Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 11:02 Kat.
Zdravím,
chtěla jsem se zeptat ohledně druhu Neocaridina denticulata var. Red
Cca před 14ti dny jsem si všimla, že krevetka má žlutá vajíčka na bříšku, tak jsem se začala radovat, že budou další přírustky do rodiny. Krevetka vypadala spokojeně, v krevetáriu se pohybovala bez jakéhokoliv ostychu, vajíčka "prohrabávala" nožičkami což jsem se dočetla, že je normální a tudíž v pořádku. Momentálně, ale krevetku s vajíčky nemohu najít tudíž se bojím, že o vajíčka přišla :( Nemáte někdo prosím zkušenost s tímto problémem ? Prosím o radu, předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 05:18 S Muž invalida [3881] Re: Nobody
To si ale napsal kravinu...ancík neumí lovit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 23:13 Nobody Re: navik
Každý má jiné zkušenosti.Přít se nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:53 Fugee
Chtěl bych se jen zeptat, jakou šanci mají na přežití malé krevetky s 2 CPO raky ve 200l akváriu (Paradise)? Jedná se o palmaty, cherryny, red crystaly. Akvárium je více zarostlé než na fotkách, fotka je přes měsíc stará (foceno pár dní po založení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:51 Muž navik [908] - Sumci
Nobody napsal: Když je najdou ancíci,tak žádná.
... tak toho bych se nebál :-). Chovám běžnější krevetky už několik let s různými druhy krunýřovců a nevšiml jsem si postřehnutelného decimování či úbytku mladých hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:43 Nobody Re: Moma
Když je najdou ancíci,tak žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:56 JagerMaister
pri dobrých podmienkach aj všetky to jest 20-30ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:27 Žena Moma [0] - Živorodky – Krevetky Red cherry
Kolik tak krevetek přežije z jednoho vrhu? V akváriu mám jen krevetky a 3 Ancitruse.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 07:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
- mas pravdu, obyc. Tiger je doporucovan jako mezikrok k chovu CRS/CBS
- Blue Tiger je urcite narocnejsi nez low grade CBS/CRS
- jak nekdo poznamenal, chov krevetek je "o vode", narocnejsi druhy vyzaduji mekkou a kyselou vodu s nizkym NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 23:13 Žena petulinakk [2016]
Pěkný večer, zkusím to tady s otázkou která v jiném vlákně zůstala nezodpovězená, a sice poznají si při rozmnožování svůj druh, pokud je v akva více druhů, které se ale vzájemně nekříží? Může se stát že sameček předá "balíček" samičce jiného druhu, a ta pak nosí vajíčka, jenže neoplodněná? Díky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:36 Žena Bára [2] Re: bluemonster
díky. a k té první otázce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:24 JagerMaister
babaulti green, napr. babaulti zebra, caridina simoni simoni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 20:22 Žena Bára [2]
Zdravím. Mám takový dotaz. Jsou na množení náročnější CBS nebo blue tigeři? Mám sakury ale chtěla bych k nim přidat ještě jeden druh (který by se mi množil). Někde jsem četla že mezi cherrynama a CBS jsou obyč tigři (v náročnosti) jenže ti pro mně nejsou zase tak barevně atraktivní. Popř. neznáte nějaký ne moc náročný druh který by se mi se sakurami nekřížil? Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:33 JagerMaister
čus mam taký dotaz, niektoré mladé krevetky napr. white pearl začali nosiť prvý krát ale vajíčka na druhý den postrácali no iné udržali čo to znamená ? niesú pripravené alebo čo ?
rybicky.net/nadrze/12978 nádrž v ktorej sú

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 18:19 JagerMaister
nieje to mix cherry a white ?
alebo je to krevetka červená ale prírodné forma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 17:23 Žena Bára [2] Re: kreveťáčci
nejsou křížené s palmatami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 15:45 kreveťáčci – lenulik
Fotka k příspěvku ahoj chtěla bych se zeptat jsem dostala od známé krevetky red cherry těhotné.už je to asi 3 týdny po porodu a oni zčernali.některé mi taky umřely mám 2 druhy red cherry a ty white.poradíte mi prosím někdo proč zčernaly?prosím o radu .známá taky neví proč zčernali přitom sou staré asi rok říkala.předem děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 08:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PepaV
Nechám se překvapit, ale dnes se mi o nich zdálo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 23:28 Muž PepaV [30] Re: Zoidik
No tak holt musíš počkat až vzadu nebudou mít co na jídlo a přelezou dopředu. To už budou vidět i bez brejlení lupou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 23:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PepaV
Sem tam nějaký ten červený je. Horší je, že ty kameny jsou u zdi a tam se nedostanu a otáčet akva nebudu, nemám na to prostor na stole.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 23:20 Muž PepaV [30] Re: Zoidik
Pokud nemáš červený kameny, tak by měly být vidět :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 23:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PepaV
Tak to budu happy když budu koukat vzdau od stěny do hromady kamení smich uvidím co vyleze jestli vyleze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 16:56 Muž PepaV [30] Re: Zoidik
Chce to vzít lupu a pořádně coze (brejlit) do míst kde by mohly být schované. Po narození mají cca 2mm. Ty moje jsem našel schované za filtrem a taky v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 16:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Red Crystal
Jak jsem v jiném vlákně psal o nákupu Red Crystal krevetky co nosila vajíčka, tak jsem si včera všimnul, že vajíčka už nenosí, tak jsem zvědav, jestli se mladé krevetky vyklubaly, nebo jestli je ztratila a nic nebude. Přežila a s vajíčkama úspěšně prodělala dvě stěhování (o kterých vím já), poslední bylo před cca 2 týdnama, tak doufám, že z toho mladé budou, jenom jsem je teda zatím nikde neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:04 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: D@n!€L
snad se nepletu, ale nic jiného mě nenapadá. Občas si vymýšlím tak mě kdyžtak někdo opravte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:04 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
prvně jsem si myslel, že budou jedny vajíčka starší a druhý novější.. záleží vůbec na barvě vajíček?? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:02 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
diky za odpověd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:58 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: D@n!€L
To bude opět přírodní genové inženýrství :o) Je vidět že neocaridiny si na nedostatek genetické rozmanitosti stěžovat nemohou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:50 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Ahoj
mám krevetky sakury a palmaty.. 2 sakury nosí vajíčka. Jedna samice má zelená vajíčka a druhá žlutá vajíčka. Nevíte čím to může být??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 22:08 Muž MrHu [300] Re: dair
Tak snad je to fakt tím...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 22:07 Muž dair [29] - AsieRe: MrHu
v tom pripade to bude tim ze jdou mlade. stesovane nebudou. beha si v pohode kde se ji zachce. niceho si nevsima. mam je odmalicka a je to prvni zavajecnena kreveta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:37 Muž MrHu [300] Re: dair
Hezký večer. Na burze mi jeden chovatel říkal, že se to občas stává mladým krevetkám a krevetkám, které jsou z něčeho stresované....tak těžko říct...ale spíš mi připadá, že to moc v pořádku není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:33 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko. je v poradku ze mi kreveta postracela skoro vsechny vajicka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Glad
krevetky můžou vypadat různě i podle vody, prostředí a nebo třeba jen "nálady", taky u křížení dvou variet můžou vzniknout různé. Takže bych tipla že to bude ten kříženec yellow a cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:32 Fugee Re: Glad
Bude to nějaký přelud v genech, nejspíš způsobný z důvodu křížení yellow a cherry, protože japonicy jsou z jiného rodu (Caridina), kdežto yellow a cherry z Neocaridina, a ty se mezi sebou nekříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:22 Glad
Ahoj, mám krevetárium ve kterém mám red cherry, Yellow a jeden pár Japonik. Red cherry a žluté jsou od začáku, japoniky jsem přidal cca 14 dnů zpět. Dnes jsem si všiml, red s yellow se kříží, výsledkem jsou tmavé-hnědé krevety. Dnes jsem si všiml minimálně 3 2cm velkých tmavých krevet, které mají na hřbetě asi 1mm silný žlutý pruh, stejně jako Japoniky. Dokážete prosím vystvětlit o co se jedná? Myslel jsem že Japoniky se mohou množit jen ve slané vodě a pokud by se povedlo tak kerevty nebudou po 14dnech 2cm velké. a křížení red s yllow jsou pouze tmavé špíny bez pruhu. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 11:29 JagerMaister Re: katterinecka
to hej keď chceš odchovy tak radšej živorodky daj preč, oni by si na nich zmlsli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tucapa
s těma živorodkama bych se o ně docela bála, ale něco nejspíš přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:31 Muž tucapa [1] – help
Mam dotaz....našel sem v akva krevetku s vajíčky a newím jestly jí mam přelovit z nádrže nebo jí tam nechat.....myslím že ukrytů má dost...třeba mech a tak.......kdyžtak se koukněte do mých prezentací....,,Krevetočka,, :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:50 Muž MrHu [300] Re: camaron
krevetky jsou super palec dej pak vědět, jaký byly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:38 camaron Re: MrHu
yo yo ....uz tam bude dlhsie, zrejme ich bolo viac, ale tato jedina to prezila v javskom machu, prave som nasiel na wn.com/… je tam plno videi ako rodi male biele shrimpcata :) ..well..stara sa asi zomrela a rozlozila sa pre potravu pre mlade, tipujem, potom niekde som cital ze sa po porode zvlieka, ..ale kedze tato mlada je uz odrostlejsia, stara je zrejme uz na druhom svete, ... anyway.. krevetky pekne ozivuju aquarko palec ..asi dokupim zo 10, vraj sa rychlo rozmnozuju, a ked ich bude plny kybel, osmazim na masle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:26 Muž MrHu [300] Re: camaron
To nevypadá na úplně malou krevetku...:-) už jí tam asi nějakou chvilku máš...tipuju zhruba 2 týdny...a neslyšel jsem o tom, že by se krevetky zahrabávaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:14 camaron
Fotka k příspěvku takto vypada to mlade, zvacsene, skutocnosti ma asi 12 mm,
mimochodom, je mozne ze stara je zahrabana niekde v piesku ? ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:08 Muž MrHu [300] Re: camaron
Stalo se mi to samé se sakurou:-) jen co se objevily mladé, velká krevetka zmizela...je to záhada...krevetku bych nechal kde je...vsadil bych si na to, že jich tam budeš mít víc...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 20:19 camaron – krevetka porodila a zmizla...
mam v akvarku dve cherry, uz miekolko mesiacov, v poslednej dobe som nepozeral co sa v akvarku deje, a dnes som si vsimol ze tam beha jedna pindi krevetka, asi 1 cm aj s chlpama :-) takze, mame miminko, co je horsie, nemozem najst staru mater, je mozne ze odrodila a zmizla ? alebo ju zozralo volaco > ? v akvarku su len nejake neonky a dve dania. Prehladal som vsetky kuty a krevetky nikde, vyskocit nema preco, lebo jej tam bolo dobre pol roka, a akvarko je zavrete... dalsia vec, mal by som tu malu odizolovat aby ju nieco nezozralo ? dik za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:38 Muž honzales [8] - Živorodky
neco podobneho mam taky.zajimavy barevny variace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
ja je mam na uklid, neselektuju....
nemam moc dobrej fotak, jen mobilem, jedna skoro cerna
rybicky.net/nadrz/10666/2.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:55 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
a selektujes to nejak, nebo je mas vsechny pohromade?

ukaz fotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 08:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: keydoc
trpelivost, dost zradla, prostotu, ukrytu a casu, me se zpocatku taky moc nemnozily, a tedka mam problem odkalovat protoze dno je jedna "kreveta vedle druhy"
mam prirodni formu neocaridin a tak mam jedince vsech moznejch barev... od bily pres zlutozelenou, rezavou, hnedou az po temer cernou
a dokonce jednu mam s nadechem do modra

prefektni rozmanitost a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 23:37 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: bluemonster
Vše chce čas. Nemá cenu honit krevetky podle kalendáře. ;-) Cherryny jsou velmi (velmi) plodné, přijde to samo. Chce to trpělivost a brzy jich budeš mít více než dost. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1051