frekvenci v budoucnu prodloužit).

Také bych začal svítit jen 9-10h denně, dokud se ty kytky nezabydlí a akvárko pořádně nezaběhne. Mně se proti řasám osvědčilo přerušované svícení (respektive kontrola hladiny CO2), kdy svícení během dne na cca 3-5 hodin vypneš.. ale raději ti doporučuji jiné postupy než přerušované svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 16:32 Muž Ovar [0] – Ahoj
Fotka k příspěvku Vidím, že tohle téma je docela časté a i já mám malý problémek, přikládám foto. Popis akvárka jsem dával na svůj profil, moc s tím neumím, snad je všechno správně.
Řasa se objevila během 48 hodin, ale ano, akvárium je založeno před cca 14 dny. Voda je dešťová, dno (písek a kamínky) je použito ze starého akvária, které sloužilo 8 let a bylo minimálně čištěno. Před vložením dna jsem ho pořádně propral, ale jistě tam toho dost zůstalo.

Akvárko je pod střešním oknem na JZ a ještě je na něm položeno širokospektrální osvětlení, které jede 11 hodin. Akvárium chci primárně na prosperitu rostlin, ale neodolal jsem a pořídil celkem 13 malých rybek, vše je v popisu. Aktuálně jsem dal do akvárka turbo čistič, což je filtrace, která byla dříve v 530 L akváriu, je to motůrek s molitanem (10x15x30cm), ale je to strašně silné, vypadá to tam jak v pračce, když to zapnu. Nevím jestli to dělám správně, poradíte co zlepšit, aby se řasa vytratila? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2018 12:08 R Muž ctibum [6926] Re: Jířa27
Šneky bych tam dal. Okružáky, Kružníky, Levatky... ;-) Ancistrusem bych si to nekomplikoval, ani nevíme, jak je to velké. Ale to už je na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 11:39 Jířa27 Re: ctibum
Ne já to myslel, že aby mi vyzraly tu řasu. Akva mám založení už měsíc a něco a řasa už je tam od 3. dne po založení. Proto mi to prijde divny, že bych koupil třeba malého ancistruse aby to vyžral, nebo někoho, kdo může být spolu s krvetkami v akváriu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2018 10:46 R Muž ctibum [6926] Re: Jířa27
Řasu bych neřešil, jestli je to řasa. Máš to čerstvý, dějou se tam různý věci, než se nastolí nějaká rovnováha. Navíc na kořeni se ze začátku může udělat všelicos, ale většinou jak to přijde, tak to časem zmizí, nebo to sežerou šneci.
Ale myslel jsem to hlavně tak, že jsi psal, že ryby bys tam ještě nedal, ale krevetky už klidně jo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 10:09 Jířa27 Re: ctibum
Právě o to se snažím. Ale nevím co s tou řasou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2018 19:36 R Muž ctibum [6926] Re: Jířa27
Řekl bych, že krevetky potřebují víc zaběhlý akvo než "normální" ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 15:54 Žena lenkalor [580] Re: Jířa27
Pokud ti tam tahle plíseň nebo řasa vadí, jde výborně odsát hadicí při výměně vody. Ale okružáci ji dobře žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:28 R Muž Anthrax [4787] Re: Jířa27
Okružáci nebo levatky by tomu pomohly ale krevetky by si s tím taky měly poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:23 Jířa27 Re: vaaclav
Díky za radu, a co nějaký šnek? Počítám s tím, že bych za pár dní koupil už krevety. Tak rybičku asi bych tam nedával :/ a ten šnek by jim asi nevadil ne? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jířa27
Já bych si toho nevšímal ony si z tím krevetky poradí. O každý kořen se chce starat nejlepší jsou na to krunýřovci v tvém případě otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:15 Jířa27
Fotka k příspěvku Zdravím, mám založené akva (cca 28.12.) pro krevetky a v něm kořen, pár dní po založení se na kořeni udělala řasa. Všichni říkali, že to zmizí a do teď nezmizela. Jak se jí mám zbavit? viz foto (v akva nejsou žádní živočichové) Díky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2018 22:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Petr12
Bohatě stačí ta časovací zásuvka za stokorunu. Účel to splní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 20:18 Muž Petr12 [4]
Děkuju, časovač je v plánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2018 19:44 R Muž afc1886 [14704] Re: Petr12
Kup si spínací hodiny a sviť nejdřív tak 8 hodin. Až se všechno začne ustalovat, tak můžeš postupně přidávat na čase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 18:59 Muž Petr12 [4]
Svítím, 10-12 hodin. Jak kdy, zatím nemám časovač. Ano světlo je nejspíš silné. Musím se rozhodnou jakou jít cestou. Původně jsem chtěl cca 50l nádrž a denní světlo bez techniky. Hromadu rostlin a hrát si s tím.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2018 18:42 Muž powery [250] Re: Petr12
Ne každá rostlina bude růst. Třeba pinatifidu jsem zkoušel dvakrát a postupně odešla. Akvárko je čerstvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2018 18:37 R Muž afc1886 [14704] Re: Petr12
Jak dlouho svítíš? Podle mě máš dost silné světlo 11W na 15l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 17:51 Muž Petr12 [4]
Ahoj, v prezentaci mám mini akvárko cca 15l. Stáří necelý měsíc. Začínám mít problémy se zelenou řasou na rostlinkách a skle. Nejvíce trpí pinatifida. Je pokryta řasou a žloutne. Spousta listů odpadlo. Lehce žloutne i travička v popředí. Po studování různých článků chci vyzkoušet tekutý uhlík. Nebo ztlumit světlo. Zkuste poradit. Pár fotek mám v deníčku. Snad tam půjde něco vidět. Akvaristika je velká alchimie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.01.2018 08:19 R Muž ctibum [6926] Re: Andrea62
Když upečeš kachnu a spálíš ji, tak se taky budeš ptát jen na to, jak odstranit to spálený? Nebude tě zajímat, proč je to spálený? A když ti k tomu někdo řekne, žes ji pekla moc dlouho, tak mu odpovíš, že na to ses neptala? hmm
To akvárko je hodně špatný. Týráš ryby v nevyhovujících podmínkách, i když se ti třeba zdají být spokojené. Pokud si chceš nechat poradit, tak jsi tu správně. Ale pochybuju, že ti tu někdo řekne, ať šneka vezmeš hubičkou na nádobí a dáš ho zpátky a víc nic, když uvidí, v čem žije...
Každopádně je to tvoje akvárko, ty budeš muset řešit problémy, které přijdou. A nikdo tě nebude přemlouvat ani prosit na kolenou, ať s tím něco uděláš ;-) Tak hodně štěstí! ahoj
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2018 07:51 Muž powery [250] Re: Andrea62
To s tím ale velmi souvisí. Nevyrovnané prostředí v akváriu často znamená růst řas. Všude, i na šnekovi. Registrace proběhla ano Vyplň ještě prezentaci nádrže, bude se radit lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 07:41 Andrea62
Já se ale neptala na akvárium a že jo mám blbě sestavené nýbrž na šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 21:24 R Muž ctibum [6926] Re: Andrea62
Tak například neonky raději studenější vodu, Betta teplou. Neonky rády nádrž minimálně 80 cm dlouhou. Další je doporučený minimální objem pro dané druhy. Všechno se dočteš v atlasu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 21:20 R Muž ctibum [6926] Re: Andrea
No, tak to je celkem nářez... Zelenýho šneka pusť z hlavy, to je to poslední, co bys měla řešit... Ta sestava je fakt hodně špatná.
Znovu vřele doporučuju zaregistrovat se a založit prezentaci s maximem informací a celkovou fotkou nádrže.
Při registraci dostaneš pár odkazů pro začátečníky. Přečti si je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:19 Andrea62 Re: powery
Můžu se zeptat proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 21:10 Muž 1965 [35] Re: Andrea
Andrea napsal: Chtěla bych se zeptat jelikož jsem začínající akvarista co můžu udělat pro svého šneka. Před cca 14 dny začal takhle zelenat. Můžu ho toho nějak zbavit? Děkuju za odpověď
Tady něco o šnekách a poslední obrázek : surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2018 21:10 Muž powery [250] Re: Andrea
Ajaj ne Není to moc vhodná kombinace rybí osádky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 21:09 Andrea Re: ctibum
Akvárium o obsahu 50 litrů, 4 živé rostliny. 2 živorodky ostrotlamé, 5 neonek, 2 čističi, 3 čichavci, 3 tlamovci, 1 bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2018 20:31 R Muž ctibum [6926] Re: Andrea
No, víc by mě asi trápila ta nádrž. Přijde mi dost malá, žádné rostliny a v tom Neonky a Ampulárka... Nechceš se zaregistrovat a založit prezentaci?
EDIT
Jinak si zkusím tipnout, že bez rostlin je ve vodě přebytek živin, do toho asi hodně světla, tak roste alespoň řasa. A roste kde se dá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:17 Andrea – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat jelikož jsem začínající akvarista co můžu udělat pro svého šneka. Před cca 14 dny začal takhle zelenat. Můžu ho toho nějak zbavit? Děkuju za odpověď
 
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=1251