Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: seic
Jiří se ptal na "Red crystal" a ty jsi mu odepsal, co jsi mu odepsal. To si každý může přečíst. Odepsal jsi hloupost a to žádným okecáváním nezměníš. Příště používej raději obecně používané termíny a nebudeš muset číst kritiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:47 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Ahoj, děkuji za upřesnění. Sice mám krevetky cca rok, ale nikdy jsem to až tak do hloubky neřešil. Dnes jsem půl dne seděl u googlu a študoval. Takže už mám hlavu pěkně našlápnutou a ty "yellow" přidávat nebudu. Ale ty CRS možná zkusím. Každopádně děkuju za snahu mi pomoci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2012 22:47 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – RCS vs CRS
- pro vsechny
- Red Cherry Shrimp - RCS - Neocaridina Heteropoda sp. Red cherry
- Crystal Red Shrimp - CRS - Caridina cantonensis sp. Crystal Red
- chce to sem tam cist i jine stranky o krevetkach nez mistni web
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.09.2012 22:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
Jiri_99 napsal: Ahoj, mám v akvišku spoustu Red Cherryn, kdysi jsem k nim přidal pár kousků "Super Red", které sem tam i potkám při pozorování mého vodního života. Přemýšlím, že bych k nim přidal i var. "Yellow" a možná "Red Crystal". Zajímalo by mě, jestli se budou pářit navzájem a vznikne barevná mutace, nebo budu mít prostě červené a žluté, což bych byl radši.. Nemá s tím někdo zkušenost?
Děkuji..

Ahoj, Jirko. Var Yellow se ti s cherrynama poprčí, je to jeden druh (Neocaridina heteropoda). Ale CRS k nim můžeš přidat bez obav, je to zcela jiný rod (Caridina cantonensis) a křížit se ti nebudou. Seic napsal velmi nepřesný příspěvek. CRS se nekříží ani s Yellow, ani se Sakurou, ani s žádnou jinou Neocaridinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.09.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: seic
seic napsal: - uz RCS a Sakury se ti mezi sebou krizi (Sakury jsou puvodne vyselektovane, cervene RCS)
- temi var. Yellow myslis Neocaridina heteropoda sp. Yellow ? tak ty se samozrejme budou krizit s RCS i Sakurami ;-)
- vysledkem ale nebudou cervene a zlute krevetky, bude to smerovat k puvodni divoke, "bezbarve" variante


rozzureny To, co jste napsal, kolego, se nezakládá na pravdě. Sakura je barevná varianta druhu Neocaridina heteropoda, stejně jako yellow, red cherry a spousta dalších. CRS je barvná varianta druhu Caridina cantonensis, což je úplně jiný rod a vzájemně se nekříží. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Myslela jsi správně. Sakura vznikla z red cherry - obě Neocaridina heteropoda. CRS jsou úplně jiný rod (Caridina cantonensis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 22:21 Žena sivon [1714] - PlžiRe: seic
seic napsal: - uz RCS a Sakury se ti mezi sebou krizi (Sakury jsou puvodne vyselektovane, cervene RCS)

? Myslela jsem, že sakury jsou vlastně Red Cherry a označení RCS se používá pro Crystalky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:07 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: lhajek
Nejlepší by bylo pokud by jsi měl někde v oklí někoho podobně zaměřeného a jednou za čas si něco čenžnout ;-) tak držím palce já jsem se dostala teprve do stádia Cherrynky obič :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 13:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: No, Sakury právě vznikly selekcí Red cherry. Sakura by měla být sytě červená, bez průhledných skvrn, a to jak samice, tak samec, který je sice světlejší, ale komplet zbarvený, beze skvrn, a jejich potomci by měli být stejní... Ve skutečnosti je to ale často trochu jinak.
Právě že zdroj je jako to už bývá u levnějších zdrojů nejistý a tak ikdyž třeba krevetky budou vypadat na nějakou úroveň Sakur (myšleno podle třídění z toho odkazu co jsem dával) tak potomstvo už takové být nemusí. Takže to chci zkusit třídit, nevyhovující vyřazovat a případně tu barvu takto postupně stabilizovat. Jenže časem bude potřeba oživit genofond a tím se to asi zase může rozházet. Asi je to nekonečná cesta ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 12:47 Muž Jiri_99 [425] Re: seic
To jsem si myslel. Takže je přidávat nebudu a nechám si co mám.. :(
Děkuji za info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 08:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiri_99
- uz RCS a Sakury se ti mezi sebou krizi (Sakury jsou puvodne vyselektovane, cervene RCS)
- temi var. Yellow myslis Neocaridina heteropoda sp. Yellow ? tak ty se samozrejme budou krizit s RCS i Sakurami ;-)
- vysledkem ale nebudou cervene a zlute krevetky, bude to smerovat k puvodni divoke, "bezbarve" variante
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2012 00:27 - Re: Jiri_99
CRS sa ti s nimi páriť nebudú,je to caridina.Yellow som nemal tak nemôžem objektívne hodnotiť.Na nete je kopec tabuliek čo sa s čím môže krížiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 00:19 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, mám v akvišku spoustu Red Cherryn, kdysi jsem k nim přidal pár kousků "Super Red", které sem tam i potkám při pozorování mého vodního života. Přemýšlím, že bych k nim přidal i var. "Yellow" a možná "Red Crystal". Zajímalo by mě, jestli se budou pářit navzájem a vznikne barevná mutace, nebo budu mít prostě červené a žluté, což bych byl radši.. Nemá s tím někdo zkušenost?
Děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
No, Sakury právě vznikly selekcí Red cherry. Sakura by měla být sytě červená, bez průhledných skvrn, a to jak samice, tak samec, který je sice světlejší, ale komplet zbarvený, beze skvrn, a jejich potomci by měli být stejní... Ve skutečnosti je to ale často trochu jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 22:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Já to chci zkusit, příští týden budu mít nějaké označené jako Sakura, tak jsem zvědav. Zajímali by mě nějaké zkušenosti. Nikdy jsem nic takového nedělal, takže jakýkoliv postřeh a info beru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 22:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Zajímavé.... konečně začínám rozumět pojmenování Sakura a Super red Sakura :-D Jinak já Cherry nijak nevybírám a stále je mám pěkně červené... tedy, samičky, samečci jsou samečci... více průsvitní než červení. Ale je fakt, že já mám cherrynky spíše jako pomocníčky, úklidovou četu.. a i tak nadělají ještě parádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 22:15 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Staráte se někdo o selekci cherryn? Existuje nějaká jejich stupnice jako třeba u Crystalek?
Našel jsem zatím jen info z tohoto fóra:
www.aquaticquotient.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
Tak postupně to téma pročítám celé a narazil jsem na zajímavá upozornění:
vóťa87 napsal: ...Z vlastní zkušenosti vím, že má negativní dopad na reprodukční schopnosti některých citlivějších krevetek a ryb-což je fakt, který laik jemuž nejde prvé řadě o odchovy ani moc nevnímá. ........

....... živočichy to okamžitě v nižší koncentraci neusmrtí, není to dlouhodobé dávkování, otázku pozdějšího dlouhodobějšího dopadu a dopadu na chov nikdo moc neřeší, leč negativa tam jsou.............

.......Míchejte a hnojte dle Vašich uvážení.:-) Použití GA má svá pozitiva i negativa…Důležité je dle mého názoru znát ta negativa a až pak to zde nabízet, jinak mi to přijde jako hazard se zdravím všeho živého…hmm


Barakainus napsal: ...........Takze jedina uzitecna informace je ta o vlivu na citlive krevetky. Sice je to velmi sporadicke a co vim, nijak nepotvrzene, ale je dobre si to pamatovat a pripadne si rozmyslet, jestli lit Excel do akvaria s KingKong krevetkama je az tak uplne fajn napad......

Tak si myslim, ze tady to muze skoncit. Lide slyseli pro a proti, byli povzbuzeni i varovani. Tady v sekci Inzerce se uz da (skoro)Excel koupit, tak at se kazdy rozhodne jak chce.


Takže s tím působením na živočišstvo to asi nebude tak jednoduché v případě tohoto přípravku jak jsem si myslel. O nějaké vědecké studii nikdo nepracoval jak to působí dlouhodobě na osazenstva v akva, že? Zejména tedy krevetky.

Ale doporučuju tu debatu na uvedeném odkazu pročíst ikdyž je toho docela dost. Ale dá se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 14:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Fidorka
V tom případě použij jak psal Rakvista na do plnění CO2 Easy carbo nebo PMFE. Čistý objem máš v prezentaci kolem 30L tak by nevyšlo myslím ani moc draho. Ale já osobně s těmito přípravky nemám zkušenost. Každopádně krevetkám by to nemělo vadit.
EDIT: tady je o tom vlákno: rybicky.net/forum/15164
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:27 Žena Fidorka [312] Re: malyLibor
krevetkám se daří, ale ty kytky na tom po tom vysazení CO2 nejsou úplně nejlíp... cuba už mi začala dělat solidní koberec, a teď spíš stagnuje. Takže není tak úplně pravda, že všechno běhá v pohodě..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.08.2012 17:59 S Muž invalida [3881]
Po výměně vody se krevetky svlíkaj a to je jejich čas na sexuální hrátky...ta změna může bejt motiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2012 17:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fidorka
Baby boom krevetek bych také přisuzoval lepší vodě. A pokud ti krevetky a rostlinky prospívají, tak já bych nic neměnil. Nepřidával bych CO2 ani hnojivo. Proč měnit něco, co dobře funguje? Ale to je jen můj soukromý názor, nikomu jej nevnucuju rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2012 14:20 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2012 13:59 Rakvista Re: Fidorka
Nemělo by vadit.Používám PMFE což je taky nějaký zdroj uhlíku a CRS to snáší v pohodě,apropo bali tu někde psal že má krevetky v pH 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:52 Žena Fidorka [312] Re: Rakvista
Aha, tak to je super, že to pH je ok, já se bála, že kvůli němu ty krevetky nepůjdou! A to EasyCarbo krevetkám nevadí? Plánovala jsem začít dávat malinko pmdd, tak bych mohla třeba začít i s tímhle rovnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2012 13:48 Rakvista Re: Fidorka
V pH bych problém neviděl a místo CO2 se dá použít Easy carbo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:44 Žena Fidorka [312] Re: lhajek
Hm, tak já lahev nemám, teď na to nejsou peníze... Takže burčák teda radši nezkoušet? Jak tak čtu ten odkaz, tak to zvyšování alkality asi není moc dobrý nápad - "Zvyšujeme-li alkalitu, dochází často k vzestupu pH, snižování množství volného CO2..." Vzhledem k tomu, že bych alkalitu zvyšovala právě kvůli přidávání CO2 a tím i cíleného snížení pH, tak by to asi bylo trochu kontraproduktivní :-( . Co s tím? Je pro krevetky (nejen sakury, ale pak i ty CRS nebo zebry) to pH problém, nebo to s tím půjde? Když teda oželím C02 a budu doufat, že si s tím kytky nějak poradí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:34 Rakvista
Z láhve je to samozřejmě stabilní,ale viz tabulka www.aquato.cz/… pravda jde jen o doporučení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Fidorka
Já mám vstupní vodu s alkalitou kolem 1,5dKH a nic s tím nedělám a CO2 přidávám z tlakové lahve. Z burčáku to byl problém, nebylo to dost stabilní, ale z lahve to jde. Je potřeba být ale opatrný. Vysvětlení zde: maniakva.sweb.cz/… a další články o chemismu vody. Je tam pokud si dobře pamatuji i jak zvyšovat nebo snižovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:09 Rakvista Re: Fidorka
Tohle jsem ještě řešit nemusel,takže se ani nepídil jak.Určitě to tu bude někde ve fóru ;-) možná ve vláknu "Nízká UT"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:57 Žena Fidorka [312] Re: Rakvista
A zvednout ho mám prosím jak? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:03 Rakvista Re: Fidorka
Při tak nízkém dKH bych jej nejspíš zvedl než bych začal s CO2 jinak to jsou parametry ideální i pro náročnější druhy krevetek ;-) A ano může to být změnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 11:48 Žena Fidorka [312]
Na začátku měsíce jsme se přestěhovali z Žižkova na Barrandov, takže mám teď trochu jinou vodu, dost měkkou. Od stěhování se mi začaly strašně množit Sakury, dřív nic moc, teď tam mám tak kolem 60 mladých a minimálně další dvě várky jsou na cestě (vím, že ty co už se jim vyklubaly už musely nosit vajíčka před stěhováním, ale stejně je to strašný baby-boom oproti dřívějšku, kdy prakticky žádný nepřibývaly). Jeden čas jsem na žižkově přidávala C02 (částečně kvůli kytkám, hlavně cubě, ale částečně i kvůli pH - drží se jinak pořád tak nad 7,5). Od stěhování jsem ho ještě nezavedla, nebyl čas. Tvrdost při posledním měření: CT 5,5, UT 2,5.

Proč to píšu... Chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Jednak co si myslíte o tom baby-boomu, jestli to může být tou změnou vody (zatím proběhly dvě výměny po 10 l, při stěhování převezena tak necelá půlka vody). Pak taky jestli mám zase začít s tím C02 a jaký by bylo ideální pH, na který se mám snažit dostat (i když i těm kytkám by to CO2 asi pomohlo), eventuálně jestli mám tu vodu ještě nějak jinak upravovat (kromě olšových šišek a dubového listí). A třetí věc... Ze začátku jsem zkoušela i CRS, ale všech pět postupně vymřelo, takže dost velkej neúspěch... Myslíte, že bych to s nima mohla zkusit znovu, šlo by to s touhle vodou líp? Je fakt, že i akvárko je už víc zaběhnutý a hodně zarostlý (večer snad dodám nový fotky)... A taky jsem chtěla zkusit ty babaulti zebry, myslíte, že půjdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 18:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jirkamrvik
Tak držím palce, ať se ti je podaří odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 12:31 jirkamrvik
krevetky se narodily 30.7 a je jich asi 10

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 08:50 Žena maru [49] Re: FelidaeS
ahoj, já mám yellow skoro rok. rozmnožují se mi taky hodně pomalu. vajíčka ztrácejí hlavně mladé samice, čím starší jsou tím méně ztrát...asi zkušenosti s mateřstvím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 21:59 Muž malyLibor [5371] - Asie
Každá krevetka je jiná. Taky hodně záleží na vodě do které jsi je dal. Ale mně ani tak nešlo o to, že by samička vajíčka pouštěla ze stresu. Spíš jsem psal o tom, že samička potřebuje více samečků, aby mohla oplodnit všechna vajíčka. A někde jsem četl, že neoplodněná a nevyvíjející se vajíčka postupně zahazuje. Když jsem měl první krevetky, přírodní Neocaridina denticulata, tak mi někdy samička nosila taky třeba jen 6 vajíček... a jindy celou spoustu pod zadečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 19:28 - Re: kowlad
Mne šli CRS 4 dni poštou a ani po takomto prevoze samičky o vajíčka neprišli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 17:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jirkamrvik
Tak věřím, že za 2 týdny už jich budeš mít aspoň 10. Mladé jsou malinké, ale pokud tam nemáš jiné ryby, měly by v pohodě vyrůst. 12 litrů pro red cherry stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 17:26 Muž kowlad [24]
mne už niekolko krat, hlavne ked som si doniesol krevetky od niekoho, a aj samotný chovatel alebo predajca ma na to upozornil, je však pravda že nie každa samička takto pustila vajička ale u CRS sa mi to par krat stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2012 14:52 - Re: kowlad
Tak toto sa mi jakživ nestalo,prelovujem úplne v pohode.Samozrejme do vody o rovnakých či podobných parametroch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 12:49 Muž kowlad [24]
pri preloveni sa tiež može stať že krevetka vajička jednoduchi pusti, hlavne ak je rozdielny chemizmus vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 12:28 Rakvista Re: invalida
V atlasu je kolik jich má většinou tudíž "průměrně",pak záleží z kolika se vyklubou a co z toho dožije produktivního věku.Ono pokud budou mít chudou stravu což u Tetramin nehrozí,ale je to možné.Potom budou problémy při svlékání.Protože narozdíl od ryb potřebují větší množství vit.E5,astaxantin atd.
Je nejspíš jasné že půlroční samička nebude mít tolik vajíček jako cca jednoroční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 11:59 S Muž invalida [3881]
Dalo by se polemizovat...skusím dát těhuli zvlášt spočítat pak mladý a zopakovat to po třeba 3 měsících....jak spočíst vajíčka si neumím technicky představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 11:52 Muž kowlad [24]
u red cherry to ide v pohode, niesu naročne, ale ako bolo napisane, nie všetky krevetky sa doživaju dospelosti, hlavne prve zvleky su pre kriticke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 08:45 Rakvista Re: jirkamrvik
Jestli že ti nosí jedna samička tak počítej že budeš mít cca 10-15 mladých,dospělosti se dožije cca 10kusů.Záleží na vodivosti vody a obsahu N látek v neposlední řadě na množství úkrytů.Jinak Cherry se množí dobře dalo by se říci "jako králíci" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 08:32 jirkamrvik
jak to tak vypadá tak mám asi 2 párečky v 12l akva občas je krmím vločkamy,a tabletkamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 15:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Tak to je na delší debatu :-)
Ztráty před nebo po vylíhnutí?
Velikost ztrát vajíček před vylíhnutím je závislá především na počtu samců, kterým se se samičkou podaří ve správnou chvíli spářit.
Velikost ztrát po vylíhnutí záleží na spoustě a spoustě faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 15:42 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
No nepočítal sem nikdy vajíčka..ale řek bych že ztráty bejvej minimální ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 12:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jirkamrvik
Bude to trvat ještě asi další dva týdny. Malinkých se narodí tolik, kolik má nosnice vajíček. Ale přežije jich mnohem méně. Záleží na kvalitě vody a prostřdí, v jakém je máš a také na tom, čím je krmíš, na klidu, jaký jim dopřeješ a na dalších věcech. Budu držet palce, ať vše proběhne hladce a ať se ti mladé podaří odchovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=851