Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:12 Muž Onys [9] – Re: ustavprochore
no to asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 15:12 Muž Onys [9] – Re: FranzFritz
většinu jsem teď vytáhl pro jistotu ale něco jsem tam nechal jo a to co jsem vytáhl jsem dal do sklýnky tak uvidim co to je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Onys
Co nějaká živočišná houba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:01 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Podle fotky o vypadá na pěknou hromadu. Být tebou, tak to nechám vylíhnout, už jen ze zvědavosti.
Jestli se ti tam opravdu zkřížilo topítko s filtrem, tak si jedno mladé po vylíhnutí zamlouvám. K takovému kříženci povede jen jeden elektrický kábel, to bych mohl ušetřit za elektriku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:39 DeathAngell
palec dej nám pak vědět X-) zatím čau smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 14:37 Muž Onys [9] – Re: DeathAngell
njn uvidim třeba se mi zkřížil filtr s topítkem :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:35 DeathAngell
od platy to nebude to je jasne od krevetek taky ne a od šneku taky ne , nenapada mě nic od čeho by to mohlo bejt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:33 MilanRada
Může to být možné protože to máš zarostlý dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:33 Muž Onys [9] – Re: DeathAngell
no teď jsem to akvárko důkladně prohlížel baterkou a lupou a nic jsem nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:32 DeathAngell
nebo fakt marťany , ale z5 k tematu jsi si jist ze tam nemas nejakeho vetřelce ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:31 Muž Onys [9] – Re: MilanRada
no a pak tam mám ještě samotnou půl centimetrovou platu (potěr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:30 MilanRada
Tak mi řekni kdo jiný by se ti tam mohl rozmnožit když tam nic jinýho živýho než krevety a rostliny nemáš. Zázrak nebo co že. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:30 Muž Onys [9]
tak to tam mám asi marťany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:27 Muž Onys [9] – Re: DeathAngell
no to je dobrý tak si počkám jestli sem ještě někdo něco napíše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:26 DeathAngell
to já newím :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:24 Muž Onys [9] – Re: DeathAngell
no tak co to teda je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:23 DeathAngell
Tohle jednoznačně nejsou vajíčka krevet a ani šneku ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:07 Muž Onys [9] – Re: Marri
co se dá dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:07 Marri – Re: Onys
Já nevím, neřekla bych, že jsou to krevetí vajíčka a kdyby teda byly, tak je nijak nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:03 Muž Onys [9] – Re: Marri
to vím taky ale nic jiného kromě krevetek tam není (myslim) neviděl jsem tam nikdy ani jednoho šneka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:02 Marri – Re: Onys
Krevetky nosí vajíčka pod břichem, nepouštějí je, podle fotky to vypadá, že je to něco jako kokon, ale vajíčka krevet netvoří kokon, jsou jednotlivě, ale krevetka je nosí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 13:58 Muž Onys [9] – Re: TomášB
jde mi o to od koho jsou kdyby byly od Japonik tak to nemám šanci ale kdyby byly od těch ostatních tak bych se je zachránit snažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:55 Muž TomášB [12]
nepochopil sem zda je chceš zachránit nebo se jich zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:39 Muž Onys [9]
krevetky se je právě snaží sníst co s nima mám udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:24 Muž Onys [9] – Další Fotka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:23 Muž Onys [9] – POMOC !!! Krevetí vajíčka (je jich moc) co s nimi
Fotka k příspěvku Zdravím všechny krevetkáře, Prosím o radu přišel jsem ke svému akvárku a na mechu v několika místech visí hrozny vajíček nevím od koho (ráno jsem je ještě neviděl) mám tam 4 Japoniky,3 Red Cherry,3 Red Crystal a nic jiného co by se mohlo rozmnožovat.Od koho mohou být ??? viz. obrázek. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:09 DeathAngell
asi záleží podle stáří samice moji měli asi 2-3 mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:32 Bexi
datura napsala: spíš si na to vezmi lupu:-) ne, určitě je na místě důkladné prozkoumání nádržky, ve které je máš. vzpomínám si, že když jsem já poprvé hledala mimina, tak jsem jedno objevila až po usilovném pátrání jako průhledný drobek na dubovém listu. téměř se nepohybují,jsou velké něco málo přes 1 mm a hlavně zcela průhledné. často pochopitelně rádi lezou pod kameny, do štěrku na dně, do jávy a podobně...vědí, že jim jde o kejhák, tak jsou radši zalezlý ;-) no z prvního odchovu kdy samice měla jenom 10 vajíček byly mladé hned po narození 4 mm velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 12:59 Muž Sprachys [48] – Re: Bexi
v 18l jich mam neco pres 20..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 22:14 Žena datura [104] – Re: Sprachys
spíš si na to vezmi lupu:-) ne, určitě je na místě důkladné prozkoumání nádržky, ve které je máš. vzpomínám si, že když jsem já poprvé hledala mimina, tak jsem jedno objevila až po usilovném pátrání jako průhledný drobek na dubovém listu. téměř se nepohybují,jsou velké něco málo přes 1 mm a hlavně zcela průhledné. často pochopitelně rádi lezou pod kameny, do štěrku na dně, do jávy a podobně...vědí, že jim jde o kejhák, tak jsou radši zalezlý ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:13 Bexi
mně krevetky sjodily vajíška jenom tehdy pokud nosily poprvé nebo v akvárku bylo až moc krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:11 DeathAngell
Možná pár milimetru ? už je to 2 mesíce tak se už dobře nepamatuji Moje samička nosila zhruba 4 týdny . Po 14 dnech mno asi tě zklamu ale je velká možnost že je shodila .. ale pořád je nějaká šance že se vylíhly prckové ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:30 Muž Sprachys [48] – Re: Sprachys
konkretne se jedna o Neocaridina denticulata var. red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:28 Muž Sprachys [48]
zdravim, jak moc male jsou mlade krevetky?.. pred 14 dny jsem videl samice s vajicky, nosily je celych 14 dni a kdyz jsem prijel po vikendu, tak uz vajicka nemely... je mozne ze by je shodily az po onech 14 dnech, nebo se za tak kratkou dobu vylihla?.. P. Dvorak uvadi na svych strankach, ze se lihnou za 2-8 tydnu... nevim tedy, jestli jen vejce shodily, nebo jestli jsem tak slepy a mlade nevidim :-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:33 DeathAngell
Chápu :-) Dál se již nestarají mne se narodili prckove a na druhý den mi umřela jejich matka (do ted nevím proč) a teď sem ji proháněji v Zavařovačce kde mají buchanky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:30 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: arnošt
No jenom jsem myslela jestli péče nějak nepokračuje, když ta samička nosí vajíčka pod bříškem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Jenom nemusíte honem špatně hodnotit dotaz. Nikde jsem to nenašla a jenom jsem se zeptala. Ty co mě špatně hodnotí asi vědí vždycky všechno coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:07 DeathAngell
Dospělé krevety nepojídaji mladé i když sou to malinkatí tvorečkové , mně ze začatku chvilku trvalo ty malý najít hledal sem je asi tejden , už sem se smiřoval s tím že sem o ně přišel a ráno sem našel prcky na skle. Takže se nemusíš bát pokud bude kvalitni voda a nebudou predátoři tak můžeš očekávat docela rýchlé rozmnožování ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:12 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: arnošt
nemohou mladé sežrat? nebo jsou už malé velké natolik že je krevetky nesežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:04 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: kikuška
vůbec - jakmile je vyprdnou, tak to pro ně končí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:04 Marri – Re: kikuška
Ne nestarají!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:02 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Krevetky-starají se o své mladé?
Chci se zeptat, jestli se krevetky starají o své mladé? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:23 Žena safira [4] – Re: filipsi
Díky, také jsem zvolila vyčkávací taktiku a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 14:16 Muž filipsi [1295] – Re: safira
Pokud se nevyklubou nez to dopisu, moc sanci bych tomu nedaval, samicka je neustale oviva. Ale nechal bych ji v akva, co to udela. Kvuli pidirozmerum by asi jakakoli manipulace nadelala vic skody nez uzitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 13:58 Žena safira [4]
Zdravím, mám možná hloupý dotaz, ale zkusím to. Dnes jsem našla v akvárku mrtvou krevetku "Red cherry" sad . Už 26 dní nosila vajíčka, na vajíčkách jsou už vidět černé tečky očí malých krevetek. Je možné je nějakým způsobem odchovat? Byla to má jediná samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:37 petulevrtule
Fotka k příspěvku Ještě přidávám fotku, vypadá tam spokojeně...

No jo, to jo, ale když tam sou ryby, tam mi mladé požerou :-( Nějak mi nechtěj růst kytky... :-( Proto to momentálně řeším...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:35 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: petulevrtule
S krevetkama je to u každého jinak... asi budete muset zkoušet, co se dá, ale někdy je nejlepší nechat je vklidu, příroda si pmůže sama. Mně trvalo dva měsíce, než jsem zastavil umírání krevetek zkoušel jsem všechno možné. Nakonec to chtělo jen se vším počkat a jim čas na aklimatizaci apod. Možná když se nechá samička vklidu, tak jednou prostě donosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:23 petulevrtule – pustila mi vajíčka
Nedory: Nakladla je a na druhý den už žádné nenosila, za dva dny se přece malé krevetky nelíhnou ... Každopádně přesun tamté jsem už uskutečnila včera, když sem se ptala...Nechci zatím jásat, ale vypadá v pohodě, lítá po tom pidi, kam sem jí přesunula a zatím nosí všechny - nepočítala jsem je, ale podle obsahu, co sebou stále tahá, to vypadá zatím na ten počet, co měla včera. Dala jsem jí tam jávský mech, kde se od nakladení pohybovala, včetně vody, která byla v akváriu, tak snad to vyjde...
Bohužel ryby nemám teď kam přesunout, ale budu to muset nějak vyřešit - zakoupím si nějaké přechodné akvárium...Ale zatím nemám kam ryby přesunout, tohle se mi zdálo jednodušší...Momentálně mi jde spíš o to, aby mi populace Cherrynek nevymřela, nechala jsem si je před měsícem poslat a pár mi jich po převozu zemřelo, tak aby se populace trošku rozrostla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:13 Muž Nedory [15] - Sumci
no ještě stojí za povšimnutí fáze vyklepávání. To vajíčko se dost změní, na fotkách se dá pozorovat miniaturní krevetka ve váčku a mně je ždycky vyklepávala postupně, že vajíčka ubývala, nikdy je nevysypala najednou. Tak jestli jsi pozorovala tuhle fázi nošení vajíček, tak tam určitě máš malé krevetky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 19:39 Muž klm007 [114] – Re: petulevrtule
Stěhovat krevety je dost riskantní. Doporučuji z akvárka odstranit ryby a pokud ne, koukni na můj příspěvek ze dne 10.6.2008 (viz. níže).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1701