Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 07:52 Muž kowlad [24]
no bud už sa mlade narodili alebo ich odhodila, najbližšie može nosiť ked sa jej vytvori sedielko za hlavou a po zvliekani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 07:36 meleri
ahoj, moje krevetka asi po trech tydnech uz nema vajicka, to znamena ze uz porodila?
a kdyz ji odlovim zpatky do normallniho akvaria, tak po jake dobe bude zase znova nosit? dik....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:42 Muž duko1995 [32] Re: Jjapan
jáj tak tak díky moc :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:31 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: duko1995
Neboj jen samce tam určitě nemáš. Nech je ať si to vyřeší spolu. Stejně nic neurychlíš. Ty jím můžeš udělat pouze optimální podmínky. Vše ostatní je na nich. A ono stejně úplně ty malé čerstvě vylíhnuté krevetky uvidiš jen občas. Jinak oplodnit samičku může jen sameček po svlečení potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2013 15:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: duko1995
v prezentaci mého akva najdeš jak krevetí sex
rybicky.net/fotogalerie.php…

tak krevetí maminu v očekávání
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:45 Muž duko1995 [32] Re: Jjapan
aha tak zatím nemá ani jedna a jak často rodá ? :P bud neni ani 1 oplodnena alebo to sou všechno samci což pochybuju když jich mám 10-12 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.05.2013 14:34 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: duko1995
Tady je taky pěkná fotka. Zdovolením použiju, je to z Horacova akvária <a>http://horacovoakvarium.cz/XXRy_lampicka2008-01-28-III_s041_O_900pix.htm</a> je to fakt nádherná fotka. Dá se na ní koukat pořád. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:26 Muž duko1995 [32] Re: Jjapan
dekuju moc :-) precházel sem si toto vlákno ale hledal sem spíš obrázky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   03.05.2013 14:24 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: duko1995
Do ničeho se nenech namočit. Požaduj těhotenský test a test otcovství :-D .

Hele dělám si srandu. Zkus si trochu přečíst tohle vlákno a najdeš to hned na první stránce. Jinak uvidíš, že poznáš. Bude pod bříškem nosit vajíčka. Jdou vidět, to určitě nepřehlédneš palec . Tak ať se ti hlavně daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:23 Muž duko1995 [32] Re: ivaha
jáj tak :-) takže budou mít nafouklé bricho :-D :-) díky moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.05.2013 14:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: duko1995
Je to vidět. Třeba tady v atlasu hned na první fotce ;-)
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:16 Muž duko1995 [32] – Red Cherry
ahojte začínam chov z krevetkami ted sem dostal od kámoše za vímenu 10ks red cherry chcel by sem vedet jak poznám že čekají mladé ? :-) je to na nich videt ? :P díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:04 pytliak
No dik,,,poliaci za ne chcu aj tak 30eur/ks,,takze na to sa kaslem,len som chcel vediet,ci sa nehrali vo photoshope.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: pytliak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:56 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: pytliak
orange rili jsou uz nejakou tu dobu a modre jsou spis zname pod nazvem carbon rili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: pytliak
www.akva.sk/…

- Prasan tam k tomu dává nějaké info ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:25 pytliak – Neocaridina heterododa Rili
Zdravim,dnes som na polskych strankach videl predavat Neocaridina heterododa Rili,ale varianty Orange a Blu..
Ja som sa nikde s tymito farebnymi variantami nestretol a ani necital o nich,pri tom aky su poliaci obchodnici neviem ci nepojde len o nejake to oblbovanie.Mate nejake skusenosti alebo stretli ste sa s tymito farebnymi variantami:
Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2013 14:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Pak je to v pořádku;) Já ji piju jen když nasávám ze sudu a hrkne mi to až do krku:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 14:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Inu, já nepsal, že piju jen permeát, ale že piju vodu, kterou získám smícháním permeátu s vodovodní vodou... Ideální by bylo do tohoto koktejlu dostat ještě hořčík... ale to taky nějak promyslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.04.2013 14:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Na pití už to moc není. Musíš potom minerály doplňovat mimo. Lepší je jen lehce přefiltrovaná voda například Brittou. Osmózová voda je něco jako destilka a ta se taky nepije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 14:11 Muž Damillo [114] Re: malyLibor
JJ, to je ona, žel tříkomorový jsou jen holý bez pumpy, TDS a zásobníku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2013 14:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Damillo
Ta pětikomorová, to už je i na pití, ne? Taky jsem nad ní původně uvažoval, ale nakonec jsem si řekl, že pro akvaristiku my stačí ta nejobyčejnější a po dvou letech se ukazuje, že to byla dobrá volba. Namícháním s vodou z vodovodu ve vhodném poměru dokáži udělat velice dobrou vodu i pro náročnější krevetky. Konečně se mi daří i krystalky, snad to nezakřiknu, a i rybkám a rostlinkám to svědčí. A já sám ji piju taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 13:53 Muž Damillo [114] Re: malyLibor
No já žiju v IRL, tady je spousta věcí trochu "jinak", ale dá se na to zvyknout. Já to asi udělám tak, že přišetřím a koupám tu 5-ti komorovou i se zásobním tankem, tlakovací pumpou a TDS metrem. ten rozdíl v ceně už není tak brutální. Holt ještě dva měsíce počkám, to se nedá svítit :-) Díky za nabídku, když tak se domluvíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 13:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Damillo
Je to ta firma, co jsem ti posílal odkaz včera, že od nich mám osmozu. Prosím tě, v které zemi to žiješ? Jinak pokud by ti to nemohla poslat ta firma kvůli nějakým celním blbostem, klidně ti to koupím a pošlu posštou, v tom by neměl být problém. Ale to když tak domluvíme přes vzkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 13:02 Muž Damillo [114] Re: MichoCZ
tak uplně jedno si myslím, že to není. Voda ti v samospádu na cca 7,5 metrech neudělá tlak žádnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 13:00 Muž Damillo [114] Re: MichoCZ
Tak za tu cenu jsem tu pomocný čerpadlo pro RO neviděl. Nechcete mi ho někdo poslat??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Damillo
To je snad jedno z kama to jde? Pokud chceš provozovat RO tak tlak potřebuješ a to čerpadlo ti ho udělá. Pokud budeš mít slabý vstupní tlak, tak i na konci bude nižší, ale pořád ho bude dost na to aby RO fungovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:27 Muž Damillo [114] Re: malyLibor
Jo, jenže tady má každej barák na půdě necky a z těch to jde samospádem. Ale přej je to "safety". Pitomci... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:14 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Damillo
Mangala nabízí za necelých 1400Kč pomocné čerpadlo komplet. Taky o něm uvažuju. Jinak já na řádu napouštěl 160l sud asi dva dny s RO dennerle 130l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 11:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Damillo
Jo, malý tlak je trochu problém. Já ji první rok provozoval na vodě ze studny a tam byl kolísavý tlak z nautily, ale taky to šlo. I teď kdy to mám na vodovodním řadu, mi to dá jen asi 30 litrů denně, ale pro mých 9 akvárek to bohatě stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 11:23 Muž Damillo [114] Re: malyLibor
No já jsem ještě dodatečně zjistil, že tu máme malý tlak vody, takže nakonec budu muset koupit kompletní RO s TDS a tlakovací pumpou. Což už je ale za trochu jinou cenu. Takže RO musí ještě chvilku počkat, ale taky na ní dojde ;-) A díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 08:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Iloveo
Když na tom jsi takto, tak bych těch 18L nechal jen výhradně pro krevetky. Já tak nějak nechápu proč odlovovat malé gupky ... množí se to jako potkani a když trochu staří požerou tak to nevidím jako nějakou tragédii. U mě časem bylo těch malých tolik že už je pak ani staří nežraly, asi jim přestaly chutnat :-) ... nevím .... a to jsem si říkal jak si požíráním udrží rozumnou populaci ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:33 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: malyLibor
len koly krevetam vyhodit 45eur coze to nie ne ved uz teraz mam 60l akvarko s rybkami + 110l akvarko s Axolotlami + to 18l akvarko a este porodnicky :) ALE aj tak VELKE DAKUJEM ti patri a ja to skusim s tymi rastlinkami a jaskynami a poctom krevetiek a ked to nepojde tak to nechame plavat . Potom ti poviem jako to vlatne dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
www.chovatelske-potreby-animalsdream.cz/…
Je i na pohled moc pěkný, ale hlavně vše tam je funkční na tuto velikost akvárka. I ten filtr se dá použít, když použiješ tu rozstřikovací rampu co má + kvalitní světlo... a super cena. A pro krevetky opravdu ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:15 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: malyLibor
No tak to mas pravdu :-( ale na ten set som zvedava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Iloveo
V tomhle stavu můžeš měnit vodu klidně denně nebo obden, máš tam těch gupek fakt hodně a akvárko je maličký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
Pomohlo by, kdybys pro krevetky koupila jiné akvárko. Dají se za pár stovek koupit opravdu kvalitní krevetárka. Zkusím pohledat moc pěkný set, který má úplně všechno pro to, aby se ti v něm krevetkám dařilo. Škoda, že bydlíš na Slovensku. Kdybys bydlela v Česku, poslal bych ti i nějaké vhodné rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:09 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: malyLibor
tak ja im tak kupim tie rastlinky a jaskyne im spravim a co sa tyka tej vody keby som im menila vodu kazdy treti den to by pomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:03 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: predator3313
ANO stydim Ja viem ze je to vela ale velka väčšina z nich ma iba zopar milimetrov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
Spíše to chce jemnolisté rostlinky a různé jeskyňky, kam by se mohly schovat... ale se 60ti pávčaty v 18ti litrovce... to se bojím, že spíš nepřežijí, než že by se množily. To je opravdu moc. Krevetky mají rády čistou vodu s minimem dusičnanů, a gupky jsou velcí producenti odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Iloveo
Nmv jestli jsem to pochopil spravně, ale ty máš v 18litrech 60 ryb? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:54 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: malyLibor
to znamena, ze sa mi nebudu rozmnozovat koly tym Gupkam :-(
ale ked ich tam bude viac a spravim im tam miesta kde by sa vedeli ukryt (dekoracia, velke kamene a este dokupim tie machove gulky)
TOBY POMOHLO ABY SA MI ZACALI MNOZIT? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Damillo
Jo, ještě jsem ti chtěl doporučit, pokud ji prodávají i s konduktometrem jako u nás, tak to ber. Případně si ho objednej, je to velmi užitečná pomůcka, především (ale nejen) při chovu krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   18.04.2013 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
Tak pokud nemá samička na chrbte žltý fľak, tak to bude možná větší sameček. Stres ze šedesáti gupčat je taky asi obrovský, to krevetkám rozhodně nesvědčí, a dusíkaté látky z výměny látkové těchto rybek krevetkám rozhodně taky nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:28 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
DAKUJEM ZA RYCHLE ODPOVEDE :) :)
tak akvarium ma 18l v akvarku nic nieje iba jedna gulka machu spoluobyvatelia su pavi ocka ale iba mrnousove (do 2cm) tak 60ks a este ich tam pribudne. teplotu vody maju furt 22 stupňů Celsia. a samicka nema ani na chrpte ten zlty flak
Ale urcite ich tam dokupim 10ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.04.2013 22:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Damillo
Já mám tuto a řekl bych, že je to nemlich to samé - www.mangala.cz/…
Mám ji už dva roky a stále naprostá spokojenost, zatím jsem nic nemusel měnit, i když jsem k ní dostal dva filtry na výměnu zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Iloveo
Může to být jeden z důvodů. Krevetky jsou společenská zvířata, potřebují skupinu, a to nejsou dvě. Takto malý počet je může stresovat. Chtělo by to alespoň 5ks, lépe 10, já do začátku kupuji skupinku 20ks. Ale další důvod může být stres ze spoluobyvatel nádrže a spousta dalších důvodů. Těžko se to takto radí, křišťálová koule se mi mrcha zakutálela a furt jsem ji ještě nenašel, tak by to možná chtělo vyplnit si prezentaci nádrže, pak by se možná poradit dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Iloveo
No to nám musíš popsat trochou svou nádrž,nebo rovnou založ prezentaci,takhle těžko říct..

Ale dvě krevetky jsou rozhodně málo!Potřebují větší společnost.Takže to může být i ten důvod,ale taky spousty dalších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 21:56 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – POTREBUJEM PORADIT
Ahojte pred 4 mesiacmi som si kupila red cherry krevety a uprimne som ich kupila iba dve samicu a samca. Samica ma 3cm a je krasne cervena a samcek je o troska mensi a iba trosicku cerveny a moja otazka znie preco sa mi nechcu rozmnozovat? :-( :-( :-( moze to byt koly poctu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 15:16 Muž navik [908] - SumciRe: meleri
Asi bych to zkusil, s galaxkama nebyl problém... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=501