Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 12:06 Muž Vevod [5] Re: JirkaŠčobák
Problem s akvariem znam...jsem nadseny ze vubec nejake mlade tam jsou...jelikoz k oplodneni ci treni doslo v 3l flasce kdyz jsem predelaval akva. Co se tyce odloveni tak ani tou fajfkou se pod cerpadlo nedostanu...je to original of juwelu...takova plastova krabice a v tom je vse naskladane....zatim je necham tak a uvidim co prezije... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.07.2017 09:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Mnohem elegantnější metoda chytání krevetek spočívá v tom, že na dno akvária dám vyšší průhlednou misku (abych viděl, co je v ní) a do ní dám několik granulí krmiva pro ryby. Pak si dám kafe a po něm misku vytáhnu. Obvykle je tam celkem slušná nadílka krevetek. Je to mnohem méně pracnější než lovení po jedné. Krevety se tak dají i třídit. Z misky vylovím ty, které jsou nestandartně vybarveny a ty, které jsou v pořádku, vrátím zpátky do akvária. Pokud je miska z plastu, který plave, zatížím ji několika kamínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 09:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Vevod
Přežití v tom, co máš, je 50:50. Jenže pokud nemáš perfektně dlouhodobě fungující jiné rostlinné akvárium, přelovením moc nedosáhneš.

P.S. Pro mě je přelovování krevetek snadné a bezstrátové. Používám skleněnou fajfku, která konkrétně krevetkám neškodí a i malé se do ní dají v pohodě chytit (člověk musí umět využít, že směr, kterým se prchající malá kreveka nejčastěji vydá, je dolů). Takže si přelovuju malé krevetky, kam zrovna potřebuju a nikdy žádná neuhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 18:45 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Nech je. Přelovováním uděláš víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 17:37 Muž Vevod [5] – Mladé krevetky...
Dnes při údržbě akva jsem zjistil že krevetka red cherry už porodila malé krevetky. Jsou ukryty pod filtrem a pod čerpadlem...Viděl jsem cca 5-8ks....mám je nechat tak aby se zařídily po svém, nebo je mám nějak odlovit ( což půjde velmi těžko ) a dát je zvlášť??? Já osobně bych je nechal svému osudu....Díky za rady... ještě jsem mladé krevetky neměl...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 05:22 R Muž afc1886 [14685] Re: jangal
Chtělo by to vytvořit prezentaci akvária,aby jsme věděli,kdo všechno plave v nádrži,kolik tam je rostlinek,jak je akvárium staré atd..V pořádně zarostlé nádrži se malé krevetky mají kde schovat a vždycky nějaké přežijí. ahoj
EDIT-i fotka celého akvária by pověděla víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 02:03 jangal – krevety
ahoj koupil jsem krevetky a jedna má na břiše vajíčka, chci se zeptat jestli ji nechat s rybkami v jednom akváriu nebo ji dát zvlášť do menšího akvária a popř jak dlouho ji mít oddělenou a jak dlouho nechat potom malé mimo ostatní rybičky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 10:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Chem
Nedávno jsem zrovna registroval krevetku se zelenými vajíčky: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 08:27 Muž Chem [837] Re: Viktor0003
Zda jde o mutaci, to je otázka. Ne, že bych někdy narazil na to, že jde o dědičnou změnu genotypu, tedy mutaci, jak ji známe z definice. Nicméně není to nic podivného. Je celkem běžné, že se v populaci Cherry vyskytnou samice, které mají vajíčka zbarvená zeleně. Měl jsem párkrát i populaci, kde bylo zelené zbarvení vajíček standardem a žlutá spíše výjimkou - to by naznačovalo, že o jakousi mutaci jde.

Pokud jde ve Vašem případě o ustálenou populaci cherry s klasickým červeným až červeně žíhaným zbarvením, není třeba se obávat jakéhokoli nestandardního zbarvení u krevet, které se ze zelených vajíček vylíhnou. Pěkná fotografie takto zeleně zbarvených vajíček je např. zde: www.planetinverts.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 07:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Viktor0003
Stává se to, budou z nich jinak zbarvené krevety. Mám "čisté" red rilli a potomci, někteří, jsou zelení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 19:16 Viktor0003 – Zelená vajíčka ? !
Dobrý den, chci se zeptat, koupil jsem si krevetky Red Cherry cca 30 ks , doma jsem zjistil, že jedna má zelená vajíčka. Nevím jestli jde o mutaci nebo jsou neoplodněná, ale jsou dost velká takže asi jsou. Za každý názor budu rád!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 15:15 - Re: Anča
Pleopody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 14:15 Anča Re: Jirka
Ahojky,kravetka nosí vždy mezi nohama vajíčka :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 17:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Semtex
Ty vypadají super. Díky za info. Cheryny zkrmím a budu shánět podobné. Ale takové teplotní extrémy v bytě nemám. Počítám s teplotou v akváriu 18-30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2016 14:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: NHKG
Fotka k příspěvku loni jsem našel ve venkovní nádrži pár krevet, teplota je jak vidíte hodně nízká a krevety čilé. V nádržích i s rybama se množí docela rychle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 12:42 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Mám red cherry krevetky a nějak se množí samy i v akváriu kde nekrmím a netopím. Ale nelíbí se mi jejich barva.
Dají se běžně sehnat i jiné druhy/formy, co snáší stejně široký rozsah teplot a jsou stejně nenáročné a rychle se množící? Akvárium bude 58l a ryby budou mini kardinálky a vrčivky. Vrčivky asi občas nějakou krevetku sežerou, tak proto požadavek na rychlé množení.

Ideálně nějaká přírodní bezbarvá/zelená/bílá forma. Kdysi jsem vídával průhledné, ale v poslední době na burze kromě cherryn vídávám jen pestrobarevné formy. Krom toho že se mi moc nelíbí, nejsou přírodní a vyšší cena naznačuje vyšší náročnost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:38 Muž konrad [45] Re: Mesala
v 9l akvariu sa mi párik kreviet (palmaty aj red cherry) rozmnožil vždy len 2x. Tie z prvého vrhu ani po roku nepresiahli polovičnú veľkosť dospelých a tie z druhého vrhu boli ešte o tretinu menšie.

V tom počte 7ks je skoro isté že sa už rozmnožili len rast mladých môže byť výrazne spomalený a preto nič nevidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2016 23:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mesala
6 krevetek není moc. Víc bych jich nedával, ale je to malé. Mohou se množit, ale taky vůbec nemusí. Šest není počet, ze kterého by krevetky byly automaticky happy.

P.S. Pokud máš ty krevetky a ryby současně 20 litrech, další důvod, aby ses nedivil. Mě se množí krevetky a ryby v 60 litrech.

P.P.S. V 20 litrech máš 7 krevetek. Aha. Ne o moc lepší, než šest (osobně bych dal jen krevetky a aspoň 20 kusů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2016 21:10 Žena Mesala [22]
afc1886: Díky, zkusím.
JirkaŠčobák: Ok, takže to by platilo u 20l. A co v té 10ti litrovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2016 20:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Mesala
afc může mít pravdu, ale dávám jednu možnou teorii:
Dosáhnout množení čehokoli není triviální, ani když se o triviální druh jedná. Podle mě se množení potřebuje "nastartovat". Když už jednou v nádrži mláďata jsou, "změní se klima" a živočichové se dál množí sami. Protože nevím, co vše hraje roli, umístním standardně nejprve buď JEN ryby nebo JEN krevetky a až když se začnou množit a stanou se "plevelem", přidám to druhé. Bál bych se dát najednou ryby s krevetkami, protože pokud má pro začátek množení doopravdy význam "nálada" v nádrži, toto celou situaci ještě komplikuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2016 20:18 R Muž afc1886 [14685] Re: Mesala
Možná už tam máš malé krevetky a ani nevíš.Zkus si vzít večer baterku a posvítit do akvária.To potom těm malým krevetkám jenom svítí oči.Jsou opravdu moc malé a hlavně moc zalezlé v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 20:06 Žena Mesala [22] – Nemnoží se
Ahoj, tak už to jsou dva měsíce od vložení rybek a krevet do akvárií. Všichni žijou, plavou, žerou, ale prostě nic nepřibývá. Co všechno by mohlo být špatně? Nebo si mám ještě počkat? Může to být tím, že palmaty a orange se do množení tolik nemaj? Třeba jako cheryny....
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2016 20:35 Žena Turbínka [2558] Re: Mesala
Barevná linie není čistá a ustálená. Nedělala bych si z toho vrásky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 14:42 Žena Mesala [22] – Orange s vajíčky
Ahoj, mám už 2 krevetky Orange s vajíčky, ale něco mě na nich zaráží: Proč má jedna krevetka vajíčka žlutá a druhá taková šedá, spíš modrá? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:53 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: matak
Co se stim da delat? Jak jim pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 12:54 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: matak
Sme na tom stejne...taky jsem zatim vajicka ani mlade nevidel.ale ja je mam neco pres mesic...tak snad je jeste cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 11:30 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: Turbínka
Vajicka prave nevidim a podle me je tam par samicek urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2016 06:49 Žena Turbínka [2558] Re: matak
Ani vajíčka si neviděl? Kdyby ano, pak padá jasná volba na ploštěnky. Nebo bys mohl mít jen jedno pohlaví, nekvalitní stravu, ale největší problém bych hledala ve vodě - složení a teplota. Občas se stane úplně normálně ze mají krevety populační pauzu i třeba půl rok :-) Ještě bych jim dala čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 23:19 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – Rozmnozeni
Zdravim, mam krevetky asi pul roku cca 10-15 kusu, ale ani jednou jsem nevidel mlade. Co mohu udelat pro to aby se mnozili? Obcad vidim svlecknute krunyre ale vajicka ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 17:15 herms1 – začátek chovu
Mám 4 akvária už připravený a v každém bych chtěla mít jeden druh (o křížení jsem četla). Pro začátek bych chtěla Sakura Super RED, White Pearl, Yellow, Rili RED. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 13:46 Žena Xlienka [276] - Amerika
Já z toho tedy pochopila, že se jedná o 4 akvária a každé pro jiný druh. Snad majitelka osvětlí situaci.
Počet do začátku bych volila alespoň 10 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 13:18 Žena Turbínka [2558] Re: herms1
Začni s jedním druhem, caridiny a neocaridiny většinou potřebují jiné podmínky pro život (caridiny mnohem specifičtější) a potom je tu ještě problematika mezidruhového křížení v rámci rodů. Vícero krevetek v jedné nádrži k sobě prostě nejde, ideální jsou jednodruhovky a do startu tak 10-20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 10:52 herms1 – začátek chovu
Ahoj. Chtěla bych do budoucna začít s malým chovem krevetek....akva mám připravené pro 4 druhy. Stačilo by kdybych si od každé barevné varianty pořídila po 5ks? Je nějaká šance na mladé? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:18 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: zdenek
nemuzes. jen krystalky + jednu z tech neocaridin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 18:56 zdenek – křížení
dobrý den mužu chovat Neocaridina Blue Jelly,Neocaridina davidi var. Rili,červená var. Red cherry,Crystal Red v jedne nadrži aniž by se mi zkřížily

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 20:16 zdenek – vajíčka na Krevetky Neocaridina Blue Jelly
dobry den mam uplne poprve vajíčka na Krevetky Neocaridina Blue Jelly a nevim jestly jsou oplozene jestly ne kdy je odhodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 22:26 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Krevetky Rili
Čaute, chcem sa spýtať, či sa tu nájde niekto z okolia Nitry, kto by choval krevetky Rili.

Nedávno som totiž na burze nakúpil pár jedincov, ale pravdepodobne jediný samec sa vytratil z akvárka :-D Takže mám len samičky plné vajíčok..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 20:08 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Kaira vdaka za odpoved. Zatial asi uplne naj naj lepsi aky som dostal. Kludne to moze byt aj tym. Neviem ako je to s plodnostou samcov teda, ale naraz bolo plodnych asi 8 samic behom tyzdna a neviem ci aj tento faktor nieco zohrava, ze boli takto velmi vytazeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 18:08 Žena Lucianetta [43] Re: Turbínka
ten zbytek mi došel, přesto díky za naprosto kompletní odpověď :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 17:55 Žena Turbínka [2558] Re: Lucianetta
Ano jsou a těch 7 "flekatých" krevetek jsou velmi pravděpodobně samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 17:49 Žena Lucianetta [43] – jsou to vaječníky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den, mám dotaz.. jsou tyhle fleky za hlavou krevetky vaječníky? po přesunu krevet do většího akvarka jedna samička už nosí vajíčka a ostatním se objevily tyhle fleky. má je asi 7 z 9 krevetek, co zatím mám. jo a omlouvám se za kvalitu fotek, nemám u sebe foťák a mobilem to líp nejde. díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 16:09 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Birgit
oni sou tak male ze byse ani krmit nedaly (asi jo zelenou rasou ) ono pokud nebudes akva drhnout a nechas ho pekne zarust tak si najdou hlavne je stejne nejdriv nenajdes a vylezou az za mesic az povyrostou sou to strasny ninji :-)
Sem taky myslel ze sem o ne prisel a najednou vylezly :)) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 16:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Birgit
Ja často ani neviem, že mám ďalšie malé krevetky - nijako špeciálne ich nekŕmim, si vždy niečo nájdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 15:51 Birgit – Krevetky
Zdravím,
jedna moje krevetka red cherry má cca. 2 dny vajíčka, a chtěla bych se zeptat, jestli se mladé krevetky mají něják zvláš't speciálně krmit?
Díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 10:47 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: IringPalo
Moje krevetky odhazovaly vajíčka v době, kdy v akváriu chyběli plodní samci. Když jsem přidala nové samečky, všechny samičky vajíčka donosily. Jestli máš mladé krevetky, možná jen samci ještě nedospěli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 01:10 Muž IringPalo [3] - Raci, krabi, krevetky – zhadzovanie
ahoj krevetkari. nevie niekto poradit preco krevety zhadzuju vajicka? koncom minuleho roka skoro vsetky samice zacali byt plodne a postupne si ponakladali vajicka. o par dni uz nemali skoro nic. takto to bolo so vsetkymi. neviem v com je pes zakopany. jedna sa o nc. davidi rozny mix farieb. dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 15:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
invalida napsal: Docela se u toho vědátoři nemůžou dohodnout proč ale autoregulace populace na určitým území funguje. A akvárko je modelovej úkaz.
Možná to je stresem. Mi to takhle zafungovalo u Heterandria formosa. Měl jsem je v malé nádržce, kde se množily. Když to akvárko začalo připomínat rybí polívku, naráz se přestaly objevovat malé, i když tam byla spousta dospělých samic. Další mrňata se začaly objevovat okamžitě poté, co jsem část populace odlovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2014 15:01 Muž bluejack [5] Re: invalida
no moze byt aj tym ze je mensi akvarko ale napadlo ma este neco ako som proskoumal akvarko ted sem vbidel vsude vajicka na listek na skle v kazdem rohu minimalne 3-4 tlupy vajicek a ze ci to nemoze byt od toho ze mam premnozene sneky ?? ze ich skonzumiju ?, ted ich triedim akurat aby tam toho nebolo moc ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 09:12 S Muž invalida [3881] Re: predator3313
Docela se u toho vědátoři nemůžou dohodnout proč ale autoregulace populace na určitým území funguje. A akvárko je modelovej úkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2014 23:19 S Muž invalida [3881] Re: bluejack
Jo příroda reguluje co je pro ní únosný...tedy kolik krevet na litráž.... Asi jde o přežití druhu a jiný instinkty stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=251