Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 17:30 Muž vojcecek [1] Re: romant
když mě ta řasa rostla i když jsem měl těch 2x18w.. No zkusim přidat rostliny. A co dělají lidi kteří mají akvárium bez rostlin, přece to jde taky bez rostlin no ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 17:15 R Muž romant [27982] Re: vojcecek
Velmi jednoduše řečeno, málo rostlin a moc světla. Přidal bych tam kupu dalších kytek, hlavně nějakejch rychlerostoucích stonovek, tím se nikdy nic neskazí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 16:32 Muž vojcecek [1] – foto
fotky se mi se nepodařili dát, mám je v prezentaci, dík zarady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 16:16 Muž vojcecek [1] – řasy
Ahoj, mám problém, už nějakej pátek bojuju s řasou. Mám 112L, dříve jsem měl osvětlení 2X 18 W, ale rostlinky moc nešly. Nyní jsem koupil 2x 30w. Když jsem zapnul na týden obě trubice a k tomu připojil Co2, tak rostlinky jedou možná o trochu více, ale řasa roste hrozně rychle. Z rostlin mám jenom vallisneria asiatica. Je to tím že tahle rostlina moc neroste a tudíž je ve vodě moc živin? Pomohlo by dokoupit nějaké jiné rostliny? ještě přidám aktuální foto řasy a akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:20 bijou – Re: Dimi
ja sa s nimi kamoším, kým nezačnú prerastať cez moju hlavu. ale to sa zatiaľ nestalo, takže stále sa ešte kamoším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:00 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: bijou
Berte řasy jako své kamarády a nebojujte s nimi. Soustřeďte se spíš na vytváření vhodných podmínek pro rostliny a bude to dobry. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 15:51 bijou – Re: Sid
tak, vedome...
to menšie akva musím zrušiť a nerada by som rastlinky vyhadzovala, keď spokojne rastú. na tých, ktoré by som presťahovala, ruduchu nevidím. isteže na nich môžu existovať nejaké stopy, ktoré by sa potom mohli rozvinúť. preto sa pýtam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.03.2011 15:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: bijou
Pokud se nechcete bavit experimenty, nevidím jediný důvod, proč vědomě zavlékat do nového akva ruduchy... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:45 bijou – Re: romant
ok, ďakujem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:41 R Muž romant [27982] – Re: bijou
Osobně si myslím, že na tohle nebude nikdo znát 100% odpověď, protože stále je třeba mít na mysli tu jedinečnost a originalitu každé nádrže. Samozřejmě, že pro dobrý pocit, že jsem pro akvárko hned od začátku udělal maximum by bylo dát tam řasy prosté rostlinstvo, ale ani s tím jak popisuješ bych problém neměl a šel do toho. Pokud to jsou nějaký tuholistý rostliny, tak bych je klidně vykoupal v savu v poměru 1:20 s vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:30 bijou – Re: romant
to si myslím aj ja.
akurát či na začiatku nebude problém - kým sa všetko ustabilizuje a rastlinky začnú po novom rašiť, aby tá riasa nestihla hneď útočiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 13:01 R Muž romant [27982] – Re: bijou
Každý akvárko je originál a svůj specifickej svět. Já bych se toho zase tak neobával. Když ty řasy nebudou mít dobrý podmínky pro svůj rozvoj, tak se jim ani v tom nově zakládaným nebude dařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 12:56 bijou – zavlečené riasy
zakladám nové akvárium. chcela by som doňho dať rastlinky z menšieho akva, v ktorom ale bojujem so štetinkou a jelením parohom. sú pod kontrolou a v znesiteľnom množstve, nemnožia sa, ani nemiznú. na rastlinkách, ktoré chcem premiestniť, zatiaľ štetinku nevidno.

čo si myslíte o zavlečení rias? je to jedno, keď budú mať rastlinky iné podmienky v novom akva? alebo radšej to neriskovať a kúpiť úplne nové?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:40 Muž wexli [-4]
jojo to uz jsem tsm poridil:-) tskx me to napadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:35 Žena Kajka99 [229] – Re: wexli
doporučovala bych místo "doplnění nějaké té kyti" přisázet xnásobek toho, co tam máte teď. a pokud nemůžete vydat tolik peněz naráz, tak minimálně egerii či ceratophylum, to seženete jako přebytek od akvaristů, snad. trs zasadit do substrátu aby to neplavalo a nestínilo u hladiny, při každém nárůstu zastřihnout a odstřižené části znovu zasadit. minimálně je to taková první pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:29 Muž wexli [-4]
se svetlem vim, to uz je objednane, ono neni porad tolik penez po hromade, tak ještě nějakou tu kyti doplnim.
Dujuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wexli
opravdu je jich málo a bez vhodných podmínek ti jich většina pochcípá, takže se ani rozrostení nedočkají. Určitě bych pridala světlo, nebo dát víc nenáročných rostlin, ale tohle je opravdu slabé osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: wexli
Jenomže ono se nepočítá kolik jich tam bude za rok, ale kolik jich tam je teď!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:25 Žena Kajka99 [229] – Re: wexli
na objem nádrže jich máš opravdu velmi málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.02.2011 18:22 Muž wexli [-4]
nemyslim ze kytek je malo, dle meho nazoru, je fakt ze se to musi rozrust, ale diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: wexli
Jestli to nebude tím, že v té nádrží nejsou skoro žádné kytky a hodně slabé světlo. Nejspíš se tam kumulují dusičnany a fosfor. Měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu či přidat kytky.

Prokysličení jim spíše bude dělat zle, stejně jako kvítkám a s přidáváním CO2 to jde trošku proti sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:55 Muž wexli [-4]
Ahoj dotaz, pozalozeni nadrze rybicky.net/nadrze/11971 se mi zacina obevovat sinice,s timto nemam zkusenosti a tak se ptam?CO2 mi bezi rostlinky rostou jak blazen,myslim ze je vse oki.Mam to neresit ze se to srovna (bojim se jemnoliste rostliny , ty to koupili zatim nejvic),docetl jsem se ze se obevuje hodne pri hodne rekyslicene vode,vzhledem k tomuze ze mam zaplej filtr tak ze mi tam vhani kyslim porad, tak jestli vzduch ubrat..
Díky za radu prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:23 Alena – hnědá řasa v Nanoakváriu 30l
Krásný den,je někde nějaká tabulka nebo nějaký rádce na to koli světla a jakého má být v akváriu? Koupila jsem si DENNERLE NANO CUBE Complete 30L - je tam akvárium 30 x 30 x 35 cm, rohový filtr Nano Clean a jedno osvětlení Nano Light 11W , a začala se mi tam tvořit hnědá řasa. Podle mne je tam málo světla,tak nevím jestli koupit ještě jedno stejné osvětlení nebo nějaké jiné ?
Poradí mi někdo :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 20:29 Muž tomas3000 [15] – Re: tomas3000
Fotka k příspěvku zde je foto listu Echinodoru Bleherae
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 20:24 Muž tomas3000 [15]
na echinodoru se mi delaji řasy...tipuju to na zelenou rasu---pritom osvetleni je 2x18W + reflektory...kdesi jsem cetl, ze se takova rasa dela na echinodoru jen pote, co je list stary, je to pravda?...je prave jen na nekterých listech...na ostatnich rostlinach nic neni...ruducha se mi zatim vyhýba..diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:19 GP – Re: Thoros
neritiny vypadaji dobre, ale zas ozdobi akva spoustou uz ne tak hezky vypadajicich a odstraneni branicich se kapsli s vajicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 22:42 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: marnoff
No nevím. Já bych to asi tak moc neřešil. Sledoval bych ryby a pokud budou v pořádku tak bych s tím nic nedělal. Klasická údržba spojená s výměnou vody a ono se to časem vytříbí. Jak píše Johan. Nově založené Malawi se zářivě bílým pískem, čistými kameny atd. vypadá divně. Ze začátku mi taky trochu vadilo, že mi ty krásný kameny porůstá řasa, ale dneska má nádrž (ne ta v prezentaci) patinu, kameny jsou porostlé zelenou řasou, písek je světlý, ale ne tak zářivě bílý jako na začátku ... Mrkni na nějaká videa z jezera. Tam to taky není vše jak čerstvě vydrhnuté. To by tam ty ryby chcíply hlady :-) Myslím, že hnědá řasa je přechodné stádium a časem ji vystřídá zelená ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:28 Muž Thoros [1]
Zdravím, mě se dost osvědčila neritina zebra - celkem hezky vypadající šnek, který nežere nic jiného než řasy ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:29 Muž chicko [124] – Re: Beruška1975
Jenom bych rád dopnil, že parmička siamská vyžaduje vysokou kvalitu vody, takže vysazujte do zaběhlých akvárií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 20:59 Beruška1975 – Řasa
Já jsem sice hnědou řasu řešit nemusela - to zvládli klasický sumeček přísavný vč. albína. Ale měla jsem svého času problém s řasou zelenou a tak jsem si na základě zkušenějšího chovatele pořídila Parmičku siamskou. Byl vcelku problém ji sehnat. Sehnala jsem ji pouze na objednávku u soukromého chovatele. Stála mě 55Kč (záleží na velikosti). Ale musím uznat, že do týdne jsem skoro o zelené řase nevěděla. Celý kořen mi prakticky očistili. Píše se o nich, že v dospělosti by měly být, tak asi 2ks na 100litrů akva. Tak snad to pomůže. Myslím, že to není zas tak velká investice a rozhodně lepší než chemie. Já jsem na tu zelenou řasu zkoušela chemii a výsledek byl nulový. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 19:47 Muž Johan [4945] - Rostliny
Aspoň to nevypadá tak uměle. Stejně jedinej způsob jak se v takovém akváriu zbavit řas je chemie. A opravdu chcete k rybám dávat něco, co zabíjí organismy, byť to jsou řasy?

A nebo všechny kameny vyndejte, polijte savem si vyvařte a zase je dejte do akvária. Trochu šetrnější, ale nutno každých pár týdnů opakovat. ;-) )

Tuhle řasu patrně časem vystřídají jiné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:44 Muž marnoff [2]
jo a jeste tam mam dve zarivky T38w/154 T8 Silvania standart a svitim od 9-22h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:38 Muž marnoff [2]
Fotka k příspěvku tak prikladam fotku ty hnedy rasy,ale je to snad hodinu od hodiny horsi i byli pisek zacina hnednou,mam strach aby to neco neudelalo s rybkama
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:43 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: marnoff
Hoď si to akvárium do prezentace, takhle o tvé nádrži nic nevíme ... Jinak řasa - ale zelená - je v Malawi vítána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:56 Muž Oizo [3]
Ta sůl na řasu asi nebude mít žádný vliv ale pokud jí tam dáš nic nezkazíš bude jako dezinfekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:40 Muž marnoff [2]
jj je to ono,ale rostliny tam dat nemohu mam tam tlamovce a tak tedy pockam az zmizne sama,jeste se chci zeptat jestli k tlamovcum muzu dat do vody trochu soli aby ta rasa se toliknedelala diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 09:50 Muž Oizo [3]
Přečti si to zde zda je to ono. rybicky.net/forum/13222…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 09:40 Muž marnoff [2] – moc prosim
mam zalozene mesic akvarium 240litru pro malawi,ze zacatku vse bez problemu,ale najednou mam tam vapencove kameny myslim a zniceho nic zacali uplne hnednout a misto bilych uz jsou hnede,to stejne se mi deje na skle a zacina i pisek byt hnedy,kazdy tyden menim vodu ,rasu ze skla odcistuji kazdy den a hned druhy den je tam zase znovu,prosim o radu jak u malawi muzu tu hnedou rasu znicit dekuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:02 Usine – Re: marek21
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:54 R Muž romant [27982] – Re: marek21
Já mám kombinaci 830 a 840 a řekl bych, že tuto kombinaci má spousta dalších akvaristů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
To záleží na vás, jaká teplota barvy se vám líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:50 Muž marek21 [16]
vyhovovala by nejaka 860 a 830 ? lebo som sa niekde docital ze 840 je dost do zlta ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
A nebylo by jednoduší dát jen nové zářivky a chvíli počkat? Zkuste si sehnat nějaké normální třípásmové. např. 8xx. (jestli sehnat pudou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:59 Muž marek21 [16]
tie riasy nemozu mat nieco spolocne aj s filtrom ? teraz mam versamax FZN 3 ... je v nom siporax + filtracna spongia + filtracna vata ....

Taketo nieco by nepomohlo s UV lampou ?
www.shopakva.sk/…

a este by som aj skusil k tomu dat nove Ziarivky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: marek21
Rychle rostoucí rostliny tam byly a "z nějakého" důvodu nerostly. ;-)

C. balansae a Echinodorus není rychle rostoucí (v tom smyslu, v jakém chcete).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:36 Muž marek21 [16]
hmm ake rychlorastuce rastliny by ste mi odpuracali ? asi skusim krmit kazdy druhy den menit castejsie vodu a skusim dat tie rychlorastuce rastliny ze co to spravi ...

ja som rozmyslal nad niecim takym:
cryptocoryne balansae
echinodorus latifchus
cabomba caroliniana

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 21:45 R Muž romant [27982] – Re: marek21
O.K. To je v pohodě, jak to množství, tak to odkalování. Ještě mě napadá, koukal jsem v prezentaci, že krmíš tabletama pro krunýřovce. Já jsem je úplně vysadil, protože po nich zůstával takovej jemnej bordýlek a dost to kazilo vodu. Ale jako první bych se zamyslel nad těma zářivkama. Jak už tady bylo napsáno, sice svítěj, ale otázka je s jakou intenzitou. Omezil bych krmení(krmil bych obden)a 2-3x týdně bych měnil tu vodu. ;-)
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=2401