Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 13:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: VerčaV
Obyčejná Neocaridina heteropoda? Ale z tak malé fotky je to spíš věštění z křišťálové koule .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 13:42 VerčaV
Fotka k příspěvku prosím co je tohle za krevetku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:10 Muž DrChila [243]
Takže živé krmení pro sekavce? :-D No to je prima:-D
No právě že tam ty vajíčka taky vidim ale to neni jenom jedna to maj asi 3 krevetky najednou.. jedna snima třece tadytu co je na fotce a ta 2 jich tam má málo a přerovnává si je tak asi dělá místo pro další:-D a ta třetí je jako první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 11:38 Muž Chem [837] – Re: DrChila
Praveze uz je nema v sobe, ale mimo sebe ;-) Ma je mezi briskem a nozickama, takze pokud vse pujde dobre a nozickama je neshodi zpod briska tone , tak budou po akvarecku behat male kreveticky. Pokud jsou v akvarecku taky rybicky, ktere maji vetsi tlamicku, nez je mala kreveticka, tak je sezerou - na to pozor... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:31 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Nikdy jsem krevetky neměl, ale ty vajíčka tam na ní vidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:17 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Ahojda... hele chci se zeptat nemůže tahle krevetka znamenat že má v sobe jikry? A že budou krevetičky? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 13:32 Muž Chem [837] Re: Pepan
Pepan napsal: Taky by mě zajímalo, zda je poměr pohlaví u krevetek nějak ovlivnitelný faktory jako je teplota vody a její chemismus.
Prave jak jsem psal v odpovedi Liborovi S. - netusim, zda to muze byt stejne, jako u nekterych ryb (ci jesteru). Jednak se o tom nikde prilis nepise (nenasel jsem) a jednak to ani vlastni zkusenosti nejde prilis prokazat. U galaxek apod. vidim daleko lepe co je z jednoho vrhu, z jedne samice, z jedne vody, teploty atd. U krevet, kdyz se mnozi v akvariu, kde nejsou oddelene samice, ktere nosi snusku to zkratka nejde tak dobre vypozorovat. Museli bychom nejak odlovovat samice pred parenim a nechat je oplodnit v akvarku, kde nastavime nejak hodnoty jen jednim samcem - to je taky problem. Kdyby bylo u samice vice samcu, zase to muze mit vliv (ale nemusi) a nepotvrzovalo by to jednoznacne vliv treba te kyselosti, teploty apod..

Napriklad u formosek se mi v mych podminkach docela osvedcilo nechat v akvariu jen par samic a spoustu samcu - rodi se pak samci:samice zhruba 1:1. Kdyz jsem toto nedelal, rodilo se mi daleko vice samcu.

Jak je to s krevetkami v akvarcich, skutecne nevim - mozna se najde nekdo, kdo nasel vic informaci, ja nasel jen to, co je v prirode a tam byva obvykly pomer 2:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepan
:-) No já myslel že je to ještě tak nějak v normě... ale ona totiž moc není doma tak se špatně dalo sledovat co se v tom akvarku děje... každopádně si napřed přinesla těhotné sakury...kterým se narodili jak my říkáme mutanti (hnědí až do světle modra a o 1/3 větší než sakury) no pak měla ještě par malých sakur a pak se ji přestaly množit, s tím že se jim ani netvořili vajíčka. A jelikož moje polovička je takovy ten typ, že když se ji něco nedaří tak to nechá být...:-D tak akvarko leželo chvilku ladem s posledními asi 10ti krevetkami co žily, pak zkusila přikoupit drapatečky které taky nevydržely...a tak tedka na burze koupila betty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:03 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: predator3313
To nebude možná ani tak tím, že se jí rodili samí samečci, jako spíše tím že tahle teplota je pro ně příliš vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D V touto souvislostí mě napadá že ja mam v akvarku 23-24 a celkem se jim daří, a moje polovička má doma jak v sauně..:-D v akvarku tak 27...a krevetky jí pomalu ale jistě vymřeli...beztak se ji rodili samí samečci :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Nějak tak to možná bude. Zdá se mi, že v krevetárku, kde netopím a kde se teplota pohybuje okolo 20°C je ten poměr samice - samci opravdu tak 7:3, ale ve druhém, kde je teplota trvale 25°C je mnohem víc samečků.... ale na druhou stranu to může být jen zdání, jak psal Chem - v tom teplejším akva se více množí a je tam víc mladých, ktreré vypadají jako samci. Jinak jsem ale vycházel ze stejných článků jako Chem, sám jsem žádné průzkumy nedělal. Když ale někomu dávám krevetky, dávám tak 3 samce na 7 samiček a ještě se mi nestalo, že bych měl míň samiček než samců... což ovšem nemá nic společného se seriozním výzkumem, je to jen dojem. Navíc krevetky chovám teprve dva roky a to není dostatečně dlouho na to, abych se považoval za zkušeného chovatele. Jsem spíše stále teoretik s menšími praktickými zkušenostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:34 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Chem
Taky by mě zajímalo, zda je poměr pohlaví u krevetek nějak ovlivnitelný faktory jako je teplota vody a její chemismus. Vím že třeba u ještěrů hraje velký vliv na pohlaví teplota při líhnutí. U krokodýlů je tak zaručeno, že z jednoho hnízda budou u mláďat obě pohlaví, protože teplota na okraji hnízda je nižší než v jeho středu. Tentýž mechanismus funguje i u želv a vím o případu, kdy chovatel záměrně nechal líhnout mláďata při konkrétní teplotě, aby se mu líhnuli sami samcia on si tak prodejem mláďat nevytvářel konkurenci. Pohlavní dimorfismus se u nich totiž začíná vytvářet až ve vyšším věku, kdy už jsou prodaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   31.01.2013 09:05 Muž Chem [837] Re: LiborSprysl
Mam uplne stejny pocit. Resp. drive jsem se drzel toho pravidla, ze pomer samcu:samic u krevet byva 1:2 apod. Tedy tech 30% samcu ve snusce. Nektera fora, ale i vedecke clanky zabyvajici se pomerem pohlavi (sex ratio) u krevet (i kdyz jsem necetl zadny primo o pomeru u Neocaridin) tento pomer v prirode take udavaly. Jenze to vypada, ze to v akvarku neplati. Jak to skutecne je, nevim - ze by to bylo jako s nekteryma rybama, jak pisete - tezko rict, ale muze byt. Kazdopadne pokud nasypu zradlo a je na nem "mraveniste" z krevet vylovim vzdycky (resp. prumerne) tak 1:1 s tim, ze vetsinu tvori mladata, u kterych pohlavi nerozeznam. O podobnem pomeru pri nahodnem vyberu z akvaria pise i "krevetkar - prukopnik" Jenda Dvorak na svych strankach.

Pocit, ze ma clovek daleko vice samcu pochazi nekdy z toho, ze mlade krevetky (pokud neni v akvariu velka konkurence) vypadaji a chovaji se jako samci - vice pobihaji, mene se ukryvaji, rychleji pospichaji ke zradlu. Samice jsou vice zalezle, pomalejsi (jak pise prasan). Kdyz clovek koupi treba 100 velmi mladych cherry, vypada to, jako by mel jen samce a po dvou, trech mesicich zjisti, ze to je zas 1:1, jen samice musely dorust (dospet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 07:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: predator3313
Měl jsem krevetky jen dva roky...ale samců teda taky bylo určitě víc než třetina...nehraje v tom také roli voda...pH, teplota, tvrdost? Nijak jsem to nezkoumal, tak se jen ze zvědavosti ptám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2013 21:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: seic
Možná to bude tím, že aspon u mě, ti samečci jsou víc akční...takže mam pocit že jsou všude. A je to fajn pohled jak se teší na ... sex a lítají po akvárku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
- proto jsem se na to ptal, muj pocit je uplne stejny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
:) Když jsme u tech pocitů...tak já mam hlavně pocit, že samečku mam plné akvárko :-D a ne jen 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Pamatuješ si to správně, o ruku bys nepřišel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2013 13:03 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: seic
Já sem někde viděl že samečků je do 30% mám takový pocit, ale ruku do ohně bych za to nedal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 12:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – pomer samice/samci
- v jakem pomeru se rodi samice/samci u Neocaridina, napr. obyc Red Cherry?
- uz jsem ten udaj urcite nekde videl zmineny...diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:53 Žena JanaF [3] - Miniakvária – samička s vajíčky-odpovědi
Díky všem za odpovědi, kdyby se teď odchov nepovedl(i když budou vajíčka oplodněná, ještě pořád jsou tam formosky), tak si při příští návštěvě burzy nějaké Tygry dokoupím, vypadá to že se jim daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JanaF
Je to tak, že i pokud nemáš samečka, tak samička může chvíli nosit neoplodněná vajíčka... ale ne dlouho, brzy vajíčka zahodí. 4 krevetky je strašně málo, ale pokud se ti podaří je rozmnožit, bude to paráda. Tygři jsou pro mne pořád ty nejkrásnější krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.01.2013 21:13 - Re: JanaF
Samec oplodní samičku po zvleku(inak to nie je možné)Samička uloží vajíčka na pleopody a odhadzuje len tie čo sú neoplodnené,poškodené.Zahodiť môže vajíčka aj ak sú v akva nevhodné podmienky,či je príliš stresovaná..Inak normálne donosí a môžeš sa tešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 20:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: JanaF
Tigery nemám, ale u cheryn postupně ta "špatná" vajíčka odhazuje. Proč jsou ale špatná nevím, mohou být neoplodněná nebo možná vlivem prostředí i jinak poškozená. Myslím že ale ty neoplodněné odhazuje až časem, ne hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 20:48 Žena JanaF [3] - Miniakvária – samička s vajíčky
Chtěla bych se zeptat, jestli když krevetka spustí vajíčka, jsou automaticky oplodněná? Mám jen 4kousky krevetky Tiger a jedna samička nosí vajíčka, znamená to, že mám i samečka, nebo spustí vajíčka i bez samečka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:44 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Tak zatím díky za rady.Uvidíme co s tím pujde udělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jarik
Přesně jak řika libor, protože v tom velkém maš rybky a ještě svetle dno...pokud máš problemy v tom prvním, tady to bude ještě horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.11.2012 22:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jarik
Já bych to udělal naopak. Ty průsvitné bych všechny vylovil a do toho malého krevetárka dal ty hezky červené. Průhledné bych dal do té 54ky a nechal je tam vesele žít. Jak by se u těch červených objevila nějaká průsvitná mladá, přidal bych ji do toho většího akva.. a tak bys měl za chvíli v tom krevetárku jen červenou populaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.11.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jarik
Původní forma je průhledná, ale mívá různé odstíny. Z ní byly vyšlechtěny všechny cherry, Sakury, rili, oranžové a žluté a tak. Ale pokud se netřídí, po čase se vrátí k původní barvě... pokud se netřídí nebo pokud nemají podmínky. I cherry dokáže být zcela průsvitná, je-li ve stresu... např. pokud je chována v akva s gupkama, které je rády loví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:34 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: predator3313
No mám je t této nádrži: rybicky.net/nadrze/15546 , jinak je krmím tímto: zverimex.topfirma.cz/… ,a teď jsem si koupil nový krásně červeny dal jesem je do: rybicky.net/nadrze/15551 a jak jsem vyděl je nosí vajíčka tak jsem je dal do síťky a az pododila tak jsem mladý dal do asi 7L akvárka kde je dno z břidlice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
No, já mám doma akvárek 8, z toho 4 jsou jen krevetky. Ale cherry netřídím... asi proto mám ze Sakur cherry... Ale v pátek budu kupovat stojan a tam by mělo být 12 asi dvacetilitrových krevetárek a tam se bude i něco třídit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jarik
Fakt jo? v jake to máš nadrži? to krevetkarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Třídíš i cherry?
:-D my co mame 1 akvarko toho moc nevytřídíme...pokud teda ty nezbarvené kusy nechci dát želvám jako svačinku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:23 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: predator3313
No ale já mám průhledné i ty co už rodí.Jinak díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jarik
A pak taky třídit, třídit a třídit... myslím, že i v tomto fóru se o tom o pár řádků dřív píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.11.2012 22:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jarik
:) červené jsou až ty větší a hlavně samičky. Jinak intenzivnější zbarvení bude pokud máš tmavý šterk, a taky pomáhá specialni krmivo pro krevetky, nebo nějake co obsahuje spirulinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:02 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Jak docílím červeného zbarvení krevetky?Koupil jsem si červené krevetky (red cherry)rozmnožujou se jako bázen ale zadný nejsou zbarvený jsou bezbarvý?Jak to?Co se stím dá dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 00:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jarda
Moje takhle nějak narostly cca za měsíc a půl, ale byla teplejší voda (v souvstažnosti s pokojovou teplotou). Teď už se to ustálilo a asi rostou o malinko pomaleji, ale nějakej zásadní rozdíl v tom nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 00:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Pečlivě je prohlížím, když se nějaká svlíkne a kluci lítaj - to jsou dobře vidět ;-) A teď mi tam běhají opravdu jen samí fešáci! Co je dost velký a vypadá "podezřele" nezeleně, to jde pryč. Pravda, občas jde i nějaká zelená, ale v tom množství mě to, myslím, trápit nemusí. Časem se snad dopracuju k tomu, že tam budou jen zelený. Mám z nich obrovskou radost :-)
Já chci taky stojan :-D Jenom na samý krevetky, to bude nádhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 23:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Já myslím, že jsi t vytřídila správně. Nejdůležitější je dostat zavčasu pryč nepovedené samečky a nechat tam jen krasavce. Ze špatné samičky mohou padat dobré mladé, špatný smaeček ti může poprčit celý chov. Třídit třídit třídit... jinak budeš mít ze Sakur red fire za 100,-Kč kus jen red cherry jako já :-) Ale vše se v dobré obrátí, i na Sakury dojde. Rozhodl jsem se jít do toho stojanu a tam bude 12 18tilirových akvárek - něco krevetárka, něco vytíračky s vyselektovanýma krevetkama jako uklízečkama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.11.2012 23:37 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: jarda
Tak to určitě závisí na druhu krevetky, složení potravy atd. Zapátrej po netu a tady na fóru, na hodnë otázek si najdeš odpovědi sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 23:29 jarda
jak dlouho trva nez narozene krevetky dorostou do delky 1-1,5 cm a zbarvi se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.11.2012 23:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Jarik
Krevetka nerodí :-D ;-) Nosí vajíčka pod sebou, v nich se vyvíjejí maličké krevetky a když jsou vyvinuté, uvolní se z pleopodů do akvárka ;-) Trvá to obvykle 3 - 5 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 23:07 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,jak dlouho nosí krevetka jikry na břiše než porodí?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 01:16 Muž půlpy [2131] Re: petulinakk
jak povídáš, hlavně, že dělají radost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2012 21:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: danio
Ten pruh je naprosto normální, žádný strachy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 20:16 Žena danio [587] - Miniakvária – Krevetka s bledým pruhem
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz. Jsem naprostý začátečník ohledně krevetek a všimla jsem si, že dvě moje red cherry mají přes celý hřbet takový až bílý pruh. Jedna z nich evidentně nosí, na druhou pod mech špatně vidím, takže momentálně nedokážu říct. Je to normální nebo jim něco chybí? Napadl mě třeba vápník...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 18:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
S palmatama jsem měla ještě chvíli počkat, až povyrostou o maličko víc, byla to otázka pár dní, no a taky svoje sehrálo blbý světlo. Teď už je mám víc v oku - z mladých samečků jsem nadšená, ti jsou nádherní. Se samičkama to zatím je horší, ale vyčkávám ano
P.S. - taky je mám pro radost, ale ještě větší radost budu mít, když budu koukat na krevetky s co nejlepším vybarvením :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Jé, díky. Já ten ty stránky už někde viděla a zapomněla jsem na ně stydim
Tak to vypadá na High Grade Sakura asi, viď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 18:40 Žena petulinakk [2016] Re: ivaha
Aby to nebylo jako s těma palmatama, ty nejhorší vytřídíš a za chvíli je lovíš zpátky protože se přece jen vybarvily :-D

Já vím že jsem asi houby chovatel, když to netřídím, ale mám to jen pro radost a na koukání, a to splňujou bohatě :-)
Ale mám tam i některé opravdu velmi syté, ty jsou sakury určitě :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=701