Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:29 Muž logrus [0] Re: romant
Svítim 9 hodin..snažím na 6 hod , ale co dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2018 19:13 R Muž romant [27987] Re: logrus
Světlo, to je limitní faktor. Tedy nesvítit více než 7 hodin a nevěřit všemu co se píše v reklamních letáčcích. CO2 Vital, není skutečné CO2, ale pouze v různých koncentracích prodávaná desinfekce na bázi Glutaldehydu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:04 Muž logrus [0] Řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradite?
Za týden se řasy zblaznily...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 17:05 Muž MichalV [327] Re: Guppy
znížením teploty znížiš aj výkon biologického čistenia, ktorý prebieha v niekoľkých stupňoch, ale asi nie v rovnakej miere, ako aj rýchlosť metabolizmu rastliny.
Znížením teploty mohol vo väčšej miere spomaliť premenu organických nerozpustných látok (ONL) na rozpusté (ORL), ale v menšej premenu ORL na amoniak, NO2 a NO3 ako aj rýchlosť rastu rastlín a spotrebu anorganických látok. Ak sa intenzita svetla nemenila, celkovo by sa zlepšila kvalita vody a čierna riasa tak bola limitovaná živinami (ORL). Došlo by tak k odloženiu problému - kumulácia ONL v substráte.
Je to len hypotéza, ale fakt je, že to pomohlo. Máš lepšiu teóriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 16:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Závisí které řasy a závisí, které rostliny v akváriu jsou. Pokud se růst rostlin zbrzdí víc, než ostatní procesy, mohou zejména zalené vláknité řasy povyskočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 14:56 Maq Re: Guppy
Guppy napsal: Takže s klesající teplotou klesá i účinnost biologického čištění. Zpomalí se metabolismus všeho...
Klesá i intenzita biologického svinění, nezapomínej. Problém je v obdobích, kdy teplota stoupá. Naopak když má akvárium problémy, můžeme pomoct snížením teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 13:18 Maq
V tuhle roční dobu mám v akvárku 17-18°C. Přes den malinko přitápím, v bytě je o trochu chladněji.
Řas mám momentálně víc než před dvěma měsíci, kdy byly teploty o cca 5 stupňů vyšší.
Touhle dobou mi odcházejí Eriocaulon cinereum, Eriocaulon setaceum a Ludwigia senegalensis. Držely by se lépe při vyšší teplotě? Pochybuji, ale vyloučit to nemůžu. Ostatním rostlinám (je jich tam bratru padesát druhů) tyhle teploty nevadí. A velmi mnohé jsem bez potíží pěstoval i při výrazně nižších teplotách.
Nedávno jsem zjistil, že Rotala wallichii zřejmě nedokáže přežít zamrznutí. Ale dokud bylo nad nulou, žila.
=
Jen stručně k tomu, jak si kdo topí. Mládež je mnohem víc ekologicky uvědomělá, zajímá se o ochranu životního prostředí, a tak podobně. Možná i proto si víc topí, aby to i v zimě bylo na tričko.
Osobně se cítím nejlíp při asi 19°C. Mohl bych tady vykládat, že teploty nad 23°C jsou pro mě nepřijatelné, a hloupě předpokládat, že jiný názor může mít jen ulítlá menšina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2018 12:20 Muž larix [1420] Re: MichalV
Tiež si myslím, že útlm rias nesúvisel priamo s teplotou ale s jej dôsledkom na procesy v akváriu - mikroflóru, metabolizmus rastlín a rýb, rozpustnosť plynov atď., a teda následne na chemizmus (redox, pH, CO2, O2, ...) vody. Prípadne to s teplotou nesúviselo vôbec a riasy zmizli z úplne iného dôvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 12:10 Muž MichalV [327] Re: Chramosta
škoda, že nie je tento "súboj" zdokumentovaný. Pomohlo by tento úlomok zapasovať do celkovej mozajky o riasach, ktoré máme denne pred očami a len si myslíme, že vieme ako fungujú.
Pre nás, čo sa zaujímame o pozadie a neuspokojí nás slepé nasledovanie jednoduchých návodov to otvára priestor k diskusii.
Mňa napadla jedna vec. Nižšia teplota utlmila metabolizmus baktérii v dne, ktoré v anaerobných a aerobných podmienkach spracovávali odpad z kŕmenia. Či je to trvalé riešenie alebo len odloženie problému na neskôr ukáže čas, pokiaľ sa ostatné parametre nebudú meniť.
Prosím o konštruktívnu diskusiu a nie polemizovať o tom, kto vykuruje byt na tielkovú teplotu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 11:48 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Guppy
Většině rybek stačí teplota kolem 22-23°C. Stačí projít zdejší atlas a vidíš, že krom pár jedinců (třeba Betty, terčovci, skaláry...) je většina schopna existovat i v menších teplotách (většina teter, parmiček, neonek, razborek, kardinálek, otíků, dokonce i část krunýřovců) než často udávaných 25-26°C, a hodně z nich to i prospívá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 10:19 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: bobik0cz
bobiku a představ si že mám teplotu v místnosti 23 stupňů a v akvariu 18.
To že (urcitym) rostlinám to nevadi mohu potvrdit. A to i takovým ktere jsou teplomilne. Řas je taky podstatne méně při této nižší teplote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2018 09:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Guppy
Přes zimu mám teplotu vody v akváriích 17-25. Vyhovuje to mnoha živorodkám a rostlinám (ne všem - proto ta diverzifikace). Nicméně mám asi 70 druhu rostlin a skoro všechny dokáží být při 20-21 v pohodě.

P.S. Skiffia francesae a Phalloceros caudimaculatus reticulatus by byly v zimě rády za 15, ale to bohužel nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2018 08:49 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Chramosta
To je bezesporu zajímavá zkušenost (bez nějakého sarkasmu), ale aniž bych se sám s nějakou řasovou kalamitou potýkal, tak obecně, pro mnohé naprosto nevyužitelná. Držet v obýváku 20 stupňů? To radši budu mít tu a tam štětku, ale hlavně teplo domova. A jak píše Drvi - ryby, rostliny...
Ano, je vymalováno, pokud máte aq na chodbě a chováte a pěstujete odpovídající ( v této souvislosti velmi omezené) druhy ryb a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 08:27 Žena drvi [2894] Re: Chramosta
A co na to ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2018 20:59 Chramosta
Je mi 80let a akvarija mám asi 50let. Ale stručně. Chtěl jsem vždy dopřát rybičkám i rostlinám. Teplota vody 25-26°C posdní dobou přihnojoval DAJANA-PROFLOR. A náhle na rostlinách i na drti na dně černá a ani mechanicky neodstranitelná černá řasa.Asi rok jsem s tím bojoval bez sebemenšího ůspěchu. Pouze trhat postižené rostliny a vyměňovat dno. Dnes je po všem..A jak jednoduché. Snížil jsem teplotu v akvariju na 20-21°C°. A je "vymalováno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 01:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Každy den 5l (10% vody) stojí za pokus. Neublížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Co je obvykle? Kolik měníš a jak často?
S tekutým uhlíkem musí napsat ostatní. Nedával bych.
Přestal bych úplně hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
16. 11. jsem ti v tomto fóru psal, abys s ní ještě počkal rybicky.net/forum/11330…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Ale jo. Když ti dosud ryby nepochcípaly, není to tak zlé a nějaký bordel je v akva vždy. Jde o to snížit mnozství a třeba to nemusí být až tak o moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 00:04 Maq
Poslední dobou jaxi radím pořád to samé. Opatření směřující ke snížení množství organických látek ve vodním sloupci.
Filtr to moc nepobere, protože ono se to tak rádo zachytává na rostlinách apod. Jde to redukovat odsáváním při výměně vody.
Pro blaho akvária bych vzduchoval, a filtrací přes aktivní uhlí bych snižoval množství organických látek ve vodě. Snížit krmení na naprosté minimum a čekat. Mělo by to mizet, samo se to sežere, šneci si pochutnají, atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Laický pohled: Toto samo o sobě neškodí (asi). Ale dovede se to zvrtnout. Řasy nebo totálně zkažené hodnoty vody. Takže malé a postupné kroky směrem k hygieně, abys to nevystrašil.
Kašli na černou nit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Co bys udělal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:53 Maq
Když se vrtá do dna, vyplave nejen viditelný bordýlek, ale i nanobordýlek, bakterie a rozpuštěné látky, převážně organické. Čili většina toho svinčíku není vidět.
Pak ty nanobordýlky a rozpuštěné látky ve vodě koagulují, tedy shlukují se do větších částic, které již viditelné být mohou. Na nich se usazují bakterie, budují biofilmy a dohromady to udělá takový sněhový bordýlek, který bloumá vodou a zachycuje se o kde co. Nejčastěji na rostlinách, protože ty, i když to není vidět, jsou samy porostlé malinkými vláknitými řasami a koloniemi bakterií.
A abych přilil do ohně a některé mé redakční i řadové fanoušky plně vytočil, tak doplním, že to nemám jenom z knížek, ale kromě toho jsem si sám experimentálně ověřil, jak a čím se bordýlek tohoto druhu dá vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Dal bych tomu dva týdny.
Hele - když to nasaje filtr, nebude z toho ve filtru akrát polízanice? Raději nechat zapadat do dna.

Proč to mohlo nastat? Co máš ve dnu? Nehnilo ti něco? Cos udělal jinak?

P.S. Jižní Čechy. Měkká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Jestli jsou to ty pospojované bílkoviny, pak není divu, že to roste. Mikroorganizmy se na tom živí.
Ubytoval bych ryby jinde, pokud to jde. Pak se mužeš vykašlat na filtraci a pozorovat. Opatrně, pomalu, bych zlepšoval hygienu a soustředil se na rostliny. Výměny 15% vody obden. Ten brutální pokus o nápravu nedávno možná spíš uškodil, než pomohl.
Ja a 40 levatek by ti mohlo pomoci. Zkusil bych.

Ale toto je jen úvaha někoho, kdo toto naštěstí nikdy nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 22:44 R Muž ctibum [6919] Re: Tomas96
Nevíří ti ten bordel Kropenáč? To, o ti tam lítá, mi přijde stejný, jak to, co máš na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 21:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Opravuji se: Takže 3 týdny.

Osobně jsem už z jiné diskuse nedávno tenhle upgrade registroval a pamatoval si. J. repens není moc častá rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 20:46 R Muž ctibum [6919] Re: JirkaŠčobák
Dnes velka promen... Odstranen filtr... a nakoupeno 20 kosiku rostlin Juncus repens. Stary rostliny vyhozeny, ponechal jsem jen anubias a rasokoule.No, nejen rostlinný... Takže bych to převrátil do roviny "Václav (a já) o voze, Maq o koze" pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 20:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Absolutně neřeším sprchu. Když koukneš do prezentace nádrže, zjistíš, že majitel před dvěma týdny udělal výrazný rostlinný upgrade. Zasadil juncus repens.

Aha. Doteď jsem nechápal, co václav řeší. Takže ten, kdo je mimo, je on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 20:23 R Muž ctibum [6919] Re: JirkaŠčobák
Nikdy se mi tohle nedělalo az když sem zasadil juncus repens. Mam je i v ostatních akváriích a tam se to nedela.
Dokonce jsem vsecky rostliny vysadil před par dny a proplach je pod sprchou. V podstate se vse napravilo i když ve vode to zustalo. Ale dnes je toho opet plno
Dovolím si souhlasit s Václavem, a ne proto, že jsem shodou okolností taky radaktor. Zcela jasně to chápu tak, že ten bordel by už před akcí s rostlinami a že "vysazení" rostlin a jejich sprcha byla snaha odstranit ten bordel...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Z toho jsme samozřejmě všichni happy :).

Nicméně si myslím, že má Maq pravdu a bez ohledu na emoce je to hodně zajímavý stav. Kdyby měl Tomas96 lepší foťák, bylo by super, aby to lépe vyfotil. Něco takovéhoto se hned tak nepovede.

Lidi: Předpokládejme, že to tak je. Jak byste to řešili?
Můj pokus by byl identický, jako řešení hodně silné slepé hladiny: Výměny vody 10-15% obden nebo denně a zajímalo by mě nasadit pár desítek levatek. Pokud si to "sedne", mohly by se do toho pustit.

Samostatná otázka je, když má toto, jestli má současně i slepou hladinu. Osobně bych ji čekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Zatím co se tu hádáme dotyčný nezareagoval a ani se nepodíval na žádnou odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:28 Muž MichalV [327] Re: Tomas96
Možno som slepý, ale ja tam riasu nevidím. Nie je to len mechanický bordel, ktorý si po čase sadne a keď kŕmiš ryby, tak to jednoducho rozvíria? Nemenil si kŕmenie? Prečo to filter nebere? Je dosť jemný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
vaclav: V životě jsem toto nezažil, ale věřím, že to může nastat a Maq má pravdu. Kašlat na to, že ho nemáš rád, pokud má pravdu, buďme rádi, že to sem píše. Za šest hodin sem nikdo jiný nedovedl toto napsat. Jiné vysvětlení mě nenapadá. NĚKOHO Z VÁS ANO?

Tomas96: Hm "koagulované organické látky na kterých se pasou bakterie". V podstatě je to podobné jako "prachová slepá hladina", ale v životě bych to nedovedl takto definovat.
Poslouchej, tys asi tak před dvěma týdny sázel nové rostliny a vyhazoval předešlé, že ano? Popíšeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Přečti si to pořádně měl to i před tím, jediný kdo je tu OT jsi ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:08 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: Biglees
Otocinklus-Otík,Parmoun,Parmička siamská.Šnek Neritina.Dá se říct,že pokud budou mít řasu dají pokoj,pak je třeba krmit Spirulou a zelenými tabletkami pro sumečky.Podle velikosti bedny 2-4 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 16:39 Maq Re: Tomas96
Jsi tady off-topic. Není to řasa, jsou to koagulované organické látky na kterých se pasou bakterie.
Spáchal jsi to tak, že jsi před pár dny vyházel všechny rostliny a na jejich místo nasázel nové. Tím jsi dno totálně rozvrtal a všechno možné vyplavalo ven.
Velmi nebezpečná situace.
=
Václava coby důtklivého hlídače prosím, aby tuto diskusi neprodleně označil jako off-topic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomas96
Nemyslím, že to je řasa. Evokuje mě to, jako bys měl "prachovou slepou hladinu".
Existuje důvod, proč bys tam měl mít přebytek živin? Něco, co by uhnívalo? To by mohla být příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas96
Řekl bych že ten filtr co máš za moc nestojí, v prezentaci je uvedena pouze UVlampa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:22 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory – Boj proti řasám
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V boji proti řase se mi osvědčily tyhle ryby- Crossocheilus siamensis ,hlavně na štětičkovou řasu,tmavá čára na boku musí být protažena až do ocasní ploutve,Crossocheilus latius-parmoun síťovaný,a Otocinclus-Otík.S těmito rybkami mám ty nejlepší zkušenosti,když řasa dojde je třeba doplňovat Spilurinu.Hlavně na Crossocheilus je radost se dívat,jak poctivě pracuje na listech.Poslední foto je Parmoun síťovaný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 11:58 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradí mi někdo jaká je to řasa?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   28.11.2018 22:41 Žena drvi [2894] Re: Biglees
Ale hlavně nespoléhej na to, že nějaký živočich bude udržovat čistotu v akváriu místo tebe. Řas se zbavíš, když se ti podaří nastavit takové poměry, aby se dařilo rostlinám a ne řasám. A toho docílíš zejména pravidelnou údržbou a udržováním rovnováhy v akvariu . Třeba: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 20:40 Muž Biglees [4] - AsieRe: silviebaris
Ano, v prezentaci mám 25L, ale momentálně mám už 125L :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 20:06 Muž Yirka [9126] Re: Biglees
Rozhodně konzumují mechy a to i v dospělosti kdy je řasy již nezajímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2018 19:35 Žena tramtra [3202] Re: Biglees
Nejúčinnější jsou okružáci a Japoniky, doporučuji vyzkoušet nejdříve ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:32 Silviebaris Re: Biglees
Ale ty máš malé akvarium,jestli to je z tvé prezentace na chov parmiček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:31 Muž Biglees [4] - AsieRe: silviebaris
Dobře, děkuji, podívám se na to a zeptám se ve sklorexu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:30 Muž Oldass [806] Re: Biglees
Mě ožíraly jen kořínky plovoucích rostlin. Ostatního si nevšímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:29 Silviebaris Re: Biglees
Nevím,já je nechovám,navštiv zdejší atlas,tak je vše popsané vč.chovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 19:27 Muž Biglees [4] - AsieRe: silviebaris
Jo, už jsem ji našel. Četl jsem ale, že v dospělosti rostliny ničí, je to pravda? Mám totiž v akva liliovnicky, anubiase (o ty se nebojím) a hydrophily
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=1001