Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 09:24 Alzakhraj – Re: Labyrintka
Japonicy, nebo minimalne vajicka ze kterejch se pak vylihnou larvy potrebujou k preziti braktickou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 08:34 Labyrintka
Moc děkuju za odpovědi, ale u těch japonic myslím proč nedělají ani vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:20 dankooo
diki moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: dankooo
jistě, je to jedno a to samé..... podle starého značení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:26 dankooo
mozem rozmnozit red cherry s neocaridina denticulata ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 17:19 Muž navik [908] - Sumci – Re: Labyrintka
U "japonic" se mladých v akvárku nedočkáte, nastudujte něco málo o způsobu rozmnožování.
A u cherryn jak již naznačil Sid je ten Váš sameček málo zbarvená samička ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 17:17 Muž navik [908] - Sumci – Re: Darsilius
Ona ta cena 30-60 Kč uvedená v místním atlasu je "krapet" mimo realitu .
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Darsilius
přes e-shop € 14 za kus, tenkrét bylo juro tuším za 28,- Kč
od soukromého chovatele za € 7.

tak proč by to nebylo možné za 400,- ve Vivárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2010 16:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Labyrintka
...Red cherry jsou krásně červeně vybarvené, rostou a všechny pořád něco šudrují. Proč se tedy nemnoží? Mohu je nějak nabudit?...
Co k nim zkusit přidat nějakého toho samečka? :)
"...1 samec (je méně vybarvený, ale má také to žluté za krkem)..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:12 Labyrintka – Poč se mi nemnoží?
Ahoj, mám doma 4ks red cherry a 4ks japonic. U japonic mám 1 dospělou samici a 3 dospělé samce. Samici jsem koupila když nosila vajíčka pak je nejspíše donosila, ale mláďata jsem neoddělila takže uhynula. Viděla jsem je jednou pářit, ale samice vajíčka už nenosila. Mám je už 3/4 roku a nechtějí se mi množit proč? To samé red cherry tam to vidím 3 samice a 1 samec( je méně vybarvený, ale má také to žluté za krkem- není to tedy také samice). A také se nemnoží a to jsou to moc hezké a velké samice. Jinak se jim daří. Red cherry jsou krásně červeně vybarvené,rostou a všechny pořád něco šudrují.Proč se tedy nemnoží? Mohu je nějak nabudit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 15:49 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gregg
400? to se mi nějak pozdává taková cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 13:08 Gregg – Re: metkyks
koukal jsem ve viváriu a 400 za jednu se mi nechce vydat protože studuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:28 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gregg
No sehnat je není zase taková problém,ale po pravdě stojí dost peněz a to hlavně když chceš vážně kvalitní kousky. V ČR jich moc lidí nemá. Já osobně mám 13 kousků ale nevím jsetsli se namnoži. Je to s němi celkem náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 07:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: rriki
jj nějaká nižší třída, soudě podle fotky.
Ty co jsme měli my byli výrazně sytěji modré, ne takové šedé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 06:08 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Gregg
Fotka k příspěvku moc se v tom nevyznám jsou to oni?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 19:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Gregg
Všechno se dá sehnat, pokud máš dost peněz.
Já je měl z Německa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 17:46 Gregg – blue tiger
zdravim chtěl bych se zeptat jestli se dá sehnat Caridina cantonensis sp. Blue tiger omlouvám se za OT ale nevím kde je sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:40 Muž Chem [837] – Re: Jetta
Barva je v pohode, bile tecky se na krevetkach obcas vyskytuji, problem v tom neni, pokud to neni paraziticka houba apod, ale to by melo byt pri blizsim ohledani poznat. Pokud nebudes tridit F1,2,3,4 generace, delat zpetne krizeni v mnoha akvariich atd., tak sytejsi barvy geneticky nedosahnes (v nekolika nasledujicich letech). Pokud jim doprejes dobre podminky a vhodnou stravu, tak to budou hezky zbarvene cherry krevetky. Samci jsou svetlejsi - to je normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:33 Muž Jetta [11] - Živorodky – Red Cherry
Fotka k příspěvku Nepoznám mezi nima rozdíl jen že samečci jsou světlejší
vypadají takhle.

pls při zvětšení té fotky jsem zjistil ,že na krevetkách jsou nějáké bílé tečky
je to nějáká nemoc nebo je to normální
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Krevetky i nadále považuji "jen" za údržbáře, tak nevím, jak to chodí u nich, ale třeba u vídeňských mečovek se svého času (70. léta :)) doporučovalo k udržení syté červené pářit tmavou samici se světlým samcem. (No, třeba je už i tento poznatek dávno překonán... :-O :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:27 Muž filipsi [1295]
Jetta napsal:...při vybírání jsem si vzal hodně červené samičky
a pro větší jistotu jsem si vzal uplně světlé samce...


A to z jakeho duvodu? Proc ne cervene samicky a cervene samce, pro vetsi jistotu?
Plati oboje, jak dedicnost, tak strava (+prostredi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:01 Muž Jetta [11] - Živorodky – Red cherry
mužu se taky zeptat
má u krevetek Red Cherry,barva rodiču velký vliv na barvu prcku.
mám na mysli (při vybírání jsem si vzal hodně červené samičky
a pro větší jistotu jsem si vzal uplně světlé samce)

nebo se barva po narození ještě dá zachránit stravou (červená paprika, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:24 Muž Chem [837] – Re: Mejla
Barva vajicek - vetsinou byly takovy mirne do zelena. Larvy se vyvijeji ve sladky vode pomerne bez problemu. Problem je ale v tom, ze mezi sebou vedou konkurencni boje apod., coz v mensim prostoru dost casto vede k uhynu nekterych jedincu a naslednemu kazeni vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:00 Muž Mejla [21]
Zdravim, má tu někdo zkušenosti s odchovem krevet rodu Macrobrachium? Konkrétně se jedná o tu s českým názvem kroužková. Zajímá mě jaká je barva jejich vajíček a jestli je stejná u oplozených a neoplozených. Mám je tři ve společenským akva a nejsem si jist jestli mám i samce. Moc nepředpokládam, že by mladý přežily, ryby je požerou. Případně jak je to i u např. caridin a neocaridin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:57 JagerMaister
vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Semtex
www.caridinajaponica.de

omluva, tady někde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:31 JagerMaister
kde v atlase? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 19:15 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Inky
počti si, je to tam.... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 17:54 JagerMaister
ahojte chcel by som odchovať krevetku RED NOSE ale uvádza sa že larvy potrebujú slanú vodu tak ako japonice neviete mi poradit dávkovanie soli do vody? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 00:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Moje žlutý heterošky jsou najednou modrozelený, dostaly nadopované buchanky, může se stát jakýkoliv klam pro oči
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:36 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetky
Hehe smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 08:18 Muž Chem [837] – Re: Akeila
Jasne, i toto je jedna z moznosti. Stejne tak dalsi moznosti je, ze jde proste o geneticky podminenou barvu vajicek - napr. nektere cherry maji vajicka po vetsinu jejich vyvoje barvu zlutou a nektera zelenou. Atd.. Ja jen s usmevem reagoval na otazku: Mam dve krevetky, kazda ma jinou barvu vajicek, jaky je rozdil? Pripadne mi to, jako vtip... Na pasece se pase bily kun, jakou ma barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 07:48 Žena Akeila [0] - Raci, krabi, krevetky
No mám pocit, že už to tu bylo také někde zmíněno, ale v určitých stádiích březosti krevetek, vajíčka mění barvu. Já vypozorovala, že ze začátku jsou úplně bílá a na konci jsou vajíčka hnědavá až nazelenalá. (chovám Neocaridina denticulata - Red Cherry) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 23:03 Draculla – Re: Chem
tak sry no, jedná se o stejný druh, bohužel nemám nic na měření parametrů vody, ale nevypozoroval jsem žádnou snahu útěku. myslím si že ta druhá krevetka (ta s těma průhlednýma) je ještě hold mladá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:50 Muž Chem [837] – Re: Draculla
To jsi ale v minule otazce nenapsal... No, treba proto, ze jedna vajicka byla oplozena a druha ne.. Znovu je otazka jaky je to druh, zda jsou krevetky stejny druh, jake maji podminky v akvariu, kolik tam maji samcu, zda uz mely mlade atd. Na nekonkretni otazky se vetsinou nedaji davat seriozni jednoznacne odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:23 Draculla – Re: Chem
no a proč ta s těma žlutýma je pořád nosí a ta s těma průhlednýma, už dávno nic nemá?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:19 Muž Chem [837] – Re: Draculla
Rozdíl je v barvě vajíček :-D , v ničem jiném se neliší, pokud jde od stejnou varietu stejného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:13 Draculla – barva vajíček
zdravím, ještě bych se chtěl zeptat, měl jsem 2 nosnice v akva a jedna měla vajíčka žlutá a druhá průhledná. jaký je rozdíl?? děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 23:05 kaasha
Jo, žlutá barva vajíček je v pořádku. Ale jestli chceš mít nějaký mladý, tak ji radši zkus šetrně přelovit do samostatnýho akva. Je tu sice možnost, že kvůli stresu z přelovení vajíčka pustí (moje red cherriny je nepustily nikdy), ale každopádně je šance na odchov větší. Když ji necháš u ryb, tak jim připravíš dobrou hostinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 22:37 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Draculla
NO U TEBE SE RYBKY POMĚJOU AŽ TI TO SAMICE DONOSÍ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 22:35 Draculla – otázečka
prosim Vás, myslíte že mám šanci na mladé??krevetka už má vajíčka(jedná se o indické zebry), která jsou žlutá, je ta barva mimochodem vůbec dobře?? V akva mám tetry par., razbory klínos., hrotočelce ostnopl. a krunýřovce. neměl bych ji radši předělat do jiného akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 18:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
vajíčka nenosí pod bříškem, ale pod ocáskem.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2010 16:30 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
8l akva a jednou za 14 dní výměna 1/3? no to se chudinky koupou ve vlastní moči, se nediv, že se jim nechce do téhle močky přivést potomstvo. Já měním ve 30l 5-10l co 3-4dny. Myslím, že zrání nebude delší víc jak 2-3týdny (neměřil jsem to) vajíčka pod bříškem pak nosí cca 25dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Evellyn
Někdo tady kdysi kdesi psal, že Red Cherrynám to trvá cca 40 dní, než vajíčka v sedle dozrají a samička je po svleku přesune pod bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:21 Žena Linduš [166] – Re: Evellyn
trpělivost :-)
ty vajíčka za hlavou by měly dělat pěkné, velké sedlo. při dalším svlékání to většinou už přesunou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 13:18 Evellyn – Krevetky - vajíčka
Ahoj,
mám Cherrynky už nějaký ten měsíc, cca 6 týdnů, měla jsem je menší, ale i když se mi zdá, že jsou již skoro dospělé, ne a ne mít prcky :) Dvě samice již nosí snůšku vajíček za hlavou, cca 10 dní, dá se odhadnout, kdy sestoupí vajíčka pod zadeček?

Jinak krevetek mám 5ks (dva samci, tři samice), dvě samičky již zmíněná vajíčka nosí. Akvárium 8l, plné jávského mechu, pár bukových lístků, výměna 1/3 vody za 2 týdny. Jsou tam pouze samotné krevetky. (po první várce malých plánuji přestěhování do většího). Přikrmuji krmením pro krevetky, rostlinnými vločkami. Dá se jim ještě nějak pomoci, nebo mám být trpělivá a nechat to úplně na nich? :)

Díky za nápady a názory. E.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 17:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: zdenulka2910
Já bych si tipl, že je to svlečka krevetky a z těch pár vajíček nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 16:27 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: zdenulka2910
Stoprocentně šneci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 16:02 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Bak
no moje krystalky lezou už tak po 2-3 dnech po aq a je hned vidět jak jsou zbarvené, kolik mají proužku a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: zdenulka2910
to bude nejspíš od šneků

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1251