Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 09:12 S Muž invalida [3881] Re: predator3313
Docela se u toho vědátoři nemůžou dohodnout proč ale autoregulace populace na určitým území funguje. A akvárko je modelovej úkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2014 23:19 S Muž invalida [3881] Re: bluejack
Jo příroda reguluje co je pro ní únosný...tedy kolik krevet na litráž.... Asi jde o přežití druhu a jiný instinkty stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:14 Muž bluejack [5]
Aha chapem teda no tak je tam este dost miesta tak hadam sa rozbehunu este vela samic ma vajicka a velke brucho tak uvidime ale mam problem aj s calciom skade zohnat podobne co sa da dat ako doplnok stravy aby sa vedeli pravidelne svlekat teraz mam take krmenie co vuslovene nepise ze obsahuje latky na prirodzenejsie svlekanie ale je to pre krevety tak ci budem musiet daco ktomu este zohnat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2014 15:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bluejack
U mě se přestávaly množit i přes léto, nejspíš vysokou teplotou. na podzim se zas rozjely :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2014 13:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: bluejack
Stává se normálně, že se přestanou množit, když je tam už hodně. Je to příroda. Přírodu nepochopíš. ano :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 00:26 Muž bluejack [5]
Zdravim moze sa stat ze v mensom akvarku zastane na nejaky cas rozmnizovanie kreviet teda mal som tam do teraz malicky prisavnik uz som ho dal prec ale i tak nejak stagnuju cim to je ?? Ako vseobecne je teda menej krevetiek v malom lebo menej sa tam zmesti ale predca je nato nejake pravidlo ze ked sa budu citit tesnejsie tak sa nebudu mnozit??? Ak by dakto mal nejaku raduvopred diki.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 21:39 Muž DrChila [243]
www.caridina.cz/…
Scutariella Japonica
takovýdle nadpis u toho je je to přesně to co na obrázku
A zajímá mě jestli to můžou chytnou ryby a jestli už stim měl někdo zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 21:36 Muž DrChila [243]
Aloha.. technická otázka po pozorování krevetek jsem zjistil že mají cosi na hlavě je to tak maximálně milimetr velký vypadá to jako kdyby měli pankáče od očí ke špičce nosu.
Neví někdo co to je? izoloval jsem jednu krevetku u který jsem to zjistil po rozhlídnutí do akvaria a zjištování jestli to ještě nějaká má tak to má né jedna. Je to nějakej parazit hadicového typu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2014 18:52 Muž FD [-4] - Miniakvária
tak jsem objevil nosící samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:25 Muž FD [-4] - Miniakvária – krevetky
Dobrý den,
V akváriu viz prezentace se mi nemnoží krevetky (sakura) krevetky mají teplotu 24 stupnu a docela tvrdou vodu. Některé krevetky jsem koupil těhotné ale dál už se nemnoží.V akváriu jsou jenom s razborkama a mají dostatek jávského mech. Teď tam mám 8 dospělích a hodně dorostenců různého věku. Mám pocit že převažují samice. Předem děkuji za radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 18:02 DREDRA Re: Jetta
S pygmejema mám blue velvety a se sličenkama red sakury a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 16:28 Muž Jetta [11] - Živorodky – Caridina Black Crystal
Já chci taky maličký krevetky. V AQ kde mám rilli,jsem experimentoval a nechal tam
živorodky trpasličí.No těm krevetky chutnaj.
Ale včera jsem se tady ptal jestli si malé krevetky budou rozumnět z C.Pygmaeus.
a s živorodkou sličnou. Krevetky nechci přelovovat kvuli stresu ale sličný vylovit
pujdou . Co myslíte na ty pancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2014 16:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: VitaValke
Co vadí, je ta nerovnováha v čerstvý nádrži. Já obvykle nechávám akvárko zabíhat delší dobu, ale ty 4 týdny by stačit měly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:45 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: ivaha
stačí na záběh 3-4 týdny, nebo tam víc vadí to odlovení když už nosí?

ryby odlovit nemůžu, v těch 12L by se nehli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 13:12 Muž souky [592] - RostlinyRe: VitaValke
a nebo odlov ryby
po 14 dnech máš malou šanci vidět/najít prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2014 11:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: VitaValke
Jestli chceš mladý krevetky, tak si nech to nový akvárko pořádně zaběhnout a pak teprve do něj krevetky přestěhuj. Teď je tam nedávej, jednoduchý. Bylo Ti to tu už vysvětleno, proč to není dobrý nápad. Pokud chceš zvýšit šanci, že v tom větším teď malé krevetky přežijou, šoupni tam chomáč mechu, jinak to máš zarostlý celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 11:41 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: invalida
je to už 14 dní co vajíčka zmizeli, už bych nějakého prcka musel vidět, zkoumám to furt :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 11:38 S Muž invalida [3881] Re: VitaValke
Taky je možný že je jenom nevidíš...vem si potmě baterku..očička svítěj. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 11:35 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Turbínka
právě že už mi vajíčka nedávno nosili, a buď je pustili nebo si rybky sezobli prcky, proto sem pro ně chtěl zvlášť porodničku, teď mi nosí podruhý
jinak dno je nové a filtr je zaběhlý jen od 6.4., byl v původním akváriu dohromady se starým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 10:59 Muž DrChila [243] Re: VitaValke
Přesně tak jak řiká turbínka. Když už jen samotné přemístění je stresuje i když je chytáš do fajfky. Pokud by si je chtěl dát do vedlejšího akvaria musel by si vypustit všechnu vodu a napustit tam vodu z toho z kterýho to přesouváš aby si měl stejné parametry vody. A vzhledem k tomu že to nemáš zaběhlé ani jako filtr tak to nemá vůbec význam. Budeš muset měnit často vodu a to jim bude vadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.04.2014 10:29 Žena Turbínka [2558] Re: VitaValke
Já bych je nechala tam kde jsou, lovení krevetek, nová nezaběhnutá nádrž, jiný chemismus vody, málo úkrytů = stres a než aby porodily prcky mohou svůj náklad také shodit. A krevety jako takové potřebují zaběhlejší a stabilnější akvárium než ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 08:37 Muž VitaValke [8] - Malawi – nutnost záběhu krevetárka
v pátek jsem založil krevetí porodničku, dvě samičky mi už nosí vajíčka a chtěl bych je přemístit, akva není zaběhlé, je to potřeba když tam přesunu jen dvě samičky na odrození? tolik odpadu snad nevyprodukují, teď je tam asi 10 okružáků a ty dvě krevetky bych tam dal tak za týden až zakoření rostliny, přibude tam ještě skleněnkou potažený kámen z první nádrže

prezentace: rybicky.net/nadrze/20588
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 20:57 Muž Jetta [11] - Živorodky – Caridina Black Crystal
Potřeboval bych nějáký odchovat z co nejmenšíma strátama.
Těch šest co mám je už asi dost starých mají skoro tři cm.
A já je mám už pět měsícu(tak velký už jsem je koupil),takže se už asi moc nedožijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jetta
imho je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:01 Muž Jetta [11] - Živorodky – Caridina Black Crystal
V listopadu jsem si koupil krevetky Black Crysta. Už jsem začínal panikařit,že mám samé
samičky nebo hodně nevyhovující vodu.Voda ph 6,9 a GH 4,1. Ale teď s příchodem jara
začali tři ze šesti nosit vajíčka. Teď už vidím i rozdíl mezi samečkem a samičkou.
Mám tam čtyři samičky a dva samečky.

Teď k otázkám na které bych potřeboval odpověďi
- tady jsem četl že malé krevetky potřebují tvrdost vody GH 5-6 jinak se jim špatně
tvoří krunýř. (stačí tvrdost co mám já nebo to musím začít řešit)
- zpolu z krevetkama jsou v AQ ještě corydoras Pygmaeus (sežerou malé krevetky
nebo mají malou pusu, protože lovit sedm prťavích corydorasu muže krevetky dost
vystresovat )
má někdo zkušenost z Caridina Black Crystal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2014 21:08 Salám Re: Burik
Super. Moc děkuji. Zkušebně jsem vzal 5 kousků a chci pořídit další. Úžasný tvor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2014 21:18 Muž secrof74 [27] Re: Burik
Lépe to snad ani napsat nejde... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.03.2014 20:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Salám
samičky bývají většinou barevnější a celkově robustnější,hlavně v zadečku.A často mívají vidět tzv. sedlo,což jsou budoucí vajíčka,která se přesunou dolů na pleopody,kde se dál vyvíjejí:-)
Většina běžně chovaných krevetek jsou mírumilovní tvorové,takže se snáší dobře,někdy až tak dobře,že se mezi sebou kříží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:22 Salám – Rozpoznat samičku
Nechce se mi pročítat milion příspěvků a tak prosím o radu, jak rozpoznat samičku krevetky (Green) od samce, znaky dospělosti, březosti a jak se snášejí různé druhy krevetek? Zakoupil jsem pár kousků přede dvěma měsíci jako průsvitné pidižvíky, kteří zdárně rostou. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Yirka
Já mam s cherrynama zkušenosti že z 25ti jsem je namnožil na 500 asi, (v 60l) a pak množení ustalo... ale od te doby to jde skopce i když už jsem většinu dal pryč, takže kdo ví jestli to ustálení množení měl na svědomí jejich počet...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: matak
No to ti věřím...tak to pak nvm v čem bude zakopaný pes, ale kamoš má zas problém že se mu namnoží, přesněji řečeno oběví se prcci, ale než dorostou umřou...a neví proč prostě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
asi jsem teda vyjímka, ale mě se množily nepřetržitě. Ale pozorování mám jen rok a půl roční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 13:03 Muž Ciffik [761] - Rostliny
když jsme u těch vln, o jakém časovém horizontu se to bavíme? zažil jsem teď něco obdobnýho - cca 3 měsíce jsem byl bez prcků (netušíc proč) - teď se to zlomilo a za posledních 14 dní v podstatě všechny samičky cherryn nosí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:37 Muž Yirka [9123] Re: seic
Nemůže to mít souvislost třeba s výměnou vody? Po ní samečci vždy lítají po nádrži jak posedlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
- podobnou zkusenost zminuje vice "krevetaku" ;-)
- chovatele, co delaji krevety ve velkem, maji pro kazdy druh vice ruznych AQ a vlny se jim tim padem stridaji pres AQ - maji stabilni produkci mladych...
- ja osobne jsem ted v pauze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
- vlastni zkusenost kdysi s Yellow, po dosazeni poctu cca 60ks ve 12 litrech rozmnozovani prestalo
- samice mely sedla, ale prestaly nosit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:19 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
No já bych řek že určitým způsobem jo ale co si nějak nedokážu zdůvodnit je množení jakoby ve vlnách...jednou moře prcků a někdy celkem pauza ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yirka
já mám zkušenost, že neomezenou. V 54l akvárku jsem z 10-ti ks (red cherry) měl po roce cca 1000ks. Vždycky jsem týdně dal pryč cca 20 - 50ks a nebylo to poznat. Aq bylo hodně zarostlé a až když jsem ho rušil, vylovil jsem jich přes 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 12:04 Muž Yirka [9123] – Dotaz na zkušenosti
Nedávno se vedla debata o přemnožování živorodek a dá se zobecnit, že se přemnoží jen na určitou mez.
Máte zkušenosti jak je tomu u krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 10:23 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: predator3313
ja je mam jeste samostatne v mini akvarku je jich tam asi 10, tady v tom bych si jich ani nevsiml asi:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.01.2014 07:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: matak
SOuhlasím s Afortem že neonky i endlerky ti mohou hodně mladých sežrat, ještě bych přidal že dalším důvodem může být stres, způsobený třeba těma rybama, nebo i tím že máš těch krevetek málo (pokud souhlasí popis tak 5 krevetek) určitě víš že krevetky se lípe cítí ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2014 07:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
Teď se dívám na sestavu ryb v tvém akváriu. Velkou částí za to mohou i ony. neonky a endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 07:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: matak
Než je uvidíš musíš čekat nějakou dobu nebo mít ostří zrak. Jsou to strašně malé pidi krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:54 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – nerozmnozovani red cherryn
zdravim, cim by mohlo byt. uz asi 2 mesice mam v malem akvarku krevetky vodu menim kazdy tyden,filtraci mam bublifuk teplota kolem 21C a nechteji se mnozit, kdycky nejaka nosi vajicka ale zadnyho prcka jsem nevidel co stim?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 06:41 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: matak
jinak o takovém odchovu je článek i tady na rybkách
rybicky.net/clanky/961-vypiplani-krevetek-z-vajicek-mrtve-kreveti-samicky
Já jsem se o to pokoušel u CPO ale bohužel bez uspěchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:32 Muž DrChila [243] Re: matak
no pokud to byla red cherry a nebyla to nějaká drahá krevetka tak bych se na to já osobně vyprdnul teda pokud bych neměl poslední. Jinak při náhlé smrti to rovnou házim do jiného akvaria kde se o krevetku rádi postaraj a nestačí dopadnou ani na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:29 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: matak
tak jsem z ní vyndal 8 vajíček dal jsem je do malý krabičky ze silonky a dal do akvárka tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 22:07 Muž DrChila [243] Re: matak
Jedině udělat to co se dělá u tlamovců nějak bubler se to jmenuje. Funguje to tak že například od injekční stříkačky se uřízne to jak se tam nasazuje jehla na dno se dá nějaká tkanina a do tý stříkačky někam nad vajíčka se zavede hadička se vzduchováním.. docílí se toho že vajíčka jsou neustále okysličována ale výsledek není zaručen.
takhle to nějak vypadá: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2014 21:49 Muž Chem [837] Re: matak
Pěkný návod je například zde:

www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:44 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – mrtvá krevetka s vajíčkama
Zdravím všechny mám rychlý dotaz, dnes mi chcípla krevetka která nosí vajíčka, jdou z ní nějak ty vajíčka vyvpreparovat a zachranit malý krevetky? popřípadě co mám udělat? diky za každou radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=301