Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:55 meleri Re: MichoCZ
penize by se aji nasly ale rozumet tomu... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No většinou mám 6,4 X-) sice u par měření to vylezlo na 6,6 myslím ale většinou tech 6,4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Volil jsem tu RO, protože u nás není voda taky nic moc. Hlavně co do tvrdosti a na některé odchovy je lepší měkká voda. Jasně, je to investice za nějakou tu tisícovku, ale jsem rád, že ji mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:43 meleri Re: MichoCZ
no, treba se k RO konecne jednou dopracuju! zatim je to na me moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:43 meleri Re: predator3313
pani ty jo, to je nizke pH! a jake mivate normalne? fakt se chystam je nasbirat ale zatim jsme tu s detma marodi.
zkusim je. ja mam pH 7,8 ale myslim, ze je tak vsehovsudy 7,5. ja jsem zjistila, ze je fakt velky rozdil mezi tim co dve co delam doma a tim co kupuju (ted uz min leze to do penez pri dvou akvariich).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
:-D No já hned jak jsem zakladal akvarko jsem akčně tam dal listí a šišky atd...:-D a pak jak jsem poprvé měřil pH tak jsme se ani nevešel do rozmezí protože to měřilo 6,4 pH a výš a ja měl tak 6,2 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 14:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
No používám to tak. A jasně mícham to s normální vodou. Tak 2:3 s normální vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 13:17 meleri Re: lhajek
aha, no nevim, do toho asi nejdu. kdyz poprsi, vystrcim kybl na terasu. ale ten sud..on je dost velky, a tady uz ted fakt tak moc prset nebude. dik ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 13:16 meleri Re: MichoCZ
mesic po napusteni? fiha...ja beru vodu hned z kohoutku. treba muj bratranec nechal vodu tyden odstat, a pak mel problemy s rasou, kytky nerostly, pak toho nechal a akvarko se mu zlepsilo. me prijde ze to uz j moc. ale ty tu osmozu asi michas s cerstvou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 12:06 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Myslím si že pokud ta voda nebude zdrojem nějaké nemoci a pod. tak by to snad vadit nemuselo. Asi by to chtělo jednou za nějaké delší období vypustit a pořádně vyčistit a začít na novo, ale jinak bych neviděl problém pokud se tam bude voda přidávat a odebírat ... bude to v podstatě jako v akva bez rostlinstva a živočišstva (nepočítám případné řasy a mikroorganismy).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 08:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
To by mě taky zajímalo jestli je to OK zdůvodu nějakých bakterií a podobně. Mám ve sklepě 160l sud s vodou z osmózy a tu vodu používám i třeba měsíc po napuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 06:39 meleri Re: lhajek
ahoj, planujeme s manzelem takovy ten velky sud pod rynu. chceme ho koupit pristi tyden. jenze nevim, voda tam bude treba stara a tak, to byste doporucovali takovou starou vodu do akvarka? ten sud chceme spis na zahradu, protoze ano, jakmile skonci kveten tak tady uderi vedro, a moc neprsi, spis bourky ktere trvaji hodinu dve a moc deste nespadne.
ja jsem ted zkousela zachytavat dest, a nevim proc, ale naprselo mi tam vzdycky tak deset cm vody a to bylo pro akva strasne malo.
nedavam to tam vsechno najednou, ale s citem, zatim nebyl nikdy problem ani s listky a na ty sisticky se chystam jen co mi to zdravi deti dovoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: meleri
Nevím v které části FR jsi, ale že by jsi tam nemohla mít trochu vody v zásobě pro to malé krevetárko? A že by tam byly tak dlouhá období sucha že by ta voda nevydržela? Nezdá se mi to ....

Párkrát se tu o tom na fóru psalo, že někdo v Brně jede snad i odchovnu krevetek na dešťovce a to nebude pár litrů vody do malého krevetárka ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2013 22:38 Žena sivon [1714] - PlžiRe: meleri
Ale s přidáváním všeho (i když jsou to přírodniny) opatrně a postupně, akvárko je malé, aby nedošlo ke skokovým změnám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:34 meleri Re: sivon
dekuji, ano, znam, uz se chystam, ze nejake nasbiram, bohuzel, uz tu druhy tyden sedim jak vezen, syn mel malem zapal plic a ted jsem s nim doma, ale jakmile vyrazim do prirody, nasbiram. zatim tam mam dubove listi a vyluh z raseliny a co dve. mozna ze to dohromady vsechno trochu pH snizi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2013 22:30 Žena sivon [1714] - PlžiRe: meleri
A co třeba olše - rostou u vás? Olšové šištičky po přidání do akvária mírně snižují pH a louhují se z nich látky, které příznivě působí na krevetky i ryby.
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:13 meleri Re: lhajek
no, bohuzel ale kdyz pak neprsi....chtela jsem tu reverzni osmozu ale nakonec jsem se na to vyprdla, nebudu furt vymyslet.... :-) ale treba si ji jednou poridim no!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: meleri
Měkčí voda se dá získávat třeba z deště, pokud pominu nějaké technické vymoženosti. Ale mě se to s měkou vodu z kohoutku snadno mluví ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:58 meleri Re: Burik
jo chtela bych vse hned! ale priroda umi naucit trpelivosti! zatim jsem rada, ze mi v akva nikdo neumrel, akorat ty neritiny, na ty mam smulu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:57 meleri Re: Treeman
jo jsou to super stvoreni! mam je strasne rada! nic srandovnejsiho nez krevetky neznam...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:56 meleri Re: predator3313
chtela bych ty red bee nebo blue tiger, jenze, mam moc tvrdou vodu a vysoke pH. a navic akva ma teprve pet tydnu. to je pravda, pomichaly by se ti.
byla jsem dneska na burze a meli tam ty red bee. a pak nejake mini kraby, kteri se jmenovali pavouci krabi. krasni ale chovatel rikal ze taky potrebuji mekci vodu...mam hold smulu s temi korysi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:30 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
dej jim čas..mně začaly crystalky nosit asi až po měsíci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 16:13 Muž Treeman [249] Re: lhajek
Ano přesně tak míň to řešit a ono to půjde od přírody:-) já dostal z rušeného akva 1x red crs a už je v akva bezmála 3 měsíce a pořád vitální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
Jaké by jsi chtěla? no rili se mi jednam nějak moc nelíbí :-D a jednak s cherrynama bych je nemohl mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:29 meleri Re: predator3313
taky bych moc chtela tyto krevetky, ale co tady ctu tak jsou hodne choulostive. skoda.
nebo zkus ty Rili jako ja, jsou taky pruhovane, a jsou moc hezke. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:28 meleri Re: malyLibor
jo, je pravda ze akvaristika je hlavne o tom! ale je to fajn, aspon v dnesni uspechane dobe clovek jde na neco pomalu.
dik, ted uz jen aby v pohode donosily! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
Já si pořídil 8 crystalek na zkoušku....chvilku vydržely ale pak jsem přidal nějaky kořen do akvarka a udělalo to trochu neplechu, a následkem toho zřejmě většina crystalek umřela... takže taky zbírám odvahu na druhé kolo :-D ale tentokrát asi zkusím Tiger pokud nějáké seženu...no vidím to na léto :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Kdepak. Pomohla ta trpělivost. A ty kokosy tam nechej, když na ně dáš na každý kousek jávského mechu, tak ti hezky porostou mechem a pro malé kreveťule to bude nejlepší schovka. A moc mne těší, že se to povedlo... prostě v akvaristic je trpělivost asi nejdůležitější vlastnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:09 meleri Re: malyLibor
zase si mel pravdu! :)
dneska rano koukam do akva, a najednou vidim dve krevetky s vajickama, ty krevetky co byly nejtlustsi tak ted jsou tehotne! hop potlesk smich
tak uvazuju ze ani netreba kupovat krevetek, protoze jestli se postesti, tak budu mit dvacet novych krevetek, a ty se zas budou mnozit dal a dal.
tehotna je ta jedna krevetka "rili" ktera je cela bezova, tak jsem zvedava, jake krevetky z ni budou....
ted uz sehnat jen ty minirybky a bude to dokonale...

a co tu pisete o vymirani to je zvlastni, ale krevetky mam fakt kratce takze s nima mam minimalni zkusenosti...

jinak si myslim, ze mozna pomohlo ze jsem vcera zacla bublat Dennerle misto domaciho burcaku, a ze to mozna snizilo trochu pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: predator3313
No právě že se mě to stalo i se cherry a tak se na crystalky zatím neodvažuji, ikdyž parametry mé vody by jim vyhovovat měly. Odvahu jsem ale stále nesebral ....

Možná budu muset jedno akvárko pro ně vyčlenit a zaměřit se víc na krevetky než na rostlinstvo :-) A nebo to méně řešit a ono to půjde od přírody :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:00 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
:-D :-D
No vím že hodně lidem vymírají crystal třeba ale cherry?
X-) Hold příroda je někdy nevyspitatelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2013 12:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: predator3313
Jo vymírání je asi většinou pro nás obyč akvarity záhada. Mě už takhle vymřely asi třikrát. A dokonce ikdyž jsem je měl ve více akváriích tak vymřely společně ve všech .... Přitom změny v parametrech vstupní vody jsem nezjistil, havárie na vodovodu nebyla, voda vypínaná také nebyla ... naposledy ani manželka futra nenatírala (z toho smradu už mě také vymíraly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.04.2013 12:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
14 dnů je krátká doba, vydrž. Trpělivost růže přináší a taky dělá akvaristu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 08:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
Moje přítelkyně si taky pořídila asi před rokem krevetky, 2-3 mesíce v pohodě se ji množili a pak přestaly... a nepřišli jsme na to proč....s nějakych 50-70 kusů tam má tedka asi 15 co ještě žije ... :-O jinak jí to vymřelo a nikdo neví proč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 07:01 meleri Re: MichoCZ
no, nevim jak je premluvit aby tam lezly! :-) mech mam taky a rostliny takze jsou v nich ale jak pisu, ty moje jsou tam uz dva tydny a nechteji se mnozit. fakt nevim proc...a tou tvrdou vodou to byt nemuze pac tady lidi krevety maji a mnozi se jim v pohode. a mi se jednou rozmnozily, bylo to v prosinci jenze ta samice zemrela nedavno a ty mlade co vyrostly proste nic! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 00:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: meleri
Jistě, jsou tam jako doma. Asi je máš špatně vycvičené:-D No mě rostli společně s potěrem dánia a pro jistotu se tam ukrývali. Pak jsem v těch 3-4cm dlouhých šlahounech mechu viděl malé krevetky. Ale kokos s mechem je tutovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:19 meleri Re: MichoCZ
ony ti lezou do kokosu? to mas dobry, ja myslim, ze mi do nich obcas vlezou ale moc ne, jsou porad na listech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:18 meleri Re: malyLibor
dik. no ty betty jsou dost pomale. moc je nevidim honit se za krevetkama, a i kdyz ted porostly tak jsou porad strasne male, dve maji dva cm a ta treti ani to ne, nevim no.
ne v tech kokosovych oresich je dira velka, bylo to mineno spis pro ryby ale mam ty pancernicky a oni tam vubec nelezou. uvazuju ze ty kokosaky zrusim a dam tam jeste jeden koren a pro krevetky koupim takove ty trubicky, do tech se zadna ryba nevleze..
no, snad se mi zitra postesti a sezenu ty rybky co jsem chtela :)
a s krevetama me to zacina fakt mrzet, ze se nemnozi... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.04.2013 16:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Moje krevetky mají uprostřed akva provrtanou půlku kokosu obrostlou jávským mechem. V kokosu se narodí a pak lezou do mechu povyrůst. Jen jim občas musím prostříhat vchod, protože zarůstá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Nepanika. Ty bety jim neublíží. V akvárku máš dost rostlin, kde se malé krevetky před betama schovají. A v těch skořápkách od kokosu máš nějaké dírky, aby do nich mohly krevetky? Pokud ano, i to je vynikající schovka pro malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2013 13:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Vlnkar
Samečci taky bývají aktivnější plavci, drandí si to přes celou šířku akvarka ( aspon u mě) kdežto samičky spíš volí pěší trasu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:07 meleri Re: Toník
ty bety jsoustrasne male, ale kdyby zacly skodit, tak je dam do toho maleho akvarka nebo je daruju. nechtela jsem je, ony se narodily,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2013 21:37 - Re: Vlnkar
O dosť štíhlejší a nemá taký zadoček ako samička,ktorá ho potrebuje na nosenie vajíčok.Dospelé samičky sú aj o dosť väčšie.
www.plantedtank.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2013 21:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vlnkar
Většinou se prodávají poměrně mladí jedinci u kterých jsem z počátku nikdy nepoznal pohlaví. Časem samice krom vajíček za hlavou jsou větší a jakoby mohutnější (aby mohly pod pleopody schovat vajíčka) a jsou vybarvenější než samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:30 Muž Vlnkar [15] – Jak rozeznat samecka od samicky
Dobry den, jak mohu rozeznat samicku od samecka. Koupil jsem 10 krevetek(red cherry) a vrta mi hlavou, jestli jsou v paru. Samicku mam na 99%. Na zadech ma zlute vajicka. Ale mam i samecka? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 15:05 Muž Toník [396] Re: meleri
Když nenosí, tak nenosí.
Ale i kdyby začly nosit, stejně to k ničemu nebude - bety (bez rozdílu velikosti) jsou hodně důkladní hledači potravy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 14:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Viděl bych to jako Burik. Dej jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 14:48 Muž DrChila [243] Re: meleri
Já bych viděl problém v tom že ty krevetky si přendala a proto najednou se nemnoží. Já měl krevetky a teprve po 2 měsících od tý doby co sem si je přinesl začali nosit vajíčka. Dokonce jedna vyrostla a spousty krevetek byli sežrány asi mojí osádkou tam. ale to je jedno. Každopádně sem je pak přendaval a to samé se děje krevetky zatím vajíčka žádný nenosí a ty co nosili a byli přendaný tak některý to zahodili svlečku i s vajíčkama. jestli vadí tvrdá nebo ne netušim ačkoliv tvrdost technicky znamená obsah všech možnejch živin tím pádem lepší podnebí napříkla pro růst tak nevim proč ale asi to tak nefunguje že to neuměj asi využít. A doporučují spíš měkou vodou ale red cherry vydrží hodně to je něco jako neonka. či paví očko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:36 meleri
jinak myslim ze naopak ta tvrda voda jim prospiva maji krasne leskle krunyre, videla jsem napr. krevetky v Ostrave ve zverimexu a nevypadaly tak vitalne, ale nevim, nejsem odbornik, je to jen muj odhaD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:33 meleri Re: Burik
jsou pomerne dost velke. jsou aktivnejsi nez v tom malem akva. vic plavou, predtim byly zalezle, ted vsude chodi, plavou, jedi tablety. zadna samicka nenosi. samecci plavou kolem nich a nic.
svlecek tam par je ale ne moc, a lezi porad, ony je neji, asi jim ta tvrda voda na vapnik staci.
mam je tam asi dva tydny, ze by tou zmenou?
mam tam pancernicky, ale vubec se jich neboji, pak tri betty ale ty jsou uplne malinke, jsou to miminka.

muze to byt tim, ze je moc krmim? vodu menim fakt casto, protoze akva ma teprve pet tydnu;

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=601