Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:56 Žena darka [520] – Re: Semtex
Křída je podle mě uhličitan vápenatý CaCO3, i když dnes se myslím používá na výrobu školní křídy síran vápenatý, ale vápník tam tím pádem je a já ji ke krevetkám s úspěchem přidávám také. Mám velmi měkkou vstupní vodu s 0 dkH, ale s pH 6,8, takže mi to příjde lepší než přidávat sodu. Ráda se nechám poučit, pokud se pletu, ať něco nedělám špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
Vo tomto je, alespoň vidíš, že každý má zkušennosti jiný a dát ti nejaký ucelený návod nejde.
Nikdy nedocílíš toho, aby jsi připravil vodu podle nějakého návodu pro krevetky tak aby se jim tam hned od začátku dařilo.
Vždycky počítej alespoň s 20% úmrtnosti, než se jim zadaří.
Samozřejmě může se stát že jim voda, prostředí sedne hned na poprvé, ale to je málo kdy.
A ještě jedna věc, Netvrd´ o někom, že nemá zkušennosti když o něm nic neviš.
Věř že málo kdo ti tu naservíruje tolik rad a stránek o krevetkách jako já.
K tý křídě, pokud si z chemie pamatuju, tak je křída síran uhličitý a ten krevetkám asi moc nepomůže když Kristu mají z vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 11:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A navíc se údaje z obou linků dosti liší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 11:12 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Semtex
Díky, ale já to chtěl hezky česky a od zkušených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 23:59 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Mám Red cherry ve společenském akvárku a množí se jako králíci. Ani nevím, co s nimi budu dělat. Ani ryby je nestačí žrát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 22:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
tady to méš jen o krystalkách :: www.crystalred.de/…
popř. k porovnání je tohle lepší:: www.aquarieninfo.de/…

Cherryny, no ja je mám ve vodě asi 8 dGH a jsou v pohodě, množí se jak králici.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:51 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Rozmnoží se my Crystal Red ve vodě s GH 20 KH 8?
Mám ještě Cherry a jak tak čtu, tak ta zas chce hodně tvrdou vodu, pomůže přidat kousek běžné bílé křídy, co se prodává coby školní potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:03 Muž fantuomas [35] - Rostliny
dik za reakciu, ..mno uz som ich kupil dve..medovy samec, plus samicka mensia snad medova aj ked nedal by som ruku do ohna zato..) vraj sa daju lahko zmylit... po vpusteni som ich sledoval neskor trocha nakrmil a zatial nebadam naky zaujem o krevety..okrem par "pohladov"..:p ani o male deniculaty ani japonici (tie su vacsie) ani o crystal rds..dufam ze ked ted pridem domov necaka ma prekvapenie..)) btw. samicka je dost mala tak dva a pol cm ..samec je vacsi mali v predajni len dvoch myslim ze mam toho mensieho no 4cm aj hadam..javi sa ale ako pacifista )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
Nevím jak s dospělími, ale s mladými do velikosti tak 3-4cm by jsi je mít mohl.
Já mam krevetky u potěru bojovnic od 1 týdne stáří krevetky kvůli úklidu. Do velikosti 3cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 10:11 Muž fantuomas [35] - Rostliny – crystal red vs. cichavec medovy
...prosim o radu, ma niekto skusenost so spolunazivanim tychto drobnejsich cichavcov spolu s cr krevetkami, resp. aj s ich mladymi?? lit. pise ze su to mierumilovne rybky ale ak ma niekto osobnu skusenost uvitam radu, dakujem ;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: FranzFritz
no nepodceňuj dceru, do teď žádní prckové a když to vzala do ruk ona tak to jde, asi by si jí k tomu měl pouštět častěji :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:42 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Sid
Jo, a dcera teď machruje jak se mi o akvárko dobře starala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 17:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: FranzFritz
Dovolená má holt cosi do sebe... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 12:26 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Tak jsem se vrátil po týdnu z dovolené a při pohledu do akvárka jsem se nestačil divit. Všichni obyvatelé přežili v pohodě bez krmení, ale v akvárku hotová džungle. Největší překvapení bylo neuvěřitelné množství malinkatých krevetek Red Cherry. Nikdy jsem neviděl žádnou krevetku s vajíčky, měl jsem za to, že pokud se nějaké vylíhly, tak je stačily hned sežrat ryby. Jenže za poslední dobu se nádherně rozrostla Fontinalis antipyretica a ta se stala rájem krevetek. Vůbec nedokážu spočítat, kolik jich tam teď je (velikost 3-5 mm). Ke všemu jsem objevil další samici plnou bílých vajíček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:56 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Množení
Má někdo chuť to zkoušet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 23:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Tohle je odpověď která se mi dostala
This species has "Zoea" stage larvae and they require brackish water for the young to develop.
The larvae are best fed green water and diatoms, followed by brine shrimp hatch-lings.
Freshwater would unlikely support enough plankton to feed the larvae and thus I believe brackish water would work best.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Red Crystal
Červená krystalka zahodí vejce a už týden běhá bez nich. Povídám to jako vtip, ale vtip to není. Proč jsou mláďata už týden někde zalezlá a vylezou až tak nejdřív za 1-2 další týdny, a mají už barvu jako rodiče když je ještě nemohu najít ? Za 2 týdny už vylezou zbarvení jako rodiče, to vím :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Mně to taky nešlo otevřít a ani yahoo nebuferovalo, je to fajn že to tu máme na očích všichni celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Tak TDS do 190 ... když si přepočítám moji vodu tak bych musel ředit 2x demi vodou abych se dostal na cíl parametr nebo bych musel začít převařovat vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
A i kdyby každému otevřít nešel - skutečně je nutné kopírovat celé stránky?! X-)
Nestačí jen parametry vody, o kterých je řeč. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
Možná stačilo, ale jak komu X-)
Těch dotazů ohledně CRS a i ostatních barevných variet tohoto druhu je dost a tak si myslím, že není na škodu jsem dát ucelenou informaci. Byť mírně rozsáhlejší :)

Komu odkaz nefunguje přímo, tak si jej zkopírujte a vložte do nového wokna.
Já používá k prohlížení Safari a málo kdy je nějaký problém. Ani teď z mobilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 11:54 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Semtex
Zvláštní, taky mi ten odkaz nefunguje. Asi jim uživatelé stránek rybicky.net přetížili server :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 11:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Prvně se mrkněte na parametry vody třeba podle těchto stránek...
1. Odkaz funguje. ano
2. Nestačilo sem přeložit (případně zkopírovat) jen část týkající se parametrů vody?! hmm
(Stává se, že se člověk "trochu víc" rozepíše, ale to je něco jiného, než sem kopírovat "celé stránky"... :-))

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 09:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: agent007
No ale mě to jde bez problémů. Tak ten obsah sem vložím.

Crystal Red Shrimp (AKA CRS, Red Bee Shrimp, Scientific name Caridina sp. "bee") is a breed variant of the freshwater Bee shrimp. Normal Bee shrimp can be found in Southern China or South East Asia. Because the breed form is more intense and vibrant in colour, it has gained popularity in Japan and is now greatly sought after by aquarium hobbyists around the world.

In 1991, Mr. Hisayasu Suzuki of Japan started breeding normal bee shrimps, which are banded with black stripes. He noticed a single red bee shrimp in a batch of about a thousand shrimps and was fascinated by it. This first red bee died but three generations later, he discovered 3 red bee shrimps among the thousands he had bred. After many cycles of selective breeding from redder offspring, he finally arrived at the true red bee. In 1996, he named it "Crystal Red Shrimp" and has been awarded a patent for this recessive red mutation of the normal bee shrimp. Since then Crystal Red Shrimp has been further refined by the founder and other breeders to produce specimens with larger white patches and intensified red.

Characteristic
Crystal Red Shrimp is a fairly small shrimp, growing to about 2.5 cm in adulthood. However, it is very active but remains quite peaceful towards other tank mates. The average lifespan is about 1.5 to 2 years but the gender is hard to differentiate, especially during juvenile stage. Between the ages of 4.5 and 5 months with a size of at least 2.2 cm, it is ready to reproduce in tank. As Crystal Red Shrimp can crossbreed with normal Bee shrimp and Tiger shrimp which are also of the Caridina species, it is highly recommended not to keep them in the same tank.

In the Aquarium
Crystal Red Shrimp is currently the most favorite freshwater aquarium shrimp. It's unique and distinctive red and white color is unlike any freshwater shrimps. Hobbyist have even refine the species to make it more intense red and white by going through selective breeding. They even grade the shrimps according to the intensity of the white and red patterns on the shell.

Food
Probably due to its size, it is not a particularly great algae consumer; preferring soft mosses and a rich vegetable diet. Some hobbyist even go to the extreme of feeding them with boiled organic spinach. There are a lot of variety of flake/dry food made specially for the Crystal Red Shrimp, but make sure the food does not contain Copper. Copper is a heavy metal and even a small dose is enough to kill any freshwater shrimps!

Water Conditions
Crystal Red Shrimp is the most sensitive freshwater shrimps, due to the small shared common gene pool of the original 3 bee shrimps. Hence, maintaining a proper environment condition is utmost importance for keeping and breeding Crystal Red Shrimp. Although it may seems difficult to keep, it all drill down to the water conditions.

After years of keeping and breeding Crystal Red Shrimp, we have derived the following chart that shows the optimal water parameters for Crystal Red Shrimp. These are the water parameters that you can easily measured with available test kits from your local aquarium shop.
Water Temperature 23 ~ 24ºC
pH - Acidity 6.4 ~ 6.8
GH - General Hardness 3 ~ 6dH
KH - Carbonate Hardness 1 ~ 2dH
NH3 - Ammonia 0ppm
NO2 - Nitrite 0ppm
NO3 - Nitrate <15ppm
TDS - Total Dissolved Substance 90-120

The most common problem overlooked by most hobbyists is the dissolved substance in the water. You can have all the water parameters correct, but the Crystal Red Shrimp keeps dying. This is because of the different pollution factors or chemicals added by the source of the water. You can buy a TDS meter to measure the amount of dissolved substance in your tank. If the TDS exceeds 150 and your pH is on the higher range, nitrogenous waste in the tank can turn toxic.

Another important factor is the biological filter media in your filter system. A canister filter system is recommended for keeping Crystal Red Shrimp, as it provides the best mechanical and biological functions. A good biological filter media helps to remove organic waste from the tank and provide a balance in the ecosystem within the tank. Most of us at home cannot measure the amount of nitrifying or beneficial bacteria in the tank. Hence, investing on a good biological filter media is important. When choosing the biological filter media, it is important to compare the media surface area. The higher the surface area, the more bacteria will thrive and grow inside. Example of a good filter media would be Biohomme, Mr. Aqua Bio Rings.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 09:19 Muž agent007 [47]
Odkaz nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 08:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Důvodů proč nevidíte mladé může být víc.
Prvně se mrkněte na parametry vody třeba podle těchto stránek.

www.shrimpfanatics.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 08:09 Muž agent007 [47]
Mám úúúúúplně stejný problém. Samička nosila vajíčka a po 4 týdnech je asi pustila a mladé nikde! Mám Red Cr. a Black Cr. nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Amy
Tak Crystal Red určitě né slanou vodu.
Ještě napiš, kolik krevetek máš, jestli je chováš samostatně nebo jsou tam i jiní živočichové.
Jak akvárko vypadá a taky jestli pak víš jaký parametry má voda.
A když krevetky nosí vajíčka, jak dlouho? 4 dny - 3 týdny?

A taky jestli si jistá tím, že tam máš i samečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 13:46 Amy – Množení Crytal Red
Dobrý den,

chci se zeptat, zda někdo neví čím by mohlo být způsobeno to, že moje krevetky Crystal Red mají bez problémů vajíčka, ale potom co je pustí, tak nikde nejsou vidět malé krevetky. :-( Krevetky už mám přes půl roku a ikdyž mi samičky nosily vajíčka mnohokrát, tak žádné krevetky nepřibyly sad

Co jsem četla všude psali, že slanou vodu nepotřebují.. tak čím by to mohlo být? Moc dík za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 21:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Raději zkusím počkat, rychle se to mihlo na žlutém dubovém listu, snad to potvrdím až to odroste :)
Rád bych vyloučil kontrast s nažloutlým listem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 20:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
No super. Takže to vypadá na to že se braktický miníčko nemusí zakládat. Bylo by to převratné zjištění.
Škoda že já u toho mojeho objevu to nemůžu na 100% potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 20:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Dnes jsem v akva zahlédl oranžovou malou krevetku 4 mm, a slanou vodu jsem nemíchal :) :)
Přežila v síťové porodnici kde je veliká hustota mechu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 13:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
to Sid: jakmile na to někde narazím, tak ti ten odkaz nahodím.

a tady je vyjádření o kanibalizmu z web stránek - www.crystalred.de/…


Sind Garnelen Kanibalen?
Hier gilt das Gleiche, wie im Punkt zuvor. Erst ein schwaches oder totes Tier wird als Nahrung für die Gruppe interessant. Vereinzelnt konnten wir beobachten, dass ein offensichtlich geschwächtes, aber noch lebendes Tier, von einzelnen Gruppenmitgliedern 'angeknabbert' wird. Kein schöner Anblick und man sollte in einem solchen Fall die Garnele erlösen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 11:57 Muž Horác [3942] – Re: miskic
"Jasně tam stojí" pouze toto: "Na internetu kolují zvěsti o údajném kanibalismu - nevěřím této teorii, spíš se domnívám, že ..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 11:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Je to výstižné, ale i úsměvné. :-)
Odkaz na ten web? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
Ten výraz sem objevil na německým webu, tak jej používám taky, je to stručné a výstižné ;-)

Článek o inkubátoru byl na www.planetinverts.com ale teď ty stránky nejak nechtějí spolupracovat.
Princip je jednoduchý, stačí vajíčka dát najávský mech, a zajistit proudění vody, třeba jemným vzduchováním. Mech může být buď třeba v tý odchovničce a nebo v samostatný mini nádržce, třeba z nějaký pet flašky. Obdoba líhně na Artémku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Pokud se stane, že nosnice odhodí vajíčka...
Hezký výraz. :) Hned se mi vybavila slepice, odhazující vejce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:30 petulevrtule – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Děkuju :-) off: nevím, jak bych po dně ve 200 litrovým akvárku hledala vajíčka krevetek palec

Každopádně "inkubátor" mě zajímá - na jakém principu se to dá odchovat? Jen se tam dají a o zbytek se postará "příroda" ???
Jinak odlovuji cca nejméně až po prvním týdnu nejlépe po druhém.Snažila jsem se ty malé prďoly vyfotit, ale jakmile se tam přiblížím, zdrhají se schvoat, ale tady jsou u tabletky docela dobře vidět :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petulevrtule
Pokud se stane, že nosnice odhodí vajíčka ať už proto, že zapracoval stres, nebo pokud uhyne, tak je možný vajíčka dát di "inkubátoru" a nechat je tam vyklubat v malé krevetky. Pokud se mi podaří najít odkaz, tak jej sem dám.
Je jen jedna podmínka a to že musí být oplodněná.
Já přelovuji krevetky až ve druhém týdnu, kdy je jistota že jsou oplodněny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miskic
Jak si přišel na to, že N. heteropoda jsou kanibali? smich
Nikdy si mladé neměl, já to nikde ještě nečet (a to sem přečetl dovoluji si tvrdit asi nejvíc ze všech tady) a za 3-tí jak by ty mladé asi chytali. Mám s mladéma i chvilku dospělé, ale nikdy jsem nic takového nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 09:57 Bexi
Já mám neocaridina palmata a ty se mi bez přelovování množí jenom málo,asi to bude tím že už je jich v jejich nádrži hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 09:16 Muž kristian [80] – Re: miskic
Sam mam ve svem krevetariu Red Chery krevetky. Bez prelovovani se upsene mnozej. Brzo asi nekterym akvaristum udelam radost a nejake ty odchovance zacnu darovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 09:09 petulevrtule – Re: Semtex
Já jsem nucena naše krevetky odlovovat, než sem vychytala gryf, jak krevetku odchytit, aniž by se vystresovala, stalo se mi párkrát, že vajíčka - i když třeba jen několik, pustila. Záleží jak rychle se krevetka podaří chytit. Čím déle je lovena, tím víc stresu a pak je pouštějí.
Taky záleží na tom, kam se přelovují. Mě se při přelovu do jiného akva stalo, že pustily vajíčka, tak umřely samotné krevetky - obsah NO3 a NO2 neměřitelný,ostatní hodnoty též v normě. Voda je zde používaná jedna a ta samá, jako v tom, ze kterého byly přelovované.
Nakonec jsem pořídila 2 odchovničky s nejjemnější síťkou a jsou přidělané v Akvariu (viz. prezentace) a měla jsem v každé 5 nosících samiček. Včera jsem v první, která byla založená asi před měsícem a půl spočítala asi 25 malých krevetek. Takže konečně se můžu chlubit pravým nefalšovaným odchovem krevetek v našem akváriu s neonakami a čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 08:47 miskic
nosila ich 5 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 08:46 miskic
red cherry sa vyznacuju kanibalizmom takze nechcem o mlade prist :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 06:21 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: miskic
Filtr elite mini, není zrovna nejvhodnější volba ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kristian
Ja taky přelovuju krevetky do samostatné nádržky kvůli maximálnímu odchovu, ale nikdy se mi nestalo, že by krevetka odhodila vajíčka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:56 Muž kristian [80] – Re: miskic
Asi bych to videl taky na ten stres, nechapu z jakeho duvodu jste ji prelovoval? Tento druh krevet se mnozi velmi snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Teď jsem se díval, že o tý krevetce píšeš v prezentaci, ona je pravděpodobně odhodila z důvodu neoplodnění vajíček, a nebo ze stresu při přesunutí do VIP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miskic
Je hezký že si se inspiroval mojím akvárkem, ale to hlavní jsi nenapsal.... jak dlouho ty vajíčka nosila?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1501