Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit řas v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Jak se zbavit řas v akváriu
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:09 R Muž romant [27982] Re: r0b1nh0
To není ani málo, ano moc, ale při té palbě světla a ne příliš častých výměnách vody, doplňování těch dusičnanů, se budou rychle ztrácet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:03 Muž r0b1nh0 [4] Re: romant
Zjistil jsem, že naše voda má dusičnanů kolem 16 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ja si ale vubec nevzopminam, v nekterych pripadech si vubec nic nepamatuju smich . No dobre, asi nekdo neco psal, ale... no tak jo palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: r0b1nh0
Jake nejsnaz koupis. Rozdily jsou, ale nemyslim, ze by Te mely moc trapit (v necem je Tenso cocktail, v necem plantex CSM+B, jde o mikroprvky), mohou se malinko lisit i mnozstvi chemikalii, ale neprikladal bych tomu az tak velkou dulezitost, kdyz stejne vetsina z nas poradne nevi, co z toho v jakem mnozstvi presne do konkretniho akvaria potrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:58 R Muž romant [27982] Re: r0b1nh0
No, já bych nejdříve zjistil, jak na tom jsi s těma dusičnanama, mrkni na stránky dodavatele vody kterou tam leješ, popř změř, jestli máš test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jinak kdyz dam rostlinu se zbytky Sinice do druheho akvarka, klidne si zmizi a nic se nedeje. Je tam mene svetla (vlastne vuci objemu akvarka polovina), vstupni voda stejna, hnojeni stejne, ryb... no skoro zadne (3 Betky na 54l a asi tak 10ks zhruba 15mm velkych Ramek na 200l akvarko). Takze kde je mene svetla, i kdyz jsou podminky pro sinici nejspis prihodne, ji to nejde.

Hodne svetla a nedostatek cehokoli, tenhle prusvih uz jsem si vykoledoval v posledni dobe taky a ted bruslim, abych vybruslil, a dari se to, jen trosku pomalu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:55 Muž r0b1nh0 [4] Re: romant
Ještě se chci zeptat, jaké to PMDD byste mi doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:53 R Muž romant [27982] Re: Designer
Jasně, to je akvaristika, velmi proměnlivá disciplína, ono taky tam může bejt dostatek fosforu při těch Tvejch 40mg/l NO3. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:52 Muž r0b1nh0 [4] Re: romant
Díky moc oběma za rady. Zkusím na ty 3 dny zhasnout a pak chvíli svítit méně + budu pravidelně přidávat PMDD. Uvidím, co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jak jsem zjistil, Sinice to umi i pri NO3 temer 40mg/l, takze ano, muze to byl nedostatkem, ale take nemusi :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:48 R Muž romant [27982] Re: r0b1nh0
Ne asi, ale určitě sinice. Pochopil jsem to tak, že se objevila tato po odendání těch živorodek. Myslím si že máš málo dusičnanů, ale to bude chtít buď odsledovat na těch plovoučkách, nebo vědět co tam leješ a nebo to změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: r0b1nh0
Nadherna Sinice. Zkus na 3 dny zhasnout a nebo snizit dobu osvetleni na par malo hodin denne. Ja sel jen na 5 hodin, ale jeste se sem tam objevuje, takze ji asi dorazim tim, ze prave na ty 3 dny zhasnu a pak chvili budu svitit zase jen tak kratce.

Kdybys do akvarka pridaval PMDD bez fosforu a dusiku, treba jen na spodni hranici doporuceneho, nemuzes nic pokazit a pri pravidelnych vymenach vody jak popisujes by se nemelo ani nic nahromadit. Kazde rano soupnout injekcni strikackou PMDD je pro mne stejne samozrejme, jako nakrmit ryby kdyz odchazim.

EDIT: Tu Sinici urcite pred vsim dalsim odsaj jak to jde, ona na nicem moc nedrzi, takze to jde celkem dobre. A ze nekde nejaky zbytecek zustane, to uz dorazis tim svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:42 Muž r0b1nh0 [4] Re: Designer
Fotka k příspěvku Ta řasa vypadá asi nějak takto, takže to bude s největší pravděpodobností sinice. A za týden se na hladině hodně rozmnoží asi okřehek nebo něco hodně blízké této rostlině.

Vodu měním 1x týdně 1/3. Častěji to bohužel nestíhám, o prázdninách mám brigádu a přes školní rok jsem na VŠ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: r0b1nh0
Jestli koukam na spravne akvarium, nad akvarko 60x30x30cm je 2x18W zarivek opravdu dost svetla. Mam 2x15W nad takovym akvarkem a vim, ze uz i to je docela dost, vrsky rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum mam zluto oranzove (ve druhem mene osvetlenem akvariu jsou normalne zelene), obycejna rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens pod tim cervena (ve druhem akvariu je jen jemne nacervenala).

Ta rasa je zelena? Jaky druh rasy? A hnojeni? Kdyz dost svitis, bez trochy hnojeni to nepujde, i kdyby to hnojeni melo byt jen castejsimi vymenami vody (vodovodni voda samo neni cista voda, ale treba drasliku v ni moc nenajdes). S CO2 Ti neporadim, snazim se fungovat bez nej, ale zkusit se ma vsechno, takze mozna casem se i k tomu uvolim. Urcite Ti tady ale nekdo poradi, ja se spis snazim dokazovat, ze to musi jit i bez pridavani, treba ne tak dobre a je otazka, do jak moc svetla, ale jde to, to by mi jinak nikdy nic nerostlo.

A jak pripadne ubrat svetla? Muzes svitit kratsi dobu, coz se v pripade nekterych ras dela, nebo se dokonce na par dni zhasne. Muzes take dat pryc reflektory ze svitidla. Muzes reflektory polepit cernou tapetou ci izolepou. Pokud mas kryci sklo, muzes mezi akvarium a svetlo dat kus pauzaku ci podobne folie. Dokonce by se dala i zarivka oblepit cernou izolackou do spiraly tak, ze bude volna jen polovina jejiho povrchu. A nakonec si muzes pridat plovouci rostliny, at tolik svetla nepusti do akvaria. Ta posledni moznost je fajn, ty rostliny dobre funguji jako "dusikove pumpy", pokud mas v akvariu hodne NO3 a zaroven Ti i oznami jeho nedostatek drive, nez cokoli jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:12 Muž r0b1nh0 [4] – pomoooc ???
Zdravím, také bojuji v akvárii s řasami a ne a ne se jich zbavit :( Kvůli řasám jsem se zbavil živorodek, které produkovaly hodně detritu na mé malé akvárium. Pořídil jsem si neonky a čistého akva. Teď se mi zase začaly tvořit řasy a snad ještě více než předtím. Jsou to takové husté chuchvalce které kompletně pokryjí listy rostlin.

Prosím o nějakou radu, zda mám hodně světla na tak malé akva, nebo zda bych měl začít hnojit a dodávat CO2 (ikdyž to bych nerad, hodně to nabourává rovnováhu).

Budu vděčný za každý názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
To bych jezdil hadici a prstem si to pred ni uvolnoval. Neco asi nasajes i se sutrikem, ale to snad neva :-) . Ale jak se toho zbavis i do budoucna, to je slozitejsi, pise se tady o tom stale, najdes toho jen v tomto foru mraky a zjistis, ze univerzalni postup popsatelny jednou ci par malo vetami nejspis neni, kazde akvarko je trosku jine. Chce to doladit svetlo/hnojeni/rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:50 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kaplan007
Mechanicky, sbírás kameny a ty pak vyvařís ;) tak to aspon dělal spolužák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:46 Muž Kaplan007 [51]
Fotka k příspěvku Jak se tohoto zbavím? (Nemyslím tu krevetku, ale ty hnusný chuchvalce, který mám skoro všude.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:52 Muž sportsmen [62] Re: Petr.cze
Jak už tu bylo řečeno, ponořit do sava. Klasicky na 3 minuty, poměr 1:20. Vaření je zbytečně zdlouhavé a pracné. Jinak tento týden jsem si ověřil, že i tekutý uhlík (Flourish Excel) skvěle likviduje řasy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.05.2013 17:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr.cze
Radši bych je dal do sava než je vařil, mohly by ti prdnout. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr.cze
Prevareni rasa pochopitelne neprezije, i ta sul je zbytecna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:33 Petr.cze – Jak se zbavit řas na kamenech v akvariu.(právě to dělám potřebuji rady)
Dobrý den ted čistím akvarium a vyndal jsem všechny kameny z akvaria které jsou obalené řasou hnědou i zelenou a kartáčkem to nejde drží to jako přilepené,tak jsem dal kameny do hrnce se solí a vařím je, stačí toto?nebo mám ještě něco přidat do vroucí vody,jsou nějaké fígle? Právě to dělám budu rád za rychlé rady děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 10:33 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: MíšaV
Ještě jedna věc -máš v aváriu nějaká plže, nejlépe okružáky v množství větším než malém??? Ti jsou k nezaplacení -vyluxují zbytky potravy, baští řasy ve velkém a případně si smlsnou i na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 09:30 Marcel G Re: MíšaV
Je sice možné, že děláš z komára velblouda (jak říká Ivoš a spol.), ale pokud ti z ničeho nic umřelo několik rybek, tak je tvé znepokojení určitě na místě. Já osobně nesdílím přesvědčení, že není v našich silách mít akvárium bez viditelných řas (což samozřejmě nevylučuje, že nějaké mikroskopické nebo opravdu malé řasy v akváriu budou vždycky), ale vyžaduje to trochu odlišný přístup, než zde řada akvaristů praktikuje. Především pomáhá mít v akváriu co nejvíce rostlin (tak, aby pokud možno celé dno bylo rostlinami pokryté), pravidelně měnit velké množství vody a nezanedbávat pravidelnou údržbu. Zároveň je třeba najít vhodný poměr mezi intenzitou osvětlení a množstvím živin v akvárku. Při silnějším osvětlení začne rostlinám obvykle chybět uhlík, který je bezpochyby tou nejdůležitější živinou. V takovém případě je tedy pak vhodné přidávat do vody oxid uhličitý. Není to ale nutné vždy ... jen při silnějším osvětlení, nebo pokud chceme mít opravdu pěkné a vitální rostliny. Drtivá většina mechu, kapradin a třeba i ty anubiasy se bez problémů obejdou bez přidávaného CO2, protože jim stačí velmi slabé osvětlení. Jinak úhyn rybek ve tvém akvárku může souviset třeba i s velkým množstvím organického odpadu, který se ti může při zanedbané údržbě hromadit v substrátu, kde se bude rozkládat na toxický amoniak (čpavek) a/nebo dusitany. Podle mých zkušeností souvisí obvykle přemnožení řas právě s vyšší hladinou rozpuštěných organických látek ve vodě v kombinaci se silnějším osvětlením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 07:23 meleri Re: MíšaV
ahoj, taky mam ted trochu rasy. a myslimm, ze je to prekrmovanim. zkus krmit min. a urcite cisti kazdy tyden akva, odsej dno, odstran rasy. kup si s sneka neritinu. a nejake ty jine cistice ras. myslim ze to prejde, jestli to chapu, tvoje akva je novejsiho data?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:14 Žena MíšaV [30] Re: Burik
dobře dobře. :-D jen mě to prostě znepokojilo, protože bůhví jakou dobu to šlo bez řas a teď najednou anubias celej posetej. prostě se mi to nelíbilo, nevzhledné to je a dost bě znepokojilo i úmírání neonek. což jsem usoudila, že to mohlo být překrmením, nechala jsem je hladovět po překrmení 5 dní - 7 dní ale hned jak jsem je pak nakrmila břicha měli hned plný. takže ono být překrmenej třetí tejden v kuse je docela záhul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 15:31 Muž Burik [727] - AquascapingRe: MíšaV
tohle je úplně normální,je to v každém akva..ale jestli tě to tak znepokojuje,tak si vezmi kartáček na zuby a denně s ním celé akva drhni,to prej pomáhá.Příjemnou zábavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.04.2013 13:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: MíšaV
Tak já nevím - buďto jsem slepej anebo děláš z komára velblouda. Akvárium zcela bez řas je utopie, přírodní anomálie, takže jestliže se někde něco zazelená, o čem nejsi přesvědčená, žes to zasadila augerecht ty, tak je to celkem normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 12:56 Žena MíšaV [30] Re: MíšaV
+ mám problém se slepou hladinou, to je pak možá ten bordel v akva při jejím rozvíření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 12:45 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku Takovou dobu mě akvárko dělalo radost a posledních pár týdnů se mi objevila řasa.Jednou jsem zdolala rosivku tak se mě objevila zelená řasa, jak přisedlá tak vláknitá (viz obrázek) taky se mi nějak podivně zbarvil kámen, nedá se to odstranit houbičkou, něco je i na řasokouli. Nezdá se mi také povlak na dně na skle, zřejmě jen kal nebo je tam ještě rosivka. No prostě řasa kde se podívám. V akva mi také plave nějaký bílá prach, jen když se to rozvíří, na rybách to není, řekla bych že je to jen nečistota za dna a tak, ale kdo ví.
Během měsíce mi také zemřely postupně už tři neonky, což je velice zvláštní.

Svítím: 15W, celkově 9,5hodin s téměř 3hod přestávkou po 5ti hodinách svícení.
Je pravda že jsem na čištění před rozvojem řas docela kašlala, každý týden čištění zde není, v tom je možná problém. Voda ze studny a zčásti vodovodní. Parametry vody v akva nevím.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 23:47 ofinac – Jak na rasy
Prosím,neberte toto ako reklamu!!! Mal som problém s riasou,zelená,vláknitá,ruducha. Obmedzenie svetla,prestal som hnojiť,CO2-burčiak,ktorý bublal cca týždeň. Pomoc!!! Tak ako je dnes moderné,surf na internete. Debaty a rôzne názory na odstránenie rias,fakt som z toho mal guláš. Verte,skúšal som snáď všetko. A div sa svete! Objavil som stránku,kde je logicky popísané,čo sa v akva deje. A ono to FUNGUJE! Len treba počkať. Je pravda,investoval som do CO2 systému,fľaša,reduk.ventil,ihlový ventil...hnojivo PMDD. V súčasnej dobe mám problém čo s prebytkom rastlín a neviem čo je riasa.Cca každé 3 týždne pol kýbla rastlín ide do odpadu. Moje akva: 360 lit,svetlo 5x36W 14hod,veľa rastlín (niektorých druhov sa už musím zbavovať). Nerobím žiadne testy vody,pri týždennej výmene vody cca 3/4 obsahu dávam 40 l z RO. Kde sa o tom všetkom môžete dozvedieť viac: Google - Metoda hnojení EI alebo www.rostlinna-akvaria.cz. Čítajte a skúste, v mojom akva to naozaj funguje. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 23:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
to jsem nepsal já, jen jsem komentoval článek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
Uz z principu bych 8h svitit nemohl. Doma se ruzne stridame a setkavame, a pokud by akvarko svitilo 8h denne, pak by se taky stavalo, ze ho par dni neuvidim jinak nez po tme. Svitim 14h, i driv jsem svitil takhle dlouho, a problemy s tim nebyly. Prece mame akvarko na koukani a pozorovani, nic jineho z nej neni, tak tam chci svitit tak, at do nej vidime. A odhlednu-li od rostlin a ras, ryby stejne nespi, jen co si rozsvitime lampicku, zacnou courat po akvariu, tak je podle mne lepsi, kdyz jim to regulerne sviti a ne ze maji chvili tmu, chvili svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 19:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ČichavecTom
souhlasit nemusíš, je to prostě fakt, píšež tam, že je jedno kolik máš světla, že máme svítit 8 hodin denně a hnojit, pokud to budeš praktikovat takhle, bez CO2 a dostatečného proudu, tak budeš mít v akva kalamitu jak hrom ;-) Vždy musí fungovat rovnováha CO2-světlo-živiny - přičemž limitní může být světlo, ale ne CO2 nebo živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 16:16 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: grunda
nesouhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.03.2013 23:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ČichavecTom
moc pěkný článek, jen jsi na pár věcí zapomněl, CO2 a proud - bez toho je celý článek na nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 21:47 Žena Sisinka [0] – řasy
Taky jsem s tím měla problém ale mečovky a black molly to vyzobaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2013 17:11 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Napsal jsem článek na téma likvideace řas v akváriu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 23:12 Lorss
No psal jsem to, 84l. ano Zkusím trochu stáhnout světlo a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 18:17 Muž bulawaio [92] Re: Lorss
no máš NO3 na nule, tak z kde pak mají rostliny brát dusík? :-) jinak ze začátku se doporučuje svítit menší fotoperiodou třeba začít na šesti hodinách a každý týden přidat tu hodinku. 12 hodin ze začátku je dost dle mě. Jinak osvětlení hezký, ale vůbec netušíme kolik má ta tvá nádrž objem a jak daleko je světlo ode dna, aby se z toho vůbec dalo něco usuzovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 15:43 Muž Ad@m [1051] Re: Lorss
Ja by som sa nestrachoval, je to čerstvé AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 15:37 Lorss – dlouhá zelená...
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuju menší radu :) .
Po několika letech jsem si založil akva, nějaké znalosti z minula mám, ale spousta je jich zapomenuta...
Akva založeno cca 14 dní, 84l. Přidal jsem rybky, celkem 16 neonek a 4 panceřníčci. Posledních pár dní se mi hodně rozbujela zelená tenká dlouhá řasa, hodnoty vody:
PH 7, KH 6°, celková tvrdost (tady je to špatné) přes 21, NO2 a NO3 na skoro nule. Osvětlení 3x14w , svítím 12h (třída 840). Zatím si myslím, že je to stále nezaběhlé akvárium a řasa možná ustoupí, přesto, nenapadá někoho, kde je zakopán pes? Na foto je vidět stav před pár dny, ještě než vznikla řasa, detaily jsou pak po vzniku řasy... Děkuji
:-) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:53 R Muž romant [27982] Re: karolO
Mrkni na tenhle článek a zaměřil bych se na CO2. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:48 karolO
ludia, mozem znizit rast zelenej riasy- vypada ako zelene vlasy v akvarku- skratenim doby svietenia? mam tam 15W trubicu a 4 LED pasy cca 50cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.12.2012 21:08 Muž tajfun1 [222] Re: Martina
bez relevantních informací o tvém akva ti může poradit jen majitel věštící koule...založ si tu profil a vyplň v něm co nejvíce údajů atd...a nebo si nastuduj problematiku řas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 18:30 Martina
ahoj prosim o radu,mam 14dni zalozene Malawi akva a zacli se mi tam delat rasy,jak je mam aspon minimalizovat? co2 nemam.. diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
Obecně platí, že vápenec tvrdost vody zvyšuje. Nakolik, to je jiná otázka. :)
Jak píšete - čím "razantnější" výměna, tím nižší vliv na chemismus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No to záleží ale přece na zdrojové vodě...protože v nádrži vodu měnit musím a mám-li na vstupu vodu trojkovou, pak k nějaké zásadní změně tvrdosti dojít asi těžko stačí...Vycházím ze svých horských zkušeností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: LiborSprysl
Těžko říct, jak rychle, ale měla by.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
hr napsal: V ostě šumící kameny jsou kameny s obsahem vápence který takto v kyselém prostředí reaguje.
Tím že ho přidáš do nádrže by se mohl vápenec uvolňovat do vody čímž změní její tvrdost.


Opravdu? smich smich Určitě se změní pH, ale jste si Radku jistý, že se za každou cenu změní tvrdost vody? coze
http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Pro případné přesnější a rychlejší určení příčin vzniku řas, je vhodné poskytnout co nejvíce informací. Ideální je založit prezentaci Vaší nádrže s co největším množstvím relevantních informací a fotodokumentací. https://rybicky.net/nadrze/
Klíčové jsou informace o stáří nádrže, jak a jak často probíhá údržba, jakým osvětlením a ve jakém režimu svítíte, jaké jsou hodnoty zdrojové vody a jaké vody v akváriu, zda hnojíte, čím, jak často a v jaké míře, kolik a jakých ryb máte, jakou máte filtraci a tak dále. Uvádějte co nejkonkrétnější údaje. Neurčité údaje při určování příčin vzniku řas příliš nepomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 57

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 43059x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/484-jak-se-zbavit-ras-v-akvariu?od=2051