Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 10:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Eff
Mnooo, aby ses, Effe, nedivil! :) Teoreticky je to hodně dobře vymyšleno! :-D Kytky pod tím "řezníčkem" půjdou, jak pod ničím. (Snad s výjimkou Slunce...) Počítám, že ještě letos by mohly být k dispozici nějaké výsledky toho pokusu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 09:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
Po speciálech pro ryby a rostliny přichází konečně podpora barvy krmiva. Řeznický speciál ideálně podpoří barvu masa, zejména nitěnek a patentek. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 09:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Přes to všechno - není nad třípásmové zářivky. :)
Ale pozor - na obzoru je veliké testování jednoho druhu "řeznického speciálu"! :-D Jsem plný očekávání! Třeba se budou přepisovat "dějiny"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2009 09:07 Muž filipsi [1295]
blahab napsal: ..ale pětipásmové mají až o 30% nižší světelný tok (lm), o proti třípásmovým ...


.. a to znamena, ze clovek bude hure videt, ale o tom, jestli porostou lepe rostliny pod jednemi ci druhymi, nebo o tom, jakou energii ma viditelne zareni nebo jaky pocet fotonu, to nerika vubec nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 08:45 Muž blahab [5] – Re: pard
Pětipásmové zářivky mají lepší index podání barev o proti třípásmovým, ale pětipásmové mají až o 30% nižší světelný tok (lm), o proti třípásmovým lineárním zářivkám při srovnatelném elektrickém příkonu.
www.e-light.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 07:51 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Další..
Poraďte mi prosím, co udělat a co to vlastně za řasu je, teda jestli to řasa je..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 07:49 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Ještě další fotky..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 07:48 kostacek – asi řasa
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit před týdnem jsem založil akvárko (viz. profil) a všimnul jsem si, že se mi na rostinkách začíná tvořit nejspíš nějaká řasa, odhaduju že by to mohla být vláknitá zelená řasa(jen můj názor). Rostlinkám se celkem daří na některých jsou vidět nově rostoucí listy. Čím to je, že už o tak krátké době se tam usadila řasa? Může to být silným průtokem filtru (mám bublifuk, který je přiškrcený, aby se jen velmi málo objevovali bubliny vzduchu). Svítím lampou, kde je 11W zářivka. Snažím se svítit, tak kolem 7 hodin denně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 01:29 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Mumínek
Zkusil bych hnojit CO2 a víc svítit, tak 12-14 hodin denně. Do krytu by možná šla sehnat zářivka Osram Lumilux 954, záleží na délce trubice. Na akvaristické burze se dají sehnat rychle rostoucí vyšší rostliny za pár korun. Určitě bych zkusil nejdřív všechna základní opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:27 Muž Jurasek [137] – Re: Mumínek
Mohlo by to být i nedostatkem světla. Běžně se zde žehrá na 15W/54l a Ty máš akva ještě o kousek vyšší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:58 Mumínek – Re: Mumínek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:58 Mumínek
Fotka k příspěvku Dobrý večer, už jsem jednou do diskuze psala, ale nikdo mi pořádně neporadil. Jsou to 3 týdny, co jsem znovu založila akvárium. Ale na listech rostlin se mi začalo tvořit něco hnědého až černého - řasa. Jenže jaký druh řasy to je a jak proti němu mám bojovat?? Akvárium viz prezentace, tady přidávám 2 fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:54 Muž DavidDizzer [26]
mě pomohli trošičku rychle rostoucí rostliny jako např.Valisnerie, Limnophila..., Ceratopteris...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:44 Muž Bubi200 [19]
Mne pomohlo svietit s prestavkou... To znamena 5 hod. svietit, 3 nesvietit, a opat 5-6 svietit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:00 Muž Honzin1 [7]
Jinak rostlinky i ryby prospívají. A je to dobrá past na šneky. Antíci tuto řasu nežerou. Chtěl jsem jen zjistit jestli je to řasa zelená nebo nějaká jiná. Jinak nemám problém. Stačí jednou týdně až za čtrnáct dní mechanicky odstranit. Honzin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:57 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku Třetí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:56 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku Druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:55 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku Tak tady je fotka té řasy. Roste až 1/2 centymetru za den.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 01:41 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: kalina
Na řasy určitě správné světlo a CO2. Přestat hnojit, přidávat CO2 a svítit trubicemi o teplotě 3000K a 6500K nebo 5400K ve vhodném poměru, 4000K mi přijde málo studené pro dobré vybarvení ryb. Vyšší intenzita světla by měla podpořit neškodné zelené řasy a málo fosforu tlumí růst všech řas. CO2 podpoří růst vyšších rostliny, jestli v akváriu jsou. Trubice bych vybíral 3 nebo 5 pásmové. Rybám a kytkám je počet pásem jedno, ale lidské oko to pozná. Takže nejlépe pětipásmové 930 a 965 nebo 954, případně o něco horší třípásmové 830 a 865 nebo 854(nevím jestli jsou dostupné). Uváděná životnost s elektronickým předřadníkem je 20000 hodin při poklesu svítivosti o 12%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 00:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Honzin1
Ono v tom odkazu se taky příliš do hloubky nejde; je to jen jakási základní orientace v řasách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 00:45 Muž Honzin1 [7]
Dobrá vyfotím. Na ten odkaz jsem se díval již dříve, ale příliš mě nepomohl. Honzin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:14 Usine – Re: Honzin1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 19:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Honzin1
Tak tu svoji vyfoťe, třeba ji někdo pozná nebo alespoň nasměruje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:40 Muž Honzin1 [7]
Jen drobný dotaz. Jak poznám zelenou dlouhou řasu, od jiných dlouhých řas? Ruduchy a spol? Co pevnost? Nějak sem nenašel nikde tu správnou fotku té mojí. Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2009 09:50 Muž Pet [56]
Jak píše Eff. Všeho přidávat postupně. Třetí zářivku zatím úplně vyřaď. Tu rozsvítíš, až tam bude rostlin, že na dno téměř nepůjde světlo. A jeden zásah do akvárka týdně (odkalení) stačí. Nevrtej se v tom. Víc tomu ublížíš. Trojúhlelník Světlo - CO2 - Hnojivo bych doplnil ještě o teplo. Nastav 26-27 stupňů. To je podle mých zkušeností optimální pro nádrž s dostatkem světla a hnojením.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 09:09 Bedko
hmm dobre takze dnes sa bude odkalovat vidim to takto zacnem z co2 ale skor po menej budem svietit zatial dvoma 830 popripade par hodin 827 PMDD necham v povodnej davke. Ono ja som dost netrpezlivy v takychto veciach a mam dost velky problem nechat tomu volny priebech stale sa do toho vrtam a to je asi najhorsie teraz to skusim nechat samo na sebe a vela nezasahovat :)kazdopadne dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2009 09:05 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bedko
Pet má pravdu v tom, že světlo se musí přidávat postupně, pokud to provedeš skokově, dopracuješ se k známému výsledku. Nesouhlasil bych s tím, že 3 trubice jsou moc. Já mám 4x30W na 135l a je to akorát (pokud je akvárium slušně zarostlé), ovšem světlo jsem přidával velmi pozvolna se vzrůstajícím počtem rostlin.
Jestli je CO2 nutnost - čím víc budeš mít světla, tím vyšší bude potřeba dodávat do akvária CO2. Takže správně by bylo - CO2 přidávat postupně se zvyšováním osvětlení.
CO2 som vysadil davam PMDD 1.6 ML denne
A stejně tak je to i s hnojivem, není v poořádku používat buť to, nebo to (CO2/hnojivo). Trojúhlelník Světlo - CO2 - Hnojivo by měl být rovnostranný (hnojivem ale můžeme klidně rozumnět i pouhou výměnu části vody - do určité míry zalesnění). Všechno souvisí se vším. Když vysadíš CO2, začneš hnojit, a přidáš na světle co se stane? Mraky řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:56 Bedko – re
takze nechat svietit 1 ci 2 tie 830 12 hod ?a tu 827 8 hod denne ano ?a je co2 nutnostou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:47 Muž Pet [56]
Na tohle akvárko jsou 3 trubice moc. Nech svítit 830 na 12 hodin denně, 827 asi 8 hodin denně. Jak se budou rostliny rozrůstat, přidáš na druhé zářivce. Zapoj CO2 a odkaluj 20 litrů týdně. Tohle dodržuj a během 3 týdnů přijde změna.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 07:41 Bedko – Riasa vs svetlo
zdravim urobil som si kryt na akva na 3 trubice 90 cm osadil som 1xphilips 827 a 2x philips 830.akva mam 100x40x40 cize cisti objem +-145l.Ked som takto zacal svietit hned nabehla zelena riasa.Zacal som davat aj Co2 do tyzdna vsetky rastliny pokryte riasou.CO2 som vysadil davam PMDD 1.6 ML denne.Odkalujem 1x do tyzdna 1/4 vicistim od vsadial riasu .Viem ze to moze byt vela dovodov ale ktory s tych mojich je najpravdepodobnejsi??uz nie je taka rozrastena trosku som ju potlacil .dakujem za radu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:50 kalina
poradí mi někdo?mám akvárko 600litrů a tvoří se mně černá řasa na kamenech a zelená na skle,když sklo očistím je tam řasa za 4 dny nová.nevím co s tím,jesti osvětlení mám i modrou trubici,žepri to
podporuje růst řasy-je to pravda?hrozně mně to štve protože jsem dal do akvárka korálové kameny a všechny zarůstají a čistit sklo každé 4 dny mně taky nebaví.děkuji předem za radu,budu vděčný za nějakou radu,Kalina 721107393

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:59 Jura75000 Re: prisavnik
cernou rasu mozna ne , ale na hnědou a zelenou pomáhá výborně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2009 14:18 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jura75000
Z osobnej skusenosti, mi amplularka nepomohla proti ciernej riase ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 18:05 Jura75000 – šneci
Měchýřovka východní. Super šnek. Za čtyři dny jsou řasy pryč a voda jako křišťál. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:15 Muž chicko [124] – Re: PentueR
palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 15:45 Muž PentueR [256]
akvatera napsal:


Samozrejme pracujeme na podrobnom komplexnom manuáli. Bude to nářez :-D môžete sa tešiť. smich smich


Výborně - když jsem ráno koukal na ten povedený web, byl tam příspěvek od uživatele, který tu řasovou bibli pěkně rozebral a rozpitval a to dost rozumně. Odpoledne - a vida, příspěvek je pryč...smazáno... Skvělá administrace - tak takový web bych obratem poslal do propadliště dějin a admina pověsil za koule do akvária. Jen škoda, že mě nenapadlo to vlákno ofotit a vyvěsit tady. To by vás, milý akvateragénie, vyvedlo v nejlepších barvách. Tak se zas někdy zastavte, udělat si pěknou reklamu... fuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 11:42 Muž PentueR [256]
Jestli bude založen na těch genialitách, které prezentujete na webu, pak potěš buch nás i naše ploutváky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 11:30 akvatera – akvatera



Samozrejme pracujeme na podrobnom komplexnom manuáli. Bude to nářez :-D môžete sa tešiť. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:18 Muž PentueR [256]
Jednoduchý postup, jak zredukovat výskyt podobných příruček na minimum:

*pročtu si tady fórum, zkušenosti a názory akvaristů
*budu se řídit zdravým rozumem
*nebudu číst podobné články na akvaněcotečkanet
*nebudu kupovat zázračné mastičky, vodičky a podobné ičky, včetně instatních zázračných mikroorganismů

Věřím, že Vám takto ušetřím nervy i peníze za zbytečnosti a kvantum spotřebovaných, denně vyměňovaných, filtračních náplní (ušetřené peníze mi pošlete, děkuji..)

POZOR! Z tohoto příspěvku hodlám zbohatnout (a pak si koupím opravdu velkou rybičku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 11:44 Muž spooky [11] - Asie – Odpoludnajsia siesta
Ja praktikujem 1 hodinovú poludnajsiu svetelnu siestu po celý rok. Rastliny krásne rastú a po riasach ani pamiatka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 11:04 Muž filipsi [1295] – Re: RADOVAN
Ano, proto to take vyvolalo takove "pozdvizeni". Obchodnicky napsany, castecne podivny navod s odkazem na vlastni obchod na konci.
To bych uz spise nez toto zacatecnikovi doporucil stranky Rataje, i kdyz pise velice obchodnicky, na strankach obchodu se to da ocekavat. Jeho clanky o provozu akva, boji proti rasam, atd, ac mam k mnohemu i kdyz vyfiltruji reklamu mirne ci vetsi vyhrady, jsou myslim velice rozumne.
Pokud by p. Safarik stvoril neco podobneho, nejlepe na svych strankach, nereknu ani popel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 10:42 sokar
Mám mnohem jednodužší způsob jak se zbavit řase.
Měl sem v akva hnědou,štětičkoovou,zelenou ale hodnoty byly ok.
Nevěděl sem jak se jí zbavit.Tak sem koupil panáka L27 a gibicepse a po týdnu nemám žádnou řasu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 10:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RADOVAN
I s vámi souhlasím, že páně Šafárikův výčet opatření k redukci řas může lidem připadat jako (velmi) zvláštní. Přesto se dá z jeho myšlenek vyjít, ovšem za předpokladu, že si umíte dát věci do souvislostí a upravit je k obrazu svému. (Což chtít po začátečnících by bylo dost nereálné... :-O Komerční nádech jeho sdělení je patrný :), ale o to mi v tomto vláknu nejde. ;-)
Na stránky akvatera.net jsem se nedíval a ani teď nemám potřebu. Pokud v nich p. Šafárik doporučuje to co jste napsal, jakýkoli komentář je zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 10:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Nemohu než souhlasit s tím, co jste napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 09:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Využíváte tento postup běžně...?
Ne, ne - akva pro Laduschku není moje a majitel (v podstatě začátečník) se potýká s přicházejícími problémy sám. :-) Jenom, když se začne něco prčit víc, než je zdrávo, dává mi vědět. :) Pokud vím, má nastaveny spínačky na cca 12 hodin non-stop.
Polední pauzu praktikuji u svého akviška po celé léto jako jedno z opatření ke snížení teploty. Jakmile se teplota "umoudří", přecházím zpět na standardní, v mém případě 12tihodinové non-stop svícení. Takže cílem není ani tak snaha dopřát rostlinám polední siestu, jako alespoň trošku ovlivnit vysokou teplotu...
S "doprovodnými projevy", které jsem zmínil níže, samozřejmě počítám! :)
EDIT: :-)
Ještě bych měl připomenout, že "polední siesta" má význam v rostlinných akviškách, u nichž se předpokládá vysoká intenzita ozáření rostlin. V nedostatečně osvětlených význam nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2008 09:56 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: akvatera
Nechcem tu rozpútať nejakú "flamewar" ale nedá mi nerýpnuť. Tie rady, ako už bolo spomenuté, sú poniektoré veľmi zvláštne, a vlastne je to celé napísané obchodnícky . "Kúpte takú vodičku, taký prípravok, onaký, .... a začiatočník nabehne do akvaristiky a spraví Vám peknú tržbu.

Môj osobný názor je, že by som si nenechal radiť od človeka čo predáva(alebo predával) na svojej stránke mini-čko "na kľúč " (asi 12 litrov) a do neho ako bolo uvedené: "rybku na likvidáciu rias" 1xSAE rozzureny a myslím že ešte 3x neónka. Taká SAE, to je rybka ako stvorená do 12 litrov smich

však návštevníci akvy vedia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2008 09:55 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Mate pravdu, navod neni uplne blby, daji se v nem najit, pri dobre vuli hledat a cist trochu mezi radky, rady rozumne. Nicmene kdyz mam vyhrady k vetsine bodu, k mnoha velke, stava se to blbym zjednodusenim. Az p. Safarik sepise podrobnejsi navod, s vysvetlenim, co a proc, aby zacatecnici mohli pri cteni pouzivat mozek a rady dle sve situace modifikovali a prizpusobovali, rad se na nej podivam a nebudu tak kriticky, ani kdyz s nekterymi doporucenimi nebudu zcela souhlasit, pokud problematiku rozumne shrne a opet rozebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 01:20 akvatera – Odpoveď
Sid napsal: Průšvih... :)
Ke každému bodu uvedeného postupu redukce řas bych měl jisté připomínky, ale jako celek má podle mne tento návod logiku. Nebál bych se (s mírnými úpravami) takto při redukci řas postupovat. Alespoň v počátku; další postup by byl ovlivněn vývojem stavu akviška. :-)


Ďakujem za kritiku :-) . Súhlasím. Boj s riasami je veľmi náročný a zložitý proces. Aj malá chybička pri údržbe akvária môže spôsobiť katastrofu. Snažil som sa príručku napísať stručne a výstižne, aby jej pochopil aj úplný začiatočník. Profesionálna príručku vypracujem čím skôr, aby bola dostupná širokej verejnosti a hlavne zadarmo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
No vidíte! :-) A já bych postupoval tak, jak už jsem napsal - s mírnými "korekcemi" podle doporučení p. Šafárika.
(Někdy můžete nebo i musíte zvolit postupy, které obecně doporučovat nelze. Ale když není zbytí a víte alespoň v hrubých rysech, co děláte, tak proč ne?! :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 00:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Těžko pár slovy postihnout celou problematiku, tak alespoň heslovitě hlavní myšlenky...
Existují hypotézy, že přerušované svícení má naopak pozitivní vliv na vyšší rostliny a nesvědčí řasám. Souvisí to se změnou redoxně-oxidačního potenciálu, se snížením obsahu O2 a zvýšením obsahu CO2. Při poledním "šlofíku" se rostliny mohou "lépe věnovat" temnostní fázi fotosyntézy, při níž ukládají chemickou energii získanou ve světelné fázi, syntetizují sacharidy a regenerují akceptory.
Objevují se i doporučení zařadit do týdenního režimu 1 den světelného "půstu" (většího či menšího snížení intenzity osvětlení) jako napodobení "deštivého dne".
10tihodinový cyklus osvětlení se doporučuje při pěstování kytek tropického pásma, kde intenzívní ozáření probíhá právě po dobu 10 (někdy se uvádí jen 8) hodin.
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=2701